Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να μου στειλει καποιος το Downgrade Utility (v2.3) επειδη στο xda δεν λειτουργει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=768256

 

καμια βοηθεια??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι επανεκκινήσεις θα λύνονταν με μια επαναφορά εργοστασιακών και μάζεμα των εφαρμογών αλλά το θέμα του χώρου, δυστυχώς, δεν επιδέχεται άλλη λύση (φαντάζομαι ότι ήδη έχεις μεταφέρει στην SD όσες εφαρμογές μεταφέρονται).

Σε ποστ μέσα έχει αναφερθεί η διαδικασία στα ελληνικά και μάλιστα λεπτομερώς (του darkpain πρέπει να ήταν το ποστ αν δεν απατώμαι) αλλά θέλει ψάξιμο. Το παλιό unrevoked που είναι απαραίτητο για το s-off έχει γίνει revolutionary και βρίσκεται πλέον στη σελίδα http://www.revolutionary.io

Ναι έχω μεταφέρει ολες όσες εδιναν αυτη την δυνατοτητα. Αυτο το s-off τι ειναι;

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος ας πούμε, κατάλογος, με τις πιο πρόσφατες ρομ και το τι αυτές κάνουν; Είναι όλες συμβατές με το desire;
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω όλους εσάς που ασχοληθήκατε με το Desire και με ”πείσατε” να το ψάξω και να μην αλλάξω απλά συσκευή. Όντως τελείως άσχετος, διάβασα ότι βρήκα εδώ, στο xda και στο androidforum. Το αποτέλεσμα είναι να έχω τώρα ένα τελείως διαφορετικό κινητό, χωρίς πρόβλημα χωρητικότητας, που τρέχει JB! Έβαλα την CM10 4.1.2 v3.1 του VJ και μέχρι στιγμής τρέχει τέλεια (μέχρι και η μπαταρία λειτουργεί καλύτερα).

Αν και προϋποθέτει ΠΟΛΥ διάβασμα η όλη διαδικασία, σίγουρα αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος ας πούμε, κατάλογος, με τις πιο πρόσφατες ρομ και το τι αυτές κάνουν; Είναι όλες συμβατές με το desire;

 

Ένα καλό σημείο εκκίνησης είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα s-off με το revolutionary αλλά η εφαρμογή δεν μου έσωσε την "μαμισια" ρομ, να συνεχίσω στην εγκατάσταση custom rom ή να επαναλάβω την διαδικασία μέχρι να μου σώσει την γνήσια ρομ;
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!επειδη τα ακουστικα της htc παρεδωσαν θελω να ρωτησο..ειμαι ροοτ με ρσκ ρομ μπορω να βαλω πχ ακουστηκα απο σαμσουνγκ?με 3,5 τζακ η θα εχει προβλημα?δηλαδη θα δεχομαι κλησεις ολα τα παντα η απλα θα ακουω μονο μουσικη?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

περασα σημερα τιν 3.1 cm10 του vj...ολα καλα μεχρι στιγμης το μονο που δεν καταλαβαινω ειναι οτι λεει να βαλουμε τον smartassv2 governor ενω δεν υπαρχει!!γνωριζει καποιος ποιον governo εννοει μηπως απο αυτους που εχει?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

περασα σημερα τιν 3.1 cm10 του vj...ολα καλα μεχρι στιγμης το μονο που δεν καταλαβαινω ειναι οτι λεει να βαλουμε τον smartassv2 governor ενω δεν υπαρχει!!γνωριζει καποιος ποιον governo εννοει μηπως απο αυτους που εχει?

Αυτή έβαλα και εγώ εχθές. Δεν είδα που το ζητάει αυτό, μήπως στην ενότητα overclocking;

Εγώ πάλι ότι και να έχω κάνει(παρτισιον 8 φορές με διαφορετικές επιλογές) δεν είναι δυνατό να εκτελέσω με επιτυχία το a2sd script.

Έχω κάνει σε μια κάρτα 8gb 2 partitions ένα primary fat32 6.5gb και ένα primary ext4 1gb.

Για την ενεργοποίηση στο τερματικό δέχεται τις 2 πρώτες εντολές και στην συνέχεια τα Υ|Ν|Υ δεν τα δέχεται με τίποτε και μου γράφει /system/bin/sh: Y: not found127, ...την κοινωνία μου!

Μήπως πρέπει να κάνω κάτι πρώτα από τις επιλογές του recovery mode, πχ "Recovery" > "Advanced";

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

εχεις για recovery τιν 4ext?γιατι απο εκει το κανεις και απ οτι εχω διαβαση ειναι πολυ καλη για partision...μεχρι 1gb ext4 περνουν σχεδον ολες η ρομ...εμενα παντως μου δουλευει μια χαρα!!εαν κανεις με την 4ext πηγαινε tools->partision sd card->remove all partitions and start from scratch(αυτο θα διαγραψη και δεδομενα καρτας sd σαν το φροματ)η no-save my fat32 partision(εγω συνηθως παταω το πρωτο αφου κανω back up την καρτα μου για ποιο σιγουρια) και μετα 1024mb first partision μετα skip και στο swap παλι skip και οταν σου ζητησει τι φορματ ext3 η ext4 πατα το δευτερο εγω ετσι το εχω και δουλευει μια χαρα! :cool:
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

εχεις για recovery τιν 4ext?γιατι απο εκει το κανεις και απ οτι εχω διαβαση ειναι πολυ καλη για partision...μεχρι 1gb ext4 περνουν σχεδον ολες η ρομ...εμενα παντως μου δουλευει μια χαρα!!εαν κανεις με την 4ext πηγαινε tools->partision sd card->remove all partitions and start from scratch(αυτο θα διαγραψη και δεδομενα καρτας sd σαν το φροματ)η no-save my fat32 partision(εγω συνηθως παταω το πρωτο αφου κανω back up την καρτα μου για ποιο σιγουρια) και μετα 1024mb first partision μετα skip και στο swap παλι skip και οταν σου ζητησει τι φορματ ext3 η ext4 πατα το δευτερο εγω ετσι το εχω και δουλευει μια χαρα! :cool:

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια, ετσι προσπαθουσα να το κανω μα με τιποτε δεν τα καταφερνα, παρα μονο οταν αλλαξα ρομ, έβαλα την RSK_Team_BITIAS_4.2.2_Xperience, και δουλεψε κανονικα αφου στην αρχη ρωτησε τι ειδους καρτα μνημης εχω.

Πιστευω πως μαλλον το οτι η Samsung 8gb class2 εφταιγε... δεν μπορω να το γνωριζω μιας που ειναι η πρωτη φορα που ασχοληθηκα με το φλασαρισμα.

 

Θελω να ευχαριστησω ολους οσους με τον τροπο τους με παροτρυναν να μαθω να φλασαρω μονος μου.

Αν εξαιρεθει ο φοβος "τουβλοποιησης" της συσκευης, κατα τα αλλα οι διαδικασιες ειναι σχετικα ευκολες, χρειαζεται μονο λιγο "μελετη".

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια, ετσι προσπαθουσα να το κανω μα με τιποτε δεν τα καταφερνα, παρα μονο οταν αλλαξα ρομ, έβαλα την RSK_Team_BITIAS_4.2.2_Xperience, και δουλεψε κανονικα αφου στην αρχη ρωτησε τι ειδους καρτα μνημης εχω.

Πιστευω πως μαλλον το οτι η Samsung 8gb class2 εφταιγε... δεν μπορω να το γνωριζω μιας που ειναι η πρωτη φορα που ασχοληθηκα με το φλασαρισμα.

 

Θελω να ευχαριστησω ολους οσους με τον τροπο τους με παροτρυναν να μαθω να φλασαρω μονος μου.

Αν εξαιρεθει ο φοβος "τουβλοποιησης" της συσκευης, κατα τα αλλα οι διαδικασιες ειναι σχετικα ευκολες, χρειαζεται μονο λιγο "μελετη".

 

Σε αυτήν τη rom (RSK_Team_BITIAS_4.2.2_Xperience) σου λειτουργεί κανονικά το led στις ειδοποιήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν τη rom (RSK_Team_BITIAS_4.2.2_Xperience) σου λειτουργεί κανονικά το led στις ειδοποιήσεις;

Την εχω απενεργοποιημενη την επιλογη αυτη θα την ενεργοποιησω και θα σου πω.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν τη rom (RSK_Team_BITIAS_4.2.2_Xperience) σου λειτουργεί κανονικά το led στις ειδοποιήσεις;

Οχι δεν λειτουργει καθως επισης και για αυτους που ενδιαφερονται η εκδοση αυτη ενω εχει ελληνικο πληκτρολογιο για ολα τα υπολοιπα δεν εχει ελληνικα στα μενου της.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

έχω το εξής πρόβλημα.δεν έχω αποθηκευτικό χώρο.χρησιμοποιώ την mildwild cyanogenmod version.με partition 1gb etx4.αν πάω στις ρυθμίσεις του mildwild λέει πως η συσκευή δεν έχει επεκτάσιμη εσωτερική μνήμη.

Και στις εφαρμογες αν πάω ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος που μου γράφει είναι τα 148 mb.

τι έχω κάνει λάθος?

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

έχω το εξής πρόβλημα.δεν έχω αποθηκευτικό χώρο.χρησιμοποιώ την mildwild cyanogenmod version.με partition 1gb etx4.αν πάω στις ρυθμίσεις του mildwild λέει πως η συσκευή δεν έχει επεκτάσιμη εσωτερική μνήμη.

Και στις εφαρμογες αν πάω ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος που μου γράφει είναι τα 148 mb.

τι έχω κάνει λάθος?

 

Τσέκαρε και με το titanium backup τον χώρο που έχεις. κι εμένα στις ρυθμίσεις δεν εμφανίζει το ext partition αλλά υπάρχει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε και με το titanium backup τον χώρο που έχεις. κι εμένα στις ρυθμίσεις δεν εμφανίζει το ext partition αλλά υπάρχει κανονικά!

 

Είναι σιγουρο πως δεν έχω χώρο.δεν μπορώ ασ πούμε να ανεβάσω φωτογραφία απο το Instagram και μου λέει ότι δεν έχω αποθηκευτικό χώρο.

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 4ext recovery, αντιμετωπίζω πρόβλημα με την αποθήκευση εφαρμογών στην ext4. Aπό την RSK_Team_BITIAS_4.2.2_Xperience πήγα στην AOKP_VJ_4.2.2_V2.1_with_GApps, και ενώ πριν το a2sd μετά από επιλογές που ζητούσε η ρομ, δούλευε, τώρα δεν δουλεύει. Mε το titanium backup βλέπω πως είναι υπαρκτό το partition ext4 αλλά οι εφαρμογές δεν αποθηκεύονται εκεί. Μήπως χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη αλληλουχία ενεργιών που μου διαφεύγει, κάποια πρόταση;
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 4ext recovery, αντιμετωπίζω πρόβλημα με την αποθήκευση εφαρμογών στην ext4. Aπό την RSK_Team_BITIAS_4.2.2_Xperience πήγα στην AOKP_VJ_4.2.2_V2.1_with_GApps, και ενώ πριν το a2sd μετά από επιλογές που ζητούσε η ρομ, δούλευε, τώρα δεν δουλεύει. Mε το titanium backup βλέπω πως είναι υπαρκτό το partition ext4 αλλά οι εφαρμογές δεν αποθηκεύονται εκεί. Μήπως χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη αλληλουχία ενεργιών που μου διαφεύγει, κάποια πρόταση;

Που το καταλαβαίνεις ότι δεν αποθηκεύονται εκεί; Δεν έχει μειωθεί καθόλου ο χώρος του Partition; Γιατί όταν λέμε ότι οι εφαρμογές αποθηκεύονται στο ext4 δεν εννούμε ολόκληρες αλλά ένα μέρος τους. Η κύρια μνήμη πάλι θα μειώνεται απλά θα μειώνεται πιο αργά.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την ρομ, στον αποθηκευτικό χώρο των ρυθμίσεων, δεν εμφανίζει ύπαρξη και διαθεσιμότητα χώρου του ext4, σε αντίθεση με την Bitias που το ανέγραφε. Επίσης στην αρχική οθόνη του titanium backup το partition εμφανίζεται ακέραιο παρά τις εγκατεστημένες(λίγες μέχρι στιγμής) εφαρμογές.

Δεν το έχω "στήσει" ακόμα πλήρως για να παρακολουθήσω το πόσο μειώνεται η εσωτερική μνήμη, αύριο που θα το ολοκληρώσω θα το εξακριβώσω.

 

Πάντως αυτή η ρομ σε σχέση με την Bitias είναι σφαίρα από άποψη ταχύτητας, μιλάμε για άλλο τηλέφωνο!

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το Quick System Info Pro (free στο Google Play) και στην καρτέλα Basic Info δες αν σου εμφανίζει A2SD Storage. Κανονικά πρέπει να σου εμφανίζει κι εκεί φαίνεται ο χώρος του partition. Και ο συνολικός και ο ελεύθερος.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...