Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες απο το πρωι το κινητο δεν νιωθει!!!ουτε ανοιγει ουτε φορτιζει ουτε τιποτα...εχτες το βραδι το αφησα με περιπου 50% μπαταρια και το πρωι ηταν σβηστο...και απο εκεινη την ωρα τιποτα..υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να ανοιξει...επισης το εβαλα για φορτισμα για περιπου 3 ωρες αλλα τιποτα...

 

Του έβγαλες την μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κρατήσεις πατημένο το vol down και πατήσεις το power, σου ανάβει τίποτα? Αν ούτε κι έτσι μάλλον είσαι για πλακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εδώ και δύο βδομάδες αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα με τη συσκευή μου. Η μπαταρία της ξαφνικά μπορεί πχ από 70% να μηδενιστεί ή μπορεί το τηλ να κλείσει προσπαθώντας να κάνω κληση, να βγάλω φωτογραφία και διάφορα άλλα. Δοκίμασα με αλλαγή μπαταρίας, παρείγγειλα μία σε συσκευασία blister, original της ΗΤC αλλά όταν την τοποθέτησα αναβόσβηνε πράσινο/πορτοκαλί LED σαν να μην υπήρχε μπαταρία μέσα. Υπέθεσα ότι θα ήταν "πεθαμένη" λόγω αχρηστίας, την πήγα σε ένα κατάστημα τηλεφωνίας, της κάνανε μια αρχική φόρτιση, την ξανατοποθέτησα αλλά πάλι τα ίδια. Με την παλιά μπαταρία το DESIRE ανοίγει κανονικά αλλά κάποια στιγμή κλείνει και δείχνει έπειτα στάθμη μπαταρίας 0%.

Σημειώνω ότι το τηλέφωνο είναι root, recovery ext4, έχω δοκιμάσει δεκάδες rom με κατάληξη στη mildwild 4.7 και δεν είχα ποτέ αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Τι μπορεί να φταίει? Περιμένω τις απαντήσεις σας καθώς είμαι "δεμένος" με το desire και δε θέλω να το πετάξω έτσι...

--->.......HTC Desire, Huawei Ascend P1, Sony Z2, Huawei Mate 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Αν την βρήκες σε blister το πιθανότερο είναι πως είναι fake. Την είχα πατήσει κι εγώ με μια τέτοια. Ψάξε να βρεις original. Εγώ την είχα βρει σε e-shop την original. Φαντάζομαι δεν έχεις αλλάξει πρόσφατα rom? Λέω μήπως έχει κανένα θέμα και δημιουργείται πρόβλημα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα αναβοσβηνει και στην καλυτερη να μπει μετα απο προσπαθεια στο bootloader οπου προσπαθω να μπω στην recovery,κολαει και κανει συνεχεια επαννεκινιση...
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Αν την βρήκες σε blister το πιθανότερο είναι πως είναι fake. Την είχα πατήσει κι εγώ με μια τέτοια. Ψάξε να βρεις original. Εγώ την είχα βρει σε e-shop την original. Φαντάζομαι δεν έχεις αλλάξει πρόσφατα rom? Λέω μήπως έχει κανένα θέμα και δημιουργείται πρόβλημα.

 

Μπα, έχω αλλάξει πάρα πολλές ROM εδώ και καιρό.Το κακό είναι ότι τώρα σβήνει ή κάνει reboot όταν προσπαθεί να μπει σε δίκτυα 3g , όταν πάω πχ να βγάλω φωτογραφία με φλας κλπ. Παρατηρώ ότι ζεσταίνεται κάπως χαμηλά στην πίσω πλευρά. Μήπως η μητρική έχει κάποιο πρόβλημα? Αξίζει άραγε η επισκευή ή το κόστος θα είναι ισάξιο της αγοράς καινούριου smartphone?

--->.......HTC Desire, Huawei Ascend P1, Sony Z2, Huawei Mate 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η "καλύτερη" και πιο light GB? Έχω δώσει το κινητό στην αδελφή μου και έχω βάλει Mildwild την τελευταία που είχε βγάλει αρχές μαρτίου.

Έχει όμως κάποια θεματάκια και λέω να της βάλω μια πιο σταθερή, έχετε τίποτα υπ'όψην?!

Link to comment
Share on other sites

MIUI Gingerbread 2.3.7 φιλέ μου. Την θεωρώ από τις κορυφαίες και σε εμφάνιση και χωρίς προβλήματα. Μετά το καθαρό install που έκανα πρόσφατα πετάει πάλι.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη φιλοι μου, να 'μαι παλι μετα απο πολλες σελιδες ...

Σημερα το πρωι το Desire μου θελησε να μου δειξει τελευταια σημαδια ζωης και παλευω μηπως το σωσω...

Αναφορικα να πω οτι ειχα εγκαταστησει την MildWild V-4.7 και γενικα δεν ειχα προβληματα σε ενα εξαμηνο χρησης... Σημερα νωρις το πρωι,ξυπνησα να δω την ωρα απο το κινητο και παρατηρησα οτι η μπαταρια μου ειχε παει στο 70% ενω το κινητο ηταν πληρως φορτισμενο... Ξανακοιμαμαι και οταν ξυπνησα βρηκα ανοικτη την αρχικη οθονη "Revolutionary" Με ολα τα περι s-off,fastboot,recovery κλπ... Το κινητο δεν ανταποκρινοταν... Με τα πολλα ανοιξε κλεισε με την μπαταρια,καταφερε να ανοιξει το κινητο φυσιολογικα. Ενω λειτουργουσε, σε ασχετες στιγμες δονουσε χωρις λογο κι αφου κλειδωνε, ξεκινουσε ενα αναβοσβησμα της οθονης-παλι χωρις λογο. Σε επανεκκινησεις μια εμφανιζοταν η οθονη Revolutionary και αλλες ανοιγε κανονικα το κινητο... Υπεθεσα οτι ηρθε καιρος να αποχαιρετισω τη rom και να βαλω καποια νεα... Στην προσπαθεια μου να κανω μερικα backup ,δυσκολευτηκα πολυ .Μην τα πολυλογω,στο τελος της ημερας η καρτα SD δε φορτωνε καν. Ειπα να κανω διαμορφωση, απετυχα....κατεστραμμενη καρτα.... Αντε λεω αυτο ειναι το προβλημα,ας βαλω αλλη καρτα,να βαλω νεα ROM. Ενω λοιπον, εκανα ολη τη διαδικασια για εγκατασταση νεας rom με αλλη καρτα sd....η rom αυτη δε φορτωνει ποτε. Δοκιμασα με 2 διαφορετικες rom και το μονο που παιρνω ειναι παλι η αρχικη λευκη οθονη Revolutionary.

Εχω ξεμεινει απο ιδεες... Δεν ξερω τι αλλο να δοκιμασω. Τι μπορει να φταιει;Το κινητο; Η πρωτη καρτα;Η rom; Τι μπορω να δοκιμασω επιπλεον; :cry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χριστος ανεστη!!εδω και κανα 5μερο το ντιζαιρ δεν νιωθει..δηλαδη δεν φορτιζει και δεν δουλευει το τατς..εβαλα ρυυ καινουργιο μηπως φταιει η ρομ αλλα τιποτα...παρατηρησα στο μπουτολοαντερ λεει touch panel:fail εψαξα λιγο και βρηκα οτι απο θεμα λογισμικου μπορει να ειναι η ρομ λογο του οτι μπορει να ειναι λαθος και να ειναι για cdma...με την ρυυ που περασα σιγουρα θα διορθονοταν αυτο...αρα περναμε στο θεμα hardware...ποσο περιπου θα μου παει το μαλλι για απ οτι νομιζω οθονη και μαλλων πλακετα?αλλιως να μαζεψω λεφτα για κανα s advance....
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η "καλύτερη" και πιο light GB? Έχω δώσει το κινητό στην αδελφή μου και έχω βάλει Mildwild την τελευταία που είχε βγάλει αρχές μαρτίου.

Έχει όμως κάποια θεματάκια και λέω να της βάλω μια πιο σταθερή, έχετε τίποτα υπ'όψην?!

 

Η καλυτερη gb ειναι η MildWild CM-8.0 JG αλλα θα προτεινα να βαλεις την CyanoMod007, η καλυτερη που εχω δει

Edited by epivitor3
http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπα, έχω αλλάξει πάρα πολλές ROM εδώ και καιρό.Το κακό είναι ότι τώρα σβήνει ή κάνει reboot όταν προσπαθεί να μπει σε δίκτυα 3g , όταν πάω πχ να βγάλω φωτογραφία με φλας κλπ. Παρατηρώ ότι ζεσταίνεται κάπως χαμηλά στην πίσω πλευρά. Μήπως η μητρική έχει κάποιο πρόβλημα? Αξίζει άραγε η επισκευή ή το κόστος θα είναι ισάξιο της αγοράς καινούριου smartphone?

 

Τελικά η μπαταρία που παρείγγειλα κι εγω απ' το eshop δούλεψε κανονικότατα και το DESIRE αναστήθηκε και δουλεύει πάλι άψογα. Σ'ευχαριστώ etselle!!

--->.......HTC Desire, Huawei Ascend P1, Sony Z2, Huawei Mate 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η "καλύτερη" και πιο light GB? Έχω δώσει το κινητό στην αδελφή μου και έχω βάλει Mildwild την τελευταία που είχε βγάλει αρχές μαρτίου.

Έχει όμως κάποια θεματάκια και λέω να της βάλω μια πιο σταθερή, έχετε τίποτα υπ'όψην?!

Εγώ ευχαριστήθηκα πάρα πολύ την Cool Droid v3 όπως έχω ξαναπεί. Σταθερή κι απροβλημάτιστη.

Τελικά η μπαταρία που παρείγγειλα κι εγω απ' το eshop δούλεψε κανονικότατα και το DESIRE αναστήθηκε και δουλεύει πάλι άψογα. Σ'ευχαριστώ etselle!!

Να 'σαι καλά! Χαίρομαι που το ιστορικό μας Desire είναι και πάλι ζωντανό!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το Desire μας είναι αθάνατο παιδιά. Μπορεί να το έχω πλέον 2ο τηλέφωνο αλλά δεν μασάει!!

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μπαταρία που παρείγγειλα κι εγω απ' το eshop δούλεψε κανονικότατα και το DESIRE αναστήθηκε και δουλεύει πάλι άψογα. Σ'ευχαριστώ etselle!!

Επειδη και το δικο μου χρειαζεται νεα μπαταρια η μπαταρια που πηρες ειναι η γνησια; Σε παρακαλω αν σου ειναι ευκολο στειλε μου το λινκ απο εκει που την πηρες με ενα ΠΜ ευχαριστω.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Επειδη και το δικο μου χρειαζεται νεα μπαταρια η μπαταρια που πηρες ειναι η γνησια; Σε παρακαλω αν σου ειναι ευκολο στειλε μου το λινκ απο εκει που την πηρες με ενα ΠΜ ευχαριστω.

 

Σου έχω στείλει μήνυμα..

--->.......HTC Desire, Huawei Ascend P1, Sony Z2, Huawei Mate 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Ειχα γραψει ενα μηνυμα παραπανω σχετικα με το Desire μου που του εβαλα νεα ROM.Ωρες ωρες ανοιγει κι αλλες ωρες κολλαει στο μενου του HBOOT,αλλα οταν ανοιγει... η δονηση χτυπαει σε ασχετες στιγμες,και η οθονη αναβοσβηνει με το που το κινητο παει να κλειδωσει,ενω εχω κι εγω ενα θεμα με τη θερμοτητα του κινητου.... Και με παραξενευει οτι το κινητο ανοιγει χωρις προβλημα μετα απο αχρησια πολλων ωρων...

Μετα τα μηνυματα περι μπαταριων... σκεφτομαι μηπως κι εγω εχω θεμα με την μπαταρια και να δοκιμασω να παρω μια ; Γιατι πιστευω οτι σιγουρα το κοστος επισκευης δεν αξιζει....

Edited by Ginnie
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευχαριστήθηκα πάρα πολύ την Cool Droid v3 όπως έχω ξαναπεί. Σταθερή κι απροβλημάτιστη.

 

Πόσο δίκαιο έχεις. Από τη στιγμή που είχε σταματήσει να δίνει updates ο Robocik στη rom του, αυτή του Coolexe την χρησιμοποιούσα για ΠΑΑΑΑΡΑ πολύ καιρό, ενώ μ' αυτή τη rom έχω και ρεκόρ στο χρόνο που είχα αφήσει το κινητό χωρίς reboot (~55 μέρες αν θυμάμαι καλά). Τόσο σταθερή ήταν.

Μετά βέβαια και για αλλαγή, είχα κολλήσει και στων δικών μας παιδιών, την RSK.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ρε παιδια απο που πηρατε γνησια μπαταρια, μυστικο ειναι ?

Αν θεωρείς μυστικό οτιδήποτε βρίσκεται μερικά ποστ πιο πίσω τότε ναι είναι μυστικό. Στο #4934 λέω ότι την πήρα από e-shop και στο #4942 λέει κι ο FAKARATHA πως την πήρε από εκεί.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρείς μυστικό οτιδήποτε βρίσκεται μερικά ποστ πιο πίσω τότε ναι είναι μυστικό. Στο #4934 λέω ότι την πήρα από e-shop και στο #4942 λέει κι ο FAKARATHA πως την πήρε από εκεί.

 

Οοοοοps sorry, εμενα παντως μου ηρθε σημερα απο το eshop αλλα ηταν bulk και οχι blister οπως ελεγαν και εννοειται δεν την παρελαβα.

Θα τους παρω και τηλ να δω τι μπορει να γινει

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οοοοοps sorry, εμενα παντως μου ηρθε σημερα απο το eshop αλλα ηταν bulk και οχι blister οπως ελεγαν και εννοειται δεν την παρελαβα.

Θα τους παρω και τηλ να δω τι μπορει να γινει

Ναι να τους πάρεις. Σε μένα ήταν σε κανονική συσκευασία. Το είχα διευκρινίσει και τηλεφωνικά. Την είχα πατήσει μια φορά με το e-click και δεν είχα σκοπό να το ρισκάρω.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα , πολύ ωραία τα λέτε kai μπράβο , αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα σοβαρό εχω ένα htc desire s και κατι έκανα λάθος σε μια εγκατάσταση ρομ απο xda και ενω μπουτάρε το κινητο μου κανονικά μου ζητάει pin ολη την ώρα ανα μερικά δευτερόλεπτα και κρασάρει λυπουμαστε υπήρξε μη αναμενωμενη διακοπή της εφαρμογής κτλ " κατάφερα να μπώ στο bootloader και μου δίχνει s-off RL / hboot -6 98 1002 , θα ήθελα να μου πείτε έναν τρόπο να το γυρίσω στην εργοστασιακή κατάσταση η να περάσω καποια rom που να μπορεί μετά να γίνεται update και απο το rom manager το οποιο ειχα αγοράσει premiur γιαυτο το λόγο αλλα και παλι δεν τα καταφερα ο ασχετος.. ,όπως καταλαβαίνετε δεν μπορώ να χρησιμοποισω ουτε το titanium backup κτλ γιατι δεν μπορώ να μπω στο android αυτην την στιγμή εχω κλειδωθει απο έξω οποτε μονο με κανα καλωδιο δεν ξέρω και πολλά απο ρομ και κακως το πείραξα :mad:

 

αν βοηθάει εχω και το iso για το s off/onn το alpharev

ευχαριστώ βοηθατε μάγκες !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...