Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμαστε αυτη παιδια αν εχετε class 6 sd... εγω δεν εχω κανενα μα κανενα κολλημα και προβλημα...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1431908

 

τι Hboot έχεις?παίζει ρόλο που έχω το stock? τώρα λέω να φλασάρω το cm7r2

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά προσπάθησα να φλασάρω custom hboot cm7r2 και το πέρασα με fastboot commander. έκανα ότι έλεγε στο alpharev και μετά το restore δεν έκανε reboot!!!!!ποτε!!!!!!!τι μπορώ να κάνω????
Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

παιδιά προσπάθησα να φλασάρω custom hboot cm7r2 και το πέρασα με fastboot commander. έκανα ότι έλεγε στο alpharev και μετά το restore δεν έκανε reboot!!!!!ποτε!!!!!!!τι μπορώ να κάνω????

 

Αν και η ρομ που σε ειπα δεν εχει θεμα με το hboot παιζει με ολα, κατεβασε αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=794638 για να μπορεις να αλλαζες το hboot και οτι αλλες επιλογες εχει πιο ευκολα.... γιατι με το cm7r2 νομιζω εχεις πιο πολυ χωρο για τις εφαρμογες...

 

Εβγαλες μπαταρια, ξανα πατησες power+vol down και σε σε ανοιξε?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Αν και η ρομ που σε ειπα δεν εχει θεμα με το hboot παιζει με ολα, κατεβασε αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=794638 για να μπορεις να αλλαζες το hboot και οτι αλλες επιλογες εχει πιο ευκολα.... γιατι με το cm7r2 νομιζω εχεις πιο πολυ χωρο για τις εφαρμογες...

 

Εβγαλες μπαταρια, ξανα πατησες power+vol down και σε σε ανοιξε?

 

Ναι τελικά τα κατάφερα μετά απο 2 ώρες περιπέτειας.επιστρέφω σε αυτή που είχα και βλέπουμε.

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα την εφαρμογή την εχω βάλει στην καρτα αλλα μου κάνει διακοπη ότα πάω να την εγκαταστήσω.γενικά μου κάνει πολλα προβήματα η η rom.

Απο το μαρκετ κάνει εγκατασταση κανονικά.πρίν αγοράσω την εφαρμογη μήμως χρειαζετε να ξανακάνω εγκατάσταση την rom ή να βάλω κάπια άλλη?

Βλέπω και εσύ mildwild χρησιμοποιής

 

αλαξα rom σε mildwild 4.9.1(δεν ξερω ομως αν υποστηριζει το εχτ3/4

Έβαλα και το 4extrecovery control αλα δεν γινεται τιποτα.μου λέει συνέχεια ότι πρεπει να εγκαταστήσω το 4extrecovery και οταν παταω να το κάνει μου γραφει your version of 4ext recovery is undetected.

παταω να κανει instal κάποιο απο τα 4ext recovery touch και παλι δεν γίνεται τίποτα

 

τελευταία πληφορία το τηλέφωνο είναι s-on. Μηπως φταίει αυτό?

 

Υπαρχει περίπτωση να χρησιμοποιή το κινητό τα ext3/4 partision για εγκατάσταση εφαρμογών και ας το δέιχνει ως μη ανγνωρήσιμο?

στην αρχή νόμιζα ότι ήταν πρόbλημα s-on αλλα το έκανα s-off ,έφτιαξα τα partition με 4ext recovery αλλα στο info του κινητού η μνήμη παραμένει στα 148.

βλεπω όμως ότι ενώ έχω βάλει αρκετές εφαρμογές ο όγκος που μου πιάνουν είναι γύρω στα 35 μβ ενώ με την official rom και root οι αντιστοιχες μου έπιαναν 120μβ χρησιμοποιωντας το μετακινηση στην sd και στις 2 περιπτώσεις

Καμία άποψη επι του θέματος?

 

mildwild 4.9.1

4ext recovery touch v.1.0.0.5.RC5

REVOLUTIONERY

BRAVO PVT4 SHIP S-OFF

HBOOT 6.93.1002

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς εύκολα να δεις αν όντως δουλεύει το όλο σύστημα με το ext3/4 αν εγκαταστήσεις το titanium backup. Στην αρχική του οθόνη θα πρέπει να σου δείχνει κάτω από το SDcard και το SDcard(a2sd) ή κάπως έτσι. Δες την ακόλουθη εικόνα.

 

http://img.tapatalk.com/62e6a7e9-5293-5018.jpg

 

Αν υπάρχει και δείχνει ότι αρχίζει να γεμίζει κιόλας, τότε είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βλεπω) εχει πιασει κ γυρω στα 100mb .φανταζομαι οτι δεν χρησιμοποιηση ολο το 1 g που του εχω βαλει ως χωρο αλλα θα βοηθησε Ελαφρωνωντας την internal )
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

έχα μεγάλο πρόβλημα με το αγαπητο μου desire.

κολλάει συνεχώς.Και να εξηγηθώ.Κάποια στιγμή άρχισε να μου κάνει νερά.με διάφορεσ ρομ που του είχα περάσει.με sense 3.5. Προσπάθησα να αλλάξω hboot μήπως και λυνόταν έτσι το πρόβλημα.δεν νομίζω να το έκανα ιδιαίτερα σωστά γιατί μετά δε φόρτωνε η ρομ. που ήταν είτε για stock είτε για cm7r2 ....προσπάθησα να περάσω πάλι το stock hboot.και φάινεται ότι το έκανα σωστά μιας και φόρτωσε τελικά η ρομ αλλά και απο τι δείχνουν τα στειχεία στο 4ext recovery.τώρα έχω την acemood07 .Το κινητό εξακολουθεί να κολλάει σε διάφορεσ φάσεις.Και επίσης ότανμπαίνω στο recovery μου λέει ότι δεν είναι προσβάσιμο το partition system.....Να κάνω φορματ όλα τα partition εκτοσ απο την sd και να κάνω reboot recovery.Το κάνω!!! και μπαίνω πάλι στο recovery και είναι οκ.Περνάω παλι την ρομ αλλά και παλι τα ίδια!!!!!Και κολλάει το κινητό αλλά και το recovery μου λέει τα ίδια για το system!!!!!

Παιδιά βοήθεια είμαι χωρίς κινητό ουσιαστικά.!!!

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κάνε το hboot downgrader απ το site του alpharev, φλάσαρε το stock hboot και μετά πέρνα το επίσημο GB RUU της HTC. Αν κι έτσι κολλάει ή σου κάνει γενικά προβλήματα, τότε είσαι για service, γιατί μάλλον είναι πρόβλημα της motherboard.
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κάνε το hboot downgrader απ το site του alpharev, φλάσαρε το stock hboot και μετά πέρνα το επίσημο GB RUU της HTC. Αν κι έτσι κολλάει ή σου κάνει γενικά προβλήματα, τότε είσαι για service, γιατί μάλλον είναι πρόβλημα της motherboard.

 

οκ.έκανα ότι μου είπες.και τώρα είμαι και πάλι s-on κτλ κτλ κτλ.δοκιμάζω τη λειτουργία του και βλέπουμε.τώρα έχω και εγγύηση δλδ?δεν φαίνεται ότι έχω κάνει στο κινητό.

Edited by deepbluee
Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει η εγγύηση σου κανονικά. Αν σου κάνει προβλήματα ακόμα κι έτσι, τότε το στέλνεις για service με χρήση εγγύησης. Αν όχι, τότε ξεκίνα απ' την αρχή τις διαδικασίες root, custom rom κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Πέρασα προχτές την mildwild CM-5.00 και όλα πήγαιναν καλά μέχρι που κάποια στιγμή άρχισε να βγαίνει το μενού του power button στην οθόνη, χωρίς να το εχω πατήσει.

Μετά απο μερικά restarts αυτό σταμάτησε αλλά πλέον δεν λειτουργεί καθόλου το power button και για να ενεργοποιηθεί το κινητό χρησιμοποιώ το trackball (το έβαλα απο τις ρυθμίσεις). Καμιά ιδέα κανείς; :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι πρόβλημα hardware κι έχει αρχίσει να βραχυκυκλώνει το κουμπί? Σε άλλη ρομ στο κάνει? Αν όχι, δοκίμασε ξανά φλασάρισμα μετά από ολικό wipe (εκτός της sd προφανώς) συν τον κέρνελ της υπογραφής μου.
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κάνε το hboot downgrader απ το site του alpharev, φλάσαρε το stock hboot και μετά πέρνα το επίσημο GB RUU της HTC. Αν κι έτσι κολλάει ή σου κάνει γενικά προβλήματα, τότε είσαι για service, γιατί μάλλον είναι πρόβλημα της motherboard.

 

Αυτό το link σας δουλεύει για το επίσημο RUU? Εμένα όχι. Που αλλού μπορώ να το βρώ για να unroot-άρω το desire μου και να βάλω official GB.

 

Ευχαριστώ

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το link σας δουλεύει για το επίσημο RUU? Εμένα όχι. Που αλλού μπορώ να το βρώ για να unroot-άρω το desire μου και να βάλω official GB.

 

Ευχαριστώ

 

Πράγματι δεν το βρίσκω πουθένα.

Το είχα κρατήσει και το έβαλα στο dp: https://www.dropbox.com/s/43ysnkbmjenb86i/HTC_Desire_Android_2.3_Upgrade.rar

Link to comment
Share on other sites

Εχω εκενευριστει παρα πολυ... Χανω sms... Και δεν πρεπει να φταιει το δικτυο... Γιατι φανταζει αδυνατο να φταιει το δικτυο με τοσα που εχω... Αρα φταιει η ρομ.... εχει κανεις παρατηρησει κατι παρομοιο...?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δεν το βρίσκω πουθένα.

Το είχα κρατήσει και το έβαλα στο dp: https://www.dropbox.com/s/43ysnkbmjenb86i/HTC_Desire_Android_2.3_Upgrade.rar

 

Σε ευχαριστώ πολύ, είμαι υπόχρεος. Θα το πουλήσω μάλλον το τηλέφωνο μου και ο νέος ιδιοκτήτης ενδεχομένως να το θέλει unrooted.

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να παρακάμψω την περιορισμένη μνήμη του κινητού και να κάνω απευθείας εγκατάσταση των εφαρμογών στην κάρτα. Μου έχει σπάσει τα νεύρα που κάθε φορά μου βγάζει ότι δεν υπάρχει χώρος . . . :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να παρακάμψω την περιορισμένη μνήμη του κινητού και να κάνω απευθείας εγκατάσταση των εφαρμογών στην κάρτα. Μου έχει σπάσει τα νεύρα που κάθε φορά μου βγάζει ότι δεν υπάρχει χώρος . . . :mad:

 

Ρίξε μια ματιά στο πρώτο post ντε....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

κάνω τα πρώτα μου πειράματα να περάσω μια custom rom στο κινητό. Σε πρωτη φάση δεν το έχω καταφέρει.

Δεν μπορώ να κάνω root το κινητό, παρόλο που ακολουθώ τα βηματα, στο τέλος μου βγάζει ένα σφάλμα. Is your firmware too new ?

 

Επίσης το partition για να αυξήσω την εσωτερική μνήμη είναι το ΕΧΤ3 που περιγράφετε ? και μπορώ να δημιουργήσω και μετά την εγκατάσταση της ρομ ή πρεπει να υπάρχει από πριν.

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κάνω τα πρώτα μου πειράματα να περάσω μια custom rom στο κινητό. Σε πρωτη φάση δεν το έχω καταφέρει.

Δεν μπορώ να κάνω root το κινητό, παρόλο που ακολουθώ τα βηματα, στο τέλος μου βγάζει ένα σφάλμα. Is your firmware too new ?

 

Επίσης το partition για να αυξήσω την εσωτερική μνήμη είναι το ΕΧΤ3 που περιγράφετε ? και μπορώ να δημιουργήσω και μετά την εγκατάσταση της ρομ ή πρεπει να υπάρχει από πριν.

 

Ευχαριστώ.

 

Λογικά έχεισ το 2.3.3 android.οπότε πρέπει να γίνεις πρώτα s-off και μετά root. s-off γίνεσαι απο το http://www.revolutionary.io

θα διαβάσεις προσεκτικά τις οδηγίες.πριν κάνεις οτιδήποτε.στη σελίδα με τις οδηγίες σου λέει ότι δεν σε κάνει και root,αλλά γίνεσαι με μία διαδικασία ακόμη.διάβασε το προσεκτικά και θα καταλάβεις.

όσο για το partition πρέπει πρώτα να το δημιουργήσεις και μετά να εγκαταστήσεις τη νέα σου ρομ.αναλόγως ποια ρομ θες να βάλεις κάνεις και το ανάλογο partition ext3 ή ext4.

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

οκ.έκανα ότι μου είπες.και τώρα είμαι και πάλι s-on κτλ κτλ κτλ.δοκιμάζω τη λειτουργία του και βλέπουμε.τώρα έχω και εγγύηση δλδ?δεν φαίνεται ότι έχω κάνει στο κινητό.

 

Για αρχή κάνε το hboot downgrader απ το site του alpharev, φλάσαρε το stock hboot και μετά πέρνα το επίσημο GB RUU της HTC. Αν κι έτσι κολλάει ή σου κάνει γενικά προβλήματα, τότε είσαι για service, γιατί μάλλον είναι πρόβλημα της motherboard.

 

γεια σου coreyhalkis.έγινα και πάλι s-on και όλα αυτά.έμεινα μια βδομάδα έτσι χωρίς να μου κολλάει.μόνο 2 φορές μου έκανε ένα κολλημα με την κάρτα sd.ότι δεν τη διαβάζει.άλλά με μία επανεκκίνηση οκ.σήμερα έγινα πάλι s-off και root.πέρασα το 4ext και με το που μπήκα στο recovery πάλι μου έβγαλε την προειδοποίηση ότι partition system not acessimble.δεν έχω περάσει άλλη ρομ το άφησα έτσι.τι μου προτείνετε???

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς εύκολα να δεις αν όντως δουλεύει το όλο σύστημα με το ext3/4 αν εγκαταστήσεις το titanium backup. Στην αρχική του οθόνη θα πρέπει να σου δείχνει κάτω από το SDcard και το SDcard(a2sd) ή κάπως έτσι. Δες την ακόλουθη εικόνα.

 

http://img.tapatalk.com/62e6a7e9-5293-5018.jpg

 

Αν υπάρχει και δείχνει ότι αρχίζει να γεμίζει κιόλας, τότε είσαι οκ.

 

καλησπερα ...

εχω προβλημα με την εσωτερικη μνημη. σου παραθετω μια φωτογραφια

 

[ATTACH]25935[/ATTACH]

 

εχω περιπου 9 μεγαμπαιτ εσωτερικη

το εχω κανει root s-off partition ex/4

εχω εγκαταστησει την Runnymede AIO V6.1.1 S.E

με το ν και ρο εβλεπα την εσωτερικη να μικραινει καθως εγκαθιστουσα εφαρμογες και τις εσβηνα χωρις η εσωτερικη να επανερχετε στην αρχικη της χωριτικοτητα..μηπως μπορεις να με βοηθησεις γιατι ειμαι ετοιμος να ξανακανω εγκατασταση της ρομ απο την αρχη.το ειχα ξανακανει παλι πριν 4 μηνες και παλι εφτασα σε αδιεξοδο...

Link to comment
Share on other sites

γεια σου coreyhalkis.έγινα και πάλι s-on και όλα αυτά.έμεινα μια βδομάδα έτσι χωρίς να μου κολλάει.μόνο 2 φορές μου έκανε ένα κολλημα με την κάρτα sd.ότι δεν τη διαβάζει.άλλά με μία επανεκκίνηση οκ.σήμερα έγινα πάλι s-off και root.πέρασα το 4ext και με το που μπήκα στο recovery πάλι μου έβγαλε την προειδοποίηση ότι partition system not acessimble.δεν έχω περάσει άλλη ρομ το άφησα έτσι.τι μου προτείνετε???

 

Δοκίμασε να αλλάξεις recovery και να το γυρίσεις σε clockworkmod να δεις αν θα στο κάνει κι εκεί το σφάλμα. Κατεβάζεις το img από εδώ και φλασάρεις με το android flasher. Νομίζω και το rom manager αν κατεβάσεις μπορεί να γίνει κι απο κει το φλασάρισμα.

 

καλησπερα ...

εχω προβλημα με την εσωτερικη μνημη. σου παραθετω μια φωτογραφια

 

[ATTACH]25935[/ATTACH]

 

εχω περιπου 9 μεγαμπαιτ εσωτερικη

το εχω κανει root s-off partition ex/4

εχω εγκαταστησει την Runnymede AIO V6.1.1 S.E

με το ν και ρο εβλεπα την εσωτερικη να μικραινει καθως εγκαθιστουσα εφαρμογες και τις εσβηνα χωρις η εσωτερικη να επανερχετε στην αρχικη της χωριτικοτητα..μηπως μπορεις να με βοηθησεις γιατι ειμαι ετοιμος να ξανακανω εγκατασταση της ρομ απο την αρχη.το ειχα ξανακανει παλι πριν 4 μηνες και παλι εφτασα σε αδιεξοδο...

 

Δοκίμασε να περάσεις το terminal emulator. Άνοιξε το και τρέξε τις εντολές κατά σειρά

  • su
  • a2sd reinstall

και τσέκαρε μετά στο τιτάνιουμ αν άλλαξε τίποτα. Εδώ είναι όλες οι πιθανές εντολές για το a2sd σε terminal.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις recovery και να το γυρίσεις σε clockworkmod να δεις αν θα στο κάνει κι εκεί το σφάλμα. Κατεβάζεις το img από εδώ και φλασάρεις με το android flasher. Νομίζω και το rom manager αν κατεβάσεις μπορεί να γίνει κι απο κει το φλασάρισμα.

 

 

 

Δοκίμασε να περάσεις το terminal emulator. Άνοιξε το και τρέξε τις εντολές κατά σειρά

  • su
  • a2sd reinstall

και τσέκαρε μετά στο τιτάνιουμ αν άλλαξε τίποτα. Εδώ είναι όλες οι πιθανές εντολές για το a2sd σε terminal.

 

 

οταν παταω a2sd reinstall μου βγαζει : a2sd not found

κατι δεν εχω μαλλον ε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...