Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ας βοηθησει καποιος γιατι τα εκανα λιγο σκατα πηγα απερισκεπτα και ξαναεκανα update την gingerbread RUU με την λογικη οτι αφου εχω back up την rom στην καρτα τα επαναφερω ολα αλλα τωρα εχω χασει το recovery τσεκαρα εαν ειμαι ακομα s-off και ειμαι αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα για να φλασαρω την παλια γιατι δεν εχω recovery mode!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ας βοηθησει καποιος γιατι τα εκανα λιγο σκατα πηγα απερισκεπτα και ξαναεκανα update την gingerbread RUU με την λογικη οτι αφου εχω back up την rom στην καρτα τα επαναφερω ολα αλλα τωρα εχω χασει το recovery τσεκαρα εαν ειμαι ακομα s-off και ειμαι αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα για να φλασαρω την παλια γιατι δεν εχω recovery mode!!!

 

Μπαίνεις στο fastboot και από comand prompt δίνεις fastboot flash recovery και μετά το σημείο που έχεις κατεβάσει το recovery, πχ C:\recovery.img ή εναλλακτικά κατέβασε το 4ext εγκατέστησέ το και κάνε update το recovery από κει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο fastboot και από comand prompt δίνεις fastboot flash recovery και μετά το σημείο που έχεις κατεβάσει το recovery, πχ C:\recovery.img ή εναλλακτικά κατέβασε το 4ext εγκατέστησέ το και κάνε update το recovery από κει.

 

τα εκανα ολα απο την αρχη με το revolutionary βρηκα λυση οκ ευχαριστω αλλα τωρα που εκανα την επαναφορα του back up συνεχηζει και μου βγαζει αυτο το μηνυμα

 

Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη

της εφαρμογης Αναζητησης Google

(διαδικασια com.google.android.

googlequicksearchbox).

πρσπαθηστε ξανα

 

τι πρεπει να διορθωσω???????

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μπες Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Όλες οι εφαρμογές, βρες το Google Quick Search και κάνε wipe data,

αν δεν στρώσει τότε μπες στο recovery και κάνε wipe cache and dalvik-cache..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπες Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Όλες οι εφαρμογές, βρες το Google Quick Search και κάνε wipe data,

αν δεν στρώσει τότε μπες στο recovery και κάνε wipe cache and dalvik-cache..

 

οκ δεν το ξαναεβγαλε βασικα καθε φορα που κανω restore ενα backup μου να κανω αυτη την διαδικασια

wipe cache-dalvik-cache ?????????

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1170633 μαγκες ειπα να κανω το επομενο βημα και να περασω μια ρομ καθως επησης να κανς και partition ex3 την καρτα μιας και το απιτουσε η παραπανω ρομ ποθ εβαλα και οπως την βλεπω αρχηκα τα σπαει!!!!!!!!!!!μπορει καποιος τωρα να μου δωσει τα φωτα του να κανω ακομα ενα βημα οσον αφορα αυτα τα extra που κατεβασα πως τα κανω εγκατασταση η αν τα κανει μονο του και γενικα καμαι συμβουλη ωστε να τοθ παρω το 100% των δυνατοτητων του??????/

 

εχω καψει τον εγκεφαλο μου εχθες την περασα την δουλευα ολο το βραδυ το εκελισα το βραδυ να φορτησει και τωρα ενω ξεκιναει κανονικα φορτωνει τα παντα οπως δειχνει βγαζει το ανθρωπακι της συγκεκριμενης ρομ και μετα ξαναγυρναει συνεχεια και κανει την ιδια διαδικασια φορτωσης των στοιχειων και δεν ανοιγει επαναλαμβανει την ιδια διαδικασια συνεχεια ας βοηθεισει καποιος :!:

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εχω καψει τον εγκεφαλο μου εχθες την περασα την δουλευα ολο το βραδυ το εκελισα το βραδυ να φορτησει και τωρα ενω ξεκιναει κανονικα φορτωνει τα παντα οπως δειχνει βγαζει το ανθρωπακι της συγκεκριμενης ρομ και μετα ξαναγυρναει συνεχεια και κανει την ιδια διαδικασια φορτωσης των στοιχειων και δεν ανοιγει επαναλαμβανει την ιδια διαδικασια συνεχεια ας βοηθεισει καποιος :!:

 

Μπες στο recovey και κάνε wipe cache and dalvik-cache, αν δεν παίξει ξαναρίξε την rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο recovey και κάνε wipe cache and dalvik-cache, αν δεν παίξει ξαναρίξε την rom.

 

το εκανα τωρα χειροτερεψε κανω reboot και μου βγαζει εκεινο το γρκρι android παρολο που ξανα εβαλα την ρομ απο την αρχη

 

το εκανα τωρα χειροτερεψε κανω reboot και μου βγαζει εκεινο το γρκρι android παρολο που ξανα εβαλα την ρομ απο την αρχη

 

εκανα restore ενα παλιο back up αλλα θελω οποσδηποτε να την βαλω γιατι μου αρεσε απιστευτα μπορεις να μου πεις εαν τωρα που εκανα restore το ex3 που εκανα στην καρτα εαν χανεται η εαν οχι μπορω να κανω παλι προσπαθεια να την περασω απο το ρομ μανατζερ αυτη τη φορα??

 

αρχικα θελω να ζητησω συγνωμη εαν εχω κουρασει απλα δεν ειμαι τοσο καλος γνωστης και εχω πραγματικα αναγκη την βοηθεια σας θα περιγραψω οσο ποιο αναλυτικα τα προβληματα που αντιμετωπιζω για να μην σας κανω και εσας την ζωη δυσκολη....

 

θελω να βαλω αυτη την rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1170633 εχω κατεβασει ολα τα αρχεια για a2sd καθως επησης και τα add on που ειναι για μενα τα εχω ολα στην sd εκανα flash αρχικα την rom και μετα ολα τα αρχεια ενα ενα εκανα reboot αλλα εχει κολησει στην αρχικη οθονη με το htc λογοτυπο

ειχα κανει εχθες τα παντα κανονικα και δουλεψε αλλα σημερα το πρωι δεν κανει τιποτα αφου το εκλεισα και το ξανααναψα......περασα ενα παλιο back up που ειχα ως 2.3.3 ruu gingerbread και ξαναεκανα την διαδικασια απο την αρχη φυσικα εκανα wipe cache dalv cache πριν φλασαρω τα παντα

δεν ξερω εαν πεζει ρολο απλα εχθες εκανα flash thn rom χωρις να κανω partition ex3 και φυσικα εφαγε κολλημα και την ετρεξε γυρισα πισω εκανα partition ολα αυτα στο recovery και ξαναεκανα φλαςτην ρομ και δουλεψε περασα τα παντα μεσα μηνυματα τηλ αρχεια και ολα καλα αλλα δεν ξερω σημερα τι εχει γινει τα στοιχεια μου ειναι τα παρακατω

 

BRAVO PVT3 SHIP S-OFF

HBOOT-6.93.1002

RADIO-5.17.05.23

CLOCKWORKMOD RECOVERY TOUCH MODE 5.8.0.2

 

ΣΥΓΝΩΜΗ και παλι το ξερω οτι σας κουρασα αλλα σιγουρα ολοι εχετε περασει απο το noob σταδιο μου!!!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μετα απο 2 χρονια χρήσης της συσκευης μου ειπα να αρχισω να την σκαλιζω κι εγω.Ερχομενος απο win mobile εως τωρα μου εχον φανει απλα τα πραγματα.Θα ηθελά την βοηθεια σας για οδηγιες ως προς την δημιουργια ext3 στην καρτα μου.ακουληθα τον οδηγο της πρωτης σελιδας αλλα δεν καταφερα κατι.Και μια ερωτηση ακομα.Σε περιπτωση που η καρτα εχει γινει εχτ3 θα διαβαζεται αν στο κινητο υπαρχει root stock rom με s-off? Edited by chris_matsias
Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω αυτη την rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1170633 εχω κατεβασει ολα τα αρχεια για a2sd καθως επησης και τα add on που ειναι για μενα τα εχω ολα στην sd εκανα flash αρχικα την rom και μετα ολα τα αρχεια ενα ενα εκανα reboot αλλα εχει κολησει στην αρχικη οθονη με το htc λογοτυπο

ειχα κανει εχθες τα παντα κανονικα και δουλεψε αλλα σημερα το πρωι δεν κανει τιποτα αφου το εκλεισα και το ξανααναψα......περασα ενα παλιο back up που ειχα ως 2.3.3 ruu gingerbread και ξαναεκανα την διαδικασια απο την αρχη φυσικα εκανα wipe cache dalv cache πριν φλασαρω τα παντα

δεν ξερω εαν πεζει ρολο απλα εχθες εκανα flash thn rom χωρις να κανω partition ex3 και φυσικα εφαγε κολλημα και την ετρεξε γυρισα πισω εκανα partition ολα αυτα στο recovery και ξαναεκανα φλαςτην ρομ και δουλεψε περασα τα παντα μεσα μηνυματα τηλ αρχεια και ολα καλα αλλα δεν ξερω σημερα τι εχει γινει τα στοιχεια μου ειναι τα παρακατω

 

Βασικά ηρέμησε λίγο και πάρ' τα από την αρχή, κάπου έχεις μπερδευτεί και τα έχεις κάνει μπάχαλο και στο μυαλό σου.

Αρχικά θα σου πρότεινα να βάλεις μια καθαρή aosp rom που δεν χρειάζεται ext3 partition κι διάφορα κόλπα.

Στη συνέχεια κατέβασε το 4ext από το επίσημο site (google it) και αφού το εγκαταστήσεις πάτα να σου κατεβάσει το touch recovery.

Όταν γίνει κι αυτό μπες στο recovery κάνε από την αρχή το ext3 στην κάρτα μνήμης (μην ξεχάσεις να κάνεις backup την κάρτα γιατί θα διαγραφούν όλα από μέσα). Και τέλος πέρνα μόνο την rom που θες χωρίς κανένα άλλο αρχείο. Αφού ανάψει και δεις ότι όλα παίζουν τότε δοκίμασε όποιο add on θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σος! Επεσε το κινητο κι εσπασε η οθόνη. Παιζει κανονικα με την εννοια οτι και δειχνει και δουλευει το touch αλλα ειναι γεματη σπασιματα και αμφιβαλω ποσο θα κρατησει. Ξερουμε αν υπαρχει καπου που να μπορω να την αλλαξω οικονομικα κι οχι διπλοπληρωνοντας το κινητο;;; ουτως ή αλλως εκτος εγγυησης ειμαι.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ηρέμησε λίγο και πάρ' τα από την αρχή, κάπου έχεις μπερδευτεί και τα έχεις κάνει μπάχαλο και στο μυαλό σου.

Αρχικά θα σου πρότεινα να βάλεις μια καθαρή aosp rom που δεν χρειάζεται ext3 partition κι διάφορα κόλπα.

Στη συνέχεια κατέβασε το 4ext από το επίσημο site (google it) και αφού το εγκαταστήσεις πάτα να σου κατεβάσει το touch recovery.

Όταν γίνει κι αυτό μπες στο recovery κάνε από την αρχή το ext3 στην κάρτα μνήμης (μην ξεχάσεις να κάνεις backup την κάρτα γιατί θα διαγραφούν όλα από μέσα). Και τέλος πέρνα μόνο την rom που θες χωρίς κανένα άλλο αρχείο. Αφού ανάψει και δεις ότι όλα παίζουν τότε δοκίμασε όποιο add on θες.

 

τα εκανα ολα και τρεχει κανονικα απο χθες χωρις κανενα κολλημα το μονο περιεργο που αντιμετωπιζω τωρα ειναι οτι οταν μπαινω στο recovery(4ext recovery touch) μου βγαζει αuτο το μηνυμα

ATTN:recovery is in safe mode

this is becuse the folloing partition

is not accessible:"system"

Please enter the wipe menu and format system!

If you changed hboot you should choose to

format all partitions (except sdcard)

afterwards please reboot recovery

 

δεν εκανα κατι γιατι φοβαμαι μην χασω τιποτα μιας και τρεχει κανονικα η ρομ βεβαια δεν εχω φλασαρει το radio

γιατι δεν ξερω πως γινεται εαν εχεις καποιο λινκ τα το εκτιμουσα γιατι παρατηρω οτι ζεστενεται αμεσως το τηλ οταν ασχολουμαι δεν ξερω εαν φταει αυτο ευχαριστω εκ τον προταιρων!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σος! Επεσε το κινητο κι εσπασε η οθόνη. Παιζει κανονικα με την εννοια οτι και δειχνει και δουλευει το touch αλλα ειναι γεματη σπασιματα και αμφιβαλω ποσο θα κρατησει. Ξερουμε αν υπαρχει καπου που να μπορω να την αλλαξω οικονομικα κι οχι διπλοπληρωνοντας το κινητο;;; ουτως ή αλλως εκτος εγγυησης ειμαι.

Ψάξε στο ebay, λογικά σου έχει σπάσει το digitizer και όχι η οθόνη.

τα εκανα ολα και τρεχει κανονικα απο χθες χωρις κανενα κολλημα το μονο περιεργο που αντιμετωπιζω τωρα ειναι οτι οταν μπαινω στο recovery(4ext recovery touch) μου βγαζει αuτο το μηνυμα

ATTN:recovery is in safe mode

this is becuse the folloing partition

is not accessible:"system"

Please enter the wipe menu and format system!

If you changed hboot you should choose to

format all partitions (except sdcard)

afterwards please reboot recovery

 

δεν εκανα κατι γιατι φοβαμαι μην χασω τιποτα μιας και τρεχει κανονικα η ρομ βεβαια δεν εχω φλασαρει το radio

γιατι δεν ξερω πως γινεται εαν εχεις καποιο λινκ τα το εκτιμουσα γιατι παρατηρω οτι ζεστενεται αμεσως το τηλ οταν ασχολουμαι δεν ξερω εαν φταει αυτο ευχαριστω εκ τον προταιρων!

 

Πολύ φοβάμαι ότι θα πρέπει να ξαναστήσεις την rom, αφού κάνεις wipe τα πάντα εκτός της sd, για να φύγει αυτή η προειδοποίηση στο recovery. Όσο για το radio είναι πολύ απλό, σαν να περνάς μια rom.. Δες εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο ebay, λογικά σου έχει σπάσει το digitizer και όχι η οθόνη.

 

 

Πολύ φοβάμαι ότι θα πρέπει να ξαναστήσεις την rom, αφού κάνεις wipe τα πάντα εκτός της sd, για να φύγει αυτή η προειδοποίηση στο recovery. Όσο για το radio είναι πολύ απλό, σαν να περνάς μια rom.. Δες εδώ.

 

να την ξαναστισω την ριμαδα αλλα θα χασω παλι ολα τα αρχεια και ξανα μανα απο την αρχη??????εαν οχι απλα θα πρεπει μετα να επαναφερω με το back up εφαρμογες και τα λοιπα ουσιαστικα ποιες θα ειναι οι απωλειες μου??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω ένα θεματάκι. Θέλοντας να περάσω την Supernova εγκατέστησα Stock HBOOT από Alpharev όλα οκ. Όμως όταν μπαίνω σε recovery (έχω το 4EXT Recovery Touch) μου φορτώνει κανονικά, δείχνει την ώρα και την μπαταρία καθώς επίσης μπορώ να ανοίγω και τη notification bar στην κορυφή που λέει "Recovery is ready". Αλλά.... δεν έχει καμία άλλη επιλογή από αυτές που εμφανίζει κανονικά. Δεν εμφανίζει τίποτα όση ώρα και να το αφήσω...Καμιά ιδέα;:wacko:

 

EDIT: Δεν ξέρω τι έγινε με το 4EXT αλλά πέρασα ένα άλλο recovery για να κάνω τη δουλειά μου και φαίνεται ότι δουλεύει

Edited by Fangel
Link to comment
Share on other sites

 

 

Πολύ φοβάμαι ότι θα πρέπει να ξαναστήσεις την rom, αφού κάνεις wipe τα πάντα εκτός της sd, για να φύγει αυτή η προειδοποίηση στο recovery. Όσο για το radio είναι πολύ απλό, σαν να περνάς μια rom.. Δες εδώ.

την ξαναπερασα απο την αρχη ολα καλα απλα οταν παω να κανω partition to radio 32.56.00.32U_5.17.05.08

μου βγαζει αυτο το μηνυμα ενημερωτικα το κανω με recovery 5.8.0.2

 

amend scripting (upadate-script)is no longer supported amend scripting was deprecated by google in android 1.5 it was necessary to remove it when upgrading to the clockworkmod 3.0 gingerbread based recovery please switch to edify scripting(updater-script and update binary) to create working update zip packages

installation aborted

 

τι εννοει ο ποιητης???????

οτι τιποτα αλλο ζεστενεται ευκολα το τηλ!!

 

ακυρο αδερφε βρηκα λυση εκανα to rom manager flash παλιοτερη εκδοση 2.5.0.7 και εγινε η δουλεια εχω γινει hacker!!!!!

δεν θα σε απασχολησω αλλο ελπιζω δηλαδη απλα ξερεις αυτα τα extra τι κανουν και αν ειναι απαραιτητα ???παρατηρησα οτι οποτε τα εκανα flash μετα κολουσε οταν εκανα reboot την ρομ

alignment-ext3

Bravo-Ad-hoc

HTC_Trace_IME

Remove-FlyIn-A2SD

Remove-Transparency-HD-Bravo

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε.

Αποφασισα και εγώ να αξιοποιησω το htc desire μου βλέποντας τους άριστους οδηγους του φόρουμ.

Εβαλα την mildwild rom v.4.1.2 rom και ακολούθησα της οδηγίες για να μπορέσω να μεγαλώσω την μνήμη μου.

Εγκατεστησα το EaseUS Partition Master 9.1.1 Home Edition για να μπορέσω να φτιάξω τα partition

δημιουργω τα δυο part. ενα fat32 και ενα ext3 το οποιο μετετρεψα σε εχτ4 παντα με βαση τον οδηγό του φορουμ.

ανοιγωντας το τηλεφωνο μου ομως ειδα οτι η μνημη παρεμεινε στα 148mb και στις ρυθμισεις τις rom -sd card - sd-Ext βλεπω ''συνολικος χωρος μη διαθεσιμος''

Ξαναδοκιμασα κανοντς ext3 το partition αλλα και παλι τα ίδια.

Μήπως γνωρίζει κάποιος το προβλημα και μπορεί να με βοηθήσει?

Μηπως χρειάζεται και κάπια άλλη διαδικασία?

Εχω εγκαταστήσει και το rom manager v5.0.07 όπoυ bλέπω ότι current recovery clockworkmod ειναι η 5.0.2.0 εαν βοηθάει σε κάτι

Ευχαριστω πολυ

 

ξεχασα να αναφέρω ότι η καρτα ειναι μια samsung 8g class 6

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε εγκατάσταση το 4ext recovery και κάνε τα partitions της κάρτας μέσα από το recovery. Πρώτα κάνε backup τα δεδομένα της sd διότι θα διαγραφούν τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα την εφαρμογή την εχω βάλει στην καρτα αλλα μου κάνει διακοπη ότα πάω να την εγκαταστήσω.γενικά μου κάνει πολλα προβήματα η η rom.

Απο το μαρκετ κάνει εγκατασταση κανονικά.πρίν αγοράσω την εφαρμογη μήμως χρειαζετε να ξανακάνω εγκατάσταση την rom ή να βάλω κάπια άλλη?

Βλέπω και εσύ mildwild χρησιμοποιής

 

αλαξα rom σε mildwild 4.9.1(δεν ξερω ομως αν υποστηριζει το εχτ3/4

Έβαλα και το 4extrecovery control αλα δεν γινεται τιποτα.μου λέει συνέχεια ότι πρεπει να εγκαταστήσω το 4extrecovery και οταν παταω να το κάνει μου γραφει your version of 4ext recovery is undetected.

παταω να κανει instal κάποιο απο τα 4ext recovery touch και παλι δεν γίνεται τίποτα

 

τελευταία πληφορία το τηλέφωνο είναι s-on. Μηπως φταίει αυτό?

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα desire (root s-off hboot 6.93.1002) προσπαθώ να το επαναφέρω αε stock κατάσταση με stock rom ενώ αλλάζει κανονικά την ρομ το τηλέφωνο εξακολουθεί να είναι root & s-off. καμιά ιδέα κανείς
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.προτείνε τε μου μία ρομ με sense.TΟ πιο βασικό είναι να είναι σταθερή και να μην κολλάει συνεχώς.....
Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

edit.. τελικα εφταιγε το καλωδιο του φορτιστη..... ακυρο το ερωτημα λοιπον :p Edited by taz17

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.προτείνε τε μου μία ρομ με sense.TΟ πιο βασικό είναι να είναι σταθερή και να μην κολλάει συνεχώς.....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1170633 εγω εβαλα αυτην και προς το παρον ειναι πολυ καλη και εχει πολλες προσθετες επιλογες την προτεινω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα desire (root s-off hboot 6.93.1002) προσπαθώ να το επαναφέρω αε stock κατάσταση με stock rom ενώ αλλάζει κανονικά την ρομ το τηλέφωνο εξακολουθεί να είναι root & s-off. καμιά ιδέα κανείς

βρήκα τι έφταιγε όταν κάνεις το τηλέφωνο s-off με ALPHAREV το ΗΒΟΟΤ κλειδώνει έτσι που οποία rom και να βάλεις το τηλέφωνο εξακολουθεί να είναι και ROOT & S-OFF.

Για να φέρεις το τηλέφωνο σε stock κατάσταση θέλει να ξεκλείδωμα στο βήμα 8

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1170633 εγω εβαλα αυτην και προς το παρον ειναι πολυ καλη και εχει πολλες προσθετες επιλογες την προτεινω

 

την είχα κάποτε σε μία άλλη εκδοση βέβαια.

αυτή του έχω και φένεται στην υπογραφή μου κολλάει με τισ κλήσεις.όταν μιλάω και κλείσει ο άλλος κολλάει ή και άν με καλέσουν και δεν το σηκώσω μένει κολλημένο στην ένδειξη ότι με παίρνουν.ξέρετε τι μπορεί να φταίει σε αυτό?

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε αυτη παιδια αν εχετε class 6 sd... εγω δεν εχω κανενα μα κανενα κολλημα και προβλημα...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1431908

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...