Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω ποια εκδοση του swype χρησιμοποιτε γιατι δεν μπορω να βρω με ελληνικα οι τελευταιες δεν εχουν ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω ποια εκδοση του swype χρησιμοποιτε γιατι δεν μπορω να βρω με ελληνικα οι τελευταιες δεν εχουν ευχαριστω

 

Εγώ χρησιμοποιώ μία αρκετά παλιά έκδοση (v.1.60.36.8214) μόνο και μόνο γιατί δουλεύει μια χαρά και δεν μπορούσα να καταλάβω τί θα κερδίσω περνώντας μία αναβαθμισμένη έκδοση, σε αντίθεση με άλλες εφαρμογές που κυρίως διορθώνουν bugs. :-P

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,σκεφτομαι να αλλαξω την sd card στο desire μου, τι μεγεθος μου προτεινειται? Μπορω να βαλω και μεχρι...32gb η τοσο μεγαλη δεν θα τη σηκωνει το κινητο? Η διαδικασια για αλλαγη της καρτας ποια ειναι? Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας,σκεφτομαι να αλλαξω την sd card στο desire μου, τι μεγεθος μου προτεινειται? Μπορω να βαλω και μεχρι...32gb η τοσο μεγαλη δεν θα τη σηκωνει το κινητο? Η διαδικασια για αλλαγη της καρτας ποια ειναι? Ευχαριστω...

 

Παίρνει και μέχρι 32GB κανονικότατα. Ενδείκνυται κάρτα με όσο μεγαλύτερο class, αλλά θα έχει και ανάλογη αύξηση της τιμής.

 

Προτείνω από class 4 και πάνω.

 

Όσον αφορά τη διαδικασία αλλαγής... περνάς απλά τα περιεχόμενα από τη μία στην άλλη. Αν έχεις κάνει ext partition ωστόσο δυσκολεύουν τα πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίρνει και μέχρι 32GB κανονικότατα. Ενδείκνυται κάρτα με όσο μεγαλύτερο class, αλλά θα έχει και ανάλογη αύξηση της τιμής.

 

Προτείνω από class 4 και πάνω.

 

Όσον αφορά τη διαδικασία αλλαγής... περνάς απλά τα περιεχόμενα από τη μία στην άλλη. Αν έχεις κάνει ext partition ωστόσο δυσκολεύουν τα πράγματα.

 

Αν παρω μια καρτα 32gb,μπορω να περασω τα αρχεια απο τη μια καρτα στην αλλη, και στη νεα καρτα να κανω partition? To παρτιτιον θα με βοηθησει να περασω εκει εφαρμογες? Με την εφαρμογη Link2sd αυτο γινεται οπως λεει η εφαρμογη? Βασικα σκοπος μου ειναι να εχω οσο περισσοτερο χωρο μπορω,και ψαχνω τον αποδοτικοτερο τροπο...Η εκδοση που εχω ειναι η 2,2, ισχυει οτι σε αυτη την εκδοση δεν αξιζει η παραπανω διαδικασι με το link2sd?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!

Πρόσφατα έβαλα την SuperNova 2.0.2.0. Το θέμα της μνήμης βέβαια. Μου έσπαγε τα νεύρα μέχρι πριν λίγο καιρό, μέχρι που το ποτήρι ξεχείλισε.

Δεν εἰχα επιχειρήσει στο παρελθόν να αλλαξω rom γιατί δεν έβρισκα κάποιο ιδιαίτερο λόγο (εντάξει, ο παραπάνω είναι αρκετά σημαντικος:lol:).

Η μοναδική ᾽᾽επέμβαση᾽᾽ που είχα κάνει παλαιότερα ήταν να κάνω root (unrevocked) για να βάλω το market enabler.

Το πρόβλημα που αντιμετοπίζω είναι ότι πλέον δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές που είχα αγοράσει και τις χρειάζομαι για τη δουλεία μου.

(ούτε καν τις βλέπω μέσα απο το market, ενώ στο appbrain τις βλέπω αλλά όταν πάω για εγκατάσταση μου γράφει δεν βρέθηκε:mad:)

Το market enabler δεν δείχνει να δουλεύει.

Τι λύσεις έχετε να προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom ειναι αυτη την στιγμη η ποιο stable για να περασω στο κινητο φιλου που εχει προβλημα με την μνημη? Ειναι φυσιολογικο να δειχνει μεσα απο το android system info να εχει internal memory 147 mb; Edited by ola-kala-einai
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom ειναι αυτη την στιγμη η ποιο stable για να περασω στο κινητο φιλου που εχει προβλημα με την μνημη? Ειναι φυσιολογικο να δειχνει μεσα απο το android system info να εχει internal memory 147 mb;

 

Εγώ έχω την supernova και δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Το τηλέφωνο πάει σφαίρα και με μνήμη για εφαρμογές πάνω από 850mb.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την supernova και δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Το τηλέφωνο πάει σφαίρα και με μνήμη για εφαρμογές πάνω από 850mb.

 

Φίλε dimitrispm,

φοράς την ίδια version; Μήπως είχες ποτέ πρόβλημα με το market;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom ειναι αυτη την στιγμη η ποιο stable για να περασω στο κινητο φιλου που εχει προβλημα με την μνημη? Ειναι φυσιολογικο να δειχνει μεσα απο το android system info να εχει internal memory 147 mb;

 

Από Sense rom εγώ θα σου προτείνω την LeeDroid HD και την RCMix S και από Aosp την Oxygen....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1170633

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=988570

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=971904

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Από Sense rom εγώ θα σου προτείνω την LeeDroid HD και την RCMix S και από Aosp την Oxygen....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1170633

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=988570

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=971904

 

Σε ευχαριστώ φιλέ μου.Από αυτα είδα είναι πιο δύσκολη η διαδικασία Σε σχέση με το desire HD που εχω .Υπάρχει κανένας αναλυτικός οδηγός ;

 

 

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φιλέ μου.Από αυτα είδα είναι πιο δύσκολη η διαδικασία Σε σχέση με το desire HD που εχω .Υπάρχει κανένας αναλυτικός οδηγός ;

 

 

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

 

Κοίτα στην πρώτη σελίδα,που υπάρχουν αναλυτικοί οδηγοί...δεν πιστεύω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

Η διαδικασία φλασαρίσματος μου φαίνεται είναι ίδια....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε dimitrispm,

φοράς την ίδια version; Μήπως είχες ποτέ πρόβλημα με το market;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Όχι μια χαρά δουλεύει. Στο θέμα που αναφέρεις κι εσύ με κάποιες εφαρμογές, αυτό που διαπίστωσα εγώ είναι με τους χάρτες. Πριν αλλάξω ρομ έβλεπα κανονικά στο μάρκετ google maps, μάλιστα είχα πάρει και την τελευταια αναβάθμιση σε 5.9 Αντίθετα με το nexus s που έχω η εφαρμογή είναι άφαντη στο μαρκετ. Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει τώρα και στο desire με τη νέα ρομ. Δε νομίζω ότι είναι θεμα της ρομ αλλά της έκδοσης του android.

 

Και τώρα που το είδα την ίδια έκδοση έχουμε αλλα βάλε το καινούριο radio, αξίζει, άλλωστε το προτείνουν για να σου δουλέψει καλύτερα η ρομ.

Edited by dimitrispm
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κι εγώ δε βρίσκω τη καινούργια έκδοση του Google Maps και η ήδη υπάρχουσα δε κάνει update για να

έχω τη δυνατότητα να κατεβάσω κάποια περιοχή και να τη βλέπω off line.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κι εγώ δε βρίσκω τη καινούργια έκδοση του Google Maps και η ήδη υπάρχουσα δε κάνει update για να

έχω τη δυνατότητα να κατεβάσω κάποια περιοχή και να τη βλέπω off line.

 

Είναι θέμα που απασχολεί πολλούς και σε άλλες χώρες. Εμένα στο nexus έχει μείνει στην 5.2. Στο desire έπαιρνε κανονικά όλες τις αναβαθμίσεις. ποια έκδοση έχεις?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

 

Διάβασα σε κάποιο φόρουμ οτι στο site της HTC development βγηκε η επίσημη αναβάθμιση σε Gingerbread για το HTC Desire.

 

Την έχει περάσει κανείς? Δουλεύει καλά? Η εχει προβλήματα?

 

Η μνήμη που αφήνει διαθέσιμη μετα το Update είναι λιγότερη ή περισσότερη σε σχέση με την froyo?

Edited by gfdimopo
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει από τις αρχές του μήνα. Όχι, δεν έχει προβλήματα. Αν ψάξεις μερικές σελίδες πιο πίσω θα βρεις ποστ που αναφέρονται στην ρομ.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τα προηγούμενα ποστ, και ειδα οτι η μνήμη που απομένει είναι μικρότερη απο την αντίστοιχη που έμενε στην fro yo. θυμάται κανείς πόσο ήταν στην fro yo που τώρα στην gingerbread είναι 110mb?

 

Εχει βελτιωθεί η ποιότητα του ήχου στο video recording?

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για την ποιότητα ήχου στο video recording αλλα το κινητό έχει βελτιωθεί αρκετά, τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει εγώ όσο καιρό την έχω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους μπορει καποιος να προτεινει καποια εφαρμογη που βγαζει φωτο την οθονη σε οτι δειχνει δοκιμασα εδω και περιπου ενα 7ωρο ολα τα βιντεακια που ειδα για την screenshoot it αλλα ειναι ταλαιπορια κατι ποιο απλο υπαρχει σε εφαρμογη?

gingerbread 2.3.3

desire

not root

η φαση!!!!!

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω μου τη ματιασανε την leedroid...

πολλες φορες οτνα μπαινω σε καποια εφαρμογη πχ μαρκετ η καποιο παιχνιδακι και μετα βγω πισω στην αρχικη τρωει σκαλωμα..

σαν ν κανει επανεκιννηση.. μου πεταει την λευκη οθονη με το σημα htc και μετα στην αρχικη αμεσως οπου φορτωνει για μερικα δευτερολεπτα μεχρι αν επανελθει....

τι να κανω? επανεγκατασταση της ρομ ?

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

όταν στέλνω αρχεία από το pc μέσω bluetooth στο κινητό μου κόβει τα αρχεία apk λέγοντας ότι δεν είναι δυνατή η πρόσβαση, όλα τα άλλα τα στέλνει κανονικά π.χ φωτό, mp3. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω στο κινητό για να αποδέχεται αρχεία apk? To ανάποδο λειτουργεί κανονικά.

Είμαι με oxygen, αλλά αυτό το έχω παρατηρήσει σε όλες τις ρομ που έβαλα κατά καιρούς

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Κανε εγκατασταση το Bluetooth File Transfer και εχε το ανοιχτο οταν θες να στειλεις/λαβεις οποιοδηποτε αρχειο. Ειχα το ιδιο προβλημα στην cm7 με τα apk και το ελυσα ετσι.
Link to comment
Share on other sites

σωστός ο φίλος, δουλεύει έτσι. το ειχα και παλιά το προγραμματάκι αυτό αλλα δεν φανταζόμουν ότι θα δουλεψει με αυτό τον τρόπο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...