Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια επειδη σκεφτομαι να το αγορασω το κινητο τις επομενες ημερες θα ηθελα να ρωτησω.

 

Σχετικα με τις φωτογταφιες και τα βιντεο που "τραβαει" ειστε ευχαριστημενοι?

 

Επειδη προσωπικα πιο πολυ "δουλευω" τις φωτογραφιες κ βιντεο σε ενα κινητο παρα το internet κλπ.

 

Μήπως να κοιτάξεις και εδώ και εδώ

Εγώ δεν μπορώ να το συγκρίνω με άλλα κινητά αλλά δεν μπορώ να πω ότι ήταν κακή η ποιότητα, ούτε πολύ καλή. Απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια επειδη σκεφτομαι να το αγορασω το κινητο τις επομενες ημερες θα ηθελα να ρωτησω.

 

Σχετικα με τις φωτογταφιες και τα βιντεο που "τραβαει" ειστε ευχαριστημενοι?

 

Επειδη προσωπικα πιο πολυ "δουλευω" τις φωτογραφιες κ βιντεο σε ενα κινητο παρα το internet κλπ.

 

Εγω θα ελεγα οτι ειμαι ευχαριστημενος.. Δεν νομιζω οτι μπορει να μου προσφερει κατι παραπανω ενα κινητο τη δεδομενη στιγμη εκτος ισως απο το hdmi out που θα ηθελα να εχει.. κατα τ αλλα πεντακαθαρες φωτος την ημερα, το βραδυ η απουσια του dual led flash ειναι αισθητη αλλα και παλι ειναι αρκετα καλες.. Οσον αφορα το βιντεο ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.. Βεβαια, ειναι η προσωπικη μου αποψη.. καποιος αλλος μπορει να ζηταει ακομη περισσοτερα.. αν θελεις κατι περισσοτερο πας σε desire hd με ενα βημα καλυτερης καμερας! :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την HD έχω τη 2.0 όχι τη Ζ, το άλλο δεν είναι κάτι απλά αν έχεις clockwordmod και όχι AmonRa όταν πας choose zip σου εμφανίζει το verification και το πατάς, κατά τα άλλα όλα κανονικά. Αν θέλεις έχει και γρήγορη data αλλά χρειάζεται βεβαια ext4 όπως τα λέει στο wiki site του. Αλλά και η a2sd είναι οκ και χώρος μια χαρά!!

Όπως τα λέει ο jastonas είναι κι εγώ είδα ότι ήμουν οκ πριν την περάσω!!!!

 

Λοιπον παιδια εχω και εγω την InsertCoin 2.0 πλεον και μπορω να πω οτι ειναι καταπληκτικη, βρηκα τελικα τον αντικαταστατη της Aurax!:D

 

quadrant score: 2725 χωρις να πειραξω τον επεξεργαστη!και επιπλεον μπορω και τραβαω βιντεο στα 720 χωρις κολληματα!

Edited by aris_volos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εχω και εγω την InsertCoin 2.0 πλεον και μπορω να πω οτι ειναι καταπληκτικη, βρηκα τελικα τον αντικαταστατη της Aurax!:D

 

quadrant score: 2725 χωρις να πειραξω τον επεξεργαστη!και επιπλεον μπορω και τραβαω βιντεο στα 720 χωρις κολληματα!

 

Πποα insert coin κατέβασες τη data2sd ή τη dατα2ext ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

MIUI 1.3.5 για Desire,N1 και Desire HD εδώ

μιας και gingerbread θα πάρει το nexus s πρώτο είπα να κάνω και την έκδοση της περασμένης εβδομάδας.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οταν αποθηκευω κατι στο clipboard (χρησιμοποιω το number saver) με ποιο τροπο μπορω να το δω,επεξεργαστω? (χρησιμοποιω το clipper+) μηπως εχει καποιο προγραμμα ηδη το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Είναι και θέμα rom που έχεις περασμένη στο κινητό..π.χ. με την rom της υπογραφής μου ο υπολογισμός των εφαρμογών γίνεται στιγμιαία αλλά και θέμα script για την αύξηση του αποθηκευτικού χώρου. Το έχω παρατηρήσει σε όλες σχεδόν τις aosp rom αν θυμάμαι καλά, σε rom με sense καθυστερεί, τουλάχιστον σε αυτές που δοκίμασα πλην starburst.

 

Εγώ την starbusrt έχω και αργεί να μου τις φορτώσει....:(

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την LeeDrOiD V2.3d με data2whatever σε class6 κάρτα με ext4. Το μόνο που με ενοχλεί είναι η κατανάλωση της μπαταρίας. Λέω να δοκιμάσω την iNsertCoin 2.0 D2SD. Από κατανάλωση μπαταρίας πως τα πάει? Θα είναι ταχύτερη από την LeeDrOiD (είχα διαβάσει ότι γενικά οι HD rom είναι λίγο πιο αργές νομίζω.) Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την LeeDrOiD V2.3d με data2whatever σε class6 κάρτα με ext4. Το μόνο που με ενοχλεί είναι η κατανάλωση της μπαταρίας. Λέω να δοκιμάσω την iNsertCoin 2.0 D2SD. Από κατανάλωση μπαταρίας πως τα πάει? Θα είναι ταχύτερη από την LeeDrOiD (είχα διαβάσει ότι γενικά οι HD rom είναι λίγο πιο αργές νομίζω.) Ευχαριστώ.

 

Εγώ δεν εχω την d2SD,εχω την απλή κ εχω να σου πω ότι ούτε κολλάει καθόλου κ η διαφορά μπαταρίας σε σχέση με τις άλλες που είχα δοκιμάσει είναι τεράστια... μια ώρα ράδιο, πολλά μηνύματα, ομιλία κ πολύ ίντερνετ κ στο τέλος εχω 30 με 40%...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

MIUI 1.3.5 για Desire,N1 και Desire HD εδώ

μιας και gingerbread θα πάρει το nexus s πρώτο είπα να κάνω και την έκδοση της περασμένης εβδομάδας.

 

Πολύ καλή η rom φίλε finn, την δοκιμάζω εκτενώς και όλα λειτουργούν ρολόι.

Μια ερώτηση μόνο, υπάρχει η δυνατότητα το λαμπάκι για τις ειδοποιήσεις να αναβοσβήνει και όχι να μένει σταθερό? Δεν βρήκα κάπου να αλλάζει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

MIUI 1.3.5 για Desire,N1 και Desire HD εδώ

μιας και gingerbread θα πάρει το nexus s πρώτο είπα να κάνω και την έκδοση της περασμένης εβδομάδας.

 

Φίλε finn ρωτώ για επιβεβαίωση.

Φλάσάρω πρώτα την κινέζικη ρομ της υπογραφής σου και μετά χωρίς reboot φλασάρω τη μετάφραση που δίνεις έτσι;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, προσπαθώ να περάσω την iNsertCoin 2.0 D2SD αλλά μένει για ώρα στην λευκή οθόνη της HTC. Έχω κάνει όλα τα wipe φυσικά. Σε recovery μπαίνει κανονικά. Να φταίει το data2whatever που είχα στην LeeDrOiD V2.3d? Να σβήσω τα αρχεία από την sd η να κάνω format? Εκτός από ένα ext4 δεν χρειάζεται κάτι άλλο το d2sd σωστά? Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Φίλε finn ρωτώ για επιβεβαίωση.

Φλάσάρω πρώτα την κινέζικη ρομ της υπογραφής σου και μετά χωρίς reboot φλασάρω τη μετάφραση που δίνεις έτσι;

 

Κατεβάζεις την Miui 1.3.5 (εγώ κατέβασα την data2whatever έκδοση), την εγκαθιστάς και πριν μπουτάρεις εγκαθιστάς και την ελληνική έκδοση και είσαι έτοιμος με άπλετο χώρο.:)

 

Ekotas

Καλημέρα, προσπαθώ να περάσω την iNsertCoin 2.0 D2SD αλλά μένει για ώρα στην λευκή οθόνη της HTC. Έχω κάνει όλα τα wipe φυσικά. Σε recovery μπαίνει κανονικά. Να φταίει το data2whatever που είχα στην LeeDrOiD V2.3d? Να σβήσω τα αρχεία από την sd η να κάνω format? Εκτός από ένα ext4 δεν χρειάζεται κάτι άλλο το d2sd σωστά? Ευχαριστώ.

 

νομίζω ότι το data2sd θέλει διαφορετικές ρυθμίσεις από το data2whatever γι' αυτό μάλλον ή έκδοση που χρησιμοποιείς δεν μπορεί να μπουτάρει. Μπες στους xda για το data2sd και δεν τι ακριβώς ζητάει.

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

την θεωρεις την ginger villain πιο καλη απο την auratsence?

 

Δε γίνεται σύγκριση μεταξύ τους διότι είναι η μία είναι sense rom froyo και η άλλη gingerbread...

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, προσπαθώ να περάσω την iNsertCoin 2.0 D2SD αλλά μένει για ώρα στην λευκή οθόνη της HTC. Έχω κάνει όλα τα wipe φυσικά. Σε recovery μπαίνει κανονικά. Να φταίει το data2whatever που είχα στην LeeDrOiD V2.3d? Να σβήσω τα αρχεία από την sd η να κάνω format? Εκτός από ένα ext4 δεν χρειάζεται κάτι άλλο το d2sd σωστά? Ευχαριστώ.

 

επειδη ειχα το ιδιο προβλημα οταν φλασαρα απο leedroid σε starburst καλο ειναι να σωσεις τα αρχεια της καρτας σου στο pc και μετα να κανεις format την καρτα και ξανα partition(εγω το εκανα σε gparted)

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την Miui 1.3.5 (εγώ κατέβασα την data2whatever έκδοση), την εγκαθιστάς και πριν μπουτάρεις εγκαθιστάς και την ελληνική έκδοση και είσαι έτοιμος με άπλετο χώρο.:)

 

Ekotas

Καλημέρα, προσπαθώ να περάσω την iNsertCoin 2.0 D2SD αλλά μένει για ώρα στην λευκή οθόνη της HTC. Έχω κάνει όλα τα wipe φυσικά. Σε recovery μπαίνει κανονικά. Να φταίει το data2whatever που είχα στην LeeDrOiD V2.3d? Να σβήσω τα αρχεία από την sd η να κάνω format? Εκτός από ένα ext4 δεν χρειάζεται κάτι άλλο το d2sd σωστά? Ευχαριστώ.

 

νομίζω ότι το data2sd θέλει διαφορετικές ρυθμίσεις από το data2whatever γι' αυτό μάλλον ή έκδοση που χρησιμοποιείς δεν μπορεί να μπουτάρει. Μπες στους xda για το data2sd και δεν τι ακριβώς ζητάει.

 

Η miui d2whatever είναι αυτή στην υπογραφή του finn;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι λιγο πριν απο το ροτταρισμα για λιγα λεπτα λεμε , εχω μια απορια , αν αποφασισω να κανω αργοτερα unroot το κινητο , απο οτι καταλαβα ολα τα στοιχεια χανονται περνοντας παλι την εργοστιακη rom θα μπορω να τα επαναφερω με το titanium ή το backup θα μου ειναι αχρηστο ?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι λιγο πριν απο το ροτταρισμα για λιγα λεπτα λεμε , εχω μια απορια , αν αποφασισω να κανω αργοτερα unroot το κινητο , απο οτι καταλαβα ολα τα στοιχεια χανονται περνοντας παλι την εργοστιακη rom θα μπορω να τα επαναφερω με το titanium ή το backup θα μου ειναι αχρηστο ?

 

Το titanium δε λειτουργει σε non root συσκευες...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι λιγο πριν απο το ροτταρισμα για λιγα λεπτα λεμε , εχω μια απορια , αν αποφασισω να κανω αργοτερα unroot το κινητο , απο οτι καταλαβα ολα τα στοιχεια χανονται περνοντας παλι την εργοστιακη rom θα μπορω να τα επαναφερω με το titanium ή το backup θα μου ειναι αχρηστο ?

 

Κατέβασε το my back up καλύτερα... για μένα είναι πολύ καλύτερο...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

κανει backup και τις αγορασμενες εφαρμογες ? Γιατι εχω ξοδεψει καποια λεφτα και δεν μπορω να τα ξαναδωσω
Link to comment
Share on other sites

κανει backup και τις αγορασμενες εφαρμογες ? Γιατι εχω ξοδεψει καποια λεφτα και δεν μπορω να τα ξαναδωσω

 

Θα σε γελάσω γιατί δεν εχω αγοράσει πότε... σίγουρα θα σου απαντήσει όμως κάποιος από εδώ...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω γιατί δεν εχω αγοράσει πότε... σίγουρα θα σου απαντήσει όμως κάποιος από εδώ...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Όλα γίνονται backup αλλά και να μην τα κάνεις μόλις συνδεθείς με το μέιλ σου το μάρκετ αντιλαμβάνεται ότι είσαι εσύ και κατεβάζεις τις αγορασμένες εφαρμογές πάλι χωρίς να τις ξαναπληρώσεις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

εκανα root το desire αλλα οτι ειχα στην καρτα μνημης χάθηκε.

λογικό είναι αυτό?

τα προγράμματα πρέπει να τα ξαναπεράσω που ειχα στην κάρτα μνήμης?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...