Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη θα πρεπει να κανω root και να περασω μια καινουρια ρομ?

και εαν ναι ποια προτεινεις για ποιο ευκολη στο να περαστει.

θα μπορω να επαναφερω ολες τι εφαρμογες που εχω με καποιο τροπο απευθειας χωρις να τις κανω εγκατασταση ολες μια μια?

το sense δηλαδη εξαρταται απο ποια rom θα εχω??

 

1. Ναι

2. Σχεδόν όλες, περνιούνται με την ίδια διαδικασία.

3. Ναι με το titanium.

4. Ναι

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Ναι

2. Σχεδόν όλες, περνιούνται με την ίδια διαδικασία.

3. Ναι με το titanium.

4. Ναι

σε ευχαριστω και εαν καταλαβα καλα πρωτα κανω ροοτ μετα κατεβαζω το titanium και μετα ψαχνομαι για νεα ρομ

αλλα λογικα εαν κανω ροοτ δεν χανω τιποτα απλα rουταρω την συσκευη και ολα μενουν ως εχουν με την gingerbread σωστα?

εαν εχεις καποιο λινκ να κανω το ροοτ θα σε ευγνομονω!!!!!!!!!

σε ευχαριστω για αλλη μια φορα!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχουμε κανένα νέο αν rootάρεται το gingerbread ή οι devs ακόμα δεν έχουν βρει κάτι;

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω και εαν καταλαβα καλα πρωτα κανω ροοτ μετα κατεβαζω το titanium και μετα ψαχνομαι για νεα ρομ

αλλα λογικα εαν κανω ροοτ δεν χανω τιποτα απλα rουταρω την συσκευη και ολα μενουν ως εχουν με την gingerbread σωστα?

εαν εχεις καποιο λινκ να κανω το ροοτ θα σε ευγνομονω!!!!!!!!!

σε ευχαριστω για αλλη μια φορα!!!!!!!!!!

 

Παίδες έχουμε κανένα νέο αν rootάρεται το gingerbread ή οι devs ακόμα δεν έχουν βρει κάτι;

 

http://revolutionary.io/

 

Αλλά προσοχή μετά μπορεί να μην γίνεται s-on ξανά. Δεν ξέρω να σας πω σίγουρα, θα χρειαστεί να το ψάξετε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια......

για να αλλάξω κάρτα μνήμης θέλει κάποια ειδική διαδικασία ή απλώσ τα περνάω όλα στον pc και τα αντιγράφω όλα στη νέα κάρτα?

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

http://revolutionary.io/

 

Αλλά προσοχή μετά μπορεί να μην γίνεται s-on ξανά. Δεν ξέρω να σας πω σίγουρα, θα χρειαστεί να το ψάξετε.

 

εμενα αυτο το λινκ θα με βοηθησει να κανω ροοτ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Root με την rom που έχεις τώρα δεν γίνεται. Αν θες με αυτό κάνεις s-off και μετά custom rom με root.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περναω αυτην την rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1016940 αλλα εχω ενα θεμα με την εσωτερικη μνημη.Δηλαδη ενω εχω φτιαξει 1gb partition δεν το βλεπει σαν εσωτερικη μνημη.Μπορει να με βοηθησει κανεις στα βηματα που πρεπει να κανω?Ευχαριστω!!!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Root με την rom που έχεις τώρα δεν γίνεται. Αν θες με αυτό κάνεις s-off και μετά custom rom με root.

 

τα εκανα ολα αδερφε απο τι καταλαβες ακομα ασχολουμαι!!!!!

εκανα s-off ακολουθησα ολh την διαδικασια κανονικα χωρις επιπλοκες για να κανω root με την unrEVOked recovery3 ολα εγιναν οπως ακριβως γραφει η διαδιασια και λιγο πριν κανει ροοτ εβγαλε αυτο το μηνυμα “Error: failed to get root. Is your firmware too new?” και επειδη ειναι αργα και δεν θελω να σπασω ουτε τον υπολογιστη ουτε το κιν μολις μπορεσεις δωσε μου τα φωτα σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για να περάσω μια custom rom και συγκεκριμένα αυτή

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1151765

πρέπει να είμαι root??και πως θα γίνω εγώ root?

επίσεις προσπάθησα να γίνω s-off με το revolutionary http://revolutionary.io/

και κόλλησε στο waiting for device......

τι μου προτείνεται?

Edited by deepbluee
Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

τα εκανα ολα αδερφε απο τι καταλαβες ακομα ασχολουμαι!!!!!

εκανα s-off ακολουθησα ολh την διαδικασια κανονικα χωρις επιπλοκες για να κανω root με την unrEVOked recovery3 ολα εγιναν οπως ακριβως γραφει η διαδιασια και λιγο πριν κανει ροοτ εβγαλε αυτο το μηνυμα “Error: failed to get root. Is your firmware too new?” και επειδη ειναι αργα και δεν θελω να σπασω ουτε τον υπολογιστη ουτε το κιν μολις μπορεσεις δωσε μου τα φωτα σου!

 

Δες εδώ για pvt4

Link to comment
Share on other sites

αδερφε το διαβασα και αυτο ολο αλλα δεν βγαζω ακρη πριν απο λιγο δοκιμασα να ξανακανω την διαδικασια αυτη την φορα με ενημερωμενη την recovery image ως (recovery-RA-desire-v2.0.0) αλλα παλι τα ιδια μου βγαζει το ιδιο μηνυμα δεν βγαζω ακρη...........

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

 

Με έσωσες δημήτρη είχα χαθεί τελείως.

θέλω να κάνω partition την κάρτα μνήμης πριν περάσω κάποια custom rom

προσπάθησα με τον τρόπο που λέει στην αρχική σελίδα του θέματος εδώ αλλά στο easeus δεν μου βγάζει την επιλογή delete οταν πατάω δεξί κλικ πάνω στην κάρτα μνήμης. επίσης προσπάθησα μεσω του titanium back up να κρατήσω ότι μπορώ χωρίς να είμαι βέβαιως ότι το έχω κάνει σωστά.για σιγουριά όμως έχω αντιγράψει ότι έχω στην κάρτα μνήμης στο pc. αν καταφέρω και κάνω το partition φαντάζομαι δεν χάνεται root και το s-off?????

please....... βοηθήστε

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Με έσωσες δημήτρη είχα χαθεί τελείως.

θέλω να κάνω partition την κάρτα μνήμης πριν περάσω κάποια custom rom

προσπάθησα με τον τρόπο που λέει στην αρχική σελίδα του θέματος εδώ αλλά στο easeus δεν μου βγάζει την επιλογή delete οταν πατάω δεξί κλικ πάνω στην κάρτα μνήμης. επίσης προσπάθησα μεσω του titanium back up να κρατήσω ότι μπορώ χωρίς να είμαι βέβαιως ότι το έχω κάνει σωστά.για σιγουριά όμως έχω αντιγράψει ότι έχω στην κάρτα μνήμης στο pc. αν καταφέρω και κάνω το partition φαντάζομαι δεν χάνεται root και το s-off?????

please....... βοηθήστε

εγω επρεπε να βγαλω ακρη ο φιλος τελικα εβγαλε παλι καλα τουλαχιστον καποιος ειδε ΦΩς....ΑΧΧΑΧΑΑΧΧ:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αδερφε το διαβασα και αυτο ολο αλλα δεν βγαζω ακρη πριν απο λιγο δοκιμασα να ξανακανω την διαδικασια αυτη την φορα με ενημερωμενη την recovery image ως (recovery-RA-desire-v2.0.0) αλλα παλι τα ιδια μου βγαζει το ιδιο μηνυμα δεν βγαζω ακρη...........

 

s-off με το revolutionary έγινες?

http://unrevoked.com/rootwiki/doku.php/public/revolutionary

για να γίνεις s-off πρέπει να κάνεις αυτή τη διαδικασία.αν διαβάσεις λίγο πιο χαμηλά στη σελίδα σου λέει ότι δεν σε κάνει root μέσω αυτής της διαδικασίας και μόνο.αλλά πρέπει να φλασάρεις το zip file που σου έχει να κατεβάσεις εκεί.

οπότε κάνεις την διαδικασία για να γίνεις s-off όπως λέει εδώ. αφού έχει τελειώσει αυτή η διαδικασία θα σε ρωτήσει να κατεβάσει απο το ιντερνετ recovery κατι τέτοιο το δέχεσαι, το κατεβάζει, και αφού πρηγουμένως έχεις περάσει στην κάρτα μνήμης το zip file που είπαμε πιο πάνω το φλασάρεις και έγινες root!!!!!!!!!

ελπίζω να σε βοήθησα.

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

s-off με το revolutionary έγινες?

http://unrevoked.com/rootwiki/doku.php/public/revolutionary

για να γίνεις s-off πρέπει να κάνεις αυτή τη διαδικασία.αν διαβάσεις λίγο πιο χαμηλά στη σελίδα σου λέει ότι δεν σε κάνει root μέσω αυτής της διαδικασίας και μόνο.αλλά πρέπει να φλασάρεις το zip file που σου έχει να κατεβάσεις εκεί.

οπότε κάνεις την διαδικασία για να γίνεις s-off όπως λέει εδώ. αφού έχει τελειώσει αυτή η διαδικασία θα σε ρωτήσει να κατεβάσει απο το ιντερνετ recovery κατι τέτοιο το δέχεσαι, το κατεβάζει, και αφού πρηγουμένως έχεις περάσει στην κάρτα μνήμης το zip file που είπαμε πιο πάνω το φλασάρεις και έγινες root!!!!!!!!!

ελπίζω να σε βοήθησα.

 

ναι με αυτο το εκανα εαν καταλαβα καλα αυτο το αρχειο (su-2.3.6.3-efgh-signed)που κατεβαινει απο την επιλογη zip file recovery το περναω στην sd card σωστα?αλλα τι εννοεις το flasharw?????thats the point!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ναι με αυτο το εκανα εαν καταλαβα καλα αυτο το αρχειο (su-2.3.6.3-efgh-signed)που κατεβαινει απο την επιλογη zip file recovery το περναω στην sd card σωστα?αλλα τι εννοεις το flasharw?????thats the point!!!!

ναι το περνας στην sd card.

τώρα αφού είσαι s-off θα τρέξεις πάλι το revolutionary και θα σε πάει γρήγορα στη διαδικασία για το recovery.το κατεβάζεις... μπαίνεις στο recovery mode.....

και με το trackball διαλέγεις το install zip from sdcard πατας το trackball και πας και διαλέγεις το αρχείο zip που έχεις στην κάρτα σου......

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

ναι με αυτο το εκανα εαν καταλαβα καλα αυτο το αρχειο (su-2.3.6.3-efgh-signed)που κατεβαινει απο την επιλογη zip file recovery το περναω στην sd card σωστα?αλλα τι εννοεις το flasharw?????thats the point!!!!

ναι το περνας στην sd card.

τώρα αφού είσαι s-off θα τρέξεις πάλι το revolutionary και θα σε πάει γρήγορα στη διαδικασία για το recovery.το κατεβάζεις... μπαίνεις στο recovery mode.....

και με το trackball διαλέγεις το install zip from sdcard πατας το trackball και πας και διαλέγεις το αρχείο zip που έχεις στην κάρτα σου......

 

το εκανα φιλε αλλα μετα που πατησα install zip from sdcard εχει βγαλει με μπλε γραμματα στο κεντρο την λεξη revolutionary και δεν κανει τιποτα πατησα πανω κατω την φωνη αλλα τιποτα :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

 

το εκανα φιλε αλλα μετα που πατησα install zip from sdcard εχει βγαλει με μπλε γραμματα στο κεντρο την λεξη revolutionary και δεν κανει τιποτα πατησα πανω κατω την φωνη αλλα τιποτα :ninja:

πως επέλεξες το install zip from sdcard?

το επιλέγεις με το trackball...... και όχι με το powerkey. από την οθόνη πατάς το πίσω και σε παει πάλι στο menu..... και διαλέγεις πάλι με τον σωστό τρόπο....

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

πως επέλεξες το install zip from sdcard?

το επιλέγεις με το trackball...... και όχι με το powerkey. από την οθόνη πατάς το πίσω και σε παει πάλι στο menu..... και διαλέγεις πάλι με τον σωστό τρόπο....

 

αδερφε εισαι μεγαλος hacker χαχααχαχ το εκανα εκανα παλι ρεμπουτ τωρα ανοιξε και με το superuser το εκανα μαλλον γιατι δεν ειμαι και 100% σιγουρος ροοτ τωρα δειξε εμου ενα δρομο στο τι να κανω απο ρυθμησεις που απαιτουνται και καποια βασικα app market συνοπτικα δεν θελω να σε κουρασω απλα ονομαστικα και μετα εγω θα ψαχτω χιλια ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια σου!!!!!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος γιατι με την ρομ της υπογραφης μου οταν κανω reboot το τηλεφωνο μου σβηνεται το youtube κ οτι gps εχω......???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

παρολο που εχω φαει την μουρη μου μπροστα σε 2 οθονες και κιν και υπολογιστη τελικα τα καταφερα χαρη στην βοηθεια σας και τρελου ψαξιματος σε ολο το κυβερνοκοσμο!!!!!

root done!!!!!επισης καταφερα να μαθω τον τροπο να περναω καινουρια rom χωρις να χρειαστει να χανω τα παλια δοκιμαζοντας οποια θελω και επαναφεροντας την παλια εαν δεν μαρεσει!!!!βεβαια δεν εχω καταλαβει ακομα την λειτουργεια του titanium back up μιας και υπαρχει restore της παλιας ρομ αλλα λογικα θα επαναφερει πραγματα στην καινουρια rom που θα εχω περασει βεβαια λιγο που δοκιμασα την oxygen 2.2.1 δεν μου εβγαλε καθολου το titanium σαν εφαρμογη μολις την περασα τηα πρεπει να το ξανακατεβασω και κανω τις ενεργειες για επαναφορα??

επισης μπορει καποις να μου πει καποιες βασικες εφαρμογες που θα πρεπει να εχει ενα ροοτ τηλ ωστε να κανει πραγαματα?????

και ΤΕΛΟΣ εχω δει τοσα βιντεακια και βλεπω μια ρομ ιδια με την ota gingerbread 2.3.3 που εχω εγω αλλα κλεινει η οθονη τρελιαρικα ξεκλειδωνει αλλιως σερνοντας δεξια και αρριστερα κλεινεις ηχο αλλα ολα τα υπολοια σχεδον ειναι ιδια με την δικη μου που δεν εχω αλλαξει τιποτα μπορει καποιος να με διαφωτησει να την βρω και γενικα να μου προτεινεται μια ρομ την οποια εσεις τα τσακαλια την εχετε οι περισσοτεροι??????

ευχαριστω και παλι ολους για τα φωτα σας και ιδιαιτερα τον (kollato) που ξεστραβωθικα εξαιτιας του!!!!!!

και κατι τελευταιο οταν κατεβαζεις μια ρομ για την περασεις μαζι με το αρχειο πρεπει να δεις τριγυρο στην σελιδα που το εχει για να κατεβασεις και καποια βασικα πραγματα να της περασεις

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ ΑΛΑΝΙΑ!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας εχω το κιν εδω και εναμιση χρονο το ειχα παρει μεσω expansys απο γαλια,εχω την εκδοση 2,2 με αριθμο λογισμικου 2.09405.8 και αριθμο εκδοσης 2.09.405.8CL218634 release-keys. το κιν δν μ κανει αναβαθμιση αλλη μεσω wifi. τι λετε να κανω? υπαρχει τροπος να εγκατατησω τα και νουρια update καπως χειροκινητα? ή να βαλω μια custom rom? η επισημη gingerbread εχει βγει για το htc desire please help me!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. εχω ένα πρόβλημα με το κιν απο χθές. πήγα να βγάλω βίντεο με φλάς και δεν μπορούσε να το ανάψει και ούτε μπορούσα να βγώ απο την εφαρμογή. το κιν ήταν ζεστό. εβγαλα την μπαταρία και το άναψα αλλα τιποτα. και δεν τραβάει καν βίντεο. η καμερα δουλευει κανονικά και με το φλας. και ο φακός. να κάνω αναβάθμηση στην επισημη 2.3 μπας και σιαξει ή να το πάω για service πρώτα; γενικά το κιν ζεστένεται οταν ανάβω wi-fi ή το 3g.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. εχω ένα πρόβλημα με το κιν απο χθές. πήγα να βγάλω βίντεο με φλάς και δεν μπορούσε να το ανάψει και ούτε μπορούσα να βγώ απο την εφαρμογή. το κιν ήταν ζεστό. εβγαλα την μπαταρία και το άναψα αλλα τιποτα. και δεν τραβάει καν βίντεο. η καμερα δουλευει κανονικά και με το φλας. και ο φακός. να κάνω αναβάθμηση στην επισημη 2.3 μπας και σιαξει ή να το πάω για service πρώτα; γενικά το κιν ζεστένεται οταν ανάβω wi-fi ή το 3g.

 

Βάλε αν μπορείς μια εφαρμογή που να διαβάζει τη θερμοκρασία της μπαταρίας για να δούμε πόσο φτάνει. Αν και μάλλον ειναι πρόβλημα. Ναι βάλε τη 2.3, θα δεις αρκετή βελτίωση στη συσκευή, μπας και ισιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...