Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά 'εχω πρόβλημα στο να εγκαταστήσς την oxygen http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=971904 αφού επέλεξα wipe data factory reset κατω χαμηλά γράφει:data wipe complete .

E:can't mount CACHE:recovery/log

E:can't first MISC:

 

που υπάρχει πρόβλημα?

 

Δοκίμασε reboot στο recovery κι αν δεν το περάσει έτσι δοκίμασε να αλλάξεις recovery.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως αλλάζω recovery?

Ενω έκανα backup μετα το reboot ρομ manager και titanium backup εχουν εξαφανιστεί και από το μαρκετ όταν τα κατεβάζω μου αναφέρει error incompatible update

Edited by iceearth

bravo pvt4 s-off

hboot:0.93.0001

radio:5.17.05.23

rom:oxygen V 2.3.2

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζω recovery?

 

Ποιο recovery έχεις τώρα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

clockwork recovery V2.5.0.7 μόλις μπω σε recovery κάτω κάτω γράφει τα κλασσικά Ε:can't find MISC

E:can't found cache:recovery/command

Ειναι pvt4 μάλλον πρέπει να κάνω s-off?

Edited by kollatos

bravo pvt4 s-off

hboot:0.93.0001

radio:5.17.05.23

rom:oxygen V 2.3.2

Link to comment
Share on other sites

clockwork recovery V2.5.0.7 μόλις μπω σε recovery κάτω κάτω γράφει τα κλασσικά Ε:can't find MISC

E:can't found cache:recovery/command

Ειναι pvt4 μάλλον πρέπει να κάνω s-off?

 

Όχι δεν χρειάζεται s-off απλά όσα είναι pvt4 θέλουν άλλο recovery. Δοκίμασε με αυτό εδώ.

 

Μετονόμασε το σε PB99IMG.zip (πρόσεξε μην βάλεις 2 φορές το .zip), βάλ' το στην κάρτα μνήμης χύμα και άναψε το τηλέφωνο κρατώντας πατημένο το volume down.

Από κει και πέρα απλά ακολούθα τις οδηγίες στην οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

'Eχωντας froyo 2.2 PVT4 s-on hboot-0.93.0001 radio 5.11.05.27 και για να μην εμφανίζονται τα εξής:

E:can't mount CACHE:recovery/log

E:can't first MISC:

 

Αν το κάνω s-off θα λυθεί το πρόβλημα?Επίσης άλλος τρόπος μέσω του αρχείου PB99IMG...Μπορεί να μου προτείνει κάποιος σωστό λινκ για να το κατεβάσω? εχω βρει αυτα:PB99IMG_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.10.405.2_R_Radio_32.44.00.32U_5.09.05.30_2_release_142828_signed.zip

και PB99IMG_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.09.405.8_Radio_32.43.00.32U_5.09.00.20_release_140022_signed.zip μην κάνω καμιά βλακεία και γινει τουβλο..Ευχαριστώ

bravo pvt4 s-off

hboot:0.93.0001

radio:5.17.05.23

rom:oxygen V 2.3.2

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το root μου, μπήκα σε recovery, έκανα backup, έκανα partition την sd, έκανα full wipe, flashara την insertcoin, μπούταρε κανονικά και με κόλλησε σε μια οθόνη που φαινόταν ένα κάτι σαν 8bitο παιχνίδι με το ρομπότ, κάτι credits κτλ.

Τελικά έκανα recover και reinstall shipped rom! Τι έπρεπε να κάνω άλλο για να δουλέψει η ρομ;

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το root μου, μπήκα σε recovery, έκανα backup, έκανα partition την sd, έκανα full wipe, flashara την insertcoin, μπούταρε κανονικά και με κόλλησε σε μια οθόνη που φαινόταν ένα κάτι σαν 8bitο παιχνίδι με το ρομπότ, κάτι credits κτλ.

Τελικά έκανα recover και reinstall shipped rom! Τι έπρεπε να κάνω άλλο για να δουλέψει η ρομ;

 

πω πω ρε φιλε ετσι την ειχα πατησει και εγω και παραλιγο να κανω αυτα ποτ εκανες και εσυ. Σ' εβγαλε σε μια οθονη οπως τα παλια ηλεκτρονικα που αναβοσβηνε το insert coin και φαινοταν σα να ειχε 4 αν θυμαμαι επιλογες (κατω κατω ηταν Mobile μαλλον) αλλα δε μπορουσες να επιλεξεις κατι.. φαινοταν σαν κολλημενο. Ετσι ειχα κολλησει και εγω και νομιζα οτι κολλησε αλλα τελικα δεν κολλαει.. απλα ειναι η οθονη αναμονης οσο η rom κανει τις απαραιτητες ενεργειες που χρειαζεται μεχρι να μπουταρει για πρωτη φορα.. αν το αφηνες θα εμπαινε...

Link to comment
Share on other sites

Έγινε εκκαθάριση του νήματος από άσκοπα και thank you μηνύματα. Θα σας παρακαλέσω στο εξής να αποφεύγετε τα άσκοπα μηνύματα προς εξυπηρέτηση όλων μας.

 

Φιλικά,

Η ομάδα διαχείρισης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.έβαλα την official rom 2.3.

έχω δει μεγάλη βελτίωση στο κινητό.Ειδικά στο θέμα της μπαταρίας.Αλλά παρατήρησα ότι δεν συνδέεται εύκολα με το wi-fi που έχω σπίτι μου.Ενώ πριν το έκανε πολύ πιο εύκολα.Το router μου αν πάιζει ρόλο είναι της linksys.βέβαια δεν έχω αλλάξει τίποτα στην ρύθμιση του router.τι μου προτείνεται?

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!έχω κάνει partition me ext3 ενώνω το κινητό με το pc και μέσω του προγράμματος easeus υπάρχουν 37 mb στο ext3 παρτιτιον....Και εφαρμογές όπως adobe flash player είναι περασμένες στην sd card άρα σωστά εχω κάνει την διαδικασία.Η απορία μου είναι όταν επιλέγω storage στο κινητό υπάρχουν 90.3 mb κατω από το internal..δεν έπρεπε να υπαρχει πιο μεγάλος αποθηκευτικός χώρος?το 1 gb Που πήγε ?

bravo pvt4 s-off

hboot:0.93.0001

radio:5.17.05.23

rom:oxygen V 2.3.2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω την κάρτα που είχε το κινητό όταν το πήρα (είναι μια sandisk 4g class4) και αναρωτιέμαι για να περάσω μια custom rom, πώς θα σώσω τις εφαρμογές και όλα τα άλλα αρχεία που έχω τόσο καιρό, πώς θα κάνω back up και παράλληλα πως θα δημιουργήσω τα partions για την αυξηση της μνήμης για τις εφαρμογές. Το κινητό το έκανα root, πέρασα και το recovery με το rom manager, έβαλα και το titanium backup (το πέρασα στην sd για να πάρει root acces).
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!έχω κάνει partition me ext3 ενώνω το κινητό με το pc και μέσω του προγράμματος easeus υπάρχουν 37 mb στο ext3 παρτιτιον....Και εφαρμογές όπως adobe flash player είναι περασμένες στην sd card άρα σωστά εχω κάνει την διαδικασία.Η απορία μου είναι όταν επιλέγω storage στο κινητό υπάρχουν 90.3 mb κατω από το internal..δεν έπρεπε να υπαρχει πιο μεγάλος αποθηκευτικός χώρος?το 1 gb Που πήγε ?

 

μήπως έβαλες λάθος τις χωρητικότητες?

 

Ρε παιδιά έχω την κάρτα που είχε το κινητό όταν το πήρα (είναι μια sandisk 4g class4) και αναρωτιέμαι για να περάσω μια custom rom, πώς θα σώσω τις εφαρμογές και όλα τα άλλα αρχεία που έχω τόσο καιρό, πώς θα κάνω back up και παράλληλα πως θα δημιουργήσω τα partions για την αυξηση της μνήμης για τις εφαρμογές. Το κινητό το έκανα root, πέρασα και το recovery με το rom manager, έβαλα και το titanium backup (το πέρασα στην sd για να πάρει root acces).

 

οτι χρειάζεσαι είναι εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270099

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Στο titanium backup υπάρχει system rom,internal, sd card,sd card(a2sd):1.05 GB (1.02 GB free) οπότε μάλλον δουλεύει σωστά?

bravo pvt4 s-off

hboot:0.93.0001

radio:5.17.05.23

rom:oxygen V 2.3.2

Link to comment
Share on other sites

οτι χρειάζεσαι είναι εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270099

Ευχαριστώ για την απάντηση αν και δεν με βοηθά και πολύ. Αφού για να δημιουργήσω Partition στην κάρτα θα διαγραφούν όλα τα αρχεία και backup που θα είχαν αποθηκευτεί στην κάρτα.

 

Και λέω "θα είχαν" αφού διαπίστωσα ότι το clockwork recovery δεν δουλεύει με τη συσκευή μου (pvt4 s-on). Καλό θα ήταν να σημειωθεί στον οδηγό της αρχικής σελίδας αφού βλέπω ότι την έχουν πατήσει κι άλλοι. Οπότε ουτε back up, ουτε custom rom. Μόνη λύση να γίνει unroot και πάλι το κινητό και να μπει άλλο recovery.

 

'Eχωντας froyo 2.2 PVT4 s-on hboot-0.93.0001 radio 5.11.05.27 και για να μην εμφανίζονται τα εξής:

E:can't mount CACHE:recovery/log

E:can't first MISC:

 

Αν το κάνω s-off θα λυθεί το πρόβλημα?Επίσης άλλος τρόπος μέσω του αρχείου PB99IMG...Μπορεί να μου προτείνει κάποιος σωστό λινκ για να το κατεβάσω? εχω βρει αυτα:PB99IMG_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.10.405.2_R_Radio_32.44.00.32U_5.09.05.30_2_release_142828_signed.zip

και PB99IMG_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.09.405.8_Radio_32.43.00.32U_5.09.00.20_release_140022_signed.zip μην κάνω καμιά βλακεία και γινει τουβλο..Ευχαριστώ

Για να βρεις αυτό ακριβώς που χρειάζεσαι κατέβασε την ruu του κινητού σου στο Pc και ακολούθησε αυτό τον οδηγό

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αν και δεν με βοηθά και πολύ. Αφού για να δημιουργήσω Partition στην κάρτα θα διαγραφούν όλα τα αρχεία και backup που θα είχαν αποθηκευτεί στην κάρτα.

 

Και λέω "θα είχαν" αφού διαπίστωσα ότι το clockwork recovery δεν δουλεύει με τη συσκευή μου (pvt4). Καλό θα ήταν να σημειωθεί στον οδηγό της αρχικής σελίδας αφού βλέπω ότι την έχουν πατήσει κι άλλοι. Οπότε ουτε back up, ουτε custom rom. Μόνη λύση να γίνει unroot και πάλι το κινητό και να μπει άλλο recovery.

 

 

Για να βρεις αυτό ακριβώς που χρειάζεσαι κατέβασε την ruu του κινητού σου στο Pc και ακολούθησε αυτό τον οδηγό

αφού κάνεις το backup σύνδεσε το κινητό στον υπολογιστή και πριν κάνεις τα partition αντεγραψε ότι εχει η καρτα μνήμης στον υπολογιστή και μετά αφου κάνεις τα partition ξανα αντεγραψέ τα μέσα στην κάρτα μνήμης εγώ αυτό έκανα και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Τώρα τι ακριβώς γίνεται με το δικό σου κινητό και με το πρόβλημα που έχεις δεν λέω κάτι παραπάνω για να μην σε πάρω και στο λαιμό μου:lol:

Edited by savas_kelpe
Link to comment
Share on other sites

αφού κάνεις το backup σύνδεσε το κινητό στον υπολογιστή και πριν κάνεις τα partition αντεγραψε ότι εχει η καρτα μνήμης στον υπολογιστή και μετά αφου κάνεις τα partition ξανα αντεγραψέ τα μέσα στην κάρτα μνήμης εγώ αυτό έκανα και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Τώρα τι ακριβώς γίνεται με το δικό σου κινητό και με το πρόβλημα που έχεις δεν λέω κάτι παραπάνω για να μην σε πάρω και στο λαιμό μου:lol:

 

thanks καπως ετσι το σκεφτομουν κι εγω αλλα δεν ημουν σιγουρος.

Edited by dimitrispm
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Έχω πρόβλημα με το τηλέφωνό μου.Έχω το τηλέφωνο συνδεδεμένο στον φορτιστή και το κινητό αντί να φορτίζεται ξεφορτίζεται!!!!Έχω το 2x Battery πάνω την εφαρμογή και από κει που είναι στο 20% η μπαταρία,το πρωι που ξύπνησα ήταν στο 4%!!!!Αυτό συμβαίνει μέρες τώρα κ άρχισε εντελώς ξαφνικά.Θα ήθελα κάποια βοήθεια για να δω τι μπορω να κάνω!Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είχα γράψει στο παρελθόν ότι είχα πρόβλημα με το πως θα μπορούσα να συγχρονίσω τις σημειώσεις μου με το gmail. Τελικά το έλυσα το πρόβλημα με την εφαρμογή Google Docs. Αντέγραψα όλες τις σημειώσεις μου στα documents στον gmail λογαριασμό μου και με το που άνοιξα την εφαρμογή έκανε αμέσως συγχρονισμό και να όλες οι σημειώσεις στο desire. Μάλιστα ενώ από τα documents δεν μου έχει επιλογή διαγραφής κάποιου, από την εφαρμογή μπορώ να διαγράψω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Έχω πρόβλημα με το τηλέφωνό μου.Έχω το τηλέφωνο συνδεδεμένο στον φορτιστή και το κινητό αντί να φορτίζεται ξεφορτίζεται!!!!Έχω το 2x Battery πάνω την εφαρμογή και από κει που είναι στο 20% η μπαταρία,το πρωι που ξύπνησα ήταν στο 4%!!!!Αυτό συμβαίνει μέρες τώρα κ άρχισε εντελώς ξαφνικά.Θα ήθελα κάποια βοήθεια για να δω τι μπορω να κάνω!Ευχαριστώ

 

δες τι σου τρώει την μπαταρία μέσα από τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

δες τι σου τρώει την μπαταρία μέσα από τις ρυθμίσεις

 

Το θέμα ειναι οτι και κλειστο που το φορτιζα συνεβαινε το ιδιο...Υπάρχει καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι οτι και κλειστο που το φορτιζα συνεβαινε το ιδιο...Υπάρχει καποια λυση?

 

Το πρόβλημα μου συνεχίζει.Το φόρτισα γύρω στις 6-7 ώρες κλειστό χτες βράδυ το οποίο είχε 12% μπαταρία,κ ανοίγοντάς το είχε φτάσει στο 1%!!!Πήγα στις ρυθμίσεις στην χρήση μπαταρίας,και είχε 100%χρήση του συστήματος android.Ζητώ οποιαδήποτε λύση,γιατί μένω χωρίς κινητό..Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ένα factory reset να το έστρωνε ?

Device: HTC Desire, s-on

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

HBOOT / Recovery: stock / ClockWorkMod 2.5.1.8

Kernel Version : 2.6.35.10

Rom: ΜΙUΙ 1.8.19

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ένα factory reset να το έστρωνε ?

 

Αυτό θα το προσπαθήσω..Μήπως ξέρεις πως γίνεται να μην χάσω τα τηλέφωνα που έχω μέσα?Τα έχω αποθηκευμένα στη μνήμη του τηλεφώνου..Πως μπορω να τα περάσω στη sim?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...