Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια !

Οταν τ φορτιζω και ταυτοχρονα τ δουλευω μ ανεβαζει θερμοκρασια ...

Και οταν τ χρησιμοποιω χωρις φορτιση ζεσταινεται παλι αλλα λιγοτερο...

Εχω ακουσει οτι παιζει ν θελει αλλαγη η motherboard.. ισχυει ?

 

Κοίτα το να το φορτίζεις και να το δουλεύεις συγχρόνως,είναι φυσιολογικό να σου ζεσταίνεται το πίσω μέρος, σε όλους μας συμβαίνει αυτό!

Τώρα όταν παίζω αρκετή ώρα με το κινητό (ιδιαίτερα όταν ασχολούμαι με παιχνίδια) και εμένα ζεσταίνεται πάλι το πίσω μέρος σε μικρότερο βαθμό....άρα δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς ιδιαίτερα!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια !

Οταν τ φορτιζω και ταυτοχρονα τ δουλευω μ ανεβαζει θερμοκρασια ...

Και οταν τ χρησιμοποιω χωρις φορτιση ζεσταινεται παλι αλλα λιγοτερο...

Εχω ακουσει οτι παιζει ν θελει αλλαγη η motherboard.. ισχυει ?

αν δεν κανει restart μονο του δεν εχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω ακουσει πως για το samsung galaxy βγαινουν και rom εκτος απο custom και απο την εταιρια αλλα οχι επισημες, οι οποιες μπαινουν με μια εφαρμογη μεσω η/υ χωρις το τηλ να ειναι root. Κατι τετοιο γινεται και στο desire;

Σορυ για το ισως μπερδεμενο μηνυμα απλα ειναι ενδιαφερον αν γινεται αυτο.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνωρίζουμε πότε θα πάρει την αναβάθμιση σε 2.3?Άκουσα ότι δεν αργεί.......:happy:

 

Ακόμη υπάρχει αναμονή,στην αρχή βγήκε από την εταιρία ότι δεν θα γίνει η αναβάθμιση αλλά μετά από μία μέρα κραξίματος είπαν ότι η αναβάθμηση θα έρθει...το πότε,άγνωστο!:worry:

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα

Εχω ακουσει πως για το samsung galaxy βγαινουν και rom εκτος απο custom και απο την εταιρια αλλα οχι επισημες, οι οποιες μπαινουν με μια εφαρμογη μεσω η/υ χωρις το τηλ να ειναι root. Κατι τετοιο γινεται και στο desire;

Σορυ για το ισως μπερδεμενο μηνυμα απλα ειναι ενδιαφερον αν γινεται αυτο.

 

Είναι rom που βγαίνουν από την εταιρία και δεν είναι επίσημες; :confused:

 

Όχι... αυτό δεν γίνεται εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι rom που βγαίνουν από την εταιρία και δεν είναι επίσημες; :confused:

 

Όχι... αυτό δεν γίνεται εδώ.

 

καλα μπορει και να μην ειναι ακριβως ετσι απλα και αυτος δεν ειναι σιγουρος

το αλλο με την εφαρμογη για περασμα της ρομ χωρις ροοτ ειναι ενδιαφερον

αυτο δεν γινεται??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανει restart μονο του δεν εχει προβλημα.

 

 

σαν restart πιανεται στα καλα καθουμενα να μου ζητησει pin ? οχι να bootarei κανονικα.απλα ζηταει Pin..και οταν το βαζω ολα καλα!

αυτο μου το κανε μετα που περασα την rcmix και ειναι το μονο bug Που παρατηρησα ! εκτος και αν φταιει η καρτα σιμ που δεν ειναι και τοσο καινουρια..

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

καλα μπορει και να μην ειναι ακριβως ετσι απλα και αυτος δεν ειναι σιγουρος

το αλλο με την εφαρμογη για περασμα της ρομ χωρις ροοτ ειναι ενδιαφερον

αυτο δεν γινεται??

 

Αυτό που λες κατά κάποιο τρόπο γίνεται αν κατεβάσεις από το market έναν από τους πολλούς Launcher που υπάρχουν!Μπορείς να αλλάξεις το UI του κινητού σου..... https://market.android.com/details?id=com.gau.go.launcherex&feature=more_from_developer

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες κατά κάποιο τρόπο γίνεται αν κατεβάσεις από το market έναν από τους πολλούς Launcher που υπάρχουν!Μπορείς να αλλάξεις το UI του κινητού σου..... https://market.android.com/details?id=com.gau.go.launcherex&feature=more_from_developer

 

Πως γινεται μεσα απο αυτην την εφαρμογη;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται μεσα απο αυτην την εφαρμογη;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ναι την κατεβάζεις από το market και μετά αλλάζει όλο το UI σου....βέβαια υπάρχει η επιλογή να ξανά γυρίσεις στο αρχικό σου (sense).

Υπάρχουν πάρα πολλά αν ψάξεις στο Market για όλα τα γούστα...εγώ πάντως το Sense δεν το αλλάζω για κανέναν Launcher...μπορεί με τους διάφορους Launcher να μπορείς να φτιάχνεις φακέλους και ότι άλλο θες αλλά τα widgetakia της HTC δεν τα αλλάζω!;)

Γούστα είναι αυτά βέβαια,παίξε λίγο να δεις πιο σου πάει....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι την κατεβάζεις από το market και μετά αλλάζει όλο το UI σου....βέβαια υπάρχει η επιλογή να ξανά γυρίσεις στο αρχικό σου (sense).

Υπάρχουν πάρα πολλά αν ψάξεις στο Market για όλα τα γούστα...εγώ πάντως το Sense δεν το αλλάζω για κανέναν Launcher...μπορεί με τους διάφορους Launcher να μπορείς να φτιάχνεις φακέλους και ότι άλλο θες αλλά τα widgetakia της HTC δεν τα αλλάζω!;)

Γούστα είναι αυτά βέβαια,παίξε λίγο να δεις πιο σου πάει....

 

ευχαριστω καταρχην για την απαντηση

αλλα δεν θελω να αλλαξω το ui του κινητου

απλα θελω να ξερω αν ειναι αληθεια αυτο που ειπα πιο πανω οτι μπορεις με εφαρμογη απο τον η/υ να βαλεις ρομ στο κινητο χωρις να ειναι ροοτ.

και παρεμπιπτόντως ειδα στο xda και αλλες ρομ εκτος απο αυτες που ακουγονται συνηθως. Αυτες γιατι δεν ειναι τοσο δημφιλεις??

Και γιατι ολοι προτεινουν την rcmix αφου βγαζει προβληματα? τουλαχιστον σε μεγαλο αριθμο ατομων που την δοκιμασαν.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω καταρχην για την απαντηση

αλλα δεν θελω να αλλαξω το ui του κινητου

απλα θελω να ξερω αν ειναι αληθεια αυτο που ειπα πιο πανω οτι μπορεις με εφαρμογη απο τον η/υ να βαλεις ρομ στο κινητο χωρις να ειναι ροοτ.

και παρεμπιπτόντως ειδα στο xda και αλλες ρομ εκτος απο αυτες που ακουγονται συνηθως. Αυτες γιατι δεν ειναι τοσο δημφιλεις??

Και γιατι ολοι προτεινουν την rcmix αφου βγαζει προβληματα? τουλαχιστον σε μεγαλο αριθμο ατομων που την δοκιμασαν.

 

δεν παρακολουθώ πολύ στενά τα samsung αλλά το μόνο που μπορώ να φανταστώ ότι αναφέρεσαι σε επίσημες αναβαθμίσεις τις samsung για διάφορα regions που μέσω του odin μπορείς τα τις περάσεις και πχ σε ένα ελληνικό samsung. δεν έγινε και τίποτα, απλά στα htc είναι διαφορετική η φιλοσοφία!!

rom υπάρχουν δεκάδες, ο καθένας μπορεί να φτιάξει μια για τις δικές του ανάγκες ή να τροποποιήσει μια ήδη υπάρχουσα και απλά την δημοσιεύει. η rcmix, η insertcoin και μερικές ακόμα φτιάχνονται από άτομα που ασχολούνται πολλές ώρες ημερησίως και ο κόσμος τους εμπιστεύεται περισσότερο. δεν υπάρχει άλλη εξήγηση...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απλα θελω να ξερω αν ειναι αληθεια αυτο που ειπα πιο πανω οτι μπορεις με εφαρμογη απο τον η/υ να βαλεις ρομ στο κινητο χωρις να ειναι ροοτ.

 

Από τη στιγμή που διατίθεσαι να αλλάξεις ολόκληρη rom, γιατί σε προβληματίζει το να κάνεις ένα απλό root;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

νεο post απο την HTC UK

 

 

Hi all- We're excited to share that we are testing our build of Gingerbread for HTC Desire and will start doing quality assurance for it this week. When we have an update on availability we'll post another announcement. Thanks for your patience.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που διατίθεσαι να αλλάξεις ολόκληρη rom, γιατί σε προβληματίζει το να κάνεις ένα απλό root;

 

καλησπερα

το προβλημα μου ειναι μηπως ετσι θα μπορω να παρω backup την τρεχουσα ρομ μεσω αυτης της εφαρμογης απο τον Η/Υ για να αποφυγω ροοτ και χασιμο εγγυσησης κλπ...

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

το προβλημα μου ειναι μηπως ετσι θα μπορω να παρω backup την τρεχουσα ρομ μεσω αυτης της εφαρμογης απο τον Η/Υ για να αποφυγω ροοτ και χασιμο εγγυσησης κλπ...

 

Είπαμε η φιλοσοφία είναι διαφορετική. δεν χρειάζεται να πάρεις κάποιο backup για να επαναφέρεις το τηλέφωνο στην αρχική κατάσταση. διάβασες καθόλου το πρώτο post αυτού του θέματος? τρέχεις από τον υπολογιστή σου το exe της επίσημης rom και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

προς τους διαχειριστές θα ήθελα να πώ πως είναι παντελώς δυσχρηστο το συγκεκριμένο τοπικ για κάποιον να βρεί αυτό που ψάχνει, θα ήταν καλύτερο να υπήρχε θεματική αντιμετώπιση του δημοφιλούς desire, με κατηγορίες όπως πχ "βλάβες" "αναβαθμίσεις" "roms" και άλλα, που θα μπορούσαν να διευκολύνουν και όχι να μπερδέψουν.

Φιλικά..

Άλλοι ταξιδεύουν με τη φαντασία, εγώ......? με το Fazer 600s

 

http://www.fazerclub.gr

Link to comment
Share on other sites

προς τους διαχειριστές θα ήθελα να πώ πως είναι παντελώς δυσχρηστο το συγκεκριμένο τοπικ για κάποιον να βρεί αυτό που ψάχνει, θα ήταν καλύτερο να υπήρχε θεματική αντιμετώπιση του δημοφιλούς desire, με κατηγορίες όπως πχ "βλάβες" "αναβαθμίσεις" "roms" και άλλα, που θα μπορούσαν να διευκολύνουν και όχι να μπερδέψουν.

Φιλικά..

 

συμφωνω και εγω

 

Είπαμε η φιλοσοφία είναι διαφορετική. δεν χρειάζεται να πάρεις κάποιο backup για να επαναφέρεις το τηλέφωνο στην αρχική κατάσταση. διάβασες καθόλου το πρώτο post αυτού του θέματος? τρέχεις από τον υπολογιστή σου το exe της επίσημης rom και είσαι έτοιμος.

 

την επισημη ρομ την κατεβαζουμε απο καπου απο το νετ. ειναι οντως η επισημη που την εχει δωσει η htc? η καποιος (αυτος που την εβαλε στο site) ισως την εχει πειραγμενη λιγακι. Διαβασα εδω μεσα οτι καποιοι εχουν προβλημα να βαλουν την επισημη μετα αφου ειχαν χρησιμοποιησει μια αλλη φτιαγμενη.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Χτες βράδυ εγκατέστησα μια ρομ που βρήκα στο rom manager. Είναι η Coolexe (Cool VisionS v7 stable 2.30 και είναι super. Δεν είναο "βαριά" όπως μια gingerbread με sense 3.0 και είμαι μέχρι στιγμής ευχαριστημένος (είχα δοκιμάσει την RCMixS_v2.0_A2SD+_BravoHboot και την InsertCoin_GB_Sense2.1_A2SD+_1.0.8 και τις βρήκα πολύ αργές για το Desire παρότι έβαλα μεγαλύτερη και πιο γρήγορη sdcard).

Τώρα όμως αντιμετωπίζω το εξής προβληματάκι. Κολλάει ο συγχρονισμός του ημερολογίου του λογαριασμού Activesync και μου βγάζει το εξής μήνυμα:

Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της διαδικασίας com.google.process.gapps. Προσπαθήστε αργότερα.

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
προς τους διαχειριστές θα ήθελα να πώ πως είναι παντελώς δυσχρηστο το συγκεκριμένο τοπικ για κάποιον να βρεί αυτό που ψάχνει, θα ήταν καλύτερο να υπήρχε θεματική αντιμετώπιση του δημοφιλούς desire, με κατηγορίες όπως πχ "βλάβες" "αναβαθμίσεις" "roms" και άλλα, που θα μπορούσαν να διευκολύνουν και όχι να μπερδέψουν.

Φιλικά..

 

To Desire έχει ολόκληρο δικό του forum για αυτό το σκοπό. Όπως θα δεις έχει και ξεχωριστά θέματα για αναβαθμίσεις για κάθε τύπου cooked rom.

 

Αν κρίνετε ότι υπάρχει λόγος ύπαρξης ενός θέματος για "Βλάβες" ή οτιδήποτε άλλο το βλέπουμε.

 

Το θέμα όμως δεν είναι να ανοίγουμε καινούργια θέματα για κάθε απορία μας και να ακολουθούμε τη δομή που υπάρχει κάτι το οποίο για να γίνει χρειάζεται τη δική σας βοήθεια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To Desire έχει ολόκληρο δικό του forum για αυτό το σκοπό. Όπως θα δεις έχει και ξεχωριστά θέματα για αναβαθμίσεις για κάθε τύπου cooked rom.

 

σωστά

 

Αν κρίνετε ότι υπάρχει λόγος ύπαρξης ενός θέματος για "Βλάβες" ή οτιδήποτε άλλο το βλέπουμε.

 

καλό θα ήταν, διότι το πρόβλημα πχ που εχει με την πλακέτα (και όχι μονο αυτο) χρειάζεται να ψάξεις 100 σελίδες, ή να κάνεις αναζήτηση για να βρείς κάτι συγκεκριμένο

 

Το θέμα όμως δεν είναι να ανοίγουμε καινούργια θέματα για κάθε απορία μας και να ακολουθούμε τη δομή που υπάρχει κάτι το οποίο για να γίνει χρειάζεται τη δική σας βοήθεια.

 

Γι αυτό δεν έχω δημοσιευσει σχεδόν ποτέ, όλα τα βρίσκω με αναζήτηση και λύνω τα όποια προβλήματα έχω, αλλά με το desire κουράστηκα, έχει ξεφύγει πολύ πολλές οι σελιδες

 

 

Έχω πρόβλημα με το κινητό, το έστειλα στην ace hellas για σέρβις και περιμένω 2 βδομάδες κ ακόμη δεν έχει έχει το ανταλλακτικό (πλακέτα μου είπαν). Έχει το πρόβλημα με τις επανεκκινήσεις, ξέρει κάποιος αν υποχρεούνται και μετά από πόσες μέρες σε αντικατασταση ή παροχή άλλου κινητού να κάνει κάποιος τη δουλειά του;

 

Ευχαριστώ

Άλλοι ταξιδεύουν με τη φαντασία, εγώ......? με το Fazer 600s

 

http://www.fazerclub.gr

Link to comment
Share on other sites

την επισημη ρομ την κατεβαζουμε απο καπου απο το νετ. ειναι οντως η επισημη που την εχει δωσει η htc? η καποιος (αυτος που την εβαλε στο site) ισως την εχει πειραγμενη λιγακι. Διαβασα εδω μεσα οτι καποιοι εχουν προβλημα να βαλουν την επισημη μετα αφου ειχαν χρησιμοποιησει μια αλλη φτιαγμενη.

 

Δες στην πρώτη σελίδα που υπάρχουν όλες οι Official roms του Desire....οι επίσημες που έχει δώσει η HTC είναι χωρίς καμία αλλαγή.... πάντως η πλειοψηφία που χρησιμοποιούμε τις Insercoin & RCMix S είμαστε αρκετά ευχαριστημένοι και είναι και πολύ σταθερές....εγώ είχα πρόβλημα με την μπαταρία αλλά μετά από ένα battery calibration,έφτιαξε μία χαρά, επίσης όταν τράβαγα συνεχόμενες φώτο μου ζήταγε να βάλω pin για να ξανά ανοίξει το κινητό αλλά πλέον ούτε αυτό μου το κάνει...όλα καλά πλέον!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

.εγώ είχα πρόβλημα με την μπαταρία αλλά μετά από ένα battery calibration,έφτιαξε μία χαρά, επίσης όταν τράβαγα συνεχόμενες φώτο μου ζήταγε να βάλω pin για να ξανά ανοίξει το κινητό αλλά πλέον ούτε αυτό μου το κάνει...όλα καλά πλέον!

ευχαριστω για την απαντηση

να κατι τετοια εχω διαβασει και φοβαμαι να δοκιμασω.

γιατι αν δεν δουλευει η φωτο ή κανει επανεκκινησεις τι να κανω μετα? την φωτο την χρησιμοποιω συχνα.

Βιντεο hd τραβαει χωρις προβληματα?

Αυτα τα προβληματα πως τα ελυσες? η νεα εκδοση ειναι πιο σταθερη? γιαυτο λυθηκαν ή εκανες κατι αλλο?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα κάνω εγώ και θα πρότεινα και σε όσους δεν έχουν περάσει ακόμη custom rom και ψάχνονται, είναι να περιμένουν το πολύ ένα μήνα ακόμη μέχρι να βγει η επίσημη Gingerbread, και αν δεν τους κάνει αυτή, τότε να ψαχτούν σε custom που θα βασίζονται σε αυτή και θα χουν ελάχιστα έως κανένα bug.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...