Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου εμφανισε τωρα το ακουλουθο μηνυμα

 

mounted readonly τι ειναι αυτο ?τα παιξε η καρτα μνημης ;

Edited by nikos2004dj
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τότε που έβαλα την starburst έχω παρατηρήσει ότι το Gps αργεί πολύ στο να βρει δορυφόρους.... εκνευριστικά πολύ μπορώ να πώ!:mad:

Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα?

Από πρόγραμμα χρησιμοποιώ το Igo...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χθες απέκτησα το Desire! Έγραψα όλες τις επαφές στο gmail που έφτιαξα

και τώρα θέλω να τα συγχρονίσω.

παω στα "πρόσωπα"->"κατάλογοι online"->"κατάλογος εταιρίας"

με βγάζει στο "Εγκατάσταση λογαριασμού Exchange Active Sync", έχω βάλει ήδη email και κωδικό αλλα μου λεει μετά "Αδύνατος ο έλεγχος ταυτότητας. Παρακαλω επαληθεύστε μπλα μπλα". Πρέπει να συμπληρώσω κάτι στο "Τομέας";

Το όνομα χρήστη δεν είναι το όνομα μέχρι το "@";

Στη διεύθυνση διακομιστή δεν αφήνουμε το gmail.com;

 

Τι κανω λάθος και πως τελικά συγχονίζω τις επαφες του gmail με το κινητό;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χθες απέκτησα το Desire! Έγραψα όλες τις επαφές στο gmail που έφτιαξα

και τώρα θέλω να τα συγχρονίσω.

παω στα "πρόσωπα"->"κατάλογοι online"->"κατάλογος εταιρίας"

με βγάζει στο "Εγκατάσταση λογαριασμού Exchange Active Sync", έχω βάλει ήδη email και κωδικό αλλα μου λεει μετά "Αδύνατος ο έλεγχος ταυτότητας. Παρακαλω επαληθεύστε μπλα μπλα". Πρέπει να συμπληρώσω κάτι στο "Τομέας";

Το όνομα χρήστη δεν είναι το όνομα μέχρι το "@";

Στη διεύθυνση διακομιστή δεν αφήνουμε το gmail.com;

 

Τι κανω λάθος και πως τελικά συγχονίζω τις επαφες του gmail με το κινητό;

 

Ευχαριστώ!

 

Όπα όπα.. το πας λάθος! Από την στιγμή που έχεις βάλει τον λογαριασμό του gmail σου αρκεί. Μην βάλεις άλλους λογαριασμούς. Πήγαινε στα settings> accounts and sync και εκεί θα έχει το gmail.com. Πάτα και δες αν έχει τικαρισμένα τα contacts. Λογικά τα έχει. Αν δεν στα εμφανίζει τότε κάτι άλλο φταίει...

 

Τότε πήγαινε στο gmail από ένα desktop/laptop pc, μετά στα contacts και δες ότι στα εμφανίζει εκεί. Εμένα π.χ. μου εμφανίζει μόνο τις επαφές που έχω στο γκρουπ my contacts. Για περισσότερα δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

ακολουθησα τις οδηγιες του πρωτου ποστ για ροοτ της συσκευης και εχω ενα θεμα. Μπαινω στο recovery και μου βγαζει τα μηνυματα:

"Ε:Can't find MISC:

E:Can't mount CACHE:recovery/command

E:Can't find MISC:

E:Can't mount CACHE:recovery/log

E:Can't find MISC:"

και προσπαθωντας να κρατησω μπακαπ μου βγαζει λαθος με παρομοια μηνυματα.

Ενα παιδι του φορουμ με το ιδιο προβλημα μου προτεινε να περασωω αλλο recovery, το amon_ra, αλλα το unrevoked αρνειται να μου το περασει, στο τελος της διαδικασιας λεει "rootin failed, maybe you have a newer version of firmware".

Μετα με καμποσο διαβασμα που εριξα στο xda καταλαβα οτι πρεπει να κανω S-OFF για να εχω πληρη προσβαση. Οποτε οι αποριες μου ειναι: έχετε κανει ολοι s-off οσοι θελετε να περασετε custom roms κ.α.? Υποθετω πως οχι αλλιως θα το αναφερατε στους οδηγους της πρωτης σελιδας. Εγω μπορω να κανω κατι αλλο ωστε να το αποφυγω? Αλλιως να το κανω, απλη διαδικασια ειναι αλα αγχωτικη.

 

Δοκίμασε να κάνεις πάλι root αλλά αυτή τη φορά με νεότερη ή παλιότερη έκδοση του unrevoked.

 

Δεν χρειαζεται να κανεις s-off για να περασεις custom roms. Σου στελνω με πμ link με εναν καλο οδηγο στα ελληνικα.

 

εχω δοκιμασει με την τελευταια εκδοση υπαρχει στο site unrevoked αλλα μου λεει failed. Το να δοκιμασω παλιοτερες εκδοσεις δεν βλεπω πως θα βοηθησει, εδω δεν βοηθαει η τελευταια εκδοση.

Να ξανα εξηγησω οτι την πρωτη φορα που εκανα ροοτ πριν κανα δυο μηνες, πετυχε. Αλλα μου εμφανιζε τα μηνυματα που αναφερω πιο πανω στο ρεκοβερυ. Μηπως φυσιολογικα λοιπον πρεπει να γινω s-off? ή ειναι κατι αλλο?

 

Κατά 99% έχεις PVT4 μοντέλο οπότε δες εδώ πως να το αναγνωρίσεις και τι να κάνεις.

 

Αν όντως έχεις PVT4 τότε πρέπει να τρέξεις το unrevoked αλλά με custom recovery επιλεγμένο και να βάλεις κάποιο πιο καινούριο. Αλλιώς s-off.

 

καταφερα να περασω το ρεκοβερυ amon_ra που τοσο καιρο το unrevocked αρνουνταν να φλασαρει. αυτο που του εφταιγε ηταν η εφαρμογη zysploit την οποια μαλλον ειχε περασει το unrevocked στο πρωτο ρουταρισμα. την απεγκατεστησα κ ολα καλα, εκανα και nand backup (χρειαζεται να κανω και "backup Google proprietary system files" ?)

To μοντελο μου ειναι PVT4 με erasesize 40000 που σημαινει οτι ειναι απο αυτα με καινουριο nand chip. Εαν καποιος αλλος λοιπον απο εδω εχει ιδιο μοντελο, περναει custom roms κανονικα και αφοβα? γιατι στο λινκ που μου εδωσε ο κολατος δεν εχει καποια οδηγια ως προς το τι πρεπει να κανω (νταξει δε διαβασα κ ολο το θεμα, καμια 10ρια σελιδες αντεξα)

Θα μπορουσε αυτη η λυση να μπει και στο πρωτο ποστ για να μην ταλαιπωρουνται οι προσφατοι αγοραστες desire που πιθανον να εχουν το καινουρια τσιπακι που δεν παιρνει clockworkmod.

Ευχαριστω πολυ τους απο πανω για το ενδιαφερον, και να στε σιγουροι οτι μαλλον θα σας ξαναενοχλησω με αποριες

Link to comment
Share on other sites

Εγω γενικα τοσο καιρο εχω θεματακι με το 720ρ video. μου κανει ψηλοκολληματα σε οποια ρομ και αν δοκιμασω εκτος απο τη cyanogen. ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω γιατι ενα κινητο μπορει να κολλαει στα 720ρ recording ενω ενα αλλο οχι. Και φυσικα, με ιδιες ρομ, radio, s-off, sd cards. πραγματικα μου κανει εντυπωση...:wacko::wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έχουν στείλει μέσω bluetooth 2 φωτογραφίες αλλά δεν υπάρχουν πουθενά στην κάρτα. Προφανώς αποθηκεύτηκαν κάπου στη μνήμη της συσκευής. Ξέρει κανείς ποια είναι η default θέση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έχουν στείλει μέσω bluetooth 2 φωτογραφίες αλλά δεν υπάρχουν πουθενά στην κάρτα. Προφανώς αποθηκεύτηκαν κάπου στη μνήμη της συσκευής. Ξέρει κανείς ποια είναι η default θέση;

 

στην καρτα τα παει sd/downloads/bluetooth

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Λέω να δοκιμάσω την CM7.0.0 που βγήκε σήμερα, αλλά δεν είμαι s-off. Πιο script προτείνετε για a2sd? Το legacy a2sd r3 π.χ. η dtapps2sd-2.7.5.3-beta04 η κάποιο άλλο? Έχω ext4 partition. Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε εντυπωσεις για την νεα Cm7, απο οποιον την δοκιμασε
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα...;)

 

Προσπαθώ τόση ώρα να συνδέσω το κινητό με μία συσκευή bluetooth της Nokia που είχα και παλιότερα, και δεν την αναγνωρίζει καθόλου...

 

Έχετε καμιά ιδέα τι φταίει;:confused:

 

Ξέρετε με ποιά bluetooth είναι συμβατό το Desire?

 

Thanx in advance !:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom χρησιμοποιεις; Με Oxygen δεν μπορουσε να δει το bt της Nokia με τιποτα σε εμενα.

 

την κλασική, δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση...

Νομίζω η kernel είναι...

Πώς μπορω να το δω αυτό?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες, εχει κανεις την RCmixHD 3.6.1 κ εχει βαλει κανενα θεμα πανω.....???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

την κλασική, δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση...

Νομίζω η kernel είναι...

Πώς μπορω να το δω αυτό?

 

Ευχαριστώ!

 

Με τη stock rom δε θυμάμαι τι γινόταν, πάει καιρός από πέρσι τον Αύγουστο που την ξεφορτώθηκα μαζί με το sense. Με Oxygen δεν δούλευε, έκανε pair αλλά αποσυνδεόταν. Με CM7 final πλέον συνδέεται και δουλεύει μια χαρά. Μιλάω πάντα για το Nokia BH900, παλιό bt αλλά δεν το αλλάζω με τίποτα :)

 

Η CM7 final σαν rom προς το παρόν δείχνει πολύ καλή, σταθερή, όπως είπα και παραπάνω επιτέλους συνδέεται και το hands free. Για A2SD επέλεξα τη γρήγορη και noob λύση γιατί δεν είχα χρόνο να το ψάξω πολύ και κατέβασα το S2E και δεν εμφάνισε κάτι μέχρι στιγμής μετά από ένα επίπονο restore 50+ εφαρμογών. Επίσης παρατήρησα πολύ καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας σε σχέση με Oxygen και GingerVillain. Αυτά προς το παρόν, ακόμα φρέσκια η rom, αν εμφανίσει κάτι θα ενημερώσω.

THE DOC IS BACK...
Link to comment
Share on other sites

MIUI GR 1.04.8! εδώ!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις overclock τον επεξεργαστη?

βοηθάει σε τίποτα η απλά τρώει την μπαταρία πιο γρήγορα?

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις overclock τον επεξεργαστη?

βοηθάει σε τίποτα η απλά τρώει την μπαταρία πιο γρήγορα?

 

Ειναι λιγο placebo η κατασταση με το o/c...Αντε να τον πας 1.2,μετα δε θα δεις καμια διαφορα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και τη rom aπό πού την κατεβάζουμε;

 

Προστέθηκε το link :)

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

στο 1.2 λεει τιποτα η τσαμπα ο κοπος. εβαλα μια καινουργια ρομ και επειδη βλεπω λιγο lag ελεγα μηπως βοηθησει.

επισης πως μπαινει η προβλεψη κειμενου στα μηνυματα με το handcent?

Link to comment
Share on other sites

στο 1.2 λεει τιποτα η τσαμπα ο κοπος. εβαλα μια καινουργια ρομ και επειδη βλεπω λιγο lag ελεγα μηπως βοηθησει.

 

Εγώ που είχα lag λογω d2w είδα βελτιώση με το overclock, κυρίως όταν έβαλα τον governor σε performance state (αν κ γενικότερα δεν συστήνεται). Απλά μετά είχα θέμα με την μπαταρία και το επανέφερα στον αρχικό του χρονισμό.

 

Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έκανα πρόσφατα s-off και προσπαθώ να αλλάξω hboot αλλά εχω πρόβλημα στην εγκατάσταση του sdk στο pc. Ακολούθησα τα link από την υπογραφή του jastonas (thanks btw!) αλλά όταν πάω να εγκαταστήσω το installer_r10-windows.exe μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει το JDK στον υπολογιστή. Πήγα στο site της oracle, κατέβασα και εγκατέστησα το JDK και συνεχίζει να μου βγάζει το ίδιο μήνυμα. Κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα αρκετά σοβαρό πρόβλημα με την InsertCoin 2.0.1. το όποιο, εδώ και τρεις μέρες που ήμουν εκτός Αθήνων, μου είχε κάνει το κινητό πρακτίκα μη χρησιμοποιήσιμο...

 

Κάθε φορά που πατήσω το Home ή το Back Button, το Sense θα κολλήσει με αποτέλεσμα να χρειάζεται κάθε φορά να φορτώσει* τα δεδομένα του από την αρχή κάτι το οποίο παίρνει γύρω στα 2 λεπτάκια. Δεν είναι πολλά μεν, αλλά όπως είπα, συνέβαινε πολύ συχνά και μου είχε σπάσει τα νεύρα.

 

*Όταν περάσεις στο κινητό μία Sense ROM και το ανοίξεις για πρώτη φορά, θα σου βγάλει ένα μικρό γκρι παραθυράκι και ένα κυκλάκι το οποίο θα γυρίζει μέχρι να ολοκληρωθεί η φόρτωση όσων δεδομένων χρειάζεται.

Αυτό ακριβώς μου έκανε κι έμενα, κάθε φορά που πάταγα το Home button...

 

Έχει ξανααφερθεί το πρόβλημα;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δουλεύει κανονικά! Βέβαια δεν έχω περάσει ακόμα τα widgets και τα apps που είχα... Αν τυχόν ξαναπαρουσιάσει πρόβλημα θα ενημερώσω.

Όπως και να'χει, ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...