Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να αλλάξω τη μορφή της μπαταρίας στο notification bar του κινητού και βρήκα αυτό το thread στους xda.

Μ' ενδιαφέρει η μπαταρία Version O, αλλά δεν έχω καταλάβει αν είναι συμβατή με τη rom που έχω (αν και αναφέρεται ότι όλες οι εκδόσεις κάνουν για όλες τις συσκευές) και κυρίως πώς να την περάσω.

 

Κάποιος που γνωρίζει/έχει καταλάβει τη διαδικασία, μπορεί να βοηθήσει;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια, συμβιμβαστειτε με οτι custom rom εχετε γιατι η gingerbread πλησιαζει επικυνδυνα!!!!:p

 

Διαβαστε εδω τα νεοτερα...

Βεβαια η αγωνια ηταν να τη παρει το desire αλλα απ οτι φαινεται θα ερθει πολυ πιο γρηγορα...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για ενημέρωση των φίλων που έχουν αγοράσει απο expansys η πανευρωπαική εγγύηση ισχύει κανονικά και εδώ μέσω ACE. Το δικό μου έφυγε για service σήμερα.

 

Λοιπόν το Desire ήταν σε δερμάτινη θήκη και έφαγε πτώση 50εκατοστά περίπου, το κινητό δεν έχει τίποτα εξωτερικά το πρόβλημα όμως το είδα όταν το άνοιξα.

Κάτι έπαθε η οθόνη και στις αποχρώσεις του γκρί γίνεται χαμός βγάζει έντονες γραμμές ρόζ. Γνωρίζω για το θεματάκι των amoled οθονών του Desire αλλα είναι εντελώς διαφορετικό, πολύ έντονο και πριν δεν το είχε. τί λέτε να πειράχτηκε?

Το έχω απο expansys.com.gr απο 09 Απρ. 2010 να το στείλω για service η εγγύηση ισχύει? και πού?

Φωτογραφίες :01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

 

Youtube βιντεο σε λίγο....

 

Ευχαριστώ!

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

ειναι καλο το desire ??

 

Φίλε μου έχεις μπει σε thread που όλοι έχουμε το desire και όλο και αυξανόμαστε, οπότε η απάντηση είναι λίγο αυτονόητη.

Αντικειμενικά νομίζω οτι το desire είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις δεδομένης της τιμής του (την τελευταία φορα που κοίταξα ήταν στα 370). Αν θέλεις να διαθέσεις περισσότερα χρήματα υπάρχουν και πιο σύγχρονες συσκευές android αλλα σε αυτά τα λεφτά δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποιο script που να ειναι συμβατο με τη Oxygen 2.0.3 ωστε να εχω περισσοτερο χωρο?

εβαλες HBOOT Oxygen; μαζι με το partition δε θες κατι αλλο μετα..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!

Εχω κανει root το κινητο, δοκιμασα και την cyonogen αλλα δεν μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα οποτε γυρισα πισω στην custom ROM (ευτυχως ειχα κανει backup), μαλλον ειμαι λιγο πιο softcore στα θεματα του κινητου, παρολο που το γουσταρω πολυ, μου αρεσει μανισιο. Προτιμω να ασχολουμε με το Xbox μου και το PC μου και ας αφησω το κινητο ετσι οπως το φτιαξαν. :P Εχω λοιπον καποιες αποριες και θα ηθελα οποιος δεν βαριεται να μου απαντησει!

 

1) Ο λογος που εκανα root ηταν κυριως το γεγονος με την internal μνημη. Δεν μου φτανει. Αλλα ειδα οτι και με την cyonogen ουσιαστικα ισχυει οτι και πριν, δεν μεταφερονται οι εφαρμογεσ 100% στην external ή αν το κανουν θελει διαδικασια που για την ωρα δεν εχω χρονο να την κανω. Ετσι λοιπον θα ηθελα να σας ρωτησω σχετικα με τον χωρο που μου ποιανουν οι εφαρμογες:

Facebook for HTC 17 MB!!

Χωρος αποθ.επαφ. 16 MB!!

Οι επαφες μου ειναι ολες μεσω του Google Contacts μου acc, δλδ δεν εχω περασει καμια μεσα στο κινητο. Επισης ολες τις εχω συνδιασει με τα ΦΒ profile του, για αυτο λοιπον και μου τρωνε τοσο χωρο αυτες οι εφαρμογες; Εσεις σε τι καθεστως ειστε με αυτα τα 2 θεματακια; Αν κανω "Εκκαθαριση Δεδομενων" τι θα χασω;;

 

2) Τωρα που εκανα root ξεχναω τα official updates? Δλδ η ειδοποιηση που μου βγαζει οτι βγηκε νεα εκδοση να μην την πατησω; Γιατι κατι τετοιο ειχα διαβασει... Τωρα που σε λιγους μηνες θα βγει το 2.3 πως θα μπορω να το βαλω; Μεσω του κλασσικου τροπου ή θα πρεπει να κατεβασω μια rootαρισμενη εκδοση;;

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

1) Ο λογος που εκανα root ηταν κυριως το γεγονος με την internal μνημη. Δεν μου φτανει. Αλλα ειδα οτι και με την cyonogen ουσιαστικα ισχυει οτι και πριν, δεν μεταφερονται οι εφαρμογεσ 100% στην external ή αν το κανουν θελει διαδικασια που για την ωρα δεν εχω χρονο να την κανω. Ετσι λοιπον θα ηθελα να σας ρωτησω σχετικα με τον χωρο που μου ποιανουν οι εφαρμογες:

Facebook for HTC 17 MB!!

Χωρος αποθ.επαφ. 16 MB!!

Οι επαφες μου ειναι ολες μεσω του Google Contacts μου acc, δλδ δεν εχω περασει καμια μεσα στο κινητο. Επισης ολες τις εχω συνδιασει με τα ΦΒ profile του, για αυτο λοιπον και μου τρωνε τοσο χωρο αυτες οι εφαρμογες; Εσεις σε τι καθεστως ειστε με αυτα τα 2 θεματακια; Αν κανω "Εκκαθαριση Δεδομενων" τι θα χασω;;

 

2) Τωρα που εκανα root ξεχναω τα official updates? Δλδ η ειδοποιηση που μου βγαζει οτι βγηκε νεα εκδοση να μην την πατησω; Γιατι κατι τετοιο ειχα διαβασει... Τωρα που σε λιγους μηνες θα βγει το 2.3 πως θα μπορω να το βαλω; Μεσω του κλασσικου τροπου ή θα πρεπει να κατεβασω μια rootαρισμενη εκδοση;;

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

 

Facebook for HTC 17 MB ???? Πως στην ευχη το εκανες αυτο ρε φιλε ? Εμενα πιανει 4,5Mb αλλα ισως να φταιει οτι εχω περασμενες τις επαφες μου στο τηλεφωνο.

 

Οσο για τα official updates δε γνωριζω να σου απαντησω, παντως θα σου προτεινα να δοκιμασεις οπωσδηποτε την leedroid a2sd+ πριν πας στην μανισια rom. Μεγαλη υποθεση να εχεις χωρο για apps :)

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

το market enabler πως δουλευει ακριβως?

Πας στο"settings list" διαλέγεις έναν πάροχο , πατάς παρατεταμένα πάνω και επιλέγεις"fake this provider now".Με τον τρόπο αυτό μετά βλέπεις στο μαρκετ και τις εφαρμογές επί πληρωμή..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!

χθες εκανα unroot το desire και εβαλα την τελευταια RUU την official,και το κινητο δεν δουλευει σωστα.επρεπε να κανω wipe data factory και τα υπολοιπα σχετικα πριν βαλω την official?μπορω να κανω κατι για να το διορθωσω?

LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!

χθες εκανα unroot το desire και εβαλα την τελευταια RUU την official,και το κινητο δεν δουλευει σωστα.επρεπε να κανω wipe data factory και τα υπολοιπα σχετικα πριν βαλω την official?μπορω να κανω κατι για να το διορθωσω?

 

Πως τη flashαρες δηλ για να κανεις wipe;;;;;Απο recovery;;;;;Τι προβληματα εχει το κινητο;Το recovery το χανεις με την official...Δε κανεις τπτ αλλο περα απο αυτο που λεει ο δηγος στη 1η σελιδα για το πως παιρναμε μια official rom...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πως τη flashαρες δηλ για να κανεις wipe;;;;;Απο recovery;;;;;Τι προβληματα εχει το κινητο;Το recovery το χανεις με την official...Δε κανεις τπτ αλλο περα απο αυτο που λεει ο δηγος στη 1η σελιδα για το πως παιρναμε μια official rom...

 

εκανα ακριβως οτι λεει ο οδηγος κατα γραμμα.το μονο που δεν εκανα ειναι να συγχρονισω το κινητο με το htc sync.αυτο που μου κανει ειναι οτι μου κολαει ο browser και σε μερικες εφαρμογες π.χ. to qouick settings ενω εχω το κινητο ορθιο σε κανονικη θεση μολις παταω πανω στην εφαρμογη μου πεταει την αρχικη οθονη σε landscape και μετα ερχεται στα ισια του...ευχαριστω για την απαντηση!

LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Δοκίμασε κανείς την LeeDrOiD V2.4 να μας πει εντυπώσεις; Αν βρω λίγο χρόνο μέσα στη βδομάδα λέω να την περάσω και εγώ, αν και έλεγα η επόμενη που θα περάσω να είναι καμιά Gingerbread Sense.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Δοκίμασε κανείς την LeeDrOiD V2.4 να μας πει εντυπώσεις; Αν βρω λίγο χρόνο μέσα στη βδομάδα λέω να την περάσω και εγώ, αν και έλεγα η επόμενη που θα περάσω να είναι καμιά Gingerbread Sense.

 

Ενδιαφέρον.Καινούρια Leedroid.Ίσως τη δοκιμάσω κι εγώ.

Όποιος τη δοκιμάσει αναμένουμε εντυπώσεις .

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον.Καινούρια Leedroid.Ίσως τη δοκιμάσω κι εγώ.

Όποιος τη δοκιμάσει αναμένουμε εντυπώσεις .

 

Εγω σκεφτομαι να την δοκιμασω και τωρα ακομα, αλλα μετα θα πρεπει να περασω επαφες και προγραμματα ξανα απ΄την αρχη ?

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι να την δοκιμασω και τωρα ακομα, αλλα μετα θα πρεπει να περασω επαφες και προγραμματα ξανα απ΄την αρχη ?

 

Αν εχεις titanium backup η backup pro κανε ενα backup τις εφαρμογες σου και μολις περασεις τη νεα ρομ κανεις restore...Για τις επαφες μεσω gmail συγχρονισμος και επανερχονται ...

 

edit:Εχει αναφερθει πολλες φορες αλλα οφειλω να το επαναλαβω...Restore κανουμε ΜΟΝΟ τα apps και οχι τα data γιατι ειναι πολυ πιθανον να μας κανουν ανω-κατω τη συσκευη...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Restore κανουμε ΜΟΝΟ τα apps και οχι τα data γιατι ειναι πολυ πιθανον να μας κανουν ανω-κατω τη συσκευη...

 

Ωραιος φιλε, τωρα "βρηκα" καπου το titanium, να δω πως παιρνουμε backup και περναω την 2.4 :)

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μεχρι στιγμης, διορθωθηκαν καποια λαθακια που ειχα με την εφαρμογη "γκαλερι" και τις μικρογραφιες των εικονων και βαζωντας παλι πισω ολες τις εφαρμογες ο ελευθερος χωρος απο 72mb εγινε 90mb. Κατα τ'αλλα ολα ιδια.
http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον.Καινούρια Leedroid.Ίσως τη δοκιμάσω κι εγώ.

Όποιος τη δοκιμάσει αναμένουμε εντυπώσεις .

 

leedroid γιατι να δοκιμασεις....????? κ οχι μια απο τις hd .....? ;)

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Και ειδικά αν έχει την ίδια κατανάλωση μπαταρίας με την προηγούμενη και χωρίς το νέο sence τότε.......

 

μονοδρομος η insertcoin hd.........!!!!!!! :lol:

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από καιρό...!

 

Θέλω να περάσω για δοκιμή την InsertCoin HD, μιας και μου έχει λείψει το Sense UI...

 

Η αλήθεια είναι όμως ότι έχω ψιλομπερδευτεί, και δεν βλέπω και κάποιον οδηγό να με διαφωτίσει λιγάκι...

Κατ'αρχάς δεν βρίσκω την v2.0.1... Στα download links βλέπω μέχρι 2.0.0...:confused:

 

Επίσης βλέπω και ένα kernel update (27.03 UPDATE - new kernel)... Αφού περάσω τη ROM (v2.0.0 αφού δεν βρίσκω την v2.0.1) θα χρειαστεί να περάσω και τον νέο kernel;

 

Τέλος, μιας και έχω ext4 partition, είναι απαραίτητο να κάνω το alignment που εμφανίζεται στο δεύτερο post;

Τόσο καιρό πάντως, έχοντας Gingerbread και Froyo ROMs πάνω σε ext4 δεν είχα κάποιο θεματάκι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από καιρό...!

 

Θέλω να περάσω για δοκιμή την InsertCoin HD, μιας και μου έχει λείψει το Sense UI...

 

Η αλήθεια είναι όμως ότι έχω ψιλομπερδευτεί, και δεν βλέπω και κάποιον οδηγό να με διαφωτίσει λιγάκι...

Κατ'αρχάς δεν βρίσκω την v2.0.1... Στα download links βλέπω μέχρι 2.0.0...:confused:

 

Επίσης βλέπω και ένα kernel update (27.03 UPDATE - new kernel)... Αφού περάσω τη ROM (v2.0.0 αφού δεν βρίσκω την v2.0.1) θα χρειαστεί να περάσω και τον νέο kernel;

 

Τέλος, μιας και έχω ext4 partition, είναι απαραίτητο να κάνω το alignment που εμφανίζεται στο δεύτερο post;

Τόσο καιρό πάντως, έχοντας Gingerbread και Froyo ROMs πάνω σε ext4 δεν είχα κάποιο θεματάκι...

 

εδω δεν βλεπεις την 2.0.1...?

http://baadnewz.lcdc.sk/Desire_HD_Base/InsertCoin/

 

το κερνελ ναι να τον περασεις γτ φορτιζει κ ανοιγει πιο γρηρορα....

 

αν θες να βαλεις την 2.0.1 πρεπει να εχεις fat+ ext3/4 1gb + ext3/4 0.3gb + swap linux 0.1gb...

Edited by Villis

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...