Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκλείδωσα τα 512 ακολουθόντας τον οδηγό για τα νέα μοντέλα.

Το μόνο πρόβλημα ήταν οι drivers που δεν μου έκαναν κι έτσι κατέβασα άλλους από modaco.

 

Έβαλα την FLB r11b και όλα μια χαρά. Χρησιμοποίησα το recovery manager 0.34b και το Clockwork 2.5.1.8 (προσπάθησα με το 3.0.1.4 αλλά μου έβγαζε κάποιο error και κάτω έγραφε unrecognised).

 

Κάποιες ερωτήσεις:

1.Themes πως περνάμε? Πάλι από recovery manager και install firmware και επιλέγουμε το .zip του theme που θέλουμε?

 

2.Μπορούμε να φτιάξουμε φακέλους στην sd καρτα (π.χ. /roms, /applications, /themes /ringtones, /music κτλ..) για να τα έχουμε πιο "οργανωμένα" ή πρέπει να είναι χύμα για να γίνουν εγκατάση απο recovery manager και appsInstaller?

 

edit: 3.δεν βρίσκω πουθενά το htc ime ρε παιδιά.. σε σας υπάρχει?

Edited by silent_scream
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα 5 μέρες το έχω το κινητάκι. έβαλα τα 512 και την r12. μια χαρα μπορώ να πω και ωραία αίσθηση.
Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικα τα ειχε μεσα κανονικα.το μονο που περασα ηταν ενα ελληνικο πληκτρολογιο για τα μηνυματα. Μιλαμε παντα για την flb r10.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις:

1.Themes πως περνάμε? Πάλι από recovery manager και install firmware και επιλέγουμε το .zip του theme που θέλουμε?

 

2.Μπορούμε να φτιάξουμε φακέλους στην sd καρτα (π.χ. /roms, /applications, /themes /ringtones, /music κτλ..) για να τα έχουμε πιο "οργανωμένα" ή πρέπει να είναι χύμα για να γίνουν εγκατάση απο recovery manager και appsInstaller?

 

edit: 3.δεν βρίσκω πουθενά το htc ime ρε παιδιά.. σε σας υπάρχει?

 

1. Από CWM απευθείας, install zip from SDcard. Διάβασε τις οδηγίες πριν βάλεις οποιοδήποτε theme.

 

2. Ότι θες μπορείς να κάνεις, αρκεί να κλικάρεις ένα .apk για να κάνεις εγκατάσταση όπου κι αν βρίσκεται αυτό. Το ίδιο ισχύει για το CWM.

 

3. Δεν το έχει, πρέπει να το κατεβάσεις εσύ: http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/318710/06-dec-v27-2-1-2-2-htc-ime-mod-by-jonasl-repacked-for-the-blade/

Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστε swype να παθετε πλακα

ποιες οδηγιες για να βαλω ενα θεμα?????μεσω recovery δεν γινεται?

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα να δοκιμάσω και την s spirng rls2 καθώς η flb r11b μου έβγαλε κάποια προβλήματα...

 

Εγκατέστησα και το overclocked, και το αρχείο για hardware accelaration.

Αυτά που αποθηκεύονται? Θέλω να επιβεβαιώσω ότι τα έχω βάλει σωστά υπάρχει τρόπος?

Επίσης, είναι απαραίτητο κάθε φορά που αλλάζουμε ρομ να βγάζουμε-βάζουμε την μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα να δοκιμάσω και την s spirng rls2 καθώς η flb r11b μου έβγαλε κάποια προβλήματα...

 

Εγκατέστησα και το overclocked, και το αρχείο για hardware accelaration.

Αυτά που αποθηκεύονται? Θέλω να επιβεβαιώσω ότι τα έχω βάλει σωστά υπάρχει τρόπος?

Επίσης, είναι απαραίτητο κάθε φορά που αλλάζουμε ρομ να βγάζουμε-βάζουμε την μπαταρία?

 

h.a πως εκανες?θεματα εβαλες?πως?:rolleyes:

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλα ακόμα θέματα, αλλά από ότι ξέρω μπαίνεις σε recovery mode και κάνεις install από sd card.

 

H.a. με τον ίδιο τρόπο έκανα αλλά θέλω κάπως να το επαληθεύσω για να δω αν το έκανα σωστά..

Link to comment
Share on other sites

Προσεξτε, πεδια! Μπορει αυτο το τελεφονο να χρησιμοποιεί 3G δίκτυο και οταν ειναι συνδεδεμένο με WiFi! :blink: Μου ερχετε τεράστιο λογαριασμό! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλα ακόμα θέματα, αλλά από ότι ξέρω μπαίνεις σε recovery mode και κάνεις install από sd card.

 

H.a. με τον ίδιο τρόπο έκανα αλλά θέλω κάπως να το επαληθεύσω για να δω αν το έκανα σωστά..

 

εβαλες το αρχειο ετσι?πως το κανεις επαληθευση?κ πως καταλαβαινεις αν το εχεις ενεργοποιημενο?

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω! αυτό ρωτάω..!

 

καλα οταν μαθεις πμ .πως το σβηνεις απο τη rom αν θες?

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

ούτε αυτό το ξέρω...! λογικά η-μία-η-άλλη θα είναι. Αν το δείς κάπου εγκατεστημένο, θα μπορείς και να το σβήσεις!

 

edit: ερώτηση: Γιατί στο κάτω μέρος της οθόνης μου βγάζει διαφημίσεις...?

Edited by silent_scream
Link to comment
Share on other sites

To hardware acceleration είναι setting που υπάρχει στο /system/build.prop

 

μεσω recovery Manager κ οχι μεσω CWM μπορω να βαλω το θεμα?

 

Το recovery manager δεν κάνει τίποτα μόνο του, ολα το CWM τα κάνει, μη μπερδεύεσαι.

Link to comment
Share on other sites

To hardware acceleration είναι setting που υπάρχει στο /system/build.prop

 

 

 

Το recovery manager δεν κάνει τίποτα μόνο του, ολα το CWM τα κάνει, μη μπερδεύεσαι.

 

εβαλα h.a και το λεπιδι πεταει

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

βγήκε sweedish spring rls3 που είναι ήδη overclocked, και έχει δυνατότητα για επιπλέον overclocking. την κατεβάζω τώρα..!
Link to comment
Share on other sites

βγήκε sweedish spring rls3 που είναι ήδη overclocked, και έχει δυνατότητα για επιπλέον overclocking. την κατεβάζω τώρα..!

πες εντυπωσεις κ αν ειναι καλυτερη απο τη 2.αλλαξα το heap σε 32 με root explorer

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει επιλογή να μην φορτίζει το κινητό όταν το συνδέουμε με usb σε pc?

Για 2.2 μιλάω..

 

Μονο η Rom της Wind το είχε αυτό.

---------------

Την ξήλωσα και εγώ την flb11b γιατί μου βγήκε και εμενα χαλια και γύρισα πίσω στην 10.

Edited by billerr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...