Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να τις αποθηκευσεις και επίσης και videos σε μορφή .mov

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

 

Thanks!!:)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς γιατί δεν υπάρχει Siri στο ipad 2 με Ios 5?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δεν υπάρχει Siri στο ipad 2 με Ios 5?

Για να μας αναγκασουν να κανουμε jailbreak.

 

Παντα υπαρχει ενας καλος λογος :) :)

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δεν υπάρχει Siri στο ipad 2 με Ios 5?

 

Γιατί οι περισσότερες λειτουργίες που μπορείς να κάνεις δεν είναι διαθέσιμες στο iPad.

Το siri δεν είναι τίποτα άλλο από ένα παιχνίδι αφού στα ελληνικά δεν πρόκειται να δουλέψει σωστά. Άσε που θα αργήσει και πιθανώς να μην γίνει πότε ελληνικό.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το iMessage στο iPad 2.

Παρατηρώ πως δίπλα στα μηνύματα που έχω στείλει, υπάρχει μια φωτογραφία που κανονικά θα έπρεπε να είναι η δικιά μου (αν και δεν έχω ορίσει κάποια).

Αντιθέτως, είναι η φωτογραφία μιας επαφής μου απο Facebook. (ούτε κάν καταλαβαίνω απο που έκανε το match...)

Ξέρει κανείς αν μπορώ να την αλλάξω? κι αν ναι, απο που?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

βγήκε μια βλακεία που την ονόμασαν semi-tethered

αλλά για το untethered υπομονή προς το παρών

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
κοντεύει να βγει έκδοση 5.0.1 (με διορθώσεις για το πρόβλημα μπαταρίας) και για την 5 ακόμα το περιμένουμε το jailbreak!
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

http://istevejailbreak.blogspot.com/ δεν το έχω δοκιμασει

Τροποποίηση:πρέπει να ειναι fake

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://istevejailbreak.blogspot.com/ δεν το έχω δοκιμασει αλλα πρέπει να είναι το καλύτερο jb για iOS 5 μέχρι στιγμης

 

Γιατι δεν το δοκιμαζεις να μας πεις τι θα γινει, φαινεται ΤΕΛΕΙΟ, τι μπορει να παει στραβα.

Ο musclenerd τσαμπα το παλευει το untethered, αφου εχει βγει ηδη σε αυτο το blog. Πραγματικα πολυ καλο, περιμενουμε νεα ολοι μας για να το βαλουμε και εμεις.

Link to comment
Share on other sites

http://istevejailbreak.blogspot.com/ δεν το έχω δοκιμασει αλλα πρέπει να είναι το καλύτερο jb για iOS 5 μέχρι στιγμης

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

 

Γιατι δεν το δοκιμαζεις να μας πεις τι θα γινει, φαινεται ΤΕΛΕΙΟ, τι μπορει να παει στραβα.

Ο musclenerd τσαμπα το παλευει το untethered, αφου εχει βγει ηδη σε αυτο το blog. Πραγματικα πολυ καλο, περιμενουμε νεα ολοι μας για να το βαλουμε και εμεις.

 

Παιδιά, μη πιστεύετε τίποτα απο αυτό. Είναι ψεύτικο.

Μονο από Dev-Team να περιμένετε αληθινό JB... όλα τα άλλα ξαναλέω είναι μούφες...:X

Link to comment
Share on other sites

Εχτες πήρα στα χέρια μου το Ipad 2 και δείχνει άψογο σαν το iphone 4 που έχω άλλωστε..:lol:

 

Φορά την 4.3.5 πάνω και αν κατάλαβα καλα απο όσα διάβασα υπάρχει JB για την 4.3.3 αλλά όχι για την 4.3.5?

 

Επίσης λέτε να περιμένω μια και καλή για την 5.0 με JB και να το αφήσω έτσι για την ώρα??

 

P.S. Καμιά καλή Free εφαρμογή για Greek web Radio , πχ Best Radio , υπάρχει για το Ipad?

 

Thnx

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το δοκιμαζεις να μας πεις τι θα γινει, φαινεται ΤΕΛΕΙΟ, τι μπορει να παει στραβα.

Ο musclenerd τσαμπα το παλευει το untethered, αφου εχει βγει ηδη σε αυτο το blog. Πραγματικα πολυ καλο, περιμενουμε νεα ολοι μας για να το βαλουμε και εμεις.

 

Με ένα search στο google κάπου δε θυμάμαι που πέτυχα αυτο,τώρα τι είναι πραγματικά αυτο δεν ξέρω

Όσο για mushclnerd είναι σε καλο δρόμο http://www.techsliver.com/jailbreak-iphone-4s-update-by-musclenerd/

Εγω παντως δε νομίζω πάντως να κάνω jalebreak μιας και λέω να το πάω για αντικατασταση τα Χριστούγεννα αφού μου χάλασε το μικρόφωνο.

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας βέβαια αυτά τα σχόλια στο YouTube μάλλον είναι fake http://m.youtube.com/#/watch?desktop_uri=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DVbPRAr6u24A&v=VbPRAr6u24A&gl=US

Κρίνοντας απο το τι βρίσκεις αν ψάξεις στο google για isteve jalebreak είναι σχεδόν βέβαιο ότι είναι fake μιας και αυτο το isteve ξεφυτρώσε απο το πουθενά!!!!

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ένα search στο google κάπου δε θυμάμαι που πέτυχα αυτο,τώρα τι είναι πραγματικά αυτο δεν ξέρω

Όσο για mushclnerd είναι σε καλο δρόμο http://www.techsliver.com/jailbreak-iphone-4s-update-by-musclenerd/

Εγω παντως δε νομίζω πάντως να κάνω jalebreak μιας και λέω να το πάω για αντικατασταση τα Χριστούγεννα αφού μου χάλασε το μικρόφωνο.

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Κι εσένα?

Πολλά χαλασμένα μικρόφωνα ακούω...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να κανω και γω μια ερωτηση καθοτι δεν ξερω πολλα απο ios

εχουμε και λεμε

ipad 2 4,3,3 jb

το πηρα μεταχειρω απο ενα παιδι

το προβλημα μου εινιαι οτι θελω να κανω ενα factory reset

απο ρυθμισεις /επαναφορα δεν με αφηνει να το κανω γιατι απλα κολλαει

διαβασα αναφορες οτι συμβαινει παραδοξος και αυτο...

τι κανω? παω να σωσω τα ssh με tinyumbrella και δυστηχως εχει μονο για 4.3.5

υπαρχει τροπος για restore? η περιμενω το jb του ios 5 και το στηνω τοτε απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Εχτες πήρα στα χέρια μου το Ipad 2 και δείχνει άψογο σαν το iphone 4 που έχω άλλωστε..:lol:

 

Φορά την 4.3.5 πάνω και αν κατάλαβα καλα απο όσα διάβασα υπάρχει JB για την 4.3.3 αλλά όχι για την 4.3.5?

 

Επίσης λέτε να περιμένω μια και καλή για την 5.0 με JB και να το αφήσω έτσι για την ώρα??

 

P.S. Καμιά καλή Free εφαρμογή για Greek web Radio , πχ Best Radio , υπάρχει για το Ipad?

 

Thnx

το tunein radio ειναι φοβερο αλλα δεν ξερω αν εχει free εκδοση οπως στο android.

Link to comment
Share on other sites

Στο iTunes έχω ένα device το iPhone το οποίο έχει το δικο του profil myiphone πχ και υπάρχουν διάφορα apps που έχω περάσει.

Μόλις συνδεσα το iPad στο iTunes με ρώτησε αν ηθελα να το κανω restore από το myiphone η να το κανω set as new iPad.

Το έβαλα σαν new iPad και όλα καλά. Είδα όμως όταν πήγα να το συγχρονισω ότι πήγε να περάσει και στο iPad όλα τα apps που είναι και στον iPhone.

Δεν γίνεται τα δυο devices να έχουν εντελώς διαφορετικό profil στο iTunes?

Γιατί το κάνει αυτο?

Thnx :wacko:

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση από 4.3.5. σε iOS 5 και το iPad2 ξαναγύρισε σε αρχική κατάσταση χωρίς τις εφαρμογές, παιχνίδια και μουσική που είχα αγορασμένα. Ως εδώ καλά .

Μπορώ να ξανακατεβάσω τις εφαρμογές που έχω αγοράσει απο το AppleStore και να τις εγκαταστήσω όποια στιγμή θέλω.Πάλι καλά.

 

Τα μουσικά album όμως που έχω αγοράσει πως θα τα ξαναεγκαταστήσω στο iPad2 μου ?????

 

Κατά την διάρκεια της αναβάθμισης σε iOS 5 είδα ότι έγινε backup σε εφαρμογές και μουσική . Πως θα τα κάνω restore ???????

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.....

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

το tunein radio ειναι φοβερο αλλα δεν ξερω αν εχει free εκδοση οπως στο android.

Εχει και απο αυτο:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχτες πήρα στα χέρια μου το Ipad 2 και δείχνει άψογο σαν το iphone 4 που έχω άλλωστε..:lol:

 

Φορά την 4.3.5 πάνω και αν κατάλαβα καλα απο όσα διάβασα υπάρχει JB για την 4.3.3 αλλά όχι για την 4.3.5?

 

Επίσης λέτε να περιμένω μια και καλή για την 5.0 με JB και να το αφήσω έτσι για την ώρα??

 

P.S. Καμιά καλή Free εφαρμογή για Greek web Radio , πχ Best Radio , υπάρχει για το Ipad?

 

Γιατί δεν βάζεις την 5.0 αφού έτσι κι αλλιώς και στην 4.3.5 που είσαι δεν υπάρχει jailbreak

Thnx

 

Γιατί δεν βάζεις την 5.0 αφού έτσι κι αλλιώς και στην 4.3.5 που είσαι δεν υπάρχει jailbreak οπότε περνά την 5.0 να χαρεις τα νέα πραγματάκια που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω να κανω. Να πάω για 5.0. Και να δεησουμεν για το τζειλμπρεικ με το καλό...

Αλήθεια κάπου είχα δει για θήκες αλλά δεν βρίσκω το τοπικ. Καμια καλή πρόταση για sleeve neoprene έχετε;

 

Thnx

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να κανω και γω μια ερωτηση καθοτι δεν ξερω πολλα απο ios

εχουμε και λεμε

ipad 2 4,3,3 jb

το πηρα μεταχειρω απο ενα παιδι

το προβλημα μου εινιαι οτι θελω να κανω ενα factory reset

απο ρυθμισεις /επαναφορα δεν με αφηνει να το κανω γιατι απλα κολλαει

διαβασα αναφορες οτι συμβαινει παραδοξος και αυτο...

τι κανω? παω να σωσω τα ssh με tinyumbrella και δυστηχως εχει μονο για 4.3.5

υπαρχει τροπος για restore? η περιμενω το jb του ios 5 και το στηνω τοτε απο την αρχη

Εγω εχω 4.3.3 και κρατησα shsh με την ομπρελα απλα μου εκανε προβληματα δεν διαβαζε τοipad2 γιατι ειχα κρατησει γιαiphone3gs και αναγκαστηκα και ξαναετρεξα το itunes στο λαπ τοπ.δες το να καταφερεισ να κρατησεις το 4.3.3

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να κανω και γω μια ερωτηση καθοτι δεν ξερω πολλα απο ios

εχουμε και λεμε

ipad 2 4,3,3

 

Ειναι 3G η WIFI γιατι παιζει ρολο νομιζω στο αν μπορεις να χρησιμοποιησεις τα shsh

 

edit.

Ακυρο, αυτο ειναι σημαντικο οταν θες να κανεις roll back το firmware σου!

Edited by sakis009
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω να κανω. Να πάω για 5.0. Και να δεησουμεν για το τζειλμπρεικ με το καλό...

Αλήθεια κάπου είχα δει για θήκες αλλά δεν βρίσκω το τοπικ. Καμια καλή πρόταση για sleeve neoprene έχετε;

 

Thnx

 

Εγώ για το ipad 2 έχω ένα Belkin neoprene το οποίο εκεί το βάζω για ταξίδια κτλ.. επίσης έχω μόνιμα ένα silicon case γιατί έφαγε ένα μικρό χτυπηματάκι σε γωνία και ξενέρωσα... αυτό φυσικά όταν είχα το smart cover!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...