Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτη είναι η θήκη.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280715020148#ht_2410wt_922

 

Καλη σε κατασκευή αλλα φυσικά σ αυτήν την τιμη δεν πρόκειται για γνήσιο δέρμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα με το Facebook να ανοίγει μόνο του link του YouTube?

 

sent from my Herotab C8

Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικό το θέμα απ'ότι διάβασα. Περιμένουμε στις 4οκτωβρίου την επίσημη εφαρμογή

 

Sent from my LG-P500

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις παρελαβα το ipad wifi 16 το χω τελειως κλειστο ποση ωρα θελει πρωτη φορτιση;; θεωρητικα θα θελει και update;;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις παρελαβα το ipad wifi 16 το χω τελειως κλειστο ποση ωρα θελει πρωτη φορτιση;; θεωρητικα θα θελει και update;;

 

Mεχρι να σταματησει να φορτιζει, μολις φτασει στο 100% ειναι ετοιμο. Αυτες οι χαζομαρες με τις 8 ωρες ειναι μυθος και δεν αναγραφονται σε κανενα manual καμμιας συσκευης. Μην κανεις update ακομη, μπορει αν εχεις παλαιοτερη εκδοση να ενδιαφερθεις σε καμμια εβδομαδα για jailbreak, οποτε να μην χασεις την δυνατοτητα!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το τηλεκοντρόλ της apple που να συνεργάζεται με το ipad?

μιλάω για περίπτωση πχ που συνδέεις το ipad στην tv για να δεις μια ταινία μέσω buzz player και θέλεις να έχεις play/pause/κλπ από τον καναπέ :)

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα, και καλώς σας βρήκα,

 

είμαι νέος χρήστης της συσκευής (μόλις χθες την παρέλαβα) κι έχω ήδη απορίες... Η πρώτη έχει να κάνει με τη σύνδεση της συσκευής σε PC, μέσω USB.

Θα περίμενε κανείς (όπως συμβαίνει και σε άλλες συσκευές), με τη σύνδεση να φορτίζει κι η μπαταρία. Παρόλα αυτά, μου βγάζει μήνυμα "Not Charging".

 

Είναι λογικό αυτό? Πρέπει να κάνω κάτι άλλο (κάποια ρύθμιση που δεν έχω βρει ίσως?)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο....

δεν φορτιζει μεσο pc.

εκτος αμα το σηκωνει το μηχανημα σου απο τι εχω ακουσει απο αλλους.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο....

δεν φορτιζει μεσο pc.

εκτος αμα το σηκωνει το μηχανημα σου απο τι εχω ακουσει απο αλλους.:)

 

:wacko: Παλαβό... Το δοκίμασα και σε Desktop και σε Laptop, αλλά μάταια...

Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Και κάτι ακόμα. Ψάχνω τρόπο να περάσω PDF αρχεία μέσα στη συσκευή, αλλά δε νομίζω να μπορώ μέσω itunes (δεν υπάρχει πουθενά στο μενού κάποια τέτοια επιλογή).

Πως μπορώ να το κάνω?

 

ΕDIT: Άκυρο, νομίζω το βρήκα, ανακάλυψα την επιλογή Add Files, και μόλις διάλεξα PDF, εμφάνισε στο μενού το Books...

Edited by hsigma

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το συμπερασμα μου ειναι οτι τελικα φορτιζει. Παροτι γραφει οτι δεν φορτιζει, μετα απο ωρα βλεπω το ποσοστο της μπαταριας οτι εχει ανεβει. Απλα η φορτιση ειναι πολυ αργη και η μπαταρια τεραστια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το συμπερασμα μου ειναι οτι τελικα φορτιζει. Παροτι γραφει οτι δεν φορτιζει, μετα απο ωρα βλεπω το ποσοστο της μπαταριας οτι εχει ανεβει. Απλα η φορτιση ειναι πολυ αργη και η μπαταρια τεραστια.

 

Ναι ετσι ειναι, μπορει να γραφει οτι δεν φορτιζει αλλα δινει λιγο. Υπαρχει ενα προγραμματακι για οσους εχουν Asus motherboard το AiCharger το οποιο δινει στην usb σου την "δυναμη" για να φορτιζει πολυ γρηγοροτερα το ipad. Δεν ξερω αν υπαρχουν αντιστοιχα για αλλες motherboard.

http://i36.photobucket.com/albums/e16/sakis007/IMG_0741.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ειναι, μπορει να γραφει οτι δεν φορτιζει αλλα δινει λιγο. Υπαρχει ενα προγραμματακι για οσους εχουν Asus motherboard το AiCharger το οποιο δινει στην usb σου την "δυναμη" για να φορτιζει πολυ γρηγοροτερα το ipad. Δεν ξερω αν υπαρχουν αντιστοιχα για αλλες motherboard.

http://i36.photobucket.com/albums/e16/sakis007/IMG_0741.jpg

 

Το χρησιμοποιω μήνες τώρα και σε άσχετες mobo και φορτιζει κανονικά ;)

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιω μήνες τώρα και σε άσχετες mobo και φορτιζει κανονικά ;)

 

+1

 

To δοκίμασα κι εγώ και φορτίζει κανονικά το iPad (δεν ξέρω με τι ρυθμό βέβαια, προφανώς όχι σαν του φορτιστή, αλλά καλό είναι κι αυτό :happy:)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι προτιμώ να μην φορτίζει όταν το συνδέω στον υπολογιστή

πιο καλό είναι για την μπαταρία να φορτίζει πλήρως με τον φορτιστή

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι προτιμώ να μην φορτίζει όταν το συνδέω στον υπολογιστή

πιο καλό είναι για την μπαταρία να φορτίζει πλήρως με τον φορτιστή

Βρε δίκιο έχεις, όμως έτσι και αλλιώς, αυτό φορτίζει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Eγω πάλι είμαι ικανοποιημένος μ αυτή αφού έχει φοβερό υλικό στην υφή και χωρίς να γλιστράει και όταν την έχεις κλειστή κανείς δεν καταλαβαίνει ότι έχεις στα χέρια σου iPad πράγμα που για μένα είναι πολύ σημαντικό. Αν σου αρέσει πάρτην απ το Ίντερνετ για φθηνότερα. Εγώ δυστυχώς πήρα το iPad τόσο αναπάντεχα που μη θέλοντας να το αφήσω ούτε ένα λεπτό απροστάτευτο αναγαγκάστηκα και έσκασα τα 37€.

http://www.public.gr/prod/computers-and-software/tablet-pc/thikes-ipad/belkin-ultrathin-f8n605cwc00-thiki-ipad-2-mayro/prod1291897pp/

 

Νομίζω έχω την ίδια (Αγορασμένη από ΠΛΑΙΣΙΟ) και όντως είναι αρκετά καλής ποιότητας & προστατευτική αλλά έχω την εντύπωση πως αυξάνει αρκετά τον όγκο του iPad και λέω να την αλλάξω!

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικές μέρες τα παιξε το μοκροφωνο του ipad2 και μάλλον το πάω για service. Μάλλον θα περιμένω μέχρι τα χριστούγεννα για να το πάω στο infoquest. Είναι αραγε αξιοπιστο η θα παρω το ipad πίσω με νεα κουσουρια; προς το παρόν παρηγγηλα ένα μικρό μικροφωνο απο ebay

 

sent from my Herotab C8

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικές μέρες τα παιξε το μοκροφωνο του ipad2 και μάλλον το πάω για service. Μάλλον θα περιμένω μέχρι τα χριστούγεννα για να το πάω στο infoquest. Είναι αραγε αξιοπιστο η θα παρω το ipad πίσω με νεα κουσουρια; προς το παρόν παρηγγηλα ένα μικρό μικροφωνο απο ebay

 

sent from my Herotab C8

 

Και εγω ειχα το ίδιο πρόβλημα και μου το αλλάξανε σε 4 μέρες με καινούργιο ipad2 δεν διορθ. Το μικροφωνο για να βαλουν αλλο κατευθειαν παιρνεισ καινουργιο iPad Πήγα στην system graph Χαλάνδρι

Edited by Brainmaster
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι να το στείλω με courier στην info quest και προτιμαω να το πάω μόνος μου όταν θα ανέβω τα Χριστούγεννα. Υποθέτω δεν έχει διάφορα ειται είναι 2 ειται 5 μήνες απο την αγορά εφόσον είναι εντός εγγύησης.

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι να το στείλω με courier στην info quest και προτιμαω να το πάω μόνος μου όταν θα ανέβω τα Χριστούγεννα. Υποθέτω δεν έχει διάφορα ειται είναι 2 ειται 5 μήνες απο την αγορά εφόσον είναι εντός εγγύησης.

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Διαφορά δεν έχει. από την info quest το είχες πάρει?

Σέρβις εντός εγγύησης ποιός παρέχει για τα Ipad, γιατί δεν έχω καταλάβει τελικά.:worry::O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά δεν έχει. από την info quest το είχες πάρει?

Σέρβις εντός εγγύησης ποιός παρέχει για τα Ipad, γιατί δεν έχω καταλάβει τελικά.:worry::O

 

To πας σε καποιον απο αυτους http://www.isquare.gr/service . Εγω το πηγα την προηγουμενη βδομαδα γιατι χαλασε το μικροφωνο και μου δωσανε καινουριο σε 2 μερες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...