Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οπως ειπα και παραπανω εγω θα παω για διακοπες εκει επομενως θα το αγορασω απο αμερικη

Α οκ εγώ νόμιζα ότι θα το φέρεις με ταχυδρομείο

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια

αρχαριος με το νεο μου ipad2 εχω εμπειρια με iphone

και εχω την εξης απορια ..εχω το 32G WiFi οχι 3G και στους χαρτες δεν

βρηκει με τιποτα την τοποθεσια μου και το accuweather παρομοιως δεν

βρισκει την Αθηνα ...τι γινεται ? εχω παρει ελαττωματικο κομματι η φταιει κατι αλλο ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια

αρχαριος με το νεο μου ipad2 εχω εμπειρια με iphone

και εχω την εξης απορια ..εχω το 32G WiFi οχι 3G και στους χαρτες δεν

βρηκει με τιποτα την τοποθεσια μου και το accuweather παρομοιως δεν

βρισκει την Αθηνα ...τι γινεται ? εχω παρει ελαττωματικο κομματι η φταιει κατι αλλο ?

 

αν δεν κάνω λάθος gps έχει μόνο το 3g

 

Όχι δεν κάνεις λάθος. Το 3G έχει assisted GPS, το WiFi όχι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω κατ'αρχας για την αμεση απαντηση σας

ομως αυτο με στενοχωρει .. δηλαδη με WiFi δεν δουελυουν προγραμματα

που χρειαζονται GPS οπως καιρος , χαρτες, κλπ :cry:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πώς το φέρνεις από εκεί εδώ.Πλέον το κόλπο με το gift δεν πιάνει και δεν λέει να το δηλώσεις 50$ γιατί έτσι και γίνει καμιά στραβή και πάθει καμιά βλάβη στη διαδρομή θα σε αποζημιώσουν με τη τιμή που δήλωσες, δηλαδή 50$.

 

Αν ξέρει κανείς κανά άλλο κόλπο για να φέρεις συσκευές από αμερική ας μας πει.

 

Δηλαδή εάν έχουμε ένα συγγενή στην Αμερική δεν μπορεί να το αγοράσει για τον εαυτό του και να μας το στείλει χωρίς απόδειξη κτλ? Είναι αναγκαίο να δηλώσει τιμή προϊόντος στο δέμα?

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω κατ'αρχας για την αμεση απαντηση σας

ομως αυτο με στενοχωρει .. δηλαδη με WiFi δεν δουελυουν προγραμματα

που χρειαζονται GPS οπως καιρος , χαρτες, κλπ :cry:

 

 

Κωστα δυστυχος επεσες σε περιπτωση,πηγαινε το πισω αμεσως!!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω κατ'αρχας για την αμεση απαντηση σας

ομως αυτο με στενοχωρει .. δηλαδη με WiFi δεν δουελυουν προγραμματα

που χρειαζονται GPS οπως καιρος , χαρτες, κλπ :cry:

Δοκίμασε να κανεις hard reset κ ισως επανέλθει

Κρατα πατημενο το power button μαζι με το home και όταν δεις το μιλαρακι άφησε τα κ τα δυο

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια

αρχαριος με το νεο μου ipad2 εχω εμπειρια με iphone

και εχω την εξης απορια ..εχω το 32G WiFi οχι 3G και στους χαρτες δεν

βρηκει με τιποτα την τοποθεσια μου και το accuweather παρομοιως δεν

βρισκει την Αθηνα ...τι γινεται ? εχω παρει ελαττωματικο κομματι η φταιει κατι αλλο ?

 

Το πιο πιθανό είναι πως δεν έχει κανένα πρόβλημα το ipad σου. Εξαρτάται απο τον τύπο του router σου και πόσα άλλα (router) υπάρχουν τριγύρω. Το δικό μου ipad 1 wifi στο σπίτι μου που είναι σε προάστειο δεν βρίσκει θέση. Όταν είχα βάλει μέσα στο σπίτι 2-3 router μαζί την έβρισκε. Αντίθετα στο γραφειο μου στο κέντρο βρίσκει κατευθείαν θέση.

 

Δοκίμασε να πάς σε μια πυκνοκατοικημένη περιοχή ή να συνδεθείς σε κάποιο άλλο wifi εκτός απο το δικό σου, πχ σε καμια καφετέρια, σε κανέναν φίλο σου και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

εφοσον εισαι συνδεδεμένος με το wifi παιρνει την διεύθυνση σου απο εκει .... οταν δεν εισαι συνδεδεμένος οχι

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

εφοσον εισαι συνδεδεμένος με το wifi παιρνει την διεύθυνση σου απο εκει .... οταν δεν εισαι συνδεδεμένος οχι

 

Όπως είπα, στο wifi του (απομονωμένου) σπιτιού μου δεν βρίσκει την τοποθεσία μου, σε άλλα wifi την βρίσκει. Δοκίμασέ το σε κάποιο άλλο wifi.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα δυστυχος επεσες σε περιπτωση,πηγαινε το πισω αμεσως!!!

 

Γιατι τον μπερδευεις τον ανθρωπο, σε ποια περιπτωση επεσε;

Ετσι ειναι το ipad wifi απο την πρωτη μερα που κυκλοφορησε.

Εγω ποτε μου δεν χρησιμοποιησα το gps του ipad....αφου εχω το iphone που ειναι πιο φορητο.

Eπισης διαβασα ενα αρθρο, αν και δεν θυμαμαι ακριβως πως γινεται, οταν κανεις

"συνδεση" του ipad με το iphone χρησιμοποιει το στιγμα του τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

ακουγεται ομως λιγο κουλο να μην μπορεις να δεις τον καιρο.. απο τη στιγμη που εχει το wifi δεν εχει σημασια αν ειναι σε πυκνοκατοιμενη περιοχη η οχι. ειδικα τον καιρο επρεπε να τον δειχνει.
Link to comment
Share on other sites

εάν γράψει στο δέμα οτι προορίζεται για δώρο είσαι κομπλέ

αλλά επειδή εδώ ελλάδα γίνονται διάφορα θα ήταν καλό το ipad να μην είναι σφραγισμένο και να μην είναι σε κούτα

 

εγω παντως με "δωρο" στο κουτι πληρωσα φορους 152 ευρω πριν 3 χρονια gia 2 tshirts abercrombie +1 σωβρακο που στοιχιζαν 80 δολλαρια ολα μαζι(+40δολλαρια αποστολη)..κοινως να σαι ετοιμος για ολα αμα παρεις κατι απο εξετερικο..κατα τ αλλα κατι παπουτσια αθλητικα κτλ τα εχω παρει χωρις προβλημα. το δωρο δεν παιζει κανενα ρολο..δεν εχουν πληρωθει φοροι οποτε αν το ανοιξουν το κουτι και δουν ipad αντε να τους πεις μετα για δωρα..και φαινεται οτι ειναι ακριβο...

 

ps: ειμαι απ τους ελαχιστους που πηραν wifi version του ipad2? :P μονο εγω το βρηκα βαρυ και οχι ουσιαστικα χρησιμο το 3g? :P

Edited by el3ctronick
Link to comment
Share on other sites

 

ps: ειμαι απ τους ελαχιστους που πηραν wifi version του ipad2? :P μονο εγω το βρηκα βαρυ και οχι ουσιαστικα χρησιμο το 3g? :P

 

Άσε κι εγώ σκέτη Wifi version θέλω να αγοράσω αλλά δεν υπάρχει πουθενά ... σε 5 καταστήματα έχω κάνει κράτηση και απ ότι μου είπαν στα 3 οι περισσότερες κρατήσεις είναι για 16GB WIFI/3G - 16G WIFI - 32G WIFI - 64GB WIFI/3G...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Άσε κι εγώ σκέτη Wifi version θέλω να αγοράσω αλλά δεν υπάρχει πουθενά ... σε 5 καταστήματα έχω κάνει κράτηση και απ ότι μου είπαν στα 3 οι περισσότερες κρατήσεις είναι για 16GB WIFI/3G - 16G WIFI - 32G WIFI - 64GB WIFI/3G...

 

στο golden i μου παν πως θα χουν σε 2 βδομαδες...δε χανεις τιποτα να πας να δεις και να πληρωσεις ισως καμμια προκαταβολη..

Link to comment
Share on other sites

ειμαι απ τους ελαχιστους που πηραν wifi version του ipad2? :P μονο εγω το βρηκα βαρυ και οχι ουσιαστικα χρησιμο το 3g? :P

Όχι, κ εγω το wifi ηθελα σε λευκο αλλα αναγκάστηκα να πάρω λόγω μη διαθεσιμότητας, μαύρο + 3G :lol:

 

ps

1.Τώρα που το iphone γίνεται hotspot αν δεν είσαι τον περισσότερο χρόνο στον δρομο, το wifi ειναι μια χαρα

2. Βέβαια στην τελική, ευτυχώς που πήρα το μαύρο κ με το 3G αισθάνεσαι πιο ασφαλεια :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον

πλην ομως παραμενω μπερδεμενος στο αν δηλαδη το σκετο WiFi ipad2

μπορει να σε εντοπισει στους χαρτες η οχι ...

και αν ναι γιατι εμενα δεν με εντοπιζει και τι θα πρεπει να ελεγξω :(

Link to comment
Share on other sites

@ megalos για να καταλαβω δεν βρισκει το στιγμα σου μεσω google maps.??]

εχεις και καποιο αλλο προβλημα του τυπου αν εχεις widget που σ δειχνει τον καιρο σε αλλες χωρες ουτε εκει στο ανανεωνει?

ή το μονο προβλημα ειναι με το στιγμα σου στον χαρτη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλο μήνα σε όλους !!! Είμαι κάτοχος ενός ipad2 wifi 64GB , σε τι χρησιμεύει το airplane mode ? Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το έχει ?
Link to comment
Share on other sites

Το airplane mode ουσιαστικά αφαιρεί τη χρήση του δικτύου κινητής για να έχεις Internet. Όπως καταλαβαίνεις, αφού η έκδοση σου είναι μόνο wifi, δε θα έχεις καμμιά διάφορα με την ενεργοποίηση-απενεργοποιηση.
Link to comment
Share on other sites

Το airplane mode ουσιαστικά αφαιρεί τη χρήση του δικτύου κινητής για να έχεις Internet. Όπως καταλαβαίνεις, αφού η έκδοση σου είναι μόνο wifi, δε θα έχεις καμμιά διάφορα με την ενεργοποίηση-απενεργοποιηση.

 

Και βέβαια θα έχει διάφορα

με τη χρήση του airplane mode "κόβει" κ το Wi-Fi

 

PS

Μόλις εκανα το iPad 2 128GB κ έβαλα αλλα 512 μνήμης

Πετάει με 1024MB ram

Edited by Jig
PS
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια θα έχει διάφορα

με τη χρήση του airplane mode "κόβει" κ το Wi-Fi

 

PS

Μόλις εκανα το iPad 2 128GB κ έβαλα αλλα 512 μνήμης

Πετάει με 1024MB ram

 

ωραιος. Εγω περιμενω την iPad 2 - Limited Edition απο ωρα σε ωρα! Αντε να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...