Jump to content

Windows Vista [Pre-Release]


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορείς να δοκιμάσεις την beta (όταν βγει) σε 32bit επεξεργαστή ή μόνο σε 64?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορείς να δοκιμάσεις την beta (όταν βγει) σε 32bit επεξεργαστή ή μόνο σε 64?

Αν είναι 32bit η έκδοση, μπορείς και σε 32bit και σε 64bit επεξεργαστή. Αν είναι 64bit(που δε νομίζω) μπορείς μόνο σε 64bit.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μην κάνεις dual boot γιατί αν γίνει καμιά μαμακία με τα Vista να μην επηρεαστεί το άλλο λειτουργικό σου. Όσο για το ποιά είναι πιο σταθερή, λογικά η τελευταία. Αλλά μην ξεχνάς ότι είναι Windows :X

Α και κάτι άλλο. Ακόμα είναι στην Alpha έκδοση. H Beta βγαίνει 3 Αυγούστου. :)

σιγα μωρε τι αλλο να παθει ενα widows xp αλλωστε δοξα τον θεο υπαρχει επαναφορα σε αυτα

p.s λενε οτι δεν θα χρειαζεται να κανουμε restart καθε φορα που θα βαζουμε drivers και γενικα καποιο προγραμμα οπου θα χρειαζεται :D

Link to comment
Share on other sites

re mhpws na balw linux....de to exw dokimasei akoma.Alla dual boot me xp kai linux ginete?H 8a ginei xamos sto pc kai mou douleuei mia xaroula twra.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

σιγα μωρε τι αλλο να παθει ενα widows xp αλλωστε δοξα τον θεο υπαρχει επαναφορα σε αυτα

p.s λενε οτι δεν θα χρειαζεται να κανουμε restart καθε φορα που θα βαζουμε drivers και γενικα καποιο προγραμμα οπου θα χρειαζεται :D

Windows ΧΡ είναι αυτά! Ποτέ δεν ξέρεις! :p

 

 

re mhpws na balw linux....de to exw dokimasei akoma.Alla dual boot me xp kai linux ginete?H 8a ginei xamos sto pc kai mou douleuei mia xaroula twra.

Γίνεται. Αλλά πρόσεχε με τον boot loader μη γίνει τίποτα περίεργο και μετά δε μπορείς να μπεις ούτε σε linux ούτε σε windows :!:

Την έχω πάθει γι' αυτό στο λέω.

Link to comment
Share on other sites

Taskbar,εικονιδια,παραθυρα,κ.τ.λ. θα ειναι ιδια με τα ΧΡ?, οπως ηταν στα 95,98,00,ΜΕ ή θα εχει καινουρια??

 

 

Υ.Γ.: Αν εχετε ανεβαστε καμια εικονα ή κανα site με εικονες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Aurio to BETA 1 !

 

The day that thousands of testers have been waiting for appears to be just one day away.

 

Winbeta are reporting that Windows Longhorn Beta 1 will be released to testers tomorrow. I spoke with somebody who has since confirmed this information as accurate, it's unclear what build will be shipped but Winbeta are saying 5112, only time will tell.

 

Beta 1 will not hold the name Windows Vista, that will be reserved for any build after last friday, and will most likely start appearing in builds closer to Beta 2.

 

Winbeta also say that MSDN subscribers will have access to this build by August 3rd, making the notification on the Windows Vista homepage on Microsoft equally accurate.

Gia eikones: http://www.winsupersite.com/vista/

 

More info gia to auriano release:http://www.neowin.net/comments.php?id=29639&category=main

Link to comment
Share on other sites

Και θέτω το μεγάλο ερώτημα. Οι non-beta testers, που την βρίσκουμε; :Ρ

 

 

σιγουρα θα το βρεις σε κανενα p2p , κατσε να βγει πρωτα και να δεις τι εχει να γινει :w00t:

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Και θέτω το μεγάλο ερώτημα. Οι non-beta testers, που την βρίσκουμε; :Ρ

 

Se ola ta megala video-club tis geitonias sas.. eee bittorent sites ithela na pw

Link to comment
Share on other sites

http://briefcase.pathfinder.gr/contents/p800user/25136

αυτα ειναι απο μια build απο παλια βεβαια αλλα κατι ειναι και αυτο... :D

 

το CTRL-ALT-DEL ειναι κορυφη :p

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μην κάνεις dual boot γιατί αν γίνει καμιά μαμακία με τα Vista να μην επηρεαστεί το άλλο λειτουργικό σου. Όσο για το ποιά είναι πιο σταθερή, λογικά η τελευταία. Αλλά μην ξεχνάς ότι είναι Windows :X

Α και κάτι άλλο. Ακόμα είναι στην Alpha έκδοση. H Beta βγαίνει 3 Αυγούστου. :)

Δεν είχα διαβάσει το ποστ, έκανα τη μαμακια ήδη!

Το λειτουργικό στην παρούσα βάση είναι το ίδιο με τα ΧΡ, από ταχύτητα τα ίδια δεν βλέπω καμία βελτίωση, μόνο στο Interface, σιγά το πράγμα δλδ!

Οι drivers της Nvidia παίζουν κανονικά με τα Longhorn. Προγράμματα δεν δοκίμασα να τρέξω εκτός απ' αυτά που έχει ήδη.

Περίεργο: η εγκατάσταση σε Ρ4 στα 3,4 είναι απελπιστικά αργή! Στον ίδιο χρόνο έχω βάλει σε 10 pc knoppix (έλεος πια!)

Conclusion (για μένα): όπως κάθε προιόν της MS έτσι και αυτό βγάινει "σκοτωμένο" να προλάβουν τα συμβόλαια με τα updates που έχουν κάνει. Οι εκδόσεις beta στην ουσία είναι pre-alpha και οι πραγματικές beta είναι αυτές που αγοράζουν οι χρήστες. Πραγματικό release γίνεται μετά το Service pack 2. Επομένως, ΧΡ ή 2003 για καμιά 3ετία ακόμη και μετά βλέπουμε. (μέχρι τότε ελπίζω να δουλεύω σε Mac :) )

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δοκιμάσει την έκδοση 4074 και δε με είχε ευχαριστήσει. Ήταν όντως αργή. Και στην εγκατάσταση δε λειτουργούσε και το ποντίκι. Με drivers δεν είχα πρόβλημα. Και τα πήρα λίγο στην κράνα και τα παράτησα τα Longhorn. Κανονικά δε θα έπρεπε να βγει "σκοτωμένο" αυτό το λειτουργικό. Ήδη το έχουν καθυστερήσει αρκετά. Αν δεν επρόκοιτο για λειτουργικό της M$ θα έλεγα πως "ναι, αυτό θα είναι το τέλειο!". Αλλά...

Σε μια 3ετία θα δουλεύεις σε MacIntel. Δηλαδή θα έχεις και εκεί Windows! :P

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που δεν θα υπάρχει το WinFS δεν υπάρχει λόγος (τουλάχιστον για μενα προσωπικά) να τα βάλω. Τι να τα κάνω δηλαδή.. για να έχω 3D εικονίδια και 1002 αλλα εφέ τα οποια θα απαιτούν αναβάθμιση? Ευχαριστώ αλλα δεν θα πάρω.. το πότε θα κάνω αναβάθμιση το αποφασίζω εγώ ανάλογα με τα δικά μου κριτήρια και οχι με τα κριτήρια της M$. Ας κυκλοφορήσει με το καλό, ας βγει και κανα Service Pack και μετα βλεπουμε.. Σε 2 χρονάκια δηλαδή που έτσι κι'αλλιως θα έχω προχωρήσει σε αναβάθμιση.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Exei idi kykloforisei to BETA 1 ... Nomizw irthe i wra na dw kai egw peri tinos prokeitai olos autos o samatas...

 

gia 10des screenshots toso apo tin Microsoft oso kai apo users pou exoun to Beta1 mporeite na deite edw: http://www.neowin.net/comments.php?id=29671&category=main

Link to comment
Share on other sites

Conclusion (για μένα): όπως κάθε προιόν της MS έτσι και αυτό βγάινει "σκοτωμένο" να προλάβουν τα συμβόλαια με τα updates που έχουν κάνει. Οι εκδόσεις beta στην ουσία είναι pre-alpha και οι πραγματικές beta είναι αυτές που αγοράζουν οι χρήστες. Πραγματικό release γίνεται μετά το Service pack 2. Επομένως, ΧΡ ή 2003 για καμιά 3ετία ακόμη και μετά βλέπουμε. (μέχρι τότε ελπίζω να δουλεύω σε Mac :) )

 

Δε νομίζω ότι άλλο λειτουργικό της MS στα τόσα χρόνια που φτιάχνει παράθυρα να έχει καθιερωθεί τόσο πολύ όσο τα ΧΡ. Πολύ δύσκολα θα πάρουν μπροστά τα βίστα.

 

Αυτό που λες για τα μπέτα άλφα κτλ είναι απόλυτα σωστό, πλην όμως λίγο πολύ γνωστό. Δεν ισχύει βέβαια μόνο για την MS. Γενικά οτιδήποτε πας και το παίρνεις με το που βγαίνει τρως στην μάπα τα παιδικά του προβλήματα.

 

Προσωπικά μπορώ και κάνω όλα όσα θέλω με τα ΧΡ. Δεν υπάρχει προς το παρών κανένας λόγος να χάσω χρόνο και χρήμα για να πάω στα βίστα ούτε από περιέργια.Θα προτιμήσω να αναβαθμίσω μια και καλή, όταν θα έχω καινούριο υπολογιστή και θα έχει βγει και τουλάχιστον το πρώτο SP.

 

Μόνο αν γίνεται, μην αρχίσετε τις γκρίνιες πάλι. Αφού το ξέρετε ότι σε αυτή την φάση είναι χειρότερο από μπέτα, μην παραπονιέστε.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι άλλο λειτουργικό της MS στα τόσα χρόνια που φτιάχνει παράθυρα να έχει καθιερωθεί τόσο πολύ όσο τα ΧΡ. Πολύ δύσκολα θα πάρουν μπροστά τα βίστα.

 

Αυτό που λες για τα μπέτα άλφα κτλ είναι απόλυτα σωστό, πλην όμως λίγο πολύ γνωστό. Δεν ισχύει βέβαια μόνο για την MS. Γενικά οτιδήποτε πας και το παίρνεις με το που βγαίνει τρως στην μάπα τα παιδικά του προβλήματα.

 

Προσωπικά μπορώ και κάνω όλα όσα θέλω με τα ΧΡ. Δεν υπάρχει προς το παρών κανένας λόγος να χάσω χρόνο και χρήμα για να πάω στα βίστα ούτε από περιέργια.Θα προτιμήσω να αναβαθμίσω μια και καλή, όταν θα έχω καινούριο υπολογιστή και θα έχει βγει και τουλάχιστον το πρώτο SP.

 

Μόνο αν γίνεται, μην αρχίσετε τις γκρίνιες πάλι. Αφού το ξέρετε ότι σε αυτή την φάση είναι χειρότερο από μπέτα, μην παραπονιέστε.

 

Δεν διαφωνω μαζι σου :rolleyes: . Θα στησω τα beta 1 με VM Worksation, εστι για το χαβαλε, απλα να αρχισω να το γαργαλαω... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι. Το WinFS, υπαρχει περιπτωση να το δουμε μεσω καποιου Service Pack (αν κατι τετοιο ειναι τεχνικα δυνατο) ή το απεκλεισαν τελειως και θα το δουμε στα επομενα Windows?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...