Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι fake dual touch και υπάρχει ήδη στην RC1.

 

Δεν είναι τόσο εύκολο στη χρήση όσο ένα κανονικό dual touch αλλά είναι ότι καλυτερο υπάρχει μέχρις στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Στην RC1 πρεπει να κανουμε την ίδια διαδικασία με το wipe battery stats?

 

Έχω το εξής πρόβλημα τις 2 τελευταίες φορες που φόρτισα το κινητό η μπαταρία είχε πέσει στο 10% περιπου. Μετά απο αρκετή ωρα φόρτισης και που η μπαταρια εδειχνε γεμάτη με το που βγάζω τον φορτιστη έπεσε στο 15%, ξαναβάζω τον φορτιστή και αμέσως δείχνει 98%.

κάνω reboot -> wipe battery stats και έπεσε πάλι πολύ χαμηλά.

Υπάρχει περίπτωση να έχει χαλάσει η μπαταρία? PLS HELP!!!!

 

EDIT: Μετα απο ακόμα μία φόρτιση έπιασε το 98% και κάνοντας reboot χωρις wipe battery stats έπεσε πάλι στο 11%.....

Με βλέπω να γυρνάω στην beta1 που δεν είχα τέτοια...

Edited by Sanctuary
Link to comment
Share on other sites

Είναι fake dual touch και υπάρχει ήδη στην RC1.

 

Δεν είναι τόσο εύκολο στη χρήση όσο ένα κανονικό dual touch αλλά είναι ότι καλυτερο υπάρχει μέχρις στιγμής.

 

Δηλαδη οταν λες fake dual touch τι σημαινει; οτι φαινεται να ειναι dual touch αλλα δεν ειναι; δηλαδη δεν καταλαβαινει 2 σημεια σε ενα παιχνιδια ξερω γω... και αν ειναι fake που ειναι χρησιμο; :S

Link to comment
Share on other sites

Στην RC1 πρεπει να κανουμε την ίδια διαδικασία με το wipe battery stats?

 

Έχω το εξής πρόβλημα τις 2 τελευταίες φορες που φόρτισα το κινητό η μπαταρία είχε πέσει στο 10% περιπου. Μετά απο αρκετή ωρα φόρτισης και που η μπαταρια εδειχνε γεμάτη με το που βγάζω τον φορτιστη έπεσε στο 15%, ξαναβάζω τον φορτιστή και αμέσως δείχνει 98%.

κάνω reboot -> wipe battery stats και έπεσε πάλι πολύ χαμηλά.

Υπάρχει περίπτωση να έχει χαλάσει η μπαταρία? PLS HELP!!!!

 

EDIT: Μετα απο ακόμα μία φόρτιση έπιασε το 98% και κάνοντας reboot χωρις wipe battery stats έπεσε πάλι στο 11%.....

Με βλέπω να γυρνάω στην beta1 που δεν είχα τέτοια...

 

αυτο με την μπαταρια ρε παιδι μου τι να πω, μια μου κρατα 2.5 μερες μια μου κρατα 1 με τις ιδιες ωρες λειτουργιας (ομηλιας wifi κλπ) με τις ιδιες εφαρμογες κλπ κλπ, παραξενα πραγματα συμβαινουν :what:

κανε 2-3 φορες wipe battery stats μπας και στρωση

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κατεβάσω το Angry birds αλλά με τίποτα. Αλλες εφαρμογές έχω κατεβάσει. Τι συμβαίνει ξέρει κανείς?

reboot to xrecovery -> format /cache -> reboot -> Install large app from market.

Link to comment
Share on other sites

please help!!!!!!!!!!!

εγκατεστησα στο κινητο το igo8 αλλα οταν ανοιγω το προγραμμα δειχνει το 1/4 της εφαρμογης η οθονη.μηπως γνωριζει κανεις πως προσαρμοζω στην αναλυση της οθονης την εφαπμογη και με ποιον τροπο??

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

τα εκανα ολα εκτος απο το media_profile??? κατε8ειαν απο χρεκοωερι χωρις wipe e????το ονομαζω update.zip κ το δινω????
Link to comment
Share on other sites

τα εκανα ολα εκτος απο το media_profile??? κατε8ειαν απο χρεκοωερι χωρις wipe e????το ονομαζω update.zip κ το δινω????

Ναι μέσω xrecovery.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μολις περασα το media profile μετα οτν πηγαινα να γυρισω την καμερα σε βιντεοκαμερα με πεταγε και μου ελεγε αναγκαστικο κλεισιμο της εφαρμογης... δεν ξερω γιατι...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή κάτι που μπορούμε να κάνουμε για 160 ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα? Δοκίμασα να τα γράφω όλα κεφαλαία αλλά και πάλι στους 70 αλλάζει μήνυμα...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μολις περασα το media profile μετα οτν πηγαινα να γυρισω την καμερα σε βιντεοκαμερα με πεταγε και μου ελεγε αναγκαστικο κλεισιμο της εφαρμογης... δεν ξερω γιατι...

 

δηλάδη να μην το βαλω??? γιατι μεχρι στιγμης η ρομ τρεχει πολυ καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

δηλάδη να μην το βαλω??? γιατι μεχρι στιγμης η ρομ τρεχει πολυ καλα!!!!

 

περασε το δεν θα αλλαξει κατι ....:)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή κάτι που μπορούμε να κάνουμε για 160 ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα? Δοκίμασα να τα γράφω όλα κεφαλαία αλλά και πάλι στους 70 αλλάζει μήνυμα...

 

Κατεβασε το handset sms .Καπως ετσι λεγεται

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά και με αυτά... βάλε νέα rom, βγάλε παλιά rom, wipe battery stats και όλα τα σχετικά είπα να γυρίσω στην .06 και το θέμα με την μπαταρία έχει παραμείνει. Μετά απο φορτιση κάνω reboot και η μπαταρία πέφτει στο 4%...

Άρα αύριο το πάω στο service και ελπίζω να μου αλλάξουν την πλακέτα να ησυχάσω

Link to comment
Share on other sites

Μια ενημέρωση.

Έχει γίνει ανανέωση στο αρχικό post και πλέον στα download έχει μπει η τελευταία rom RC1.

Link to comment
Share on other sites

Μια ενημέρωση.

Έχει γίνει ανανέωση στο αρχικό post και πλέον στα download έχει μπει η τελευταία rom RC1.

 

Εμεις π ειχαμε την 2,2 beta πως κανουμε εγκατασταση?Απο xrecovery κατευθειαν?

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εμεις π ειχαμε την 2,2 beta πως κανουμε εγκατασταση?Απο xrecovery κατευθειαν?
Nαι, κατευθειαν χωρις να κανεις factory reset γιατι ηδη φορας minicm.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...