Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μολις εγκατεστησα την beta2 και μου εμφανιζει οτι η microsd μου ειναι κατεστραμενη. μολις την κανω διαμορφωση σε fat ολα καλα οταν ομως κανω και partition ext3/ext4 μου βγαζει το πιο πανω μηνυμα. γνωριζει καποιος κατι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μολις εγκατεστησα την beta2 και μου εμφανιζει οτι η microsd μου ειναι κατεστραμενη. μολις την κανω διαμορφωση σε fat ολα καλα οταν ομως κανω και partition ext3/ext4 μου βγαζει το πιο πανω μηνυμα. γνωριζει καποιος κατι?

Το fat partition πρέπει να είναι πρώτα και μετά το ext.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω ρε παιδιά.. με την κάμερα στην τελευταία έκδοση τι γίνεται; έχει 2 εφαρμογές μέσα. την φωτογραφική μηχανή και το κάμερα. ιδέα μου είναι ή κάνουν conflict μεταξύ τους;
Link to comment
Share on other sites

Το fat partition πρέπει να είναι πρώτα και μετά το ext.

 

φιλε nobodyatall εχω κανει πρωτα το fat και μετα το ext3 δοκιμασα και ext4 απο linux σε δυο διαφορετικες microsd και μου βγαζει συνεχως οτι η καρτα ειναι κατεστραμενη.

δεν εχω κανει insmod αλλα αν καταλαβα καλα στην ρομ ειναι ειδη insmod ext3 και ext4

. ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξουμε ένα θέμα στην beta2 το εγκαθιστούμε από το xrecovery? Γιατί έτσι έκανα και μετά την επανεκκίνηση κόλλησε στο boot με ένα μικρό εικονίδιο στο κέντρο της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση δν μπορω να μπω στο google account για το market.Ξερει κανεις καμμια λυση?Μου βγαζει don't estamblish και κατι τετοια αφου βαζω τους κωδικους

 

edit: Του εκανα αλλη μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ειναι μια χαρα!

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιες φορες ,οταν ανοιγω το κινητο, βαζω πιν και μετα μου λεει κωδικος ξεκλειδωματος κααι παταω παραβλεψη. Πως απενεργοποιειτε αυτο; Ευχαριστω
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξουμε ένα θέμα στην beta2 το εγκαθιστούμε από το xrecovery? Γιατί έτσι έκανα και μετά την επανεκκίνηση κόλλησε στο boot με ένα μικρό εικονίδιο στο κέντρο της οθόνης.

Ναι απλό Install από το xrecovery θέλει. Αρκεί βέβαια το Theme να είναι συμβατό με την Beta2. Μάλλον το Theme που πήγες να βάλεις δεν είναι συμβατό με την Beta 2 και δεν το είχες προσέξει.

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ στην Beta 1 και ακολουθώντας την οδηγία του Nobodyatall ξαναφλάσαρα το hotfix και έφτιαξε χωρίς να χάσω τίποτα από εφαρμογές , data κ.τ.λ.

Μάλλον κάτι παρόμοιο πρέπει να κάνεις και εσύ. 'Ισως να ξαναφλασάρεις την Beta 2 ? Μάλλον αυτό θα φτιάξει το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλό Install από το xrecovery θέλει. Αρκεί βέβαια το Theme να είναι συμβατό με την Beta2. Μάλλον το Theme που πήγες να βάλεις δεν είναι συμβατό με την Beta 2 και δεν το είχες προσέξει.

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ στην Beta 1 και ακολουθώντας την οδηγία του Nobodyatall ξαναφλάσαρα το hotfix και έφτιαξε χωρίς να χάσω τίποτα από εφαρμογές , data κ.τ.λ.

Μάλλον κάτι παρόμοιο πρέπει να κάνεις και εσύ. 'Ισως να ξαναφλασάρεις την Beta 2 ? Μάλλον αυτό θα φτιάξει το πρόβλημα

 

Το theme είναι το Extremely Blue MiniCM και το βρήκα από την σελίδα της rom στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιες φορες ,οταν ανοιγω το κινητο, βαζω πιν και μετα μου λεει κωδικος ξεκλειδωματος κααι παταω παραβλεψη. Πως απενεργοποιειτε αυτο; Ευχαριστω

 

I get the same message...

Link to comment
Share on other sites

κάτι για κωδικό ξεκλειδώματος της sim;μου το βγάζει και μένα...

 

Ενταξει παλι καλα που το βγαζει και σε εσας :P

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι μου λεει E:Can t open /sdcard/update.zip(No such file or directory)installation aborted. ??

Mου το βγαζει οταν παω να ανειξω των φακελο update.zip απο το xrecovery.

Edited by tribalos
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι μου λεει E:Can t open /sdcard/update.zip(No such file or directory)installation aborted. ??

Mου το βγαζει οταν παω να ανειξω των φακελο update.zip απο το xrecovery.

 

To update.zip δεν ειναι φακελος. Ειναι αρχειο. Kαι πρεπει να ειναι μεσα στον φακελο sdcard. Το εχεις εκει?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν στο μελλον θα δημιουργηθει beta3 ?? Να ρωτησω και για 2.3 ή θα με κραξετε ? :P
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εγω που την εχω την Beta 2 εχω δει τρελη διαφορα οσον αφορα την ταχυτητα του,την διαχειριση της μνημης και ειδικα της μπαταριας που κραταει παραπανω και ειναι παρα πολυ σταθερη rom χωρις κολληματα και επανεκινησεις.Την συνιστω ανεπιφυλακτα!
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος να επεξεργαστει τον se stock launcher με τις τις τεσσερεισ γωνίες για να λειτουργει με αυτη την ρομ???
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος να επεξεργαστει τον se stock launcher με τις τις τεσσερεισ γωνίες για να λειτουργει με αυτη την ρομ???

 

Απο οσο ξερω μιας κ εχω την αναβαθμιση 2 launchers εχεις:τον launcher pro ή τον adw.Επιλεγεις εναν απο αυτους κ μονο.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στην beta 2 που έχω, μπαίνει adobe flash ?

Έχω δοκιμάσει και την 10.1 και την 10.2 και δεν μπορεί να ολοκληρώσει την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω ενα προβλημα και θα το αναφερω εδω μιας και εχω την 2,2 εκδοση.τις τελευταιες μερες εχω θεμα με το σημα της συσκευης μου.τα μηνυματα που στελνω δεν παραδιδονται και γενικα χανω και κλησεις αφου με καλουν και ακουγεται το μηνυμα "μη επιτρεπτη ενεργεια".επικοινωνησα και με την wind και με διαβεβαιωσε πως δεν υπαρχει προβλημα με το δικτυο.και το διαπιστωσα και εγω αφου δοκιμασα την καρτα σε αλλο κινητο.εχει κανεις καμια ιδεα?μπορει να ευθυνεται η 2.2 εκδοση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω ενα προβλημα και θα το αναφερω εδω μιας και εχω την 2,2 εκδοση.τις τελευταιες μερες εχω θεμα με το σημα της συσκευης μου.τα μηνυματα που στελνω δεν παραδιδονται και γενικα χανω και κλησεις αφου με καλουν και ακουγεται το μηνυμα "μη επιτρεπτη ενεργεια".επικοινωνησα και με την wind και με διαβεβαιωσε πως δεν υπαρχει προβλημα με το δικτυο.και το διαπιστωσα και εγω αφου δοκιμασα την καρτα σε αλλο κινητο.εχει κανεις καμια ιδεα?μπορει να ευθυνεται η 2.2 εκδοση?

 

δεν εχει αναφερθει ξανα το προβλημα σου απο καποιο αλλο μελος που εχει την 2.2 ρομ, το μονο που μπορεις να κανεις στην προκειμενη περιπτωση ειναι να ξαναφλασαρεις την ρομ, τι εχεις να χασεις?????? δοκιμασε το :)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει αναφερθει ξανα το προβλημα σου απο καποιο αλλο μελος που εχει την 2.2 ρομ, το μονο που μπορεις να κανεις στην προκειμενη περιπτωση ειναι να ξαναφλασαρεις την ρομ, τι εχεις να χασεις?????? δοκιμασε το :)

 

επεστρεψα στην 2.1 και νομιζω οτι παει καλα!θα κανω αυτο που μου ειπες και βλεπουμε!ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...