Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το Ε ειναι κατι σαν εντολη που δινω και αφορα την διευθυνση της sd μου (οπως γινεται πχ με τους hard drives)τοτε ισως να φταει αυτο! :/// και αν ναι πως το αλλαζω ωστε να γινει I που βρισκεται η sd μου?

 

για να μην κανω 200 post

edit ειδα προηγουμενο ποστ το αναφερεις τον λογο sorry

 

edit 2 εκανες full wipe με το xrecovery πριν κανεις install την νεα ρομ????????? sorry που ρωτω αλλα δε λεω καμια φορα ξεχνιομαστε

 

το εκανα full wipe οπως λεει,ακριβως!Αν ειναι θα δοκιμασω αλλη μια να δω!Στο κατω κατω το back μας σωζει απο δυσαρεστες καταστασεις!!

Edited by rigo7
sony ericsson X10 mini Froyo 2.2.1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το Ε ειναι κατι σαν εντολη που δινω και αφορα την διευθυνση της sd μου (οπως γινεται πχ με τους hard drives)τοτε ισως να φταει αυτο! :/// και αν ναι πως το αλλαζω ωστε να γινει I που βρισκεται η sd μου?

 

δεν θυμαμαι ακριβως την διαδικασια αλλα το ειχα διαβασει σε ενα παλιο post αυτο το προβλημα και λυθηκε καπως ετσι.τωρα για το πως αλλαζει το γραμμα μπροστα ισως να το αλλαζες στο pc οταν στο εμφανιζει στο<<ο υπολογιστης μου>> και να μεινει ετσι και στο κινητο επειτα.δοκιμασε δεν χανεις τιποτα:O

Link to comment
Share on other sites

οκ εβαλα την τελευταια εκδοση firmware!Κατεβασα το αρχειο και χωρις να το κανω unzip το περασα στην sd χυμα!Εκανα επανεκκινηση τα φορματ κανονικα,αλλα οταν παταω install /sdcard/update.zip μου λεει <<Finding update package....opening update package... E:can't open/sdcard/update.zip(no such file or directory)Installation aborted! Μια βοηθεια σχετικα με αυτο???

 

Ούτε E: ούτε I: ούτε τίποτα.

 

Θα ξανακατεβάσεις το MiniCM-Beta1.zip, θα το ελεγξεις με το winrar ή winzip ή 7zip για σφάλματα (πολλές φορές κατά το download κατεβαίνουν λάθος).

 

Αν το αρχειο είναι εντάξει και δεν βγάλει σφάλματα έχεις 2 επιλογές:

 

1. Το μετονομάζεις σε update.zip (αυτό θα ειναι το όνομα του μαζί με το extension και ΟΧΙ update.zip.zip), το βάζεις χύμα στην κάρτα μνήμης, κάνεις boot σε recovery και αφού κάνεις πρώτα factory reset (full wipe), επιλέγεις "install custom zip" και "Install /sdcard/update.zip"

 

2. Το βάζεις χύμα στην κάρτα μνήμης, κάνεις boot σε recovery και αφού κάνεις πρώτα factory reset (full wipe), επιλέγεις "install custom zip" και "Choose custom zip from sdcard". Κατόπιν το βρίσκεις στα αρχεία της κάρτας μνημης και το επιλέγεις.

 

Τέλος αφού τελειώσει το flash επιλέγεις reboot.

 

 

ΥΓ: το post μου, τώρα που το βλέπω, πάσχει από συντακτικό αλλά θα το διαβάσεις για τιμωρία, μιας και δεν έδωσες την δέουσα προσοχή στις οδηγίες του αρχικού post :lol::lol::p

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χειμαρος τι αλλο να πω....! :P

Και εμενα το καθε post μου πασχει απο ασχετοσυνη,που οσο και αν εχω κατσει να διαβαζω(3-4 νυχτες τωρα) στο forum,αν δεν τα κανω στην πραξη δεν διορθωνεται με τπτ!

Προς το παρων κανω παλι το update της συσκευης,αλλα αυτη τη φορα μεσο seus!

Περιμενω ~10 λεπτα :/ για επανεκκινηση αλλα εκει κολημενο στο sony ericsson intro! :P

 

θα ξανα κανω την διαδικασια οπως λες και ερχομαι για τα αποτελεσματα!

Off topic μολις γινει update (δλδ ο αριθμος εκδοσης που χρειαζομαστε) θελει ξανα root κλπ??Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!!

sony ericsson X10 mini Froyo 2.2.1
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εγραψα <<update.zip>> οπως λεει το guide!Σορρυ εκ παραδρομης εγραψα οτι εκανα update στο firmware εννοουσα στον αριθμο εκδοσης (2.1.1.A.0.6)!Υπαρχει κατι αλλο να κοιταξω;;

το εκανα οπως λεει εδω: http://code.google.com/p/minicm/wiki/Installation_guide βεβαια αλλαξε χωρις την χρηση Seus ή pc compansion!(Συγγνωμη για το off-topic)

 

rigo7 στα windows το extension των αρχείων είναι απενεργοποιημένο και δεν μπορείς να δεις την κατάληξη του αρχείου , όταν αλλάζεις την καταλήξει γίνετε στην συγκεκριμένη περίπτωση ''update.zip.zip'' !!! Πρέπει να πας στην επιλογές των φακέλων και ξετσεκαρεις την επιλογή που έχει για την εμφάνιση επέκτασης αρχείων, στα αγγλικά είναι ''hide extensions for know files type" !!! πιστεύω από εκεί είναι το πρόβλημα σου !!!

Μέτα από το update θέλει root και όλα τα σχετικά ... πάρε το οδηγό από την αρχή και δες τι χρειάζεται !!!

και πάνω από όλα πρώτα backup με το xrecovery και μετά συνεχίζεις !!!!!

Edited by benetton47
Link to comment
Share on other sites

οκ ολα καλα το περασα ηδη!!Απλα επρεπε να κανω εγω την επιλογη αρχειου! :D

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!! :up:

sony ericsson X10 mini Froyo 2.2.1
Link to comment
Share on other sites

οκ ολα καλα το περασα ηδη!!Απλα επρεπε να κανω εγω την επιλογη αρχειου! :D

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!! :up:

 

ευγε φιλε μου :clap: αντε απολαυσε τωρα την νεα ρομ :D

Link to comment
Share on other sites

μετά από μια ρύθμιση που έκανα μου λύθηκε το πρόβλημα με το angy birbs πήγα στο spare parts και

ξετικαρα το compatibility mode

 

Που την κανω αυτη την ρυθμιση;;Υπαρχει καποιο εναλλακτικο app για radio;;

Επισης το navigon που το ειχα εγκατεστημενο στην 2.1 και δουλευε κανονικα,οταν το ανοιγω μου ζηταει αναγκαστικη διακοπη!Πρεπει να το περασω ξανα;επισης χρειαζεται να αφαιρεσω χαρτες κλπ;

 

Edit ακυρο για το δευτερο περασα το sygic το οποιο μου δουλεψε κανονικα!!Για το πρωτο θα βαλω την beta 2 ;)

Edited by rigo7
sony ericsson X10 mini Froyo 2.2.1
Link to comment
Share on other sites

μπορω να βαλω την App2SD στην 2.2 και αν ναι πρεπει να ξανακανω root πρωτα;

 

To app2sd στην 2.2 υπαρχει απο τη μανα του!

Επισης η ROM για 2.2 ειναι απο πριν rooted!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα και τις 16 σελιδες και σκεφτομαι να την βαλω και γω μιας και ειμαι ακομα στην 504 εκδοση(5 μερες εχω το κινητο αλλωστε).Εχω περασει root,xrecovery,root explorer.Απλα να ρωτησω οτι οταν κλεινετε το κινητο κανονικα και ξανανοιγετε τις εφαρμογες τις δειχνει κανονικα και ολες ετσι?Δν υπαρχει αλλο προβλημα εκτος απο τα bugs που διαβασα?
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

απο την μερα που εγκατεστησα τη νεα rom δεν μπορω να στειλω mms με τιποτα.τι με την cosmote επικοινωνησα και ξαναπερασα τις ρυθμισεις τι που εγκατεστησα το handset sms μηπως και εφταιγε το μαμισιο προγραμμα,τιποτα.ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΟΤΥΧΙΑ!!!

μηπως χρειαζεται να ξαναφλασαρω την rom??εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα η μονο εγω??σας παρακαλω ας απαντησει καποιος που γνωριζει!!:(:(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Η Beta2 είναι έτοιμη.

 

Ελπίζω να σας αρέσει το Ραδιόφωνο :P

 

http://code.google.com/p/minicm/downloads/

 

Εμεις με beta1, απλα κανουμε flash με xrecovery το αρχειο? Το θεμα που εχουμε και οι εφαρμογες θα χαθουν;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εμεις με beta1, απλα κανουμε flash με xrecovery το αρχειο? Το θεμα που εχουμε και οι εφαρμογες θα χαθουν;

Δεν χάνονται εφαρμογές ή data. Απλά flashαρετε πάνω από την προηγούμενη MiniCM version που έχετε :)

 

Όσον αφορά το theme, η MiniCM φοράει δικό της theme - courtesy of DaRk_dOg ;)

Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω μια απαντηση για mms???ας δωσει λιγο σημασια καποιος και σε μενα!!!please!!:O

 

διαβαστε το πιο πανω post μου για λεπτομεριες.thanks again!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά συνάδελφε!;)

 

σ ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου συναδελφε :)

 

Η Beta2 είναι έτοιμη.

 

Ελπίζω να σας αρέσει το Ραδιόφωνο :P

 

http://code.google.com/p/minicm/downloads/

 

ελα φιλε μου μπαινει ραδιο και κανει αναζητηση καναλιων εδω και 5 λεπτα και δε λεει να σταματησει, γνωριζεις κατι? το intial theme beta2 που αναφερεις στο λινκ πιο ειναι? :rolleyes:πρεπει να το περασουμε???????? καθος φλασαρισα δεν αλλαξε το θεμα (φοντο κλπ) ετσι γινετε? (παρεμεινε της beta1)

 

edit τελικα με 2-3 reboot δουλευει κανονικα, μπραβο φιλε πολυ καλη δουλεια !

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...