Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω μερικές μέρες και μου έκανε ένα reboot όταν έπαιζα το Angry birds seasons με το οποιο έκανε το ίδιο και στην 2.1...

Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα του κινητού και να πρέπει να το πάω για service?

Τέλος όταν η μπαταρία πέφτει κάτω απο το 10% τότε μετά απο λιγο η οθόνη σβήνει σιγά σιγά μόνη της ενώ εγω χρησιμοποιώ το κιν... Τι να κάνω για να μην το έχω αυτό?

 

UUUUP!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια!να ρωτησω με το bluetooth τι παιζει?δεν μπορω να λαβω κανενα αρχειο στο κινητο μου!ξεκιναει η αποστολη και στην μεση ακυρωνεται!εχει θεμα η 2.2 με το bluetooth?για να μην το παλευω αδικα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρώ την ρύθμιση για την συχνότητα του κουδουνίσματος.

Θέλω να βάλω την αυξανόμενη ένταση και δεν βρήκα κάπου να το κάνω...

Και ο ήχος σε κάθε κλήση παίζει μόνο μια φορά...αν δηλαδή βάλω έναν μικρό σχετικά σε διάρκεια ήχο χτυπά μια φορά και μετά μένει σιωπηλό.

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος το πρόβλημα με τους ήχους κλήσης που περιγράφω πιο πάνω?

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος το πρόβλημα με τους ήχους κλήσης που περιγράφω πιο πάνω?

Εχεις δικιο! Δεν το ειχα προσεξει! Με το μανισιο (αυτο που ειχε απο την εγκατασταση) χτυπαει κανονικα . Αν βαλω αλλον ηχο κλησης android το κανει. Εν τελει εβαλα ενα ολοκληρο τραγουδι mp3 οποτε βαραει συνεχεια...(Bob marley - One love)

 

 

Καλησπερα παιδια!να ρωτησω με το bluetooth τι παιζει?δεν μπορω να λαβω κανενα αρχειο στο κινητο μου!ξεκιναει η αποστολη και στην μεση ακυρωνεται!εχει θεμα η 2.2 με το bluetooth?για να μην το παλευω αδικα...

Xμμμ...κι αυτο δεν το κοιταξα...

Το βλεπω σε λιγο με εναν φιλο και σε λεω...

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!να ρωτησω με το bluetooth τι παιζει?δεν μπορω να λαβω κανενα αρχειο στο κινητο μου!ξεκιναει η αποστολη και στην μεση ακυρωνεται!εχει θεμα η 2.2 με το bluetooth?για να μην το παλευω αδικα...

Σε εμένα πάντως το bluetooth δουλεύει άψογα.

Μήπως να ξανακάνεις την εγκατάσταση του οδηγού?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο! Δεν το ειχα προσεξει! Με το μανισιο (αυτο που ειχε απο την εγκατασταση) χτυπαει κανονικα . Αν βαλω αλλον ηχο κλησης android το κανει. Εν τελει εβαλα ενα ολοκληρο τραγουδι mp3 οποτε βαραει συνεχεια...(Bob marley - One love)

Κι εγώ κάπως έτσι το έκανα...

Ένα ακόμα Βug ίσως??

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!να ρωτησω με το bluetooth τι παιζει?δεν μπορω να λαβω κανενα αρχειο στο κινητο μου!ξεκιναει η αποστολη και στην μεση ακυρωνεται!εχει θεμα η 2.2 με το bluetooth?για να μην το παλευω αδικα...

 

με την 2.1 ειχα προβλημα με το bluetooth ενω τωρα με την 2.2 λυθηκαν τα προβληματα (επιτελους) :D, κατι γινετε με σενα........το τι δεν ξερω :(

 

 

Δεν μπορώ να βρώ την ρύθμιση για την συχνότητα του κουδουνίσματος.

Θέλω να βάλω την αυξανόμενη ένταση και δεν βρήκα κάπου να το κάνω...

Και ο ήχος σε κάθε κλήση παίζει μόνο μια φορά...αν δηλαδή βάλω έναν μικρό σχετικά σε διάρκεια ήχο χτυπά μια φορά και μετά μένει σιωπηλό.

 

οσο αφορα την ενταση καθως ειναι σε αναμονη το κινητο με το κουμπι στην δεξια πλευρα του κινητου το ρυθμιζεις οπως θελεις :)

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα την ενταση καθως ειναι σε αναμονη το κινητο με το κουμπι στην δεξια πλευρα του κινητου το ρυθμιζεις οπως θελεις :)

 

:X:X:X:X:X:X:X

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως το bluetooth δουλεύει άψογα.

Μήπως να ξανακάνεις την εγκατάσταση του οδηγού?

 

το εκανα ηδη!και με την 2,1 ειχα τετοια προβληματα αλλα μετα απο μια δυο προσπαθειες εστελνε!τωρα με τιποτα...

οκ αφου λενε οτι δουλευει θα το ξαναπροσπαθησω!

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά η ρομ εκτόϛ από όταν παιζο angry birds που κολαι και καναι ρεσταρτ

 

μετά από μια ρύθμιση που έκανα μου λύθηκε το πρόβλημα με το angy birbs πήγα στο spare parts και

ξετικαρα το compatibility mode

Link to comment
Share on other sites

να σας πω...επέλεξα τον adw ως προεπιλεγμένο και τώρα θέλω να βάλω τον launcher pro, πως τον βάζω;

Την πάτησα κι εγώ έτσι και πολύ απλά τον απεγκατέστησα τον adw,μιας και ο

άλλος είναι καλύτερος...

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

:X:X:X:X:X:X:X

 

τι επαθες ρε φιλε και μουγκαθηκες????????? εγω αυξανω και μειωνω με το κουμπι που βρισκετε δεξια του κινητου την ενταση κουδουνισματος, παραξενο σου φαινετε?

Link to comment
Share on other sites

τι επαθες ρε φιλε και μουγκαθηκες????????? εγω αυξανω και μειωνω με το κουμπι που βρισκετε δεξια του κινητου την ενταση κουδουνισματος, παραξενο σου φαινετε?

 

μάλλον γιατί αυτό που λες δεν έχει σχέση με αυτό που είπε ο φίλος

" Και ο ήχος σε κάθε κλήση παίζει μόνο μια φορά...αν δηλαδή βάλω έναν μικρό σχετικά σε διάρκεια ήχο χτυπά μια φορά και μετά μένει σιωπηλό."

Link to comment
Share on other sites

μάλλον γιατί αυτό που λες δεν έχει σχέση με αυτό που είπε ο φίλος

" Και ο ήχος σε κάθε κλήση παίζει μόνο μια φορά...αν δηλαδή βάλω έναν μικρό σχετικά σε διάρκεια ήχο χτυπά μια φορά και μετά μένει σιωπηλό."

Ακριβώς αυτό φίλε μου.

Για όποιον λοιπόν έχει το ίδιο πρόβλημα η λύση είναι ένας ήχος μεγάλης διάρκειας πχ ένα mp3.

Ελπίζω άν πραγματικά είναι θέμα λειτουργικού το πρόβληματάκι και όχι θέμα κάποιας ρύθμισης που εγώ δεν έχω βρεί,να διορθωθεί σύντομα.

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

μάλλον γιατί αυτό που λες δεν έχει σχέση με αυτό που είπε ο φίλος

" Και ο ήχος σε κάθε κλήση παίζει μόνο μια φορά...αν δηλαδή βάλω έναν μικρό σχετικά σε διάρκεια ήχο χτυπά μια φορά και μετά μένει σιωπηλό."

 

Ακριβώς αυτό φίλε μου.

Για όποιον λοιπόν έχει το ίδιο πρόβλημα η λύση είναι ένας ήχος μεγάλης διάρκειας πχ ένα mp3.

Ελπίζω άν πραγματικά είναι θέμα λειτουργικού το πρόβληματάκι και όχι θέμα κάποιας ρύθμισης που εγώ δεν έχω βρεί,να διορθωθεί σύντομα.

 

ναι σωστα δικιο εχετε, θεμα λειτουργικου ειναι

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει κανενα bug με τα mms?ρωταω γιατι εχω προσπαθησει επανηλειμενως να στειλω αλλα ματαια.πηρα και στην cosmote τηλ μου δωσανε τις ρυθμισεις τις περασα και χειροκινητα αλλα τιποτα.οι ρυθμισεις ειναι οι παρακατω.αν εχω καπου λαθος παρακαλω διορθωστε με.

menu>ρυθμησεις>ασυρματο και δικτυα>δικτυα κιν.τηλεφωνιας>ονοματα σημειου προσβασης >cosmote mms....

 

ονομα>Cosmote_MMS

APN>mms

διακομ.μεσολαβησης> κενο

θυρα>κενο

ονομα χρηστη>κενο

κωδικος προσβ.>κενο

διακομιστης>κενο

MMSC>http://mmsc.cosmote.qr:8002

διακομ.μεσολαβ.>010.010.010.020

θυρα mms>8080

MCC>202

MNC>01

τυπος ελεγχου ταυτοτ.>κενο

τυπος APN>mms

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κανει τα παντα σωστα νομιζω..μετα την επανεκινηση μου εχει κολησει στο σημα cyanogen εδω και κανα μισαωρο..ξανακανωεπανεκινηση κ κολαει παντα εκει..καμια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κανει τα παντα σωστα νομιζω..μετα την επανεκινηση μου εχει κολησει στο σημα cyanogen εδω και κανα μισαωρο..ξανακανωεπανεκινηση κ κολαει παντα εκει..καμια ιδεα??

xrecovery -> factory reset

 

restart

 

enjoy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...