Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια.. Σ'ευχαριστω για την απαντηση! :)

 

Ευχαριστω Terrestial :)

 

Εγω τα εβαζα ολα στην καρτα και πλεον λεω να αποθηκευω εκει μονο εικονες μουσικη και βιντεακια..

Θα της κανω format και μετα soft reset το κινητο, γι'αυτο ρωτησα :)

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια να ρωτησω κατι; (ρωταω :Ρ)

 

Που ειναι προτιμοτερο να αποθηκευω θεματα προγραμματα κλπ; Σε ποια μνημη;

Ανάλογα. Το swype πχ το βάζεις στην c. Γενικά προγράμματα που είναι ψιλοσυστήματος εγώ προτιμάω να τα βάζω στην c. Όλα τα υπόλοιπα στην e. Τώρα που το σκέφτομαι δεν έχω άλλο εγκατεστημένο στην c πέραν του swype και το ενός θέματος που χρησιμοποιώ κάθε φορά.

Με το Swype στο E δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Παλιότερα ακολουθούσα κι εγώ την τακτική σου, αλλά πλέον όλα στο E. Ούτως ή άλλως το C έχει την τάση να γεμίζει, ας μην το βοηθάμε κι εμείς. Φωτογραφίες, βίντεο κλπ φυσικά στο F. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το θέμα που χρησιμοποιώ στο C και δεν εγκαθιστώ τίποτε άλλο εκεί. Άλλωστε το E είναι μνήμη που δεν αφαιρείται, οπότε όλες οι εφαρμογές μπορούν να μπαίνουν εκεί και σ΄εμένα τουλάχιστον λειτουργούν μια χαρά. Επίσης έχω στο E τις φωτό που ούτως η αλλως δεν πιάνουν πολύ χώρο και έχω περάσει μερικά τραγούδια τα οποία ακούω πιο συχνά! Στο F (κάρτα μνήμης) περνάω κυρίως τα βίντεο και ειδικά αυτά που τραβάω με το N8 τα οποία είναι τεράστια! Πάντως δεν βρίσκω το νόημα να τα περνάμε όλα στην κάρτα μνήμης... τα 16GB (14 περίπου πραγματικά) τι μας τα δίνουν; Το ότι έχει τόσο αποθηκευτικό χώρο η συσκευή ήταν ένας λόγος για τον οποίο την αγόρασα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όσον αφορά τα βίντεο και τις φωτογραφίες που τραβάω με την κάμερα, προτιμώ να τα αποθηκεύει στην Ε, γιατί η κάρτα μνήμης μου είναι μόλις class 4 και φοβάμαι μη φάει κανένα κόλλημα - δηλαδή ξεμείνει από bandwidth - ξαφνικά εκεί που τραβάω κάτι πολύ σημαντικό (π.χ. το ντοκουμεντο με τον ιπτάμενο δίσκο που προσγειώνεται κάποια μέτρα πιο μακριά :p ). Μπορεί να είναι βλακεία, αλλά δεν το ρισκάρω. Εννοείται μουσική στο F, εγκατεστημένες εφαρμογές (όλες πλην λιγοστών εφαρμογών συστήματος) στο Ε. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

panosz75 παίζει ρόλο το τι class είναι η κάρτα; Και εμένα 4 είναι, αλλά νόμιζα ότι έχει σημασία μόνο στη μεταφορά των αρχείωμ από και προς το pc. Κοίτα, σαν προεπιλεγμένη μνήμη έχω την E και ό,τι βίντεο τραβάω το μεταφέρω στην F.
Link to comment
Share on other sites

panosz75 παίζει ρόλο το τι class είναι η κάρτα; Και εμένα 4 είναι, αλλά νόμιζα ότι έχει σημασία μόνο στη μεταφορά των αρχείωμ από και προς το pc. Κοίτα, σαν προεπιλεγμένη μνήμη έχω την E και ό,τι βίντεο τραβάω το μεταφέρω στην F.

 

το πρόβλημα που περιέγραψε αφορά το τι συμβαίνει κατά την διάρκεια της εγγραφής βίντεο.. ;)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το nokia drop και οταν παω να συνδεθω στο nokia account μου βγαζει σφαλμα και δεν μπορει να συνδεθει..καμια ιδεα για το τι μπορει να ευθυνεται;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Τα βιντεο βρε παιδια που τραβαω πως μπορει να γινετε να πηγαινουν κατ ευθειαν στον φακελο βιντεο,κ οχι στην εκθεση μαζι με τις φωτο;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τα βιντεο βρε παιδια που τραβαω πως μπορει να γινετε να πηγαινουν κατ ευθειαν στον φακελο βιντεο,κ οχι στην εκθεση μαζι με τις φωτο;

 

αυτο θα το κανουμε οταν ερθει η μπελε , τα διαχωρίζει με την μια ;)

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα το κανουμε οταν ερθει η μπελε , τα διαχωρίζει με την μια ;)

Την belle εχω!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Την belle εχω!

 

!!!!!!!!!!!!!!!! λογικα λογο του οτι δεν ειναι η επισημη στο 700 που εχω τα διαχωριζει αυτοματα (εικονες-βιντεο)

Link to comment
Share on other sites

λοιποοοοοοοοοοοον.....σημερα αυριο παω και εγω για αγορα μετα απο τοσο καιρο.δε ξερω σε τι χρωμα ακομα βεβαια (μαυρο η μπλε ???) αλλα θα δοθμε!!!η απορια μου τωρα εχει να κανει με την καρτα σιμ μιας και αυτη που εχω ειναι αρκετα παλια.θα εχω προβλημα?αν ναι ποσο θα στοιχισει να την αλλαξω?αν θυμαμαι καλα δεν παιρνει micro sim το n8 σωστα?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

 

ισως έχει ερωτηθεί και στο παρελθόν, αλλα από αναζήτηση δεν βρήκα κάτι...

 

υπάρχει τρόπος να γυρνάμε την γλώσσα γραφής από ελληνικά στα αγγλικά γρήγορα χωρίς να πηγαίνουμε μέσα από το μενού?

 

έστω και εφαρμογη θα με βόλευε... Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

 

ισως έχει ερωτηθεί και στο παρελθόν, αλλα από αναζήτηση δεν βρήκα κάτι...

 

υπάρχει τρόπος να γυρνάμε την γλώσσα γραφής από ελληνικά στα αγγλικά γρήγορα χωρίς να πηγαίνουμε μέσα από το μενού?

 

έστω και εφαρμογη θα με βόλευε... Ευχαριστώ

 

υπάρχουν εφαρμογές, μπές στο θέμα εφαρμογές για να σου πουν τα παιδιά κάποιες προτάσεις , αλλιώς, η άλλη και καλύτερη(για εμένα) λύση είναι το Swype απο το Beta labs που το αλλάζεις με ένα παρατεταμένο κλικ.

Edited by impreza_sti

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να γυρνάμε την γλώσσα γραφής από ελληνικά στα αγγλικά γρήγορα χωρίς να πηγαίνουμε μέσα από το μενού?

Υπαρχει το QuickLang

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

 

ισως έχει ερωτηθεί και στο παρελθόν, αλλα από αναζήτηση δεν βρήκα κάτι...

 

υπάρχει τρόπος να γυρνάμε την γλώσσα γραφής από ελληνικά στα αγγλικά γρήγορα χωρίς να πηγαίνουμε μέσα από το μενού?

 

έστω και εφαρμογη θα με βόλευε... Ευχαριστώ

Αν έχεις το πληκτρολόγιο Swype ο πιο γρήγορος τρόπος είναι να σέρνεις το δάκτυλό σου (χωρίς να το σηκώσεις) απ το πλήκτρο του Swype στο πλήκτρο Q και αλάζει αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το πληκτρολόγιο Swype ο πιο γρήγορος τρόπος είναι να σέρνεις το δάκτυλό σου (χωρίς να το σηκώσεις) απ το πλήκτρο του Swype στο πλήκτρο Q και αλάζει αυτόματα.

 

εμενα γιατι δεν το κανει?παταω πανω στο Q κ μου εμφανιζει το μενου να διαλεξω ποια γλωσσα θελω..γινεται ναχεις μονο 2 κ να αλλαζει εντελως αυτοματα?χωρις καν να την επιλεγεις?απλα απο τη μια στην αλλη?οπως στο anroid που εχω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι δεν το κανει?παταω πανω στο Q κ μου εμφανιζει το μενου να διαλεξω ποια γλωσσα θελω..γινεται ναχεις μονο 2 κ να αλλαζει εντελως αυτοματα?χωρις καν να την επιλεγεις?απλα απο τη μια στην αλλη?οπως στο anroid που εχω

 

Πατάς πρώτα πάνω στο κουμπί του swype που βρίσκεται κάτω από το πράσινο βελάκι (shift) και έπειτα το σέρνεις στο κουμπί "q" ή ";" , αναλόγως αν εκείνη τη στιγμή είναι γυρισμένο σε ελληνικό ή αγγλικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω κινητο παραεισαγωγης και εχω την εκδοση anna 22.014. Εδω και μηνες προσπαθω να κανω update ΟΤΑ αλλα δεν μου βγαζει καμμια ενημερωση.Ειναι οντως ετσι η' κανω εγω καποιο λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευες που ειναι παραεισαγωγης τι μειονεκτημα εχουν?

 

---> Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 Hardware FAQ - Περί παράλληλων εισαγωγών

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. δυστυχως ηρθε η ωρα να αποχαιρετισω το θεμα του Ν8 :( την τριτη το δινω και κανω την πρωτη μου δοκιμη σε android :)

ελπιζω με την παρουσια μου εδω να βοηθησα καποιους. βαλτε την belle σε λιγο που θα ερθει και ευχαριστηθείτε το φανταστικο Ν8 σας :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...