Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

ξέρετε αν υπάρχει κάποιο mod που να απενεργοποιεί το κόκκινο led κατά την εγγραφή βίντεο?

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το product code του κινητου ειναι 059D111...απο που ειναι;γιατι τωρα που ερχεται η μπελ καλο ειναι να ξερω....
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

το product code του κινητου ειναι 059D111...απο που ειναι;γιατι τωρα που ερχεται η μπελ καλο ειναι να ξερω....

 

βορεια Αμερικη

 

με ενα απλο ψαξιμο στο google

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

το product code του κινητου ειναι 059D111...απο που ειναι;γιατι τωρα που ερχεται η μπελ καλο ειναι να ξερω....

 

059D111: N8_00_RM_596_Country_Variant_North_America_US_Blue_S3.1_V2_COLOR

 

και προφανώς Δεν σε καλύπτει η εγγύηση, το ξέρεις?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ξέρετε αν υπάρχει κάποιο mod που να απενεργοποιεί το κόκκινο led κατά την εγγραφή βίντεο?

 

Δυστυχως δεν υπαρχει...Και ειναι πολυ σπαστικο!!:mad:

 

:ninja::ninja::)

 

Για δοκιμάστε σε λειτουργία βίντεο - Κοντινή λήψη όμως (Macro Mod) μόλις ξεκινήσει η εγγραφή να περάσετε το δάκτυλό σας πολύ κοντά από το τζαμάκι της κάμερας του Ν8 ( σχεδον σαν να το ακουμπάτε ) και παρατηρείστε τι θα συμβεί... :cool::cool:

 

Στην αυτόματη λειτουργία δεν το κάνει και δεν ξέρω γιατί.. :blink:

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμάστε σε λειτουργία βίντεο - Κοντινή λήψη όμως (Macro Mod) μόλις ξεκινήσει η εγγραφή να περάσετε το δάκτυλό σας πολύ κοντά από το τζαμάκι της κάμερας του Ν8 ( σχεδον σαν να το ακουμπάτε ) και παρατηρείστε τι θα συμβεί... :cool::cool:

Ωραιος!!;) Λειτουργει κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο κολπακι ,λειτουργει,αλλα μονο σε μακρο δυστυχως...Μακαρι να βρεθει κατι κ σε νορμαλ εγγραφη..Παντως ειναι πολυ σπαστικο τετοιο καμεροτηλεφωνο να μην εχει αυτη την λειτουργια οπως κ την ληψη γρηγορων φωτογραφιων(burst mode).Ακομα κ με το N8 PRO camera καθυστερει πολυ στο burst mode να κανει την καθε ληψη(περιπου 1 δευτερολεπτο)...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.παω να κανω δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας στο ν8 αλλα δε γινεται απλα μου λεει οτι δεν εχω επιλεξει τη σωστη μνημη.ξερει κανεις τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.παω να κανω δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας στο ν8 αλλα δε γινεται απλα μου λεει οτι δεν εχω επιλεξει τη σωστη μνημη.ξερει κανεις τι φταιει?

Προφανώς δεν έχεις επιλέξει τη σωστή μνήμη. :lol:

 

Αντίγραφο ασφαλείας μόνο σε κάρτα, στη μνήμη του κινητού δεν έχει νόημα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,μια ερωτηση πως κανω χαρντ φορματ σε νοκια ν8 και νοκια ε6;ειχα καποιες επαφες με συνχρονισμο στο ovi,και τωρα δεν της βρισκω τι κανω;ευχαριστω παιδια.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,μια ερωτηση πως κανω χαρντ φορματ σε νοκια ν8 και νοκια ε6;ειχα καποιες επαφες με συνχρονισμο στο ovi,και τωρα δεν της βρισκω τι κανω;ευχαριστω παιδια.

 

για hard format *#7370# . Για τις επαφές δεν κατάλαβα τι έγινε :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το soft format.

για hard format κλεισε το κινητο και κρατωντας πατημενα το μενου , την καμερα και το volume dowm, ανοιγεις ξανα τη συσκευη και δεν τα αφηνεις αν δεν δεις την οθονη επιλογης χωρας

 

αυτο ειναι το hard

oλα τα αλλα ειναι soft format

 

 

Πετροοο μετα απο τοοοοοσα φλασαρισματα φανταζομουν θα το ηξερες : p

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το soft format.

για hard format κλεισε το κινητο και κρατωντας πατημενα το μενου , την καμερα και το volume dowm, ανοιγεις ξανα τη συσκευη και δεν τα αφηνεις αν δεν δεις την οθονη επιλογης χωρας

 

αυτο ειναι το hard

oλα τα αλλα ειναι soft format

 

 

Πετροοο μετα απο τοοοοοσα φλασαρισματα φανταζομουν θα το ηξερες : p

:p χαχα, το όνομα μου χει βγει για τα καλά βλέπω Βασίλη μου!

 

Είσαι σίγουρος? Εγώ ούτε μία φορά δεν το χω κάνει έτσι. Πάντα με το *#7370# το κάνω και διαγράφει τα πάντα μα τα πάντα. Το άλλο τι παραπάνω φορμάρει ?

 

edit : βασικά το *#7370# είναι hard reset, το *#7780# είναι soft (σωστά ? ή άλλαξε? ) και το 3 button είναι το hard format. To hard reset με το hard format τι διαφορές έχουν?

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

φιλε ειχα 100 επαφες και ξαφνικα το ε6 μου βγαζει 25 επαφες.παω να κατεβασω απο ovi και απο εκει τιποτα,μιλαμε για ολικη καταστροφη.αν μπορεις να βοηθησεις,η καποιος αλλος.ευχαριστω παιδια.
Link to comment
Share on other sites

φιλε ειχα 100 επαφες και ξαφνικα το ε6 μου βγαζει 25 επαφες.

 

Έχω παρατηρήσει ότι αν συγχρονίζεις 2 τηλέφωνα με το nokia suite (ovi suite) έχει την τάση να χάνει επαφές.

Αν δε τις έχεις στο άλλο τηλέφωνο τότε μόνο αν έχεις κρατήσει παλαιότερο backup.

Link to comment
Share on other sites

:p χαχα, το όνομα μου χει βγει για τα καλά βλέπω Βασίλη μου!

 

Είσαι σίγουρος? Εγώ ούτε μία φορά δεν το χω κάνει έτσι. Πάντα με το *#7370# το κάνω και διαγράφει τα πάντα μα τα πάντα. Το άλλο τι παραπάνω φορμάρει ?

 

edit : βασικά το *#7370# είναι hard reset, το *#7780# είναι soft (σωστά ? ή άλλαξε? ) και το 3 button είναι το hard format. To hard reset με το hard format τι διαφορές έχουν?

Τελικα παιδια βγαλατε ακρη;Τι ειναι ποιο σωστο;Το reset η το format;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ειναι :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το soft format.

για hard format κλεισε το κινητο και κρατωντας πατημενα το μενου , την καμερα και το volume dowm, ανοιγεις ξανα τη συσκευη και δεν τα αφηνεις αν δεν δεις την οθονη επιλογης χωρας

 

αυτο ειναι το hard

oλα τα αλλα ειναι soft format

 

 

Πετροοο μετα απο τοοοοοσα φλασαρισματα φανταζομουν θα το ηξερες : p

:p χαχα, το όνομα μου χει βγει για τα καλά βλέπω Βασίλη μου!

 

Είσαι σίγουρος? Εγώ ούτε μία φορά δεν το χω κάνει έτσι. Πάντα με το *#7370# το κάνω και διαγράφει τα πάντα μα τα πάντα. Το άλλο τι παραπάνω φορμάρει ?

 

edit : βασικά το *#7370# είναι hard reset, το *#7780# είναι soft (σωστά ? ή άλλαξε? ) και το 3 button είναι το hard format. To hard reset με το hard format τι διαφορές έχουν?

Το *7370# και το πάτημα των πλήκτρων που περιγράφει ο thePRODIGY κάνουν το ίδιο ακριβώς πράγμα, hard reset. Aπλά το κόλπο με τα πλήκτρα υπάρχει για την περίπτωση που δεν μπορείς να ανοίξεις το κινητό για να δώσεις το *7370#. Soft reset κάνει το *7780#. Φυσικά δεν υπάρχει "hard format", hard reset λέγεται και είναι κάτι σαν το format στους υπολογιστές. Βασικά είναι σαν format και εγκατάσταση του λειτουργικού. Το soft reset από την άλλη απλά επαναφέρει τις αρχικές ρυθμίσεις, χωρίς να σβήνει κανένα πρόγραμμα. Βασικά πράγματα, πότε θα τα μάθετε; :p

Link to comment
Share on other sites

ωστε κανει το ιδιο πραγμα ε?

να με συμπαθας Πετρο, δεν το ηξερα!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

1.εβαλα την καινουργια εκδοση και δεν υπαρχουν τα ελληνικα (ειναι απο βονταφον το κινητο) πως μπορω να τα βαλω τωρα?

2.το εκανα update γιατι σβηνοντουσαν οι φωτος απο μονες τους και γενικοτερα μπορουσα να δω μονο τα βιντεο ενω υπαρχουν κανονικα αν το συνδεσεις με τον υπολογιστη!

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1.εβαλα την καινουργια εκδοση και δεν υπαρχουν τα ελληνικα (ειναι απο βονταφον το κινητο) πως μπορω να τα βαλω τωρα?

2.το εκανα update γιατι σβηνοντουσαν οι φωτος απο μονες τους και γενικοτερα μπορουσα να δω μονο τα βιντεο ενω υπαρχουν κανονικα αν το συνδεσεις με τον υπολογιστη!

 

ευχαριστω

 

1. για να χάθηκαν τα ελληνικά είναι παραεισαγωγής, τους το πηγαίνεις να στα περάσουν και κάνεις και φασαρία για την ταλαιπωρία που σε βάζουν να περάσεις. (άλλωστε το ίδιο θα γίνει και όταν κάνεις το update σε Belle) .

 

2. Μήπως τα χεις σε άλλο φάκελο ? ή απο default φάκελο σβήνουν?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...