Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και η καρτα microsim+ανταπτορας δεν εβγαιναν με τιποτε

 

Κάπου έχω διαβάσει (δεν το βρίσκω τώρα... ) ότι δεν τα πάει καλά με microsim adaptor το Ν8.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, μέχρι σήμερα δεν μπόρεσα να ρυμίσω το κινητό για να λαμβάνει τα e-mail. Ο τύπος του γραμματοκιβωτίου μου είναι pop3. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να κάνω τις σχετικές ρυθμίσεις στο κινητό ( pop3 server, smtp server).Όσο και αν έψαξα δεν τις βρήκα στο μενού για το e-mail.
Χρήστος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μέχρι σήμερα δεν μπόρεσα να ρυμίσω το κινητό για να λαμβάνει τα e-mail. Ο τύπος του γραμματοκιβωτίου μου είναι pop3. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να κάνω τις σχετικές ρυθμίσεις στο κινητό ( pop3 server, smtp server).Όσο και αν έψαξα δεν τις βρήκα στο μενού για το e-mail.

 

στην αρχη που θελεις νεο γραμματοκιβωτιο θα βαλεις αλλο και πηγαινε στο outlook του υπολογιστη να δεις ποιες ειναι οι ρυθμισεις

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω με τιποτα να κανω να δουλεψει το NSS στο N8 για να βρω το κωδικο κλειδωματος που εχω ξεχασει!! Οταν παταω στο scan, μου βγαζει error! Τι να κανω;

 

Σημειωτεον οτι οι οδηγιες λενε οτι χρειαζομαστε το pc suite, αλλα εγω το συνδεω με το ovi suite. Δε ξερω εαν παιζει ρολο.

 

*Βασικα απ'οτι διαβαζω δε λειτουργει σε Windows7.. :(

 

Τι θα κανω τωρα;

Καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω με τιποτα να κανω να δουλεψει το NSS στο N8 για να βρω το κωδικο κλειδωματος που εχω ξεχασει!! Οταν παταω στο scan, μου βγαζει error! Τι να κανω;

 

Μόνο με φοίνικα παίζει το N8 και γενικά όλα τα S^3 και πιο πρόσφατα κινητά.

Στο dailymobile ήταν ένας τύπος που ήθελε να βρει τον κωδ. κλειδώματος αλλά δε θυμάμαι που ακριβώς ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ο μονος τροπος για να βρω τον κωδικο κλειδωματος ειναι να φλασαρω το κινητο; Στο 2012 παμε!

Ναι εκεί πάμε, και τα κινητά γίνονται πιο ασφαλή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκεί πάμε, και τα κινητά γίνονται πιο ασφαλή.

 

Offtopic: μου κλέψανε ένα Ν8 το καλοκαίρι. Παρηγορούμαι όταν σκέφτομαι ότι χάρη στον κωδικό ασφαλείας δεν θα το χαρούνε.

Έχει ένα σκοπό αυτός ο κωδικός.

Edited by geram
Link to comment
Share on other sites

Δλδ ο μονος τροπος για να βρω τον κωδικο κλειδωματος ειναι να φλασαρω το κινητο; Στο 2012 παμε!

Αν τον έβρισκες ευκολότερα. τι κωδικός ασφαλείας θα ήταν;

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ο μονος τροπος για να βρω τον κωδικο κλειδωματος ειναι να φλασαρω το κινητο; Στο 2012 παμε!

 

Καλά ακόμα με τον κωδικό ασφαλείας παιδεύεσαι ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3806628#post3806628

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3807196#post3807196

Δεν είδες τις απαντήσεις που σου έδωσαν τότε ?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Ακομα να μου βγαλει το Update μεσω OTA! Πως υποτιθεται οτι θα το αναβαθμισω εγω το κινητο, απο τη στιγμη που ειναι παραεισαγωγης; Εαν το κανω μεσω Ovi Suite, θα χαθει η γλωσσα. Καμια ιδεα;

 

Επισης, ξερετε καποιο τροπο για να κανω backup τα saves απο ορισμενα παιχνιδια, καθως και επιλεκτικα themes;

Link to comment
Share on other sites

Εχω την PR1.2 ακομα..

 

Κανονικα ομως δεν επρεπε να μου ειχε διαθεσιμη και την εκδοση 2.0 μετα απο τοσο καιρο; Μουφα κινητο εχω;

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα ομως δεν επρεπε να μου ειχε διαθεσιμη και την εκδοση 2.0 μετα απο τοσο καιρο; Μουφα κινητο εχω;

 

δεν είναι μούφα... πήγαινε σε ένα Nokia μαγαζι και θα σου περάσουν την Αννα αμέσως... δωρεάν. πάρε back up πριν το πας. αν το κάνεις στον υπολογιστή θα χάσεις τα ελληνικά. στο Νοκια είναι μέσα στην εγγύηση η αναβάθμιση. η αλλαγή γλώσσας (αν τη χάσεις) χρεώνεται 16 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Γινεται ομως να βαλω και την ΑΝΝΑ και την BELLE στα ελληνικα με φλασαρισμα, ετσι; Γνωριζει καποιος;

 

Φυσικά και γίνεται. Περισσότερες πληροφορίες και αναλυτικές οδηγίες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=299264

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. παω κωνσταντινουπολη αυριο και θα ηθελα να ξερω τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο ν8 ετσι ωστε να μη μπει ποτε στο ιντερνετ παραμονο σε wlan. γιατι ειναι τρελη η χρεωση... ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.θα θελα να ροτησω αν αξιζει να αγορασω το ν8 μετα απο ενα χρονο κυκλοφοριας?και ακομα αν ισχυει η χριστουγεννιατικη προσφορα στα νοκια stores με 360 ευρο.στην κινιτομανια που το εψαξα εχει 300 ευρο θα εινε ελληνικο η οχι απο κει?εχετε να προτεινε απο καπιο αλλο μαγαζι να το παρω?ευχαριστω πολυ και χρονια πολλα!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοια προσφορά τώρα?

Εγώ νόμιζα οτι τόσο θα κοστίζει στα Νόκια Care από το νέο έτος όμως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.θα θελα να ροτησω αν αξιζει να αγορασω το ν8 μετα απο ενα χρονο κυκλοφοριας?και ακομα αν ισχυει η χριστουγεννιατικη προσφορα στα νοκια stores με 360 ευρο.στην κινιτομανια που το εψαξα εχει 300 ευρο θα εινε ελληνικο η οχι απο κει?εχετε να προτεινε απο καπιο αλλο μαγαζι να το παρω?ευχαριστω πολυ και χρονια πολλα!!!!!!!!!!!!!!!

 

Αγορά Ν8

 

Εδώ θα το βρεις στα 300 περίπου. Για εμένα πάρτο χωρίς να σε νοιάζει αν έχει ελληνικά η όχι. Τα περνάς πανεύκολα . Φυσικά πάντα εφόσον το οικονομικό είναι ένα ζήτημα, αλλιώς παρτο στα ελληνικά :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ.θα το παρω και αυριο κιολας βεβεαια θα παω πρωτα απο τα νοκια να δω αν το εχουν οντωσ 360 ευρο.νομιζω καλυτερα θα ναι απο κει και για 60 ευρο δεν ειναι μεγαλυ διαφορα
Link to comment
Share on other sites

Αν αξιζει?και με το παραπανω,αρκει αυτα που σου προσφερει να ειναι αυτα που ζητας.Ζωντας με iphone 4s λιγες μερες,το N8 ειναι ευκολοτερο και ουσιαστικοτερο γιατι ειναι πιο ευκολα παραμετροποιησιμο.Μπορει να υστερει σε θεματα ταχυτητας [για οσους αποτελει προτεραιοτητα το ιντερνετ],αλλα απο εκει και επειτα Ν8
Link to comment
Share on other sites

εγω το θελω το κινητο για να εχει καλες φοτο,καλη μουσικη, καλο βιντεο και σχετικα καλο ιντερνερτ θεωρω οτι το ν8 ειναι σουπερ για αυτα τα στανταρ
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...