Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν φλασάρω σε belle πήρα αντίγραφο ασφαλείας (από το Ν8).

Μετά το φλασάρισμα εκανα επαναφορά και όλα τα μενού ήταν όπως και στην Anna.

Αν το κινητό σου είναι χακαρισμένο, μπορείς απλά α αντιγράψεις το C:\private\200113dd\content\matrixmenudata.xml. Σ' αυτό περιγράφεται όλη η δομή του μενού σου.

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα εικονίδια των φακέλων γραφείο εργαλεία και παιχνίδια είναι διαφορετικά μεταξύ τους όπως πριν, ή πλέον έχουν την ίδια εμφάνιση; Όπως και να 'χει, αυτό είναι καλό νέο.

 

Αυτά είναι αναλόγως του θέματος που έχεις.

Από αυτά που είδα στο δικό μου κράτησε τα ίδια εικονίδια.

 

Αν το κινητό σου είναι χακαρισμένο, μπορείς απλά α αντιγράψεις το C:\private\200113dd\content\matrixmenudata.xml. Σ' αυτό περιγράφεται όλη η δομή του μενού σου.

 

Το γνώριζα, αλλά το προηγούμενο με official δεν ήταν χακαρισμένο, αλλά όπως και να έχει,

προτιμώ το backup γιατί έχει και τα μηνύματα, επαφές, τα wifi points και λοιπά.

 

εγώ συστήνω τη belle ανεπιφύλακτα (την τελευταία του lagoskon) και προσφέρομαι να σε βοηθήσω όπου κολήσεις.

 

Η τελευταία που έβαλα είχε πρόβλημα με το κουμπί της κάμερας ( έκανε reset το τηλέφωνο ).

Προσωπικά έχω βάλει την delight 3.4.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι αναλόγως του θέματος που έχεις.

Από αυτά που είδα στο δικό μου κράτησε τα ίδια εικονίδια.

 

Καλώς λοιπόν!

 

Υπάρχει πρόγραμμα που βάζεις ότι εικονίδιο θέλεις. Υπάρχει mod που μπαίνει εύκολα (απλά με αντικατάσταση αρχείου) που σου τα επαναφέρει όπως ήταν (με όμορφα εικονίδια διαφορετικά μεταξύ τους). Διαλέγεις και πέρνεις. Ότι και να λένε πιο πάνω, εγώ συστήνω τη belle ανεπιφύλακτα (την τελευταία του lagoskon) και προσφέρομαι να σε βοηθήσω όπου κολήσεις.

 

Ενδιαφέρον. Θα το ψάξω λίγο ακόμα και θα σ' έχω υπόψη για σχετικές απορίες μου :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία που έβαλα είχε πρόβλημα με το κουμπί της κάμερας ( έκανε reset το τηλέφωνο ).

Προσωπικά έχω βάλει την delight 3.4.

 

Ότι κόλημα είχα με την εκάστοτε belle το έγραφα εδώ. Η συγκεκριμένη δεν έχει κανένα απολύτως. (εκτός από ασυμβατότητες προγραμμάτων που όπως είπα δεν είναι πρόβλημα της belle).

 

Ενδιαφέρον. Θα το ψάξω λίγο ακόμα και θα σ' έχω υπόψη για σχετικές απορίες μου :)

 

Ότι θέλεις ρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό σου είναι χακαρισμένο, μπορείς απλά α αντιγράψεις το C:\private\200113dd\content\matrixmenudata.xml. Σ' αυτό περιγράφεται όλη η δομή του μενού σου.

 

Να το αντιγράψουμε που?

Το κινητό μου είναι χακαρισμένο αλλά, μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο καλύτερα

:worry:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις αυτό το αρχείο από την Αννα και όταν βάλεις την Belle πας και αντικαθιστάς αυτό το αρχείο
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις αυτό το αρχείο από την Αννα και όταν βάλεις την Belle πας και αντικαθιστάς αυτό το αρχείο

Κατάλαβα. Έπρεπε όμως να το είχα ήδη αντιγράψει κάπου προτού βάλω τη belle.

Από άλλο Ν8 με anna χακαρισμένο, υποθέτω ότι γίνετε να το αντιγράψω.

;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

και μιας που ήρθε η κουβέντα στα χακαρισμένα, update από χακαρισμένη anna σε official belle θα χρειαστεί πάλι χακάρισμα;

 

Αν έχεις ελληνικό Ν8 τότε κάνεις κανονικά μέσω nokia suite. Αν όχι θα χάσεις τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

να σας ρωτησω κατι τους εχοντες belle στα ν8 τους

απο θεμα multitasking πως τα παει??

μπορει να εχει ανοικτα 2 παιχνιδια και τον opera mobile ταυτοχρονα ας πουμε χωρις να εχει θεμα με την μνημη?

ευχαριστω εκ των πρωτερων :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

να σας ρωτησω κατι τους εχοντες belle στα ν8 τους

απο θεμα multitasking πως τα παει??

μπορει να εχει ανοικτα 2 παιχνιδια και τον opera mobile ταυτοχρονα ας πουμε χωρις να εχει θεμα με την μνημη?

ευχαριστω εκ των πρωτερων :)

Έκανα εγκατάσταση fruit ninza, είχα ανοιχτό το angry birds, άνοιξα χάρτες και έτρεχε κυριλλέ. Δε ξέρω αν σε κάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ελληνικό Ν8 τότε κάνεις κανονικά μέσω nokia suite. Αν όχι θα χάσεις τα ελληνικά.

 

 

Ναι, το ξέρω αυτό. Ελληνικό έχω. Αυτό που ρωτάω είναι αν έχω χακάρει την Άννα για να μη χρειάζεται να κάνω sign εφαρμογές κτλ, με το πέρασμα σε official belle θα χαθεί και το χακάρισμα, σωστά; Όπως γινόταν τις εποχές S60v3. H belle χακάρετε μέχρι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ξέρω αυτό. Ελληνικό έχω. Αυτό που ρωτάω είναι αν έχω χακάρει την Άννα για να μη χρειάζεται να κάνω sign εφαρμογές κτλ, με το πέρασμα σε official belle θα χαθεί και το χακάρισμα, σωστά; Όπως γινόταν τις εποχές S60v3. H belle χακάρετε μέχρι τώρα;

 

Εδώ έχουν βγει custom firmwares πριν καν βγει η κανονική, λες να μη χακάρετε? :D Χακαρισμένη την έχω. Θα χαθεί και θα την ξαναχακάρεις. Ή θα περάσεις την official, απλά χακαρισμένη.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση fruit ninza, είχα ανοιχτό το angry birds, άνοιξα χάρτες και έτρεχε κυριλλέ. Δε ξέρω αν σε κάλυψα.

 

φανταζομαι πως και ο opera δεν εχει μεγαλη διαφορα απο πλευρας ραμ σε σχεση με τους χαρτες, οποτε ναι με καλυψες :)

φαινοταν καθολου σαν να κοβει ταχυτητα στα μενου κτλ επειδη το ειχες φορτωμενο? αντεχε και αλλο?

και κατι ακομα αν μπορεις να μου απαντησεις

απο αποψης codecs σε video player ειτε στον ενσωματωμενο ειτε σε καποιον απο το ovi πως τα παει? υποστηριζει πολλους τυπους? σου εχει βγαλει πολλες φορες οτι δεν υποστηριζει το ταδε αρχειο?

ευχαριστω και παλι :D

στα 250ε πλεον το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για την αγορα του :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Έπρεπε όμως να το είχα ήδη αντιγράψει κάπου προτού βάλω τη belle.

Από άλλο Ν8 με anna χακαρισμένο, υποθέτω ότι γίνετε να το αντιγράψω.

;)

Αν το αντιγράψεις από άλλο κινητό, θα καταλήξεις με το μενού εκείνου του κινητού. Αυτό θέλεις;

 

Εγώ αφού εγκαταστήσω όλες τις εφαρμογές μου και φτιάξω τη δομή του μενού όπως τη θέλω, κάνω μια αντιγραφή του matrixmenudata.xml στην κάρτα μνήμης και το έχω σε περίπτωση που γίνει καμιά στραβή (καμιά φορά αν βάλεις πολλές εφαρμογές, και μιλάμε για καμιά 200αριά, χάνει τα folders και σου τα πετάει όλα χύμα, οπότε απλά ξαναντιγράφεις το matrixmenudata.xml στο C και καθάρισες) ή αν κάνω hard reset. Το ωραίο είναι ότι δεν κρατάει μόνο τα folders αλλά και τα περιεχόμενά τους, που σημαίνει ότι μετά το hard reset εγκαθιστάς εφαρμογές κι αυτές πηγαίνουν αυτόματα στο folder όπου τις είχες πριν. Το ανακάλυψα αφού είχα αγανακτήσει να ξαναοργανώνω το μενού μου μετά από κάθε hard reset.

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι πως και ο opera δεν εχει μεγαλη διαφορα απο πλευρας ραμ σε σχεση με τους χαρτες, οποτε ναι με καλυψες :)

φαινοταν καθολου σαν να κοβει ταχυτητα στα μενου κτλ επειδη το ειχες φορτωμενο? αντεχε και αλλο?

και κατι ακομα αν μπορεις να μου απαντησεις

απο αποψης codecs σε video player ειτε στον ενσωματωμενο ειτε σε καποιον απο το ovi πως τα παει? υποστηριζει πολλους τυπους? σου εχει βγαλει πολλες φορες οτι δεν υποστηριζει το ταδε αρχειο?

ευχαριστω και παλι :D

στα 250ε πλεον το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για την αγορα του :)

 

Λοιπόν νέα δεδομένα, μόλις τέσταρα το εξής: Ανοιχτά προγράμματα: opera, χάρτες, angry birds, shrek kart hd, σημειώσεις, μητρώο. Ελαφρύ lag κατά την εναλλαγή οθονών. Με το που επιλέξεις εφαρμογή από τον task manager δεν υπάρχει lag, τρέχει τέλεια. Για codecs κτλ δε ξέρω. Ότι mp3 και ταινία έχω βάλει μου την παίζει κανονικά είτε με είτε χωρίς υπότιτλους..

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχουν βγει custom firmwares πριν καν βγει η κανονική, λες να μη χακάρετε? :D Χακαρισμένη την έχω. Θα χαθεί και θα την ξαναχακάρεις. Ή θα περάσεις την official, απλά χακαρισμένη.

 

 

μάλιστα. Μια χαρά δηλαδή.

Πάντα ήμουν οπαδός της υπογραφής των πακέτων σε σχέση με το χακάρισμα και σπάστικα που τα πιστοποιητικά πλέον είναι άχρηστα. Τι να κάνουμε όμως, θα ζήσουμε με αυτό :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν νέα δεδομένα, μόλις τέσταρα το εξής: Ανοιχτά προγράμματα: opera, χάρτες, angry birds, shrek kart hd, σημειώσεις, μητρώο. Ελαφρύ lag κατά την εναλλαγή οθονών. Με το που επιλέξεις εφαρμογή από τον task manager δεν υπάρχει lag, τρέχει τέλεια. Για codecs κτλ δε ξέρω. Ότι mp3 και ταινία έχω βάλει μου την παίζει κανονικά είτε με είτε χωρίς υπότιτλους..

 

με καλυψες και με το παραπανω...

μετα απο πραγματικα παρα πολυ ψαξιμο θα στραφω πιθανοτατα στο n8 εστω και αν εχει παλιωσει, αφου με την belle θα κανει ολα οσα χρειαζομαι

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

με καλυψες και με το παραπανω...

μετα απο πραγματικα παρα πολυ ψαξιμο θα στραφω πιθανοτατα στο n8 εστω και αν εχει παλιωσει, αφου με την belle θα κανει ολα οσα χρειαζομαι

Έχει παλιώσει;;; Εμένα μου φαίνεται σαν να το πήρα...χτες!:p Πραγματικά, δεν πιστεύω ότι μπορεί να μου προσφέρει κάτι περισσότερο κάποια άλλη συσκευή, ακόμα και ένα χρόνο μετά! Πάρ΄το χωρίς να το σκέφτεσαι πολύ...είναι αστέρι!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος το ειχε το πλαισιο 249 ΑΛΛΑ ακουσα οτι τελειωσε η προσφορα αυτη, αν υπαρχει ακομα παω και εγω να παρω ενα :)
Link to comment
Share on other sites

250 το εχει στα φυσικα καταστηματα τους, πλαισιο και multirama
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

250 το εχει στα φυσικα καταστηματα τους, πλαισιο και multirama

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones.htm?Manufacturer=Nokia&CAM_RESOLUTION=12.0%20Mp

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή δεν υπάρχει πουθενά κάτω από 317 ευρώ. Ούτε καν τα παραεισαγωγής.

πηγή:Ψάξιμο στο skroutz για Ν8

"He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past."

- George Orwell

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...