Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φοράω την balkan 25.007. Έλεγα στα παιδιά το Σαββάτο ότι εμένα μου κρατάει η μπαταρία 3-4 μέρες και μου έλεγαν αποκλείεται....Να η απόδειξη λοιπόν. Εμένα και με την Anna 22.014 πάλι 3-4 μέρες κρατούσε. Οι ρυθμίσεις μου είναι οι standard οπότε δεν ξέρω πως γίνεται....

 

Στο backrgound τρέχουν 1) Menu 2) quicklang 3)Μητρώο 4) qtappbooster 5) Επαφές 6)Ρολόι 7) Μηνύματα 8) Ημερολόγιο

 

στην εξοικονομηση ενέργειας το χεις να φανταστω ετσι?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φυσικά και όχι. Εάν είναι στην εξοικονόμηση ενέργειας δεν παίζει 3.5 G σήμα, παρά μόνο κανονικό. Και στο σπίτι αλλά και στην δουλειά επειδή δεν έχω καλό σήμα έχω συσκευές Vodafone full σήμα. Οπότε εάν το βάλω στην εξοικονόμηση ενέργειας δεν έχω σχεδόν καθόλου σήμα μιας και δουλεύει στο απλό GSM μόνο. Edited by GeorgeChios
Link to comment
Share on other sites

Μη σας φαίνεται περίεργο εμένα κρατάει 3 μέρες η μπαταριά και το έχω 8 μήνες το κινητό απλά όταν το φορτίζω κοιτάω να βγάλει πρώτα μήνυμα ότι εξαντλήθηκε η μπαταριά. οκ αν τύχει κάτι και κολισω με φωτογραφίες η με πιάσει μανία να παίζω τα θυμωμένα πουλιά :P τότε κρατάει 2 μέρες αλλά με καθημερινή χρήση 3 μέρες σίγουρα

 

χαμηλή φωτεινοτήτα και 2g δίκτυο ξέχασα να σας πω χωρίς εξοικονομιση ενέργειας

Edited by Aneroll
Link to comment
Share on other sites

Στο backrgound τρέχουν 1) Menu 2) quicklang 3)Μητρώο 4) qtappbooster 5) Επαφές 6)Ρολόι 7) Μηνύματα 8) Ημερολόγιο

Ερώτηση: Στο background τι είναι φυσιολογικό να τρέχει; Εννοώ, υπάρχει κάτι που έχετε παρατηρήσει να τρέχει και να τρώει μπαταρία; Γιατί ας πούμε το μενού (το οποίο τρέχει συνήθως) δε νομίζω να είναι θέμα! Ούτε και το μητρώο. Το ίδιο το battery widget;;; :p

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο το battery widget;;; :p

 

προσωπικα με το battery monitor ειχα μεγαλυτερη καταναλωση απο οτι τωρα με το fast panel που εχω για ακριβη μπαταρια... ενω εχω και mobile guard, και κρατα πιο πολυ απο παλια...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια παιδια, κατα τη διαρκεια φλασαρισματος με τον φοινικα και ενω προσπαθουσα να βαλω την 25.007 ο φοινικας μου εβγαλε ενα μηνυμα που δεν προλαβα να διαβασω.,το προγραμμα εκλεισε μονο του λεγοντας οτι τα windows ψαχνουν να βρουν λυση κλπ..κλπ..με αποτελεσμα το ν8 μου να ειναι τελειως νεκρο, τι κανω τωρα? help please:(:(:(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Ξανα με φοινικά σαν νεκρό τηλέφωνο κάνε refurbish. Μην τρελαίνεσαι...δεν είναι τιποτα. Απλά δεν έπρεπε να πατήσεις το ΟΚ στο μήνυμα που σου έβγαλε. Εάν δεν πατούσες δεν θα έκλεινε.
Link to comment
Share on other sites

Ε πως να το δει αφου είναι νεκρό ?

Δες τι θα κάνεις.

Εσύ Θα σβήσεις μόνο το αρχείο του σκληρού εάν δεν το έχεις. Εάν το έχεις δεν θα σβήσεις τίποτα

 

Δες και εδώ http://www.youtube.com/watch?v=3eqdP0kY0Ko&feature=related

Edited by GeorgeChios
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. Πέρασα την anna αλλά έχασα τα ελληνικά.. Ξέρω ότι αυτό έχει χιλιο-ερωτηθεί, αλλά ψάχνω ψάχνω και δεν μπορώ να βρω λύση...:(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. Πέρασα την anna αλλά έχασα τα ελληνικά.. Ξέρω ότι αυτό έχει χιλιο-ερωτηθεί, αλλά ψάχνω ψάχνω και δεν μπορώ να βρω λύση...:(

Διάβασε το [ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^3.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια έκανα hard reset στο ν8 μου, και τώρα ζητάει τις QT, τις κατέβασα κανω εγκατάσταση, αλλα μου λέει αδύνατη η εγκατάσταση. Τι δεν κάνω σωστά?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.προσπαθω παιδια να μπω στο οβι στορ αλλα μου λεει οτι δε διατιθεται πακετο δεδομενων.γιατι αυτο?ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.προσπαθω παιδια να μπω στο οβι στορ αλλα μου λεει οτι δε διατιθεται πακετο δεδομενων.γιατι αυτο?ξερει κανεις?

 

Επειδή στην Προεπιλεγμένη επιλογή που έχεις βάλει ή έχει μπεί αυτόματα από το Nokia Store ( την ονομασία Ovi την κατήργησαν ) ή την έχεις βάλει εσύ κάποια άλλη στιγμή, είναι το Cosmote Internet ( αν έχεις Cosmote, αν έχεις άλλο πάροχο, το αντίστοιχο) και απλά δεν έχεις πάρει κάποιο πακέτο με MB. Οπότε δε μπορεί να χρησιμοποίησει αυτά τα MB που δεν έχεις, οπότε και δε μπορεί να μπεί στο Nokia Store. :) Υποψιάζομαι ότι ούτε με τον browser μπρείς να μπείς σε κάποιο site και σου εμφανίζει το ίδιο μήνυμα..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια έκανα hard reset στο ν8 μου, και τώρα ζητάει τις QT, τις κατέβασα κανω εγκατάσταση, αλλα μου λέει αδύνατη η εγκατάσταση. Τι δεν κάνω σωστά?

 

Αφού έκανες hard reset δοκίμασε να περάσεις την Αννα απο πάνω μέσω του software update στο Nokia suite με την επιλογή re-install . Κανονικά εφόσον είχες το symbian anna δεν έπρεπε να χάσεις τις Qt .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανες hard reset δοκίμασε να περάσεις την Αννα απο πάνω μέσω του software update στο Nokia suite με την επιλογή re-install . Κανονικά εφόσον είχες το symbian anna δεν έπρεπε να χάσεις τις Qt .

 

 

 

και εγω εκανα πριν κανενα μηνα hard reset με την αννα περασμενη και τις εχασα...

Link to comment
Share on other sites

Οι παλιοί θα θυμάστε το θέμα με την κοκκινίλα στην οθόνη, που το συζητούσαμε για μέρες και μετά το ξεχάσαμε ως συνήθως (γενικά τρώμε κολλήματα κατά καιρούς :p). Λοιπόν, πριν από λίγο καιρό μου εμφανίστηκε πρόβλημα στη USB θύρα (συνδεόταν και αποσυνδεόταν συνέχεια), και το πήγα για service. Το κινητό θα στελνόταν στο εξωτερικό, οπότε του είπα να γράψει και για την κοκκινίλα (ήταν πολύ έντονη στο δικό μου). Μετά από 20 μέρες γυρνάει το N8 μου, με αλλαγμένη την πλακέτα (νέο IMEI), την οθόνη και το γυαλί της οθόνης(!!!). Το τελευταία δεν κατάλαβα γιατί το άλλαξαν, αλλά καλοδεχούμενο, είχα και 2 μικρά σημαδάκια. ;) Η νέα οθόνη συνεχίζει να έχει την κοκκινίλα, αλλά σε πολύ μικρότερο βαθμό. Την εμφανίζει μόνο στο πολύ σκούρο γκρι ως απόχρωση του μωβ, ενώ η προηγούμενη το εμφάνιζε σε περισσότερους τόνους και πιο κόκκινο (σε μια απόχρωση σαν του αίματος ή του κόκκινου κρασιού). Τα πάντα δείχνουν πλέον πολύ καλύτερα και είμαι χαρούμενος για τη βελτίωση.

 

Συμπεράσματα:

1) Μπορώ να πω ότι έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από το service της Nokia.

2) Δεν υπάρχει N8 που να μην έχει το θέμα με την κοκκινίλα (προσωπικά έχω δει 9 N8 και το είχαν όλα, σε διαφορετικό όμως βαθμό το καθένα). Αυτό που αλλάζει είναι μόνο η ένταση του προβλήματος. Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχουν και κάποια Samsung, που είναι και ο κατασκευαστής και προμηθευτής AMOLED οθονών της Nokia, συνεπώς πρόκειται για εγγενές πρόβλημα του συγκεκριμένου τύπου οθόνης. Επομένως, αξίζει να αλλάξεις την οθόνη μόνο αν το έχεις σε μεγάλο βαθμό. Πώς ξέρεις ότι δεν το έχεις σε μεγάλο βαθμό; Αν δεν το έχεις ανακαλύψει μόνος σου, χωρίς να σου το πουν (γι' αυτό μη ρωτάτε τι και πώς, αν δεν το έχετε προσέξει μέχρι τώρα δεν αξίζει να ασχοληθείτε). ;)

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από τους πρώτους σχετικά (νοέμβριο 2010) και δεν έχω καθόλου κοκκινίλα ο #$%φαρδος!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από τους πρώτους σχετικά (νοέμβριο 2010) και δεν έχω καθόλου κοκκινίλα ο #$%φαρδος!

Και ΄γω τότε το πήρα και ούτε ίχνος κοκκινίλας.:lol:

Παιδιά, κατά 99% δεν παίζει να μην το έχετε, απλά δεν το έχετε καταλάβει. Δεν είναι εμφανές αν δεν ξέρεις που να το ψάξεις. ;)

Αφήνω βέβαια 1% αμφιβολίας, σε περίπτωση που πράγματι οι πρώτες παρτίδες οθονών ήταν διαφορετικές.

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με, δεν έχει ίχνος, και φυσικά δοκίμασα όλες τις γκρι εικόνες που κατά καιρούς δημοσιεύονταν στα φορουμ. Α το δικό μου είναι Γερμανικό.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...