Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έκανα οπως μου ειπες αλλά παλι τπ πήγε στο C

 

μπορεις σε παρακαλω να επιβεβαιωσεις οτι οι ρυθμισεις σου ειναι οπως αυτες της φωτο

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις σε παρακαλω να επιβεβαιωσεις οτι οι ρυθμισεις σου ειναι οπως αυτες της φωτο

 

Ειναι ακριβώς έτσι

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημερωση Αnna όταν κατεβάζω θέματα από το ovi ενώ εχω επιλέξει την Ε για αποθήκευση τα παει ολα στην C με αποτέλεσμα να μικραίνει πολυ η μνήμη . Ξέρετε γιατί γίνεται αυτό ?

 

Το έκανα οπως μου ειπες αλλά παλι τπ πήγε στο C

 

Ειναι ακριβώς έτσι

 

καλησπερα. και στις εφαρμογες το κανει αυτο ή μονο στα θεματα? παλαιοτερα θυμαμαι οτι τα θεματα επρεπε να τα εγκαθιστουμε στην c διαφορετικα ειχαμε προβληματα :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. και στις εφαρμογες το κανει αυτο ή μονο στα θεματα? παλαιοτερα θυμαμαι οτι τα θεματα επρεπε να τα εγκαθιστουμε στην c διαφορετικα ειχαμε προβληματα :)

 

Κατεβασα μια εφαρμογή τωρα και ειδα ότι την πήγε στο Ε άρα μονο στα θέματα υπάρχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα..

Καταρχάς έχω το Nokia N8

1. Θέλω να παρακολουθήσω από το κινητό μου το Ant1 WEB TV, αλλάδεν μου εμφανίζει τίποτα..Ή μου εμφανίζει κάποιος λάθος του java

Για ποιον λόγο γίνεται αυτο??

 

2. Για να κάνω hard reset, πως γίνεται?, μετά θα πρέπει να κάνω εγώ κάποιες ξεχωριστές εγκαταστάσεις ή θα είναι όλα στα updates?

 

3. Τι είναι οι Qt libraries και που χρησιμεύουν?

 

 

Κανένας ρε παιδιά???

Επίγει...

Link to comment
Share on other sites

1. Θέλω να παρακολουθήσω από το κινητό μου το Ant1 WEB TV, αλλάδεν μου εμφανίζει τίποτα..Ή μου εμφανίζει κάποιος λάθος του java

Για ποιον λόγο γίνεται αυτο??

2. Για να κάνω hard reset, πως γίνεται?, μετά θα πρέπει να κάνω εγώ κάποιες ξεχωριστές εγκαταστάσεις ή θα είναι όλα στα updates?

3. Τι είναι οι Qt libraries και που χρησιμεύουν?

1.Το live του αντ1 δεν παιζει, παιζουν ομως τα βιντεο του, ειναι θεμα flash.

2. Δεν ξερω...

3.Να βαλεις την τελευταια εκδοση ειναι απαραιτητη για να τρεχουν εφαρμογες, ψαξε στο google.

Link to comment
Share on other sites

2. Για να κάνω hard reset, πως γίνεται?, μετά θα πρέπει να κάνω εγώ κάποιες ξεχωριστές εγκαταστάσεις ή θα είναι όλα στα updates?

Καλημέρα.

Για να κάνεις hard reset διάβασε [ΟΔΗΓΟΣ] Επανεκκίνηση, soft & hard reset στη συσκευή. Θα χρειαστεί να περάσεις ότι εφαρμογές πέρασες μόνος σου και τις ενημερώσεις που έχεις κάνει τελευταία στις εφαρμογές της Nokia.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στο Ε52 στις ρυθμίσεις για το email είχε κάπου κάτι σα προχωρημένες ρυθμίσεις όπου μποορούσα χειροκίνητα να του βάλω διακομιστή εισερχόμενης και εξερχόμενης αλληλογραφίας, αλλά στο Ν8 δε μπορώ να το κάνω αυτό μου περνάει αυτόματα τις ρυθμίσεις για το gmail και μετά δε με αφήνει να το πειράξω καμία ιδέα?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Στο Ε52 στις ρυθμίσεις για το email είχε κάπου κάτι σα προχωρημένες ρυθμίσεις όπου μποορούσα χειροκίνητα να του βάλω διακομιστή εισερχόμενης και εξερχόμενης αλληλογραφίας, αλλά στο Ν8 δε μπορώ να το κάνω αυτό μου περνάει αυτόματα τις ρυθμίσεις για το gmail και μετά δε με αφήνει να το πειράξω καμία ιδέα?

Εγώ τις βλέπω τις προχωρημένες ρυθμίσεις, τουλάχιστον στο Gmail.

E-mail -> Gmail -> Επιλογές -> Ρυθμίσεις -> Gmail -> Ρυθμίσεις γραμματοκιβωτίου -> Προχωρημένες ρυθμίσεις γραμματοκιβωτίου. Μετά υπάρχουν οι προχωρημένες ρυθμίσεις για εισερχόμενη και εξερχόμενη αλληλογραφία, όπου μπορείς να βάλεις διακομιστές κλπ.;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

2 ερωτησεις.

 

1. στο swype πως προσθετουμε ελληνικα? οταν παταω να ανοιξει το add μπαινει στο ovi σε κατι ακυρο ομως. τι λαθος κάνω?

2. στα μηνυματα σε portrait τα πληκτρα για τα γραμματα ειναι πολύ μικρα, ειδικα τα νουμερα. δεν υπαρχει τρόπος να εμφανιζονται μεγαλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

2 ερωτησεις.

 

1. στο swype πως προσθετουμε ελληνικα? οταν παταω να ανοιξει το add μπαινει στο ovi σε κατι ακυρο ομως. τι λαθος κάνω?

2. στα μηνυματα σε portrait τα πληκτρα για τα γραμματα ειναι πολύ μικρα, ειδικα τα νουμερα. δεν υπαρχει τρόπος να εμφανιζονται μεγαλύτερα?

 

Από betalabs θα κατεβάσεις τα ελληνικά.

Με το swype έχεις μεγαλύτερο και πιο βολικό πληκτρολόγιο. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή για να σου αλλάζει το πληκτρολόγιο.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

μα το swype που κατεβαζεις απο το ovi δεν αλλαζει το μεγεθος των πληκτρων που ειναι μικρα...

 

Στο OVI έχει την παλιά έκδοση. Μπες στο nokia betalabs και κατέβασε το νέο swype για symbian anna και την ελληνική γλώσσα και θα είσαι κομπλέ.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω μια απορια για μια λειτουργια του Ν8 που θαθελα να μου εξηγησει καποιος:

στις ρυθμισεις ασφαλειας εχει μια επιλογη "κλειδωμ.περιεχομενο". κ μεσα εκει 4 επιλογες.αυτες που χρησιμευουν κ πως τις χρησιμοποιουμε?για παραδειγμα η 3η λεει "παρακολ.κλειδ.αντικ". αυτο εμενα μου κανει ως παρακολουθηση κλειδωμενου αντικειμενου,κ φανταζομαι οτι εννοει οτι μπορεις να κλειδωσεις ενα αντικειμενο στο κινητο,πχ σμσ,φωτο κτλ κ μπορεις να ελεγξεις μετα ποτε ανοιξε κτλ????

θυμαμαι παλια ενας φιλος με ενα Ν82 μουχε πει οτι υπαρχει μια τετοια δυνατοτητα.

μπορει λοιπον καποιος να μου πει τι κανει αυτο το υπομενου κ κυριως πως το χρησιμοποιουμε?(ειδικα αν ειναι αυτο που φανταζομαι,θα με ενδιεφερε)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μια απορία ρε παιδιά, δεν ξέρω τι πάτησα στο N8 και μου βγάζει το μήνυμα ΄΄registry cant be saved΄΄ και από κάτω ένα οκ, τι βλακεια έχω κάνει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα κολησε στα καλα καθουμενα το ν8 οταν πατησα το πληκτρο να μπω στο μενου.ξερει κανενας πως γινετε να του κανω επανακινηση???
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα κολησε στα καλα καθουμενα το ν8 οταν πατησα το πληκτρο να μπω στο μενου.ξερει κανενας πως γινετε να του κανω επανακινηση???

 

κρατας παρατεταμενα πατημενο το power button για περιπου 8-10 sec.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοίταξα στο ovi suite και μου έβγαλε σε ελληνικό n8 μια ενημέρωση symbian anna service pack

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο bug με τα εισερχόμενα μηνύματα στην ελληνική Symbian Anna? Γιατί δεν εμφανίζεται η ένδειξη του εισερχόμενου μηνύματος στην αρχική οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο bug με τα εισερχόμενα μηνύματα στην ελληνική Symbian Anna? Γιατί δεν εμφανίζεται η ένδειξη του εισερχόμενου μηνύματος στην αρχική οθόνη;

 

Εγώ το είχα αυτό το πρόβλημα πριν βάλω την ανά για να φτιάξει κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και θα φτιάξει σε μένα έτσι έφτιαξε δεν σβήνετε τίποτα από την συσκευή μονο η ρυθμίζεις αλλάζουν

 

Εγώ έχω μια απορία σχετικά με την κάμερα την ώρα που έχω την κάμερα ανοικτή και θέλω να βγάλω ένα αντικείμενο πατάω πάνω στο αντικείμενο ώστε να πάει το τετραγωνάκι εκεί να κάνει εστιάσει στο αντικείμενο μονο και το υπόλοιπο να είναι θολο και δεν το κάνει γιατί??

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα αυτό το πρόβλημα πριν βάλω την ανά για να φτιάξει κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και θα φτιάξει σε μένα έτσι έφτιαξε δεν σβήνετε τίποτα από την συσκευή μονο η ρυθμίζεις αλλάζουν

Θα άνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει το N8 μου για service από χθες (μου εμφάνισε πρόβλημα η USB θύρα, κάτι λάσκαρε και δεν έκανε καλή επαφή - το ίδιο είχα πάθει και στο N97, το έχουν αυτό οι micro-USB, σε αντίθεση με τις παλιές mini-USB) και ήδη έχω συμπτώματα στέρησης. :sick:

Ευτυχώς έχω πάντα για backup το αθάνατο N95, που λειτουργεί ακόμη απροβλημάτιστα 4 χρόνια μετά. :respect:

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια απορία σχετικά με την κάμερα την ώρα που έχω την κάμερα ανοικτή και θέλω να βγάλω ένα αντικείμενο πατάω πάνω στο αντικείμενο ώστε να πάει το τετραγωνάκι εκεί να κάνει εστιάσει στο αντικείμενο μονο και το υπόλοιπο να είναι θολο και δεν το κάνει γιατί??

 

Πότε το έκανε αυτό το Ν8; Αυτό δε λέγεται touch focus; Δεν έχει τέτοια δυνατότητα η συσκευή, εκτός αν έχω χάσει επεισόδια... :what: :blink:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...