Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω πως ειναι επαγγελματίες,δεν τιθεται θεμα.Σε 24 ωρες το ειχα απο τη στιγμη που εβαλα τα χρηματα στη τραπεζα.

Πάντως εμενα μου ενισχύεται η πεποίθηση πως η ελληνικη γλωσσα δεν μπηκε απο αυτούς αλλα υπηρχε προεγκατεστημενη.

Moralas μπορεις να επιβεβαιωσεις πως η ταινια ασφαλείας δεν ηταν η κλασικη λευκη των παραεισαγωγων αλλα η κανονικη της ΝΟΚΙΑ;Δηλαδη σε μενα υπάρχει στην ταινια ενα μπλε πλαίσιο με το ΝΟΚΙΑ CONNECTING PEOPLE και στην άκρη της η ταινια εχει ενα τέτοιο http://www.denso-wave.com/qrcode/images/qr_code.gif και απο κατω εγραφε DE-0276013

Νομιζω και το λεω με επιφυλαξη πως πιθανοτατα μετα απο αναβαθμιση να ΜΗΝ χασουμε την ελληνικη γλωσσα.Αν και μενα δεν ειναι κατι τρομερο να το κανω απο ΟΤΑ.Θα σας εδινα το product key αλλα το χω κλειστω και φορτιζει.

 

Το καταλαβα πως ηταν Γερμανιας απο το GERMANY CV BLUE που ειχε πανω στο κουτι.

 

EDIT:Γραψτε λάθος.Εμενα καθαρα Γερμανικό είναι.:P

0599894: EURO2 BLU GERMANY

Edited by teo_l20
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνω πως ειναι επαγγελματίες,δεν τιθεται θεμα.Σε 24 ωρες το ειχα απο τη στιγμη που εβαλα τα χρηματα στη τραπεζα.

Πάντως εμενα μου ενισχύεται η πεποίθηση πως η ελληνικη γλωσσα δεν μπηκε απο αυτούς αλλα υπηρχε προεγκατεστημενη.

Moralas μπορεις να επιβεβαιωσεις πως η ταινια ασφαλείας δεν ηταν η κλασικη λευκη των παραεισαγωγων αλλα η κανονικη της ΝΟΚΙΑ;Δηλαδη σε μενα υπάρχει στην ταινια ενα μπλε πλαίσιο με το ΝΟΚΙΑ CONNECTING PEOPLE και στην άκρη της η ταινια εχει ενα τέτοιο http://www.denso-wave.com/qrcode/images/qr_code.gif και απο κατω εγραφε DE-0276013

Νομιζω και το λεω με επιφυλαξη πως πιθανοτατα μετα απο αναβαθμιση να ΜΗΝ χασουμε την ελληνικη γλωσσα.Αν και μενα δεν ειναι κατι τρομερο να το κανω απο ΟΤΑ.Θα σας εδινα το product key αλλα το χω κλειστω και φορτιζει.

 

Το καταλαβα πως ηταν Γερμανιας απο το GERMANY CV BLUE που ειχε πανω στο κουτι.

 

EDIT:Γραψτε λάθος.Εμενα καθαρα Γερμανικό είναι.:P

0599894: EURO2 BLU GERMANY

 

Μπορώ να επιβεβαιώσω ότι ήταν σφραγισμένο από Νοκια όντως αλλά το ροζ που πήρα είχε τα ελληνικά μάλλον λόγω balkans. Αν και τώρα που το βλέπω γράφει: switzerland cv pink

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα τελευταία όποτε σερφάρω σε συγκεκριμένα σαιτ με τον όπερα όπως πχ cosmo.gr μου βγάζει μήνυμα <<μνήμη πλήρης>>. Φταίει ο όπερα ή κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,ειναι το πρωτο μου post δεν ξερω αν κανω κανενα λαθος εδω που το γραφω.Ειμαι και εγω κατοχος Ν8 για μια μερα,εδω και μια εβδομαδα ειναι στο σερβις την παρασκευη μου ειπαν θα το εχω πισω.Ειχα το προβλημα που εσβηνε μονο του το τηλεφωνο και την κοκκινιλα στο μισο ρολοι,σημερα μου ειπαν οτι εκαναν αναβαθμιση του λογισμικου και θα ειναι ενταξει το τηλεφωνο μου θα μου φυγει και η κοκκινιλα με την αναβαθμιση η οχι?Βεβαια την κοκκινιλα την καταλαβα αφου ειδα τα γραπτα σας εδω,νομιζα οτι ηταν κανενα εφε της οθονης.Εχω πολλα να ρωτησω και να μαθω απο εδω με την βοηθεια σας βεβαια,αν εχετε ορεξη και θεληση να με διδαξετε...Ευχαριστω παρα πολυ Χρηστος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,ειναι το πρωτο μου post δεν ξερω αν κανω κανενα λαθος εδω που το γραφω.Ειμαι και εγω κατοχος Ν8 για μια μερα,εδω και μια εβδομαδα ειναι στο σερβις την παρασκευη μου ειπαν θα το εχω πισω.Ειχα το προβλημα που εσβηνε μονο του το τηλεφωνο και την κοκκινιλα στο μισο ρολοι,σημερα μου ειπαν οτι εκαναν αναβαθμιση του λογισμικου και θα ειναι ενταξει το τηλεφωνο μου θα μου φυγει και η κοκκινιλα με την αναβαθμιση η οχι?Βεβαια την κοκκινιλα την καταλαβα αφου ειδα τα γραπτα σας εδω,νομιζα οτι ηταν κανενα εφε της οθονης.Εχω πολλα να ρωτησω και να μαθω απο εδω με την βοηθεια σας βεβαια,αν εχετε ορεξη και θεληση να με διδαξετε...Ευχαριστω παρα πολυ Χρηστος.

 

Kαλησπερα και καλως ηρθες..με την αναβαθμιση δε νομιζω να διορθωνετε η κοκκινιλα γιατι ειναι θεμα οθονης και οχι λογισμικου,για οτι θες εδω ειμαστε:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Moralas, δηλαδη το φουξια που πηρες σημερα, ηταν καπως ετσι?

 

http://www.mobileattack.com/wp-content/uploads/nokia-problem-screens.jpg

 

επισης ρε φιλε, μπορεις να μας βαλει διπλα διπλα το ασημι της κοπελας σου και το ακινουργιο της το φουξια?

για να δουμε τις διαφορες στο purple tint?

 

πολλα ζηταω , ε?

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδιατο θεμα με το τζι πι ες που ειχα οφειλοταν στο μοντ 7 χακ . το εβγαλα και ολα κομπΛΕ. παω στο μαγαζακι να ρωτησω και οταν μαθω τι ΕΦταιγε θα σας πω
Link to comment
Share on other sites

Ειδού:

 

http://img195.imageshack.us/img195/7134/16062011031.th.jpg

 

http://img546.imageshack.us/img546/3425/16062011030.th.jpg

 

Καμία σχέση με τη φωτογραφία που έβαλες thePRODIGY. Αχνοφαίνεται η κοκκινίλα και αυτό σε χαμηλό φωτισμό της οθόνης.

 

Ζήλεψα το καινούργιο Ν8 της αδερφής μου που πάει σφαίρα, μου φαίνεται θα τραβήξω στο δικό μου ένα hard format και μετά μόνο τα απαραίτητα, αρκετά πειραματίστηκα.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ειμαι στραβος γιατι εγω δε βλεπω τιποτα.

ρε παιδια μου χει κανει κατι κουλα ρισταρτ. 2-3 καθως μιλαγα και κανα 2 καθως απλα σκρολαρα στο μενου...τυχαιο ?εχουμε καμια ιδεα? εχει τυχει σε κανεναν?

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ειμαι στραβος γιατι εγω δε βλεπω τιποτα.

ρε παιδια μου χει κανει κατι κουλα ρισταρτ. 2-3 καθως μιλαγα και κανα 2 καθως απλα σκρολαρα στο μενου...τυχαιο ?εχουμε καμια ιδεα? εχει τυχει σε κανεναν?

Το χουμε πει και παλιοτερα προσοχη στο τι εφαρμογες βαζουμε πολλες προκαλουν τετοια συμπτωματα,δοκιμασε να αφαιρεσεις κατι που εβαλες προσφατα και δες πως παει...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα. ραβε ξηλωνε λοιπον. οκ σε ευχαριστω. ψιλιαζομαι οτι μπορει να φταιει το full screen caller. εχουμε κατι παρομοιο αντ αυτου?
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα. ραβε ξηλωνε λοιπον. οκ σε ευχαριστω. ψιλιαζομαι οτι μπορει να φταιει το full screen caller. εχουμε κατι παρομοιο αντ αυτου?

 

Το Ting φιλε!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι.Σε μερικες ταινιες που ειναι αρκετα σκοτεινες και γρηγορες σε δραση,το εντονο πιξελαρισμα που εμφανιζεται ειναι συμπτωμα της κοκκινιλας;

Γιατι τωρα εβαλε το τραιλερ του Χαρι Ποτερ σε HD και μου το εμφανιζει τελειως διαφορετικα στο 5530 και στο Ν8.Και το δοκιμασα σε ολες τις φωτεινότητες.

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι.Σε μερικες ταινιες που ειναι αρκετα σκοτεινες και γρηγορες σε δραση,το εντονο πιξελαρισμα που εμφανιζεται ειναι συμπτωμα της κοκκινιλας;

 

παιδια υπαρχει περιπτωση να ειναι λογο της αναλυσης της ταινιας? :confused:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ έγραψα HD ήτανε.Το τσεκαρα και μέσα απο το κινητό!;)

 

εννοω να εχει πολυ μεγαλη αναλυση ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να φταίει η κοκκινίλα φίλε. Έχω Ν8 με κοκκινίλα και C6-01 με clear black και οταν τα συγκρίνω στις ταινίες το Ν8 πιξελιάζει και το γκρι του είναι μωβ στην ουσία...:mad:
Link to comment
Share on other sites

Aυτο υποψιαζομαι και γω φίλε μου.Και μιλαμε για το 5530 και το Ν8 ρε παιδια που το ενα απο το αλλο απεχει 1+ χρονο απο τη στιγμη που πρωτοκυκλοφόρησαν.Μπορεί να το στείλω DOA κιόλας,αν και θα φαω πίκρα τοσες μέρες που θα περιμενω.

DOA σε ΝΟΚΙΑ Care Μπορω να κανω ή να μην παω καν έστω για αλλαγη οθόνης.

Εφαγα μια πικρα μετα απο τη χθεσινη χαρα.:P

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι.Σε μερικες ταινιες που ειναι αρκετα σκοτεινες και γρηγορες σε δραση,το εντονο πιξελαρισμα που εμφανιζεται ειναι συμπτωμα της κοκκινιλας;

Γιατι τωρα εβαλε το τραιλερ του Χαρι Ποτερ σε HD και μου το εμφανιζει τελειως διαφορετικα στο 5530 και στο Ν8.Και το δοκιμασα σε ολες τις φωτεινότητες.

 

Eιναι εν μερει λογω του βιντεο,συμβαινει και στους καλυτερους media players, και ενισχυεται στο μεγιστο απο την λεγομενη "κοκκινιλα". Σε μια τοσο ωραια οθονη,ειναι τρομερα ενοχλητικο αυτο το φαινομενο,καθως δεν ειναι ολα τα βιντεο φωτεινοτατα και δε θα πρεπε,ωστε να χαιρομαστε Α ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει λογος... δεν προσφερει τιποτα ουσιαστικο... btw η belle ισως μας ερθει σεπτεμβριο :)

 

α! ποιο προγραμμα χρησιμοποιεις για τις ταινιες?

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τέσπα.Θα το αντεξω και αυτο.Ετσι και αλλιως στον εναμιση χρονο με το 5530 ειδα ολο και ολο 4 ταίνιες.

Αμα αλλαξω player περα απο αυτο που εχει ενσωματωμενο λετε να αλλαξει κάτι;Γιατι υπαρχει και ο Real Player.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...