Jump to content

Sony Ericsson Xperia Neo


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοριζικο και απο εμενα φιλε μου .

 

Περιμενω φωτογραφιες .

 

Θελω επισης να τσεκαρεις πως τα παει απο ηχογραφηση ή βιντεο (απο θεμα ηχου ) σε χωρους με δυνατη μουσικη οπως κλαμπ , μπουζουκια .

 

Επισης πες μας αν στο βιβλιαρακι εχει ελληνικα τους ορους της εγγυηση και αν αναφερει την SonyEricsson της Ελλαδας .

 

Σχετικα με τον ηχο και το βιντεο δεν μπορω να σου απαντησω αμεσα....οταν βρεθω θα το δοκιμασω...

 

Στο κουτι ειχε οδηγιες αλλα λογω παραεισαγωγης οχι δεν ηταν ελληνικα...νομιζω σουηδικα η κατι τετοιο ηταν...η το βιβλιαρακι της εγγυησης ηταν αγγλικα...

 

Δεν το αμφισβητησα, απλα διερωτηθηκα. Ημουν αναμεσα στα δυο, τωρα λογω sar εχω εναν ακομα σημαντικο λογο να παω στο Arc. Ευχαριστω.

 

 

Παντως μπορεις να αγορασεις το Neo και να παρεις και ενα ασυρματο bluetooth και να εισαι ενταξει...

http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 586
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παντως μπορεις να αγορασεις το Neo και να παρεις και ενα ασυρματο bluetooth και να εισαι ενταξει...

Ειναι μια λυση, αλλα ο χρονος που το κουβαλαμε, η στο χερι η στην τσεπη δλδ κοντα στο σωμα μας, ειναι πολυ μεγαλυτερος απο αυτον που μιλαμε, οποτε οταν εχει μεγαλο Sar παλι ειναι ενα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τον ηχο και το βιντεο δεν μπορω να σου απαντησω αμεσα....οταν βρεθω θα το δοκιμασω...

 

Στο κουτι ειχε οδηγιες αλλα λογω παραεισαγωγης οχι δεν ηταν ελληνικα...νομιζω σουηδικα η κατι τετοιο ηταν...η το βιβλιαρακι της εγγυησης ηταν αγγλικα.

 

Ευχαριστω που θα το δοκιμασεις .

 

Καταλαβαινω οτι εφοσον δεν εχει ελληνικα , εχει εγγυηση μονο στο καταστημα που το πηρες και οχι στην SonyEricsson .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

χάθηκε και ο πρώτος αγοραστής να μας πει εντυπώσεις!!υπάρχει κανείς άλλος που να το αναμένει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προλαβει ακομα να βγαλω φωτογραφιες ωστε να φαινεται η συγκριση...Η μπροστινη καμερα παντως για φωτογραφιες δεν με τρελαινει.....

 

Σχετικα με την μπαταρια του παντως, το φορτιζω μονο οταν φτανει 15% και κατω, και μεχρι στιγμης μου κραταει 2 μερες με κανονικα τηλεφωνο και αρκετα μηνυματα...

http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

χάθηκε και ο πρώτος αγοραστής να μας πει εντυπώσεις!!υπάρχει κανείς άλλος που να το αναμένει?

 

 

Μου έστειλες και το ΡΜ με αφορμή την πώληση του στο Buy&Sell....μην απορείς,εδώ θα τα πούμε όλα:lol::(

Λοιπόν σήμερα το πήρα και σήμερα αποφάσισα να το πουλήσω χωρίς ιδιαίτερη σκέψη.

Η σχεδιαστική ομοιότητα με το Vivaz τελικά μόνο τυχαία δεν είναι και όποιος έχει ζήσει τον εφιάλτη του Vivaz ξέρει τι εννοώ,το ΝΕΟ είναι ένας καλύτερος εφιάλτης βελτιωμένος και δεν σε τρομάζει τόσο αλλά σίγουρα δεν θέλεις να το βλέπεις συχνά....;)

1.Οθόνη υποφωτισμένη (ρυθμισμένο στην μεγαλύτερη φωτεινότητα πάντα) σε συνθήκες που δεν υπάρχει φυσικός φωτισμός της μέρας ας πούμε ή τεχνητός των φωτων έξω σε μαγαζιά κλπ.,πχ. σε ενα δωμάτιο το βράδυ να καίει μόνο ένα φως του κομοδίνου είναι ψιλοαπογοητευτικό.(κάνω άμεση σύγκριση με το arc αφού το είχα και η 100% φωτεινότητα του ΝΕΟ αντιστοιχεί στο 50% της φωτεινότητας του arc)

2.Ηχείο καλό αλλά όχι μεγάλη ένταση,ψιλά έχει τάση να παραμορφώνει....το ηχείο του arc πολύ καλύτερο.

Επίσης στην εγγραφή video το ΝΕΟ χρησιμοποιεί ένα μικρόφωνο με αποτέλεσμα στην αναπαραγωγή του βίντεο να είναι χαμηλότερη ένταση.

3.Κάμερα σαν το arc καλή αλλά και ΄δω ξεχάστε το zoom (και στο βίντεο)......:(

4.Ολα τα άλλα σαν το arc,ταχύτατο και όλα καλά αλλά τα μειον μαζεύονται.......;)

Δυστυχώς για μένα τα συμπεράσματα της 1ης επαφής βγήκαν πολύ γρήγορα....δεν υπάρχει περιθώριο να περιμένουμε για βελτιώσεις (τουλάχιστον εγώ δεν διανοούμαι να κάνω κάτι τέτοιο αφου πριν 5-6 χρόνια έπρεπε να το κάνω,δεν υπήρχαν και πολλές αξιόλογες συσκευές τότε-ο ανταγωνισμός ήταν μικρότερος-η Sammy ήταν 5η και τώρα παει για 1η....πραγματικά θα ήμουν χαζός να περιμένω την SE να κάνει μια συσκευή καλύτερη όταν εξ'αρχής της κόβει τα πόδια) σε συγκεκριμμένα προβλήματα στο ΝΕΟ-το hardware κομμάτι είναι που δεν αλλάζει,η οθόνη είναι σκοτεινή-με τόσους αισθητήρες ελέγχου φωτεινότητας κλπ.,arc με κλειστά μάτια(όχι πως δεν έχει κι΄αυτό τις ελλείψεις και τα προβληματάκια του αλλά και ποιο δεν έχει πλέον,εδώ το GS2 έχει ένα σωρό προβληματάκια και ζητάει και 550 για να τα απολαύσεις αυτά) αλλιώς αναμονή για κάτι άλλο...πάντως όσοι πάρετε το Neo θα θυμηθείτε λίγο εως πολύ τα γραφόμενα μου.

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=GlTTDu3pNjs&feature=player_embedded]‪Xperia neo and Xperia pro first out on Skype for Android with video calling‬‏ - YouTube[/ame]
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ημουν πολυ ζεστος να το παρω αλλα οπως το βλεπω στις φωτο ειναι πολυ πλαστικουρα...και μαλιστα κακης ποιοτητας....

Καμια σχεση με C7 που εχω τωρα...

Link to comment
Share on other sites

μια απορια: το κινητο αυτο αν ειναι παραεισαγωγης θα εχει ελληνικο μενου?

 

Νομιζω οτι θα εχει γιατι το adndroid εχει ολες τις γλωσσες και δεν παιζει ρολο η χωρα ...

 

Μονο πληκτρολογιο θα χρειαστει να περασεις ελληνικο

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω ότι δεν χρειάζεται να περάσεις τίποτα. Με το που θα επιλέξεις Ελληνικά, θα είναι όλα έτοιμα. Το μόνο μειονέκτημα είναι πως (όπως λένε τα παιδιά εδώ) δεν θα έχεις εγγύηση από την Ελληνική αντιπροσωπεια...

 

Sent from my X10mini using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπορεις ομως να το στειλεις πισω στο ηλεκτρονικο καταστημα( η στον εμπορο απο τον οποιο το αγορασε καποιος) για επισκευη,σωστα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα πριν 2 μέρες το neo με εκδοσή Android 2.3.3 και αριθμό έκδοσης 3.0.1.A.0.146 (Generic Trade Germany).

 

Όπως έχει ειπωθεί , αν και Γερμανική εκδοσή , έχει επιλογή Ελληνικής γλώσσας και πληκτρολογίου.

 

Στο update μου βγάζει ότι έχω το νεότερο λογισμικό αν και κάπου είδα οτι πριν από λίγες μέρες βγήκε και η εκδοσή

4.0.A.2.368 που εκτος απο Generic Trade Germany υπαρχει και Generic Trade Greece and Balkan.

 

Αρκετά ευχαριστημένος με το μόνο αρνητικό όπως επίσης έχει γραφτεί σε αυτό το νήμα, που δεν μπορείς να κάνεις zoom σε φώτο και video.

Η φωτεινότητα της οθόνης όχι τόσο δυνατή αλλά μια χαρά για εμένα σε διάφορες συνθήκες φωτισμού που το δοκίμασα (περί ορέξεως).

 

Θα το κάνω κάποια στιγμή root , μόλις σιγουρευτώ ότι έχω βρει τον κατάλληλο οδηγό (κάθε βοήθεια δεκτή).

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμη πλέον αναβάθμιση σε 4.0.A.2.368 για το neo.

Η πρώτη διαφορά που είδα ήταν ότι προστέθηκε το zoom στη φωτογραφική μηχανή,όχι όμως στο video.

Επίσης προστέθηκε το xloud.

 

Μετά από 1 εβδομάδα χρήσης είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Xperia Neo από ελληνικο online κατάστημα πριν 5 μέρες. Εκανα upgrade στην νέα έκδοση λογισμικού (4.0.Α.2.368) και από τότε δεν μπορώ να έχω mobile internet από την cosmote επειδή το κινητό δεν δέχεται το μύνημα διαμόρφωσης που μου στέλνει η cosmote.

Τι μπορεί να φταίει;Μήπως παίζει ρόλο οτι το κινητό δεν έχει κυκλοφορήσει επισήμως στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

ποιες ειναι οι εντυπωσεις σου απο το neo? δεν ειναι μικρη η 3.7" σε σχεση με τις 4αρες?

τι λεει απο ταχυτητα-μνημη-οθονη-καμερα κλπ?

μπορεις να τις περασεις χειροκινητα

 

Internet

 

Όνομα: Cosmote Wireless Internet

APN: Internet

MCC: 202

MNC: 01

Τύπος APN: default

 

MMS

 

Όνομα: Cosmote MMS

APN: Mms

MMSC: 195.167.65.220:8002

Διακομιστής μεσολάβησης MMS: 10.10.10.20

Θύρα MMS: 8080

Τύπος APN: mms

 

Τα υπόλοιπα τα αφήνεις κενά.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τις ρυθμίσεις,έκανα restart αλλά δεν γίνεται τίποτα! Είναι το πρώτο μου smartphone αλλά πιστεύω ότι είναι καλή επιλογή. Τέλεια οθόνη με πολύ καλή ανάλυση, γρήγορο μενού, καλή φωτογραφία και video με autofocus, καλό μέγεθος (ήταν βασικό κριτήριο γιατί δεν μου αρέσουν τα μεγάλα). Απλά "σπάστηκα" όταν δεν μπορούσα να συνδεθώ με το wi-fi router μου( netgear wnr2000), ενώ μπορούσα αλλού, και όταν αφού έκανα update έχασα και το 3g...Ήθελα να ρωτήσω τον ZIROBABIS αλλά και οποιονδήποτε αν με την αναβάθμηση είχε το ίδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τις ρυθμίσεις,έκανα restart αλλά δεν γίνεται τίποτα! Είναι το πρώτο μου smartphone αλλά πιστεύω ότι είναι καλή επιλογή. Τέλεια οθόνη με πολύ καλή ανάλυση, γρήγορο μενού, καλή φωτογραφία και video με autofocus, καλό μέγεθος (ήταν βασικό κριτήριο γιατί δεν μου αρέσουν τα μεγάλα). Απλά "σπάστηκα" όταν δεν μπορούσα να συνδεθώ με το wi-fi router μου( netgear wnr2000), ενώ μπορούσα αλλού, και όταν αφού έκανα update έχασα και το 3g...Ήθελα να ρωτήσω τον ZIROBABIS αλλά και οποιονδήποτε αν με την αναβάθμηση είχε το ίδιο πρόβλημα.

ξεχασα να γραψω οτι σβηνεις ο,τι apn λογ/σμο εχει και δημιουργεις καινουριο apn με τις ρυθμισεις αυτες...περιεργο παντως

σε οποιο κινητο δοκιμασα ετσι μπηκαν οι ρυθμισεις...

το κυριοτερο προβλημα αυτου και του arc ειναι η πολυ χαμηλη διαθεσιμη μνημη για προγ/τα 350 mb...που σημαινει οτι μετα απο καμια 50αρια προγ/τα θα αντιμετωπισετε προβλημα με τις εφαρμογες, αφου καποια κομματια τους παραμενουν στο κινητο και σιγα-σιγα θα γεμισει....

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Neo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...