Jump to content

[ΠΡΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ] Samsung Galaxy S II


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λιγο δυσκολο παντως με 20% overclock να πηγε απο 2000 σε 3000 δηλαδη 50% παραπανω σε επιδοσεις
Κατ αρχην δεν ξερουμε τι rom χρησιμοποιησε παιδια. Για stock rom λιγο χλωμο το κοβω..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Κατ αρχην δεν ξερουμε τι rom χρησιμοποιησε παιδια. Για stock rom λιγο χλωμο το κοβω..

 

Δεν είναι υπερβολικό σαν νούμερο και δεν είναι η πρώτη συσκευή που σε stock φτάνει μέχρι εκεί. Δίνετε πολύ αξία στα scores αυτά και δεν αξίζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υπερβολικό σαν νούμερο και δεν είναι η πρώτη συσκευή που σε stock φτάνει μέχρι εκεί. Δίνετε πολύ αξία στα scores αυτά και δεν αξίζει.
Βασικα εγω δεν δινω πολυ σημασια σε τετοια τεστ, γιατι στην πραξη διαφερει, ειναι και αλλοι σημαντικοι παραγοντες που παιζουν ρολο. Απλα δεν ξερουμε τι rom χρησιμοποιησε, γιατι παιζει ρολο αυτο για νουμερα τετοιου ειδους. Αν ειναι "καθαρη" φυσικα και θα το βγαλει. Απλα αναφορικα το ειπα :) Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν οι φήμες για την αλλαγή ext4 ισχύουν και δεδομένου του υπερχρονισμού στα 1.2 ghz, τότε τα νούμερα μάλλον είναι φυσιολογικά.

φυσιολογικά για stock rom εννοώ :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

πες μου οτι ξυπνησαν επιτελους και βαλανε ext4

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

πες μου οτι ξυπνησαν επιτελους και βαλανε ext4

 

υποθέτω επειδή το ext4 δίνει πολύ μεγαλύτερα scores στο quadrant από rfs.

με την samsung όμως ποτέ δεν ξέρεις..

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

αν κανουνε παλι τις ιδιες ανοησιες με το γαλαξια που του βαλανε το rfs ε τι να τους πω αξιοι της μοιρας τους αλλα δεν νομιζω διπυρηνο και με το 2.3 ε δεν μπορει να χρησιμοποιουν ακομα το rfs θα ηταν μεγαλη ανοησια εκ μερους τους

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

αν κανουνε παλι τις ιδιες ανοησιες με το γαλαξια που του βαλανε το rfs ε τι να τους πω αξιοι της μοιρας τους αλλα δεν νομιζω διπυρηνο και με το 2.3 ε δεν μπορει να χρησιμοποιουν ακομα το rfs θα ηταν μεγαλη ανοησια εκ μερους τους

 

το rfs στην 2.2.1 δεν είναι άσχημο σπύρο μην υπερβάλουμε, ειδικά μάλιστα όταν έχουμε περιπτώσεις αυτονομίας 40 ώρες με μέτρια χρήση :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Μωρε δεν διαφωνώ αλλωστε ειμαι συνειδητοποιημένος δεν υπαρχει κινητο που στα χερια μου να βγαζει πανω απο μια μερα ακομα και με το μηλο που εχω τωρα καθημερινα θελει φορτιση , πλεον μου φαινεται αφυσικο να μην χρειαζεται να το βαλω στη πριζα . Απλα θα γλυτωσουμε απο τον κοπο να προσπαθουσουμε να του βαλουμε διαφορα προγραμματακια τυπου lagfix οπως στο γαλαξια 1 για να το γυρισουμε :P

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

. Απλα θα γλυτωσουμε απο τον κοπο να προσπαθουσουμε να του βαλουμε διαφορα προγραμματακια τυπου lagfix οπως στο γαλαξια 1 για να το γυρισουμε :P

 

Πλεον στην 2.2.1 δεν χρειάζεται lagfix παρόλο που έχει rfs οπότε ας μην είμαστε προκατειλημένοι. Μπορεί και στο 2 να εχει rfs αλλά να πετάει...

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει rfs αμαν πια 4 ποστ την ημερα γινονται ας τα διαβαζουμε κιολας...

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που τους αρέσουν τα benchmarks και είχαν ανησυχίες σχετικά με τις επιδόσεις του Exynos, με βάση τα παλαιότερα benchmarks που είχαν δημοσιευτεί.

 

Galaxy S II benchmarked, makes other phones cry in shame

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση ότι στη μέτρηση παρουσιάζεται 4εις φορές ταχύτερο από το galaxy s1. Το οποίο έχω δει να φοράει την 2.3 και να είναι άψογο...

Πολύ θετικά τα μηνύματα για το galaxy s2, μέχρι τώρα με έχει πείσει, ανυπομονώ για τα πρώτα επίσημα reviews τις εντυπώσεις από τους πρώτους κατόχους.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ακουστεί τπτ για την τιμή sar που θα έχει?

Αν ειναι στα ίδια επίπεδα με τον προκάτοχό του θα ειναι πολυ καλή επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Εχει ακουστεί τπτ για την τιμή sar που θα έχει?

 

Αν δεν κάνω λάθος οι μόνες επίσημες τιμές που υπάρχουν ως τώρα είναι αυτές από την αμερικάνικη FCC που δοκιμάστηκε σε κάποιες συχνότητες το I9100 (η οποία όμως εφαρμόζει διαφορετική μεθοδολογία και τρόπο μέτρησης από την ευρωπαϊκή ICNIRP)

 

https://fjallfoss.fcc.gov/oetcf/eas/reports/ViewExhibitReport.cfm?mode=Exhibits&RequestTimeout=500&calledFromFrame=N&application_id=273771&fcc_id=%27A3LGTI9100%27

 

Οπότε πρέπει να περιμένεις την επίσημη κυκλοφορία ώστε να δοθεί το SAR κατά ICNIRP για να έχεις μέτρο σύγκρισης. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο για το SAR της συσκευής ας μας ενημερώσει.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν το amazon.co.uk κάνει ship κινητά στην Ελλάδα;

Παλιότερα, αν θυμάμαι καλά, δεν σε άφηνε και έβγαζε ένα μήνυμα όταν πήγαινες να κάνεις την παραγγελία.

Δοκίμασα να κάνω pre-order και με άφησε να κάνω κανονικά παραγγελία.

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω κανει προπαραγγελια απο expansys με αντικαταβολη καθως δεν θέω να μπλεκω με πιστωτικες κλπ και αυτοι στοκαρουν 13 Μαιου

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω κανει προπαραγγελια απο expansys με αντικαταβολη καθως δεν θέω να μπλεκω με πιστωτικες κλπ και αυτοι στοκαρουν 13 Μαιου

Και εγώ έχω κάνει παραγγελία από expansys, αλλά είδα ότι το amazon το έδινε για 27 Απριλίου, οπότε έκανα και εκεί μια :p

Θα τους στείλω κανα email να δούμε.

 

Το 13 Μαϊού είναι από το ελληνικό expansys; Νομίζω πέρυσι που είχα πάρει το Galaxy S το αγγλικό είχε stock πιο νωρίς από το ελληνικό.

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν το amazon.co.uk κάνει ship κινητά στην Ελλάδα;

Παλιότερα, αν θυμάμαι καλά, δεν σε άφηνε και έβγαζε ένα μήνυμα όταν πήγαινες να κάνεις την παραγγελία.

Δοκίμασα να κάνω pre-order και με άφησε να κάνω κανονικά παραγγελία.

 

ναι κανει κανονικα και νομιζω εχει και δωρεαν μεταφορικα για αγορες απο καποιο ποσο και πανω...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου χρέωσε 5 pounds για shipping.

Tο περίεργο είναι ότι τιμή είχε 499.99 και όταν το έκανα add στο basket πήγε 512 + vat

 

Το expansys είναι πιο φθηνό, αλλά το amazon δίνει release date 27 και expected dispatch 26 (ίσως επειδή είναι pre-order), οπότε αν όντως στέλνει και το expansys παιρνει stock στις 17, θα το πάρω από εκεί.

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

ειναι απο το ελληνικο , και βασικα απο το αγγλικο δεν μου δινεται η δυνατοτητα για αντικαταβολη

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αν το παρω απο ελληνικα καταστηματα οταν ερθει η αν το παρω απο αγγλικο online store, τι διαφορα θα υπαρχει?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου χρέωσε 5 pounds για shipping.

Tο περίεργο είναι ότι τιμή είχε 499.99 και όταν το έκανα add στο basket πήγε 512 + vat

 

Το expansys είναι πιο φθηνό, αλλά το amazon δίνει release date 27 και expected dispatch 26 (ίσως επειδή είναι pre-order), οπότε αν όντως στέλνει και το expansys παιρνει stock στις 17, θα το πάρω από εκεί.

 

Αυτό γίνεται γιατί σύμφωνα με την χώρα αποστολής αλλάζει ο ΦΠΑ, οπότε από το 19,5% τις αγγλίας σε πάει στο 23% της ελλαδος.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, δεν το είχα ξαναπροσέξει σε άλλα πράγματα που έχω αγοράσει παλιότερα.

 

Τελικά μου απάντησαν, και στέλνουν κανονικά Ελλάδα αφού είναι στην κατηγορία "'Electronic & Photo"

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...