Jump to content

[ΠΡΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ] Samsung Galaxy S II


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μέγεθος είναι κάτι που αναπόφευκτα στα κινητά με οθόνης αφής τα τελευταία χρόνια έχει λίγο ξεφύγει... Εγώ θα προτιμούσα να έμενε 4άρα η οθόνη, πάντως είναι πάρα πολύ λεπτό το τηλέφωνο.

 

Τώρα όσον αφορά τις εφαρμογές και κατά πόσον αυτές αξιοποιούν τους 2 πυρήνες θεωρώ πως είναι πλέον θέμα χρόνου να τους αξιοποιούν μιας και θα βγουν πολλά 2πύρηνα τηλέφωνα αλλά εξίσου σημαντικό έιναι το ίδιο το λειτουργικό να τους αξιοποιεί. ;)

 

κι ο υπαρχον γαλαξιας ειναι λεπτος....εγω αναφερομαι σε μηκος ...μου φαινεται μεγαλο...προσωπικα δεν εχω αναγκη τα δυπηρυνα προς το παρον...

επισης εκτός από πυρήνες και επαναστατικό hardware απαιτω καλο software και ακόμη καλύτερο after sales support !!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αντε τρεις ωρες μεινανε μεχρο την ανακοινωση του νεου μπυ τηλεφωνου παντως παω στοιχημα οτι θα φοραει τον Οριονα ολα τα αλλα ειναι ραδιο αρβυλα!

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Λίγο μεγαλύτερη ανάλυση στν οθόνη, ιδανικά και στις 4", θα προτιμούσα κιεγώ. Αλλά ενταξει, μην τα θέλουμε και όλα δικά μας.

 

Τελικά θα έχει τον καινούριο επεξεργαστή της Samsung (Exynos) και όχι Tegra. Ελπίζω να μην υπάρξουν θέμα συμβατότητας των εφαρμογών και δούμε ακόμα περισσότερο fragmentation της πλατφόρμας...

 

Στα πρώτα reviews λένε πάντως για άμεση διάθεση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

125.3 x 66.1 x 8.49 το SGS2

122.4 x 64.2 x 9.9 το SGS

και 3γρ. πιο ελαφρύ.

Οι διαστάσεις του μου αρέσουν πολύ.

3 χιλιοστά σε μήκος και 2 σε πλάτος πήρε μόνο και έδωσε 150mah και 0,3inch ...

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.... Η quad-core GPU που πήρε το μάτι μου τι σημαίνει άραγε; :confused: Είναι τόσο προφανής η απάντηση όσο η ερώτηση ή διαφημιστικό τρικ;

Καλό και το ενσωματωμένο μοντεμάκι των 21 mbps(HSPA+) όπως και η εγγραφή Full HD video;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παθει πλακα με το κινητο αυτο. το παρακολουθουσα απο μερες στο διαδυκτιο και σημερα επιτελους εγινε η παρουσιαση.

καιρος να αλλαξω το iphone μου, μηπως ξερει κανεις (η μπορει να υποθεσει) με τι τιμουλα και ποτε ερχεται ελλαδα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παθει πλακα με το κινητο αυτο. το παρακολουθουσα απο μερες στο διαδυκτιο και σημερα επιτελους εγινε η παρουσιαση.

καιρος να αλλαξω το iphone μου, μηπως ξερει κανεις (η μπορει να υποθεσει) με τι τιμουλα και ποτε ερχεται ελλαδα;

 

Για το πρωτο θεωρω οτι πρεπει να εισαι ετοιμος να ελαφρυνεις πολυ την τσεπη σου. Ειδικα μολις φτασει στην Ελλαδα πιστευω οτι το πρωτο απο τα 3 ψηφια θα ειναι το 7...Το ποτε θα ερθει δεν μπορω να το υποθεσω, περιμενουμε...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο ποστ προστέθηκαν τα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής.

 

http://galaxys2.samsungmobile.com/html/specification.html

Link to comment
Share on other sites

UK μιλάνε για 650 γιούρια. Οπότε από Ελλάδα σίγουρα 700 ..

Ας είναι καλά το internet :)

USB otg , ίσως το μόνο που ζήλευα στο Ν8..

Το μόνο κακό είναι πως το SGS θα πέσει στα 300 μεταχειρισμένο ίσως και πιο κάτω, άρα ο μέσος κάτοχος SGS θα πρέπει να δώσει άλλα 400+ , άρα καλό Πάσχα θα το πάρουμε..

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

όπως συνήθως τρομερό hardware από την Samsung :)

η μεγαλύτερη οθόνη με χάλασε ομολογώ, αλλά σε γενικές γραμμές κινητάρα παιδιά.

 

Εγώ όπως και πολλοί άλλοι πιστεύω δεν θα κάνουμε αναβάθμιση, το Galaxy S είναι ακόμα κτήνος και θα είναι για πολύ καιρό ακόμα όπως φένεται.

 

my 2 cents/

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα την αναλυση....

 

κοιταξτε και τα subpixels ...

οπως και να εχει ειναι απλα το καλυτερο android και μου αρεσει πολυ το touchWiz 4.0

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως και πολλοί άλλοι πιστεύω δεν θα κάνουμε αναβάθμιση, το Galaxy S είναι ακόμα κτήνος και θα είναι για πολύ καιρό ακόμα όπως φένεται.

+1000000000:lol::lol::lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, διαβασατε τι λεει εδω η Samsung για τη Gpu του? http://galaxys2.samsungmobile.com/html/feature.html "Επισκιαζει" τα αλλα Dual core.. :blink: Aν ισχυει αληθεια, (που πιστευω για να το λεει σ ενα μερος του λογικα θα ισχυει) μιλαμε για το κορυφαιο Dual core σε γραφικα :!:
Link to comment
Share on other sites

Το A-GPS που λέει,τι ακριβώς σημαίνει;

Ότι έχει και δυνατότητα A-gps ή ότι δεν έχει κανονικό δορυφορικό δέκτη και το gps του βασίζεται μόνο σε σύνδεση στο δίκτυο;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, διαβασατε τι λεει εδω η Samsung για τη Gpu του? http://galaxys2.samsungmobile.com/html/feature.html "Επισκιαζει" τα αλλα Dual core.. :blink: Aν ισχυει αληθεια, (που πιστευω για να το λεει σ ενα μερος του λογικα θα ισχυει) μιλαμε για το κορυφαιο Dual core σε γραφικα :!:

 

δεν με εκπλησσει καθως το θεωρω αυτονοητο...και το s την καλυτερη gpu εχει στα 1ghz :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

δεν με εκπλησσει καθως το θεωρω αυτονοητο...και το s την καλυτερη gpu εχει στα 1ghz :)
Ναι αλλα να "πατησει" την Nvidia και το Tegra2 κατα κρατος, (αν ισχυει ετσι οπως λεει) δε το θεωρουσα και τοσο "αυτονοητο"... :blink: Και το αλλο που λεει το προσεξατε? Εχει τετραπυρηνη λεει Gpu :blink: Kαλα μιλαμε ΤΕΡΑΣ :!: Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

το επομενο μου τηλεφωνο κατεχυρωθη! αν μας δωσουν και ημερομηνια αφιξης ειμαστε κομπλε για τετοιο απιστευτο κινητο ανετα θα τα δωσω τα 700

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική εκτίμηση πως ο orion είναι πολύ καλύτερος σε gpu αλλά και σε κατανάλωση μπαταρίας αλλά η Sammy έχει πρόβλημα με τις μεγάλες ποσότητες και έτσι για την ώρα το κρατάει/διαφημίζει μόνο στο SGS2. Στο tab βάζει tegra ( που έχει ήδη παραλάβει μεγάλες ποσότητες ) και αποφεύγει την καινοτομία ( και την δουλειά )

Η google διάλεξε tegra για 3.0 και η sammy αποφεύγει για την ώρα να πειραματιστεί. Πιθανόν να κρίνουν πως τα tablets είναι ακόμα σε ρευστή κατάσταση ( ιδανικό μέγεθος , δυνατότητες κ.τ.λ. ) και ίσως δεν χρειαστεί να εξελίξουν τα 3.0 για τον orion.

Το 2.3 και αργότερα το 2.4 ( ? ) θα παίξει πολύ στην αγορά οπότε πρέπει να συνεργάζεται άψογα με τον orion.

 

Αν και έχω διαβάσει πολλά σχετικά με αυτά που λέω , επαναλαμβάνω πως είναι προσωπική εκτίμηση και μόνο

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν νομιζ ω αλλωστε τον ιδιο επεξεργαστη ακουγεται πως θα δωσει και στης επομενης γενιας μηλαρακι ισως η tegra να ειναι πανω σε αυτη βασισμενη το 3.0 και ισως για αυτο προτιμησει τον τεγκρα ειδαλως δεν βλεπω αλλο λογο

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

UK μιλάνε για 650 γιούρια. Οπότε από Ελλάδα σίγουρα 700 ..

Ας είναι καλά το internet :)

USB otg , ίσως το μόνο που ζήλευα στο Ν8..

Το μόνο κακό είναι πως το SGS θα πέσει στα 300 μεταχειρισμένο ίσως και πιο κάτω, άρα ο μέσος κάτοχος SGS θα πρέπει να δώσει άλλα 400+ , άρα καλό Πάσχα θα το πάρουμε..

 

http://www.technotechniques.com/2011/02/samsung-galaxy-s2-i9100-specs-price-and-release-date-revealed.html

εδω αναφερει για uk 549 αρα 649 ευρω δηλαδη πανω κατω ιδια τιμη με το iphone 4, υπαρχει περιπτωση να ερθει με αυτη την τιμη στην ελλαδα; εγω προσωπικα ειμαι κατοχος 3gs και απογοητευτηκα πολυ απο το 4.

προσωπικα απο χαρακτηριστικα και μονο θεωρω οτι το galaxy s 2 ειναι πολυ μπροστα απο το Iphone και θα ειναι αντιπαλος του iphone 5 (που απο οτι διαβαζω θα εχει παραπλησια χαρακτηριστικα)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...