Jump to content

HP TouchPad


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η camera πλέον λειτουργεί κανονικά, το μόνο που δεν δουλεύει είναι το panorama mode!
Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 530
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η camera πλέον λειτουργεί κανονικά, το μόνο που δεν δουλεύει είναι το panorama mode!

ΣΕ CM9 ή CM10;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και στα 2.

Ναι αλλά ρωτάω γιατί στην 9 δεν είναι είδηση. :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτος που ειχε φτιαξει το fix στην αρχη διενειμε δικες του build πανω στις nightlies,

μετα το εδωσε σαν patch πανω σε nightly CM9

και τωρα το δινει σαν patch πανω σε nightly CM10

ωστόσο κάποια πραγματα δεν λειτουργουν ακομα όλα.

δηλαδη σε CM9 ειναι πιο σταθερο το patch του απο αυτο της CM10.

 

ωστοσο με τους ρυθμους που το δουλευει σε λιγο καιρο τα οποια bugs θα εχουν εξαλειφθει πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

αυτος που ειχε φτιαξει το fix στην αρχη διενειμε δικες του build πανω στις nightlies,

μετα το εδωσε σαν patch πανω σε nightly CM9

και τωρα το δινει σαν patch πανω σε nightly CM10

ωστόσο κάποια πραγματα δεν λειτουργουν ακομα όλα.

δηλαδη σε CM9 ειναι πιο σταθερο το patch του απο αυτο της CM10.

 

ωστοσο με τους ρυθμους που το δουλευει σε λιγο καιρο τα οποια bugs θα εχουν εξαλειφθει πιστευω.

Εγώ δεν έχω βάλει ακόμα CM10.

Περιμένω να βρω το χρόνο στις γιορτές να βγάλω το CWM 5 που προκαλεί προβλήματα και να περάσω CWM 6. Μετά θα δω τι λέει αυτή η CM10.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην κοινότητα κ χρόνια πολλά!!

Έχω μια χαζή ερώτηση...

Πως αφαιρούμε το android κ όλα τα σχετικά ώστε να μείνει να μείνει το μηχάνημα "μαμά"??? :)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Χριστός Ανέστη σε όλους!

 

Περιπλανώμενος τις τελευταίες ώρες στα σχετικά φόρουμ ψάχνω πώς θα αναβαθμίσω το ταμπλετάκι. Δεν είμαι και πολύ σχετικός και έχω χασει την μπάλα. Η cyanogenmod version που τρέχω τώρα είναι 9.0.0.-RCO-Touchpad-Alpha2 και Kernel Version 2.6.35-palm-tenderloin. Τα κάμερα, μικρόφωνο δεν λειτουργούν και το wifi λειτουργεί όποτε θέλει.

Φοβάμαι να πάω σε Cm10 αφου δεν είναι ακόμα officialy released. Δεν μπορώ να βρω κάποιον οδηγό για το πώς θα αναβαθμίσω στην τελευταία σταθερή cm9. Άμα κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει ποια είναι αυτή και πως την περνάω θα ήμουν υπόχρεος:D

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα σταθερη ειναι η cm10

θα σου ελεγα να την περασεις

εδω οδηγος

 

επισης τελικα βρεθηκε ενα κολπακι για να σταματησει το over night battery drain

περισσοτερα εδω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
To έχω παροπλισμένο αρκετό καιρό γιατί το note ii με καταβόλεψε. Η αλήθεια είναι ενώ στην αρχή το web os με εντυπωσίασε, δεν έχει την πρακτικότητα του android. Οπότε το πουλάω ή προχωράω σε unofficial καταστάσεις?
Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια ειναι οτι η απλότητα του webos καθως και η σταθεροτητα του μου λειπουν ορισμενες φορές.

ωστοσο τοσο καιρο που το εχω με cyanogenmod 10.1 δεν εχει δειξει σημαδια κοπωσης (αργό/δεν τρεχουν εφαρμογες/ να κολλαει και τετοια)

οποτε για μεγαλο ταμπλετ 9,8" καλο ειναι, δεν υστερει σε κατι απο τα τωρινα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Υπάρχει κάποιο νεο σχετικα με το development του webos για το touchpad?

Απο android ποια είναι η πιο πρόσφατη σταθερή έκδοση?

 

το webos εχει πεθανει πλεον.

απο αndroid μερια κυκλοφορουν stable εκδοσεις με οτι θες εσυ

cyanogen mod 11 και aosp ΟΛΕΣ 4.4

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το WebOS μάλλον θα το δούμε σύντομα σε LG smart TV....

 

Όσο για την ανάπτυξη roms για το touchpad πέρασα την rom από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2223665

και μπορώ να πώ ότι είναι η καλύτερη και απροβλημάτιστη που είχα ποτέ.

Νόμιζα ότι πήρα καινούργιο tablet :p

Link to comment
Share on other sites

Αν και πολλές φορές σκέφτηκα να βάλω android, μιας και το webos δεν δέχεται καμία αναβάθμιση, εντούτοις ο απλός σχεδιασμός του και 2-3 εφαρμογές με έχουν πείσει να το κρατήσω. Ευελπιστώ κάποιος κάποια στιγμή να ασχοληθεί με αυτό το λογισμικό και να το αναβαθμίσει χωρίς πρόβλημα. Είναι κρίμα και το hp touchpad να μετατραπεί σε ακόμα μια android συσκευή. Επίσης το webos έχει πολύ καλή κατανάλωση μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Όσο καλό κι αν ήταν το Web OS δυστυχώς το hp touchpad μένει στη θήκη του. Κάποια στιγμή πρέπει να ασχοληθώ και να περάσω Android γιατί αυτή τη στιγμή χαραμίζεται.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αν και πολλές φορές σκέφτηκα να βάλω android, μιας και το webos δεν δέχεται καμία αναβάθμιση, εντούτοις ο απλός σχεδιασμός του και 2-3 εφαρμογές με έχουν πείσει να το κρατήσω. Ευελπιστώ κάποιος κάποια στιγμή να ασχοληθεί με αυτό το λογισμικό και να το αναβαθμίσει χωρίς πρόβλημα. Είναι κρίμα και το hp touchpad να μετατραπεί σε ακόμα μια android συσκευή. Επίσης το webos έχει πολύ καλή κατανάλωση μπαταρίας.

Kι εγώ ακόμη δεν το έχω 'τολμήσει'. Από τη μία μου αρέσει πολύ το περιβάλλον του κι έτσι κι αλλιώς πέρα από απλό σερφάρισμα, ΥΤ, ταινίες, μουσική και τα κλασσικά δεν έχω άλλες απαιτήσεις, οπότε τα όσα περισσότερα μπορεί να προσφέρει το android δεν με καίνε καθόλου όσο αφορά στη χρήση που κάνω με το τάμπλετ, από την άλλη ώρες ώρες τρώγομαι να του βάλω χέρι έτσι για τη φάση αλλά στο τέλος πάντα λέω, άστο μωρέ το μηχανάκι μην κάνεις και καμιά πατάτα σαν εντελώς ψάρι που είσαι με τα φλασαρίσματα και το ρημάξεις στο τέλος... Κανένας εντελώς και παντελώς βήμα-βήμα για 5χρονα φάση lol οδηγός υπάρχει; ίσως κάνα τέτοιο να με έπειθε να το επιχειρήσω... :worry:

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

δεν ξερω ποσοι ακομα το χρησιμοποιειτε, το ειχα καιρο με cyanogenmod 10.1

και τελικα το πηρα αποφαση να εγκαταστησω cyanogen mod 11 (android 4.4.3) kitkat

και μπορω να πω οτι αρκετα καλυτερο απο πριν.

λειτουργουν ολα με χαμηλη καταναλωση μπαταριας

ενω η εγκατασταση ειναι πανευκολη

και αμα θες πετας και τελειως το webos

[ATTACH]46274[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Πρόδρομε εγώ σήμερα μετά από καιρό το έβγαλα από το συρτάρι και πέρασα την 4.3.1 του evervolv σύμφωνα με τον οδηγό easy way που υπάρχει στο xda.

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2147284

Λες να αρχίσω τις δοκιμές? Έχουμε κάποιο link με ρομ και οδηγίες? Bluetooth, camera κτλ λειτουργούν?

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Πρόδρομε εγώ σήμερα μετά από καιρό το έβγαλα από το συρτάρι και πέρασα την 4.3.1 του evervolv σύμφωνα με τον οδηγό easy way που υπάρχει στο xda.

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2147284

Λες να αρχίσω τις δοκιμές? Έχουμε κάποιο link με ρομ και οδηγίες? Bluetooth, camera κτλ λειτουργούν?

 

ναι λειτουργουν ολα (το bluetooth λένε παρότι λειτουργει καταναλώνει πολύ μπαταρία)

και υπαρχει και πιο ευκολος τροπος που περιγραφεται εδω

Edited by prodromosfan
Link to comment
Share on other sites

ναι λειτουργουν ολα (το bluetooth λένε παρότι λειτουργει καταναλώνει πολύ μπαταρία)

και υπαρχει και πιο ευκολος τροπος που περιγραφεται εδω

Σε ευχαριστώ, εσύ το σούταρες το web os??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HP TouchPad

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...