Jump to content

HP TouchPad


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη Ελληνικο keyboard μεσω του αντιστοιχου Market Δεν εχει??? μεσα απο τα links Δεν εβγαλα και τοσο ακρη...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 530
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι δεν υπάρχει.

Δεν είναι δύσκολη η διαδικασία πάντως. Επί της ουσίας συνδέεις το ΤΡ σου μέσω usb και στη συνέχεια τρέχεις στο pc/laptop σου το πρόγραμμα webOS Quick Install (είναι ένα .jar αρχείο). Μετά διαλέγεις το αρχείο που θέλεις να κάνει install (το ελληνικό πληκτρολόγιο στην περίπτωσή μας) και αυτό στο εγκαθιστά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει.

Δεν είναι δύσκολη η διαδικασία πάντως. Επί της ουσίας συνδέεις το ΤΡ σου μέσω usb και στη συνέχεια τρέχεις στο pc/laptop σου το πρόγραμμα webOS Quick Install (είναι ένα .jar αρχείο). Μετά διαλέγεις το αρχείο που θέλεις να κάνει install (το ελληνικό πληκτρολόγιο στην περίπτωσή μας) και αυτό στο εγκαθιστά.

 

 

 

Ωραια να ερθει πρωτα και μετα θα γινουν ολα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει.

Δεν είναι δύσκολη η διαδικασία πάντως. Επί της ουσίας συνδέεις το ΤΡ σου μέσω usb και στη συνέχεια τρέχεις στο pc/laptop σου το πρόγραμμα webOS Quick Install (είναι ένα .jar αρχείο). Μετά διαλέγεις το αρχείο που θέλεις να κάνει install (το ελληνικό πληκτρολόγιο στην περίπτωσή μας) και αυτό στο εγκαθιστά.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε :D

Το πρόσθεσα και στο ανάλογο thread που έχω ξεκινήσει στο insomnia!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Δέν νομίζω ότι γίνεται...δεν υπαρχει κάποια διαθέσιμη έξοδος εικόνας στο tablet!

Με το CT1002 πχ έχω mini HDMI και απο εκεί αν θέλεις με καλώδιο mini hdmi σε hdmi συνδέεσαι!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

To παρήγγειλα και γω απο eshop με 224 ευρώ. αλλά ενω έλεγε παραλαβή απο το ησοπ στις 29 τώρα το πήγαν στις 4 γενάρη. Ελπίζω να μη γίνει καμια ιστορία και δεν έρθει ποτε..... Αγωνιώ και κάθε μέρα διαβάζω και βλέπω πράγματα για το tablet για ώρες... Να ρωτήσω,. τρόπος για να συνδέουμε συσκευές usb (flashakia και τέτοια) δεν υπάρχει?

 

δεν μπορεί καποιο καλώδιο θα παίζει...

Καλή χρονιά να χουμε!:p

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

help again. Πήρα το toucpad, ακολούθησα τις οδηγίες πιστά και εγκατέστησα το ελληνικό πληκτρολόγιο μέσω του webos 4.3.1 ως ipk. Μετά έκανα αναβάθμιση του λογισμικού του touchpad σε 3.4 και μου διέγραψε το ελληνικό πληκτρολόγιο . Ξεκίνησα να κάνω την διαδικασία από την αρχή αλλά μου βγάζει μήνυμα πως δεν είναι συμβάτό το webos 3.0.4 . Δοκίμασα μέσω preware αλλά πάλι τίποτα. Καμία συμβουλή please ??
Link to comment
Share on other sites

απο πού το πήρες αν επιτρέπεται? και πόσο?

για το ελληνικό πληκτρολόγιο μήπως πρέπει να κάνεις κάποια επαναφορά και να ξαναπροσπαθήσεις?

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω, πολυ καλο μηχανημα, αξιζει παντως, εχω δουλεψει και το ipad και βρισκω να εχει καλυτερη ανταποκριση το touchpad. (προσωπικη μου γνωμη). Δεν ηταν και τοσο δυσκολο να το βρεις παντως στην αγορα, εαν ξερεις που να ψαξεις.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω, πολυ καλο μηχανημα, αξιζει παντως, εχω δουλεψει και το ipad και βρισκω να εχει καλυτερη ανταποκριση το touchpad. (προσωπικη μου γνωμη). Δεν ηταν και τοσο δυσκολο να το βρεις παντως στην αγορα, εαν ξερεις που να ψαξεις.

 

Για πείτε βρε παιδιά γιατί εμείς ακόμη τα περιμένουμε απο το e-shop!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

help again. Πήρα το toucpad, ακολούθησα τις οδηγίες πιστά και εγκατέστησα το ελληνικό πληκτρολόγιο μέσω του webos 4.3.1 ως ipk. Μετά έκανα αναβάθμιση του λογισμικού του touchpad σε 3.4 και μου διέγραψε το ελληνικό πληκτρολόγιο . Ξεκίνησα να κάνω την διαδικασία από την αρχή αλλά μου βγάζει μήνυμα πως δεν είναι συμβάτό το webos 3.0.4 . Δοκίμασα μέσω preware αλλά πάλι τίποτα. Καμία συμβουλή please ??

 

Μπορείς λίγο να γράψεις πιο αναλυτικά τι έκανες;

Είχες το TouchPad και του πέρασες διάφορα πράγματα, αλλά μετά σου έβγαλε ότι πρέπει να το αναβαθμίσεις σε 3.0.4, σωστά;

Αυτό ήταν λίγο χαζομάρα, αλλά ΟΚ δεν το ήξερες.

Αν επιτρέπεται ποιο πληκτρολόγιο κατέβασες; Μήπως είχες βάλει κάποιο που κυκλοφορούσε ΠΡΙΝ το 3.0.4; Γιατί αυτά που ήταν για το 3.0.2 π.χ. σταμάτησαν να λειτουργούν.

Επίσης είσαι σίγουρος ότι έχει διαγραφεί το πληκτρολόγιο το προηγούμενο;

Όταν λες ξεκινάς την διαδικασία, πότε ακριβώς στο βγάζει;

Link to comment
Share on other sites

Γενικα οταν το παρουμε κ εμεις οι υπολοιποι απο το eshop Δεν θα πρεπει να κανουμε update στο θεμα Software?. Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

Γενικα οταν το παρουμε κ εμεις οι υπολοιποι απο το eshop Δεν θα πρεπει να κανουμε update στο θεμα Software?.

 

Δεν το διατύπωσα σωστά μάλλον :)

Εννοώ πριν περάσουμε οτιδήποτε (αν μιλάμε για Homebrew) θα πρέπει να το έχουμε κάνει ήδη update στην έκδοση 3.0.4. Κι αυτό γιατί πιθανώς κάτι που θα έχουμε βάλει να μην είναι συμβατό με την 3.0.4.

Εδώ πάντως να πω, ότι οι πιο "καινούριες" συσκευές έρχονται ήδη με 3.0.4

Δεν ξέρω από πού είναι του e-shop (αν είναι refurbished ή τι είδους εισαγωγή και από πού), πάντως η έκδοσή αποτελεί και μια εν μέρει ένδειξη για το ποια παρτίδα είναι η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάμε καλά με το e-shop.gr.....Κι άλλη καθυστέρηση... Το παρήγγειλα 26, και έλεγε οτι 29 θα έχουν παραλαβή, μετά λέγαν στισ 4/1 η παραλαβή και τώρα πήρα και μου παν απο Δευτέρα....:shock::angry::rocket::protest:
Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το e-shop έχει χάσει κάθε ίχνος αξιοπιστίας εδώ και καιρό και είναι άσχημο γιατί είχε ξεκινήσει πολύ καλά.

Ελπίζω τουλάχιστον να τα πάρετε, έστω και καθυστερημένα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα μετα την νεα καθυστερηση και εφοσον απο χθες μου ειπαν οτι θα κανανε παραλαβη την Δευτερα σημερα τους ακυρωσα τα κομματια που παρηγγειλα, και στραφηκα σε ενα αλλο ταμπλετ εξισου καλο και με Android να τελειωνουμε.
Link to comment
Share on other sites

το touchpad το πήρα από το ebay σε προσφορά και τη λύση στο πρόβλημα μου βρήκα από το φόρουμ precentral απ' όπου κατεβάζεις τα αρχεία των πληκτρολογίων.
Link to comment
Share on other sites

εχω νευριασει και εγω με το e-shop...δεν ηταν ετσι αυτο το site παλιοτερα...το ακυρωσα και εγω...αν δεν εχουν κομματια σε προιοντα...να μην κανουν προσφορες...
Link to comment
Share on other sites

έλα ρε φίλε, εγώ δεν ήθελα να μπλέξω με αγγλίες και ebay και λοιπά... και περιμένω απο τις 25 το κ*λοeshop...Έστειλα και ένα "παραπονιάρικο"-υβριστικό email, αλλά ουδεμία απάντηση έλαβα... Αν δεν το φέρουν και αύριο θα τους ξεχέσ*!
Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HP TouchPad

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...