Jump to content

HP TouchPad


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σιγα μην περιμενω το eshop . πηρα απο το ebay και ξεμπερδεψα. οσο για το eshop αν ηταν θα το ειχε φερει. απλα εκανε μια διαφημιση για να βγει παλι στην επιφανεια. κακη ναι μεν αλλα και μονο που εμπαιναν μερικοι στην ιστοσελιδα τους για το touchpad, φαινεται τους εφτανε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 530
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχει αλλαξει κανεις ρυθμισεις για govnah η τις εχετε default ondemandctl 1728 mhz ?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

άντε, παραλάβαμε σήμερα....τώρα αρχίζει η ενασχόληση!

 

έτρεξα το quick install στο laptop και όταν μου ζήτησε να συνδέσω συσκευή σύνδεσα το ΤΡ, επέλεξα usb mode άλλα τίποτα...κάνω ασφαλή κατάργηση και το ΤΡ έκανε "ΑΧΧΧΧΧΧ" :p γιατί????

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

όχι, εκεί ήταν το λάθος μου! βρήκα και ότι για να το αποσυνδέεις απο τα windows πρέπει να κάνεις eject σαν δισκο!
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

μεγιες φιλε μου!

btw με uberkernel στα 1.8 παει σφεντονα το μηχανημα! :cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, απο τις 25 το περίμενα!

να ρωτήσω, αφού περάσω το preware, πρέπει να ξαναλλάξω το developer mode σε off ή αν γίνει αυτό δεν θα μπορεί να εγκαθιστά εφαρμογές?

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

@samniotis

Eγω το χω αφησει στο ΟΝ παντως.δεν ξερω αν δεν σαφηνει να μπεις preware μετα η να μην μπορεις να εγκαταστησεις εφαρμογες.

 

@GeorgeCm

καλοριζικο!

 

http://forums.webosnation.com/hp-touchpad-homebrew/297295-virtual-keyboard-layouts-patches-arrow-keys.html

αν την ακολουθησεις ακριβως την διαδικασια ολοκληρωνεται κανονικα φιλε μου.τουλαχιστον ετσι εγινε σε μενα.

εχεις ενεργοποιησει developer mode σωστα?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, απο τις 25 το περίμενα!

να ρωτήσω, αφού περάσω το preware, πρέπει να ξαναλλάξω το developer mode σε off ή αν γίνει αυτό δεν θα μπορεί να εγκαθιστά εφαρμογές?

 

Το Preware δεν χρειάζεται το mode σε on, αλλά καλό είναι να το αφήσεις on για το webOSQI. Ειδικά άμα το ψάξεις πολύ και του περνάς πράγματα. Κακό δεν κάνει. Ειδικά αν το ψάχνεις με patches κτλ πολύ, μπορεί να σε σώσει αν πάει κάτι στραβά.

 

Georgecm δες το λινκ που σου έβαλε ο jim. Αν έχεις πάλι πρόβλημα, γράψε λίγο πιο αναλυτικά τι κάνεις και τι συμβαίνει.

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

@ vadergr

ναι φιλε μου το touchplayer google it λιγο κ αν δεν βρεις το link να το κανω κανα upload εγω.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

μιά ερώτηση παιδιά

έτρεξα απο το pc το quick install και του ζήτησα να περάσει το greek.keypatch_1.0.2_all.ipk ώστε να έχω ελληνικά στο πληκτρολόγιο άλλα βλέπω φορτώνει εδώ και 2-3 λεπτά χωρίς να γίνεται τίποτα....είμαι σε dev mode και ξανακατέβασε μόνο του τους drivers...τί στο καλό κάνω λάθος? έχω την 3,0,4

 

τελείωσε άλλα δεν βλέπω πουθενά επιλογή για ελληνικό keyboard οπότε μάλλον δεν περάστηκε!

 

μόνος ρωτάω,μόνος απαντάω!

τελικά το πληκτρολόγιο ήταν στην επιλογή azerty-english για το δικό μου που έχει την 3.0.4!

απο αυτό γράφω τώρα.

Edited by samniotis
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 3.0.5 σήμερα. Μικρές σχετικά οι αλλαγές:

 

* Faster switching between Day, Week, and Month views, and faster event display in Calendar.

* Faster scrolling when reading an email message.

* Email attachments are now saved with draft messages.

* Added sender photos and IM presence indicators in Email.

* Improved stability when watching video in the Web app.

* Improved handling of MP3s that are transferred from a computer using USB Drive mode.

* Added a dedicated view of contacts available for a video call, for quicker setup of a video call.

* New alert when video quality might be lower because of network issues.

* When typing, pressing the space bar twice inserts a period. This can be toggled on and off.

* Auto-correction can be turned off directly from the onscreen keyboard.

* Added support for HTTP Live Streaming.

 

Δεν την έχω βάλει ακόμα, κυρίως δεν ξέρω αν δημιουργείται πρόβλημα στα ελληνικά.

Συνήθως κάποια patches σταματάν να λειτουργούν. Από ότι είδα δεν υπάρχει πρόβλημα αν τρέχετε Android (ντροπή σας έτσι κι αλλιώς :p )

 

Edit: Με βάση τα όσα διάβασα, κατά πάσα πιθανότητα τα ελληνικά (όπως και οι άλλες γλώσσες) δεν θα παίζουν μέχρι να γίνουν updated τα patches για το virtual keyboard.

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

αντε ωραια γιατι την πατησαμε "προς στιγμην" με το 3.05 .

παντως δεν πειραξε τπτα το patch κατα τ αλλα.moboot ,cwm,cm7 ολα στη θεση τους και ολα τα apps στο webos οπως ηταν.

nice.! :cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σωστό (χωρίς να σημαίνει ότι κάτι δεν θα πάει καλά αλλιώς) είναι το εξής:

 

Μπαίνεις στο Preware ---> Installed packages ----> Patch

Βρίσκεις το παλιό. Το επιλέγεις και κάνεις uninstall.

[Γενικά αυτό θα το συνιστούσα για patches που μπορεί να επηρεάζονται από updates (π.χ. kernels κτλ). ]

 

Κάνεις ένα Luna restart. Περνάς την 3.0.5 κανονικά στο Touchpad σου.

Κατεβάζεις το καινούριο αρχείο για το πληκτρολόγιο (αν δεν το έχεις, πες να σου δώσω λινκ).

Και το εγκαθιστάς ξανά.

 

Επαναλαμβάνω, δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται και χωρίς τέτοια διαδικασία. Αλλά αυτό είναι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

Πού μπορώ να βρω το touchpad σε καλή τιμή?Κάτω από 300 δηλαδή.

Έψαξα στο ebay αλλά φτηνό μόνο αμερική το βρήκα που αν το πάρω πληρώνω τελωνείο, ευρώπη το βρήκα 400+.

Στο skroutz δεν υπάρχει..

Και στο e-shop το ανέβασαν πάλι στα 400.

 

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

Πού μπορώ να βρω το touchpad σε καλή τιμή?Κάτω από 300 δηλαδή.

Έψαξα στο ebay αλλά φτηνό μόνο αμερική το βρήκα που αν το πάρω πληρώνω τελωνείο, ευρώπη το βρήκα 400+.

Στο skroutz δεν υπάρχει..

Και στο e-shop το ανέβασαν πάλι στα 400.

 

Καμιά ιδέα?

 

εβγαλε το eshop στα 299 το 32gb

http://www.e-shop.gr/newsletter/mail-120111.html

 

γνωρίζει κανείς τι είναι η θήκη που έχει το tp απο την κάτω μεριά που είναι το volume buttons? Αν πιέστει ανοίγει σαν συρταράκι!

Edited by samniotis
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Είναι η "θήκη" για την SIM card στις συσκευές 3G. Στα wi-fi δεν είναι τίποτα, αν δεν κάνω λάθος απλά γράφει το SN.
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποιο link για ελευθερο vnc?

mvnc vnc client λεγεται αυτος που υπαρχει αλλα ειναι με χρεωση.Μπορουμε να τον βρουμε πουθενα ή καποιο αλλο προγραμαμ να κανει την ιδια δουλεια? (remote desktop)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για το offtopic αλλα μπορει καποιος να μου πει πως μπαινει το ελληνικο πληκτρολογιο?

Πρεπει να περασουμε πρωτα το preware κ μετα να περασουμε το πληκτρολογιο κ που το βρισκουμε το preware?

To πληκτρολογιο το βρηκα κ ειναι συμβατο με το 3.0.5 αλλα μονο αυτο καταφερα να κανω...:rolleyes:

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται το Preware οπωσδήποτε.

 

Μπορείς και με το webOSQI.

Βάζεις σε developer mode το Touchpad, το συνδέεις μέσω usb στον υπολογιστή σου, ανοίγεις το webOSQI (webOS Quick Install), πατάς το + και μετά διαλέγεις από τον σκληρό σου το πληκτρολόγιο και το εγκαθιστά το πρόγραμμα. Από εκεί και πέρα γίνονται όλα μόνα τους.

 

Αν θέλεις μέσω Preware, τότε μεταφέρεις το αρχείο στο TP σου, ανοίγεις το Preware πηγαίνεις στο Install package, Browse και το διαλέγεις από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HP TouchPad

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...