Jump to content

Sony Xperia Play


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικα 8α ανοιξει το Google Market για την Ελλαδα για paid apps καιρος ειναι. Λογικα οταν κυκλοφορησει στη Ελλαδα πρεπει ανοιξει και το store αλλιως μονο απο playstaion Market δεν ξερω αν λειτουργει απλα φανταζομαι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για τις απαντησεις.λοιπον και το δικο μου ειχε 8 gb class 2 ειναι αγορασμενο απο birdfone.gr 520 ευρω.στο amazon.de το βρισκεις 480 συν μεταφορικα.το ειδα καπως αργα.στην Αγγλια τιμη στα 550 ευρω συν μεταφορικα.μαλλον για αυτο εκει εχουν βαλει 16 gb.φανταζομαι σε ολους ειχε τα δυο προστατευτικα οθονης και τον φορτιστη αυτοκινητου και την θηκουλα pouch.σωστα?

Τελος οχι δεν ειναι τοσο γρηγορο οσο το nexus s.

 

Εμένα ούτε pouch είχε, ούτε screen protectors. Φορτιστή αυτοκινήτου, ναι.

Σχετικά με τη σύγκριση με το Nexus S, θα τα βάλω δίπλα δίπλα για να είμαι πιο συγκεκριμένος. Πάντως, γεγονός είναι ότι είναι πολύ σβέλτο και ίσως ήταν ακόμη περισσότερο χωρίς το interface της SE.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ποσο το πηρες?εαν ειχε 16 gb microsdhc τοτε καλυτερα απο την 8 gb class2!-ακου class 2:mad:

 

Το πήρα από Clove, 399 Λίρες (χωρίς ΦΠΑ, λόγω εταιρικού ΑΦΜ).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

(χωρίς ΦΠΑ, λόγω εταιρικού ΑΦΜ).

 

 

έχε χάρη .... :shifty:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

http://unlockbootloader.sonyericsson.com/instructions

 

έχει ξεκλειδώσει κανείς τον bootloader ;

 

@laz37283 όταν μια εφαρμογή τρώει σκάλωμα και το σύστημα δεν μπορεί να την κλείσει κάνει reboot μόνο του είναι φυσιολογικό :) αυτό που δεν είναι φυσιολογικό είναι να το κάνει με τις εφαρμογές του συστήματος αλλά φαντάζομαι δεν θα στο ξανακάνει :p

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μας πει τα σχολια του για την καμερα του κινητου;;; Αξιζει η 5MP ή ειναι πολυ πισω σε σχεση με αλλες 8αρες;;;
http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου οταν λες αλλες 8αρες σημαινει οτι συγκρινεις μια 5mpixel με μια 8mpixel?μονη συγκριση που μπορει να γινει ειναι με αυτην την μπαζοκαμερα το htc desire hd.ειναι μια καλη τυπικη καμερα.το play το παιρνεις για τα χειριστηρια που εχει σε σχεση με παιχνιδια.σε αυτο εστιασε καλυτερα ,η καμερα ειναι παρακολουθημα,ενω στο xperia arc,η στο optimus 2x ειναι κατι που θεωρειται ιδιως στο arc,ατου.παντως ειλικρινα τωρα σε κινητο καλυτερη καμερα απο iphone 4 για ολα και για ημερα απο του galaxy s δεν εχω δει.το arc και το optimus ακομη δεν περασν απο τα χερια μου.ενω απαραδεκτη θεωρω αυτην που λεω πιο πανω.

 

Προφανως και δεν ψαχνω κινητο για την καμερα του γιαυτο και ρωταω σχετικα για το Play. θελω απλα να ξερω αν με τη καμερα που εχει το κινητο μπορεις να βγαλεις αξιολογες φωτογραφιες;;Οχι τιποτε HD ποιοτητες και ετσι. Εσενα προσωπικα που το χρησιμοποιεις δεν σε καλυπτει η συγκεκριμενη που εχει???

http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

βιντεο παρουσιαση απο techblog:

Sony Ericsson xperia play-Βιβτεο Παρουσιαση :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
... Αφου παμε να το τρεξουμε κανονικα και μας βγαλει το μηνυμα λαθους ,παταμε το κουμπι home για να μας ανοιξει την οθονη με τις προσφατες εφαρμογες ,multitask,και το τρεχουμε απο εκει ...

 

Την εφαρμογή την αγόρασες και πρέπει να καταφύγεις σε τέτοια κολπάκια για να παίξεις κανονικά ???? :wacko:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

ναι.δυστυχως υπαρχει καποιο bug στο παιχνιδι το ιδιο.

εχτες μου εστειλαν απο gameloft link απο το οποιο θα κατεβασω εκ νεου το παιχνιδι και θα πρεπει να λειτουργει.Το προβλημα ειναι επαναλαμβανω στο συγκεκριμενο παιχνιδι και οχι στο κινητο.

 

Ε κρίμα, μετά σου λέει γιατί δεν αναρωτιούνται γιατί δεν έχουν αγοράσει παιχνίδια από το οnline κατάτημα του SEXPlay ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος το εχει το κινητο μπορει να γραψει ποσα δευτερα κανει να bootarei?

Δεύτερα; Λεπτά, εννοείς! Κάνα δίλεπτο, σίγουρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όσοι θέλουν παραπάνω αυτονομία μπαταρίας υπάρχει και αυτή η λύση... για οποίον δεν το νοιάζει το μέγεθος...

υπάρχουν και για άλλα κινητά..

 

http://www.mugen-power-batteries.com/sony-ericsson/sony-ericsson-xperia-play-r880i/mugen-power-3600mah-extended-battery-for-sony-ericsson-xperia-play-r880i-verzion-xperia-play.html?r=15

 

 

Υ.Γ Έχει και 4500mah για το arc εκεί να δείτε πάχος...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Από ότι βλέπω στο site έχει κυκλοφορήσει επίσημα. Και στα καταστήματα διατίθεται
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τιμή προπαραγγελίας στο play.com: 650E... Με τόσα λεφτά παίρνεις android και NGP ή 3DS (μην πω psp και DS/3DS...)

 

Ναι και θα κυκλοφορησεις με 2 συσκευες κουμουντζα στη τσεπη. Πολυ εξηπνη παρατηρηση. Επισης αντι για ενα smartphone των 700+ (iphone για παραδειγμα) περνεις ενα mp3 player (που προφανως ειναι καλυτερο στο να πεζει mp3), μια καμερουλα 8mpixel (που τραβαει καλυτερες φωτογραφιες και video απο οποιοδηποτε κινητο), ενα κινητο των 20 ευρω (που εχει πολυ μεγαλυτερη αυτονομια απο οποιοδηποτε smartphone) ,ενα gameboy / psp που πεζει παιχνιδια καλυτερα απο ενα smartphone,και ενα ραδιοφωνακι των 20 ευρω που εχει τρελη αυτονομια.

 

Ετσι κυκλοφορεις με 63 συσκευες στη τσεπη, αλλα 1ον) σου βγενει φτηνοτερα και 2ον) κανεις τα παντα και καλυτερα.

 

Εν πασει περιπτωση το κινητο το επιασα για κανα τεταρτο στο χερι μου και επεξα και το Fifa. Συγκιρνωντας παντα με το HTC HD2 που εχω, στιβαροτατο κινητο, δεν τριζει ουτε με ανοιχτο το gamepad, γενικα γερη κατασκευη. Η οθονη μεγαλη και η αναλυση τουμπανο, αν και μου φανηκε βαρυ, σιγουρα πιο βαρυ απτο δικο μου. Καθαρα σαν smartphone ΔΕΝ μπορει να σταθει διπλα στα σημερινα κινητα, καθοτι λογω ογκου θα το συγκριναμε με τα κινητα με physical qwerty, ομως το play εχει μονο τον ογκο και οχι τις ευκολιες του qwerty. Απο κει και περα απο ταχυτητα δεν υστερει σε τιποτα (δεν ξερω ποια εκδοση ειχε αυτο που δοκιμασα δυστηχως) παντως ηταν πολυ πιο σφαιρατο απτο leo μου. Παντως ειναι προφανες οτι καποιος που θελει να πεζει παιχνιδια θα κινηθει προς τα κει, αντι να παρει ενα smartphone + μια φορητη κονσολα προφανως το play ειναι πιο συμφερουσα αγορα.Και για φορητη κονσολα, δεδομενου οτι ειναι ΚΑΙ smartphone που δεν κανει παραχωρησεις σε καποιον τομεα ειναι πολυ δυνατη προταση, αρκει να εχει και την καταλληλη τιμη. 400-450 πιστευω θα ηταν οτι καλυτερο, αναλογιζομενοι παντα οτι στοχευει κυριως ΚΑΙ σε μικορτερες ηλικες (17-25)

Edited by LuckyStriker
Link to comment
Share on other sites

παντως μεχρι τωρα η τιμη του εχει πεση παρα πολυ στα 370 ευρο περιπου μαλλον δεν κανει καθολου καλες πολησεις...:O

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η τιμη θα ειναι 499 (οπως εχει ανακοινωθει ηδη εδω και μερες). Ο λογος της χαμηλης τιμης ιεναι οτι οι πωλησεις του στις Ευρωπαικες χωρες που κυκλοφορησε πριν ερθει εδω ηταν για κλαματα....κριμα γιατι εχει παρα πολυ καλο h/w
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το κινητό έρχεται με κάποια παιχνίδια εγκατεστημένα. Ποιά είναι αυτά; Σε άσπρο χρώμα το έχει αγοράσει κανείς;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δοκιμασα το κινητο στον Γερμανο και απογοητευτηκα παρα πολυ απο την ανταποκριση του στην αφη .

 

Οι καρτελες δεν αλλαζαν με τιποτα , κουνιοταν αλλα δεν πηγαινε στην αλλη .

 

Με ποια εκδοση κυκλοφορησε το κινητο στον Γερμανο ξερουμε ?

 

Εχετε και εσεις τετοια αποκριση στην αφη ή κατι γινοταν με το συγκεκριμενο ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο.εγω δεν εχω κανεναθεμα.το κινητο ταχυτατο.μαλλον το συγκεκριμενο κατι θα ειχε.

 

Θα συμφωνήσω με τον φίλο laz.Το είδα το κινητό και συγκεκριμένα με την android 2.3.3,πήγαινε σφαίρα!Εμεινα πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι βλεπω το κινητο δεν "τραβαει"... Φαινεται απο τα λιγοστα σχολια στο φορουμ.

Αληθεια, περα απο τα εγκατεστημενα παιχνιδια, τι γινεται με κανουργια παιχνιδια;

Απο μπορεις να κατεβασεις και τι κοστος εχουν;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.εχει κανενα παιδι το εν λογω κινητο για να μας πει εντυπωσεις;ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα και χρονια πολλα.εχει κανενα παιδι το εν λογω κινητο για να μας πει εντυπωσεις;ευχαριστω.

 

Αν διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες, θα βρεις και τις εντυπώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Play

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...