Jump to content

Φωτογραφίες & βίντεο από Symbian^3 συσκευές


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα βγαλει η νοκια κινητο με δυνατη καμερα ξανα..για να δουμε,θα εχουμε επιστροφη στις παλιες καλες μερες??εχω βαρεθει να βλεπω τις επεξεργασμενες αηδιες σε παραδιπλα θρεντ..λαμπρη εξαιρεση το πιξελ 2 αλλα υψηλη η τιμη του

 

 

 

Περιμένουμε να σε δούμε στα παραδίπλα thread με τα αποτελέσματα φυσικότητας

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε να σε δούμε στα παραδίπλα thread με τα αποτελέσματα φυσικότητας

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

θα περιμενεις για πολυ ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Για φυσικότητα δεν ξέρω, αλλά αν αληθεύει, ετοιμάζει κάτι δυνατό

 

http://bgr.com/2018/04/02/nokia-9-specs-leak-triple-camera-system/

 

Τριπλή κάμερα, οπτικό ζουμ 4Χ, αισθητήρας 40MP και μέγεθος ίσο ή και μεγαλύτερο από το 1020 και φλας ξένου για πρώτη φορά μετα από 5 χρόνια!!!

 

Όσο για φυσικότητα, την καλύτερη ισορροπία ανάμεσα σε φυσικό και overprocessed την είδα στα ελάχιστα δείγματα του ακυκλοφόρητου "McLaren", Lumia 1030. Ίσως το Νόκια 9 να γίνει αυτό που περιμέναμε για χρόνια, ο διάδοχος των 808 και 1020

Edited by Mivas

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Για φυσικότητα δεν ξέρω, αλλά αν αληθεύει, ετοιμάζει κάτι δυνατό

 

http://bgr.com/2018/04/02/nokia-9-specs-leak-triple-camera-system/

 

Τριπλή κάμερα, οπτικό ζουμ 4Χ, αισθητήρας 40MP και μέγεθος ίσο ή και μεγαλύτερο από το 1020 και φλας ξένου για πρώτη φορά μετα από 5 χρόνια!!!

 

Όσο για φυσικότητα, την καλύτερη ισορροπία ανάμεσα σε φυσικό και overprocessed την είδα στα ελάχιστα δείγματα του ακυκλοφόρητου "McLaren", Lumia 1020. Ίσως το Νόκια 9 να γίνει αυτό που περιμέναμε για χρόνια, ο διάδοχος των 808 και 1020

συμφωνω οτι η ισορροπια ειναι αναμεσα στα 2 που λες

το 808 τραβαγε καλα και εχοντας πολυ πληροφορια το δουλευες λιγο μετα στο pc..το 1020 επισης πολυ καλο

τσεκαρε παντως και το πιξελ 2.Αν δεις φωτο σε μεγαλη οθονη νομιζεις οτι εχουν τραβηχτει απο compact camera,εχει κανει πολυ καλη δουλεια η google

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάπως έτσι πέρασα το σημερινό μου απόγευμα.

Με WIpeout 2097 και Twisted Metal 2.

 

Είπα να ανεβάσω μία φωτογραφία της αγαπημένης μου ηλεκτρονικής συσκευής EVER. Το PSX.

 

808 PV:

 

39668363330_96a114ec30_o.jpg2018-04-15-1017 by thePRODIGY, on Flickr

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για φυσικότητα δεν ξέρω, αλλά αν αληθεύει, ετοιμάζει κάτι δυνατό

 

http://bgr.com/2018/04/02/nokia-9-specs-leak-triple-camera-system/

 

Τριπλή κάμερα, οπτικό ζουμ 4Χ, αισθητήρας 40MP και μέγεθος ίσο ή και μεγαλύτερο από το 1020 και φλας ξένου για πρώτη φορά μετα από 5 χρόνια!!!

 

Όσο για φυσικότητα, την καλύτερη ισορροπία ανάμεσα σε φυσικό και overprocessed την είδα στα ελάχιστα δείγματα του ακυκλοφόρητου "McLaren", Lumia 1030. Ίσως το Νόκια 9 να γίνει αυτό που περιμέναμε για χρόνια, ο διάδοχος των 808 και 1020

Είδε το P20 της Huawei και είπε, πρέπει να απαντήσουμε κι εμείς με κάποιο Nokia.

Έμελε να είναι το Nokia 9 μάλλον!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα ξεπεραστεί αυτός ο γερολυκος 808, ο πραγματικός βασιλιάς της φωτογραφίας...

 

Το πρώτο 40άρι με το τελευταίο 40άρι, ZEISS Vs LEICA, Large sensor + PureView Vs triple camera.

 

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/22923_By_popular_demand_Nokia_808_Pu.php

 

Ας ελπίσουμε η ναυαρχίδα της νέας Νόκια να είναι κοντά αν όχι καλύτερη από το 808. Θέλουμε ποιότητα και φυσικότητα ;)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα ξεπεραστεί αυτός ο γερολυκος 808, ο πραγματικός βασιλιάς της φωτογραφίας...

 

Το πρώτο 40άρι με το τελευταίο 40άρι, ZEISS Vs LEICA, Large sensor + PureView Vs triple camera.

 

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/22923_By_popular_demand_Nokia_808_Pu.php

 

Ας ελπίσουμε η ναυαρχίδα της νέας Νόκια να είναι κοντά αν όχι καλύτερη από το 808. Θέλουμε ποιότητα και φυσικότητα ;)

 

Mivas, αυτό ανέβασέ το και στο άλλο φωτογραφικό θέμα.. ; )

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα ξεπεραστεί αυτός ο γερολυκος 808, ο πραγματικός βασιλιάς της φωτογραφίας...

 

Το πρώτο 40άρι με το τελευταίο 40άρι, ZEISS Vs LEICA, Large sensor + PureView Vs triple camera.

 

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/22923_By_popular_demand_Nokia_808_Pu.php

 

Ας ελπίσουμε η ναυαρχίδα της νέας Νόκια να είναι κοντά αν όχι καλύτερη από το 808. Θέλουμε ποιότητα και φυσικότητα ;)

....χμμμ και χωρίς ois παρακαλώ!!! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

....χμμμ και χωρίς ois παρακαλώ!!! ;)

 

Καλά, το 808 τη νύχτα θέλει χέρι αγάλματος ή τρίποδο. Τότε ναι, βγάζει άψογες βραδυνές.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γενικά σε πλήρη ανάλυση μην τραβάς και πολύ. Η ίδια σε PV 8MP θα έβγαινε ακόμα καλύτερη.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

παντως και η ατμοσφαιρα την μερα εκεινη ηταν για τα πανηγυρια...

εχω την εντυπωση οτι απεδωσε τελεια την πραγματικη εικονα....

η φυσικοτητα ειναι κορυφαια γιαυτο πηρε την θεση του 1020....

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ, εννοείται δεν έχει κάποιο "θέμα" η φωτό! Κλασσική 808 φωτογραφία, ρεαλιστικότατη!

 

Απλά αν τράβαγες ακριβώς την ίδια σε 8mp PV θα ήταν ακόμα καλύτερη. Εμπειρικά το λέω.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως τα λες ειναι...

ειναι απο τις λιγες φορες που δεν τραβηξα και με τις 2 αναλυσεις...

νομιζω ομως οτι οταν εχει βαθος το τοπιο η μεγαλη αναλυση γραφει πιο καλα τα μακρινα.....

στα μεσαια και κοντινα τα 8 ειναι μονοδρομος....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

39915278220_07d676a09f_o.jpg2017-09-13-0275 by alek 1402, on Flickr

41722683261_b3d6acbd69_o.jpg2017-09-13-0274 by alek 1402, on Flickr

 

η ιδια στις 2 αναλυσεις.. αν τις δεις σε πληρες μεγεθος στην μεγαλη θα δεις την διαφορα στις ταμπελες στο βαθος.....

Link to comment
Share on other sites

Καλο Μηνα παιδακια...

 

Καλό μήνα! Τι ομορφιές από το 808! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικά σε πλήρη ανάλυση μην τραβάς και πολύ. Η ίδια σε PV 8MP θα έβγαινε ακόμα καλύτερη.

 

Για μακρινές, είναι καλό το PureView Zoom σε 2/3 MP. Ουσιαστικά είναι σα να κάνεις περικοπή από πλήρη ανάλυση, μόνο που είναι καλύτερα εστιασμένη και πιο καθαρή ;)

 

Για τοπία και μεγαλα πλάνα όντως η πλήρης ανάλυση ενδείκνυται και για κοντινές, πορτραίτα ή βραδυνές και δύσκολες γενικά, καλύτερα λειτουργία PureView. Όσο πιο κοντινή τόσο ρίχνεις τα MP και αυξάνεις την καθαρότητα με αυξημένο PureView. ;)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Παρ'τε μερικές randoμιές από το (σκονισμένο) ""playroom"" μου.

 

* Πρέπει να βγάλω σύντομα μερικές βραδινές με light trails από καμιά γέφυρα στην Κηφισού (ύψος ΙΚΕΑ).

Το σκέφτομαι εδώ και καιρό αλλά πάντα το αναβάλω. Οι βραδυνές και δη οι light trails είναι ο λόγος που έχω το 808 εξάλλου.

 

42930131562_3b1ab026db_k.jpg2018-06-24-1146 by thePRODIGY, on Flickr

 

41169538840_6166edfd40_k.jpg2018-06-24-1153 by thePRODIGY, on Flickr

 

H μοναδική φιγούρα pop που έχω και μία από τις ελάχιστες που μου αρέσουν πολύ. Άντε να έπαιρνα και τους Sοnic, Κrueger, Hetfield κάποια στιγμή στο μέλλον.

29107185378_3c35a56de5_k.jpg2018-06-24-1150 by thePRODIGY, on Flickr

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...