Jump to content

Φωτογραφίες & βίντεο από Symbian^3 συσκευές


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρία θέματα θεωρώ υπερβολικά μπανάλ. Τα λουλούδια, το φεγγάρι και το ηλιοβασίλεμα βεβαίως.

Περνώντας όμως από παραλιακή σήμερα, δεν άντεξα... ήταν τόσο όμορφος ο ουρανός που έπρεπε να βγάλω μερικές.

 

Βούλα, "Νότος", με Nokia 808.

 

39394468361_e7de2b7e17_o.jpg2017-12-30-0771 by thePRODIGY, on Flickr

 

38686472334_d5a55d9e8d_o.jpg2017-12-30-0789 by thePRODIGY, on Flickr

 

Είχα βγάλει και με τον κορεσμό σχεδόν τέρμα πάνω, όμως το αποτέλεσμα ήταν σαν να είχε πάρει φωτιά ο ουρανός και είχε γεμίσει η θάλασσα αίμα. Σκηνές αποκάλυψης δηλαδή :P

Προτίμησα το πιο "φυσικό" αποτέλεσμα για το οποίο φημίζεται το 808.

 

Δεν ξέρω τι λες για τα ηλιοβασιλέματα, αλλά εδώ τα δικά σου υπέροχα! :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χμμμ και το εδώ το δικό σου σε ποιά περιοχή είναι; ;)

 

Freiburg im Breisgau, νοτιοδυτική Γερμανία, μια πράσινη ποδηλατούπολη μέσα στο μέλανα δρυμό, κοντά σε Γαλλία (Στρασβούργο) και Ελβετία (Βασιλεία) :)

 

Με το καλό να μπει η νέα χρονιά! Χρόνια πολλά σε όλους!!! :D

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Επίσης Mivas, χρόνια πολλά!!

Και μία σημερινή από τον λόφο Φιλοπάππου:

 

Nokia 808

 

39381411312_b39d0943ea_o.jpg2017-12-31-0837 by thePRODIGY, on Flickr

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Freiburg im Breisgau, νοτιοδυτική Γερμανία, μια πράσινη ποδηλατούπολη μέσα στο μέλανα δρυμό, κοντά σε Γαλλία (Στρασβούργο) και Ελβετία (Βασιλεία) :)

 

Με το καλό να μπει η νέα χρονιά! Χρόνια πολλά σε όλους!!! :D

Ξέρω που είναι. Έχω κάνει Γερμανία. Έχουν καταγραφεί και οι υψηλοτερες θερμοκρασίες εκεί το καλοκαίρι. Πάνω από 40°C...

Βγάλε καμιά φωτογραφία κι από εκείνα τα μέρη!!!! ;) Έχεις και το 808 νομίζω;...

 

Καλή χρονιά και σε σένα Mivas!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους και να περναμε οσο πιο καλα μπορουμε...

38714358544_90b52b8276_o.jpg2017-12-31-0498 by alek 1402, on Flickr

 

ΑΣΧΕΤΟ... ΣΤΟ 808 ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΤΟ VIBER??????

Edited by alek1402
Link to comment
Share on other sites

ΑΣΧΕΤΟ... ΣΤΟ 808 ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΤΟ VIBER??????

 

Νομίζω πως όχι αλλά μακάρι να με διαψεύσει κάποιος.

Έχω επίσης την ίδια απορία για το Telegram.

 

@Getsopoulos: Aν διαβάζεις αυτές τις γραμμές απάντησέ μου ρε συ γιατί βαριέμαι να σου στέλνω τέτοια περασμένη ώρα στο κινητό : )

Απίθανη εφαρμογή το Telegram. Ό,τι καλύτερο έχω χρησιμοποιήσει για instant messaging.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή εδώ είναι από Ψυρρή.

Ξεχασμένος χώρος, πρέπει να λειτουργούσε σαν τζαμί.

 

Μου "έβγαζε" κάτι...απόκοσμο. Σαν να ήταν σκηνικό. Σαν δωμάτιο από videogame. Οι υφές, τα χρώματα. I dunno...!

Με Nokia 808:

 

25321213058_ce43339928_o.jpg2017-12-20-0523 by thePRODIGY, on Flickr

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη δεν υπαρχει, αλλα δεν ξερω αν υποστηριζεται το web app του telegram, αν θες δοκιμασε το: https://web.telegram.org

 

Παλια υποστηριζοταν

 

Επισης, υπαρχει Java app που ομως ειναι παλιο: https://www.yomiprof.com/2014/07/download-telegram-messenger-for.html

 

Πριν 1-1+ χρονο δουλευε

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραίες φωτό παιδιά! Καλή χρονιά να έχουμε! :D

 

Για το Viber που ανέφερε κάποιος, υπήρχε εφαρμογή για μηνύματα μόνο, αλλά δεν ξέρω αν λειτουργεί πλέον, μιας και χρησιμοποιώ περιστασιακά μόνο το Skype (λειτουργούσε μέχρι πριν κάποιο διάστημα).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρω που είναι. Έχω κάνει Γερμανία. Έχουν καταγραφεί και οι υψηλοτερες θερμοκρασίες εκεί το καλοκαίρι. Πάνω από 40°C...

Βγάλε καμιά φωτογραφία κι από εκείνα τα μέρη!!!! ;) Έχεις και το 808 νομίζω;...

 

Καλή χρονιά και σε σένα Mivas!!!

 

Πολύ σωστά, θεωρείται η πιο ηλιόλουστη και ζεστή πόλη της Γερμανίας (ήσουν εδώ κοντά; Καμιά Στουτγάρδη μήπως που έχει πολλούς Έλληνες?)

 

Το 808 κάθεται συνήθως σπίτι, μιας και έχω εκεί τον ελληνικό αριθμό και έτσι αν βγάλω καμιά φωτό είναι με το LUMIX CM1 (όπου έχω τον γερμανικό αριθμό), το άλλο υβρίδιο με μεγάλο αισθητήρα. Αλλά μου λείπει η ανάλυση του 808, όπως και το φλας ξένου όταν το χρειάζομαι ;)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ορίστε και μερικές startrail φωτογραφίες με το Nokia 808 PV.

Είναι από την περίοδο που απουσίαζα από το site. Νομίζω δεν έχουμε πολλά δείγματα με startrails στο νήμα αυτό, οπότε... enjoy!

 

Κάθε φωτογραφία στην ουσία αποτελείται από εκατοντάδες φωτογραφίες βγαλμένες με το 808 και φυσικά τρίποδο, σε διάστημα 30-50 λεπτών (αν θυμάμαι καλά κάπου τόσο ήταν).

Φυσικά δεν υπάρχει επεξεργασία (ποτέ δεν ρετουσάρω τις φωτογραφίες μου γιατί πολύ απλά δεν γνωρίζω το άθλημα καθόλου).

Οι εικόνες ενώθηκαν με το freeware πρόγραμμα StarStax.

 

24417206352_cc3abacba9_o.jpgNokia 808 polluted sky, star-trails. 1st attempt ever. by thePRODIGY, on Flickr

 

24382683200_2c5dcf29d9_o.jpgNokia 808 PV by thePRODIGY, on Flickr

 

28487395782_ef2f21f38f_o.jpgStarStaX_2016-07-27-6805-2016-07-27-7304_lighten by thePRODIGY, on Flickr

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Niiiice Bill :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και μερικές startrail φωτογραφίες με το Nokia 808 PV.

Είναι από την περίοδο που απουσίαζα από το site. Νομίζω δεν έχουμε πολλά δείγματα με startrails στο νήμα αυτό, οπότε... enjoy!

 

Κάθε φωτογραφία στην ουσία αποτελείται από εκατοντάδες φωτογραφίες βγαλμένες με το 808 και φυσικά τρίποδο, σε διάστημα 30-50 λεπτών (αν θυμάμαι καλά κάπου τόσο ήταν).

Φυσικά δεν υπάρχει επεξεργασία (ποτέ δεν ρετουσάρω τις φωτογραφίες μου γιατί πολύ απλά δεν γνωρίζω το άθλημα καθόλου).

Οι εικόνες ενώθηκαν με το freeware πρόγραμμα StarStax

 

Ελα ρε, τι ωραίες που είναι! Good job! ;)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Σας μερσώ guys!

Η αλήθεια είναι πως θέλω να βγάλω κι άλλες (όπως και να δω και από άλλα μέλη) αλλά στην Αθήνα είναι πολύ δύσκολο να βρεις μαύρο και καθαρό ουρανό.

Άσε που απαιτείται από μισή έως και πάνω από μία ώρα υπομονής για μία φωτογραφία.

Edited by thePRODIGY
Σύνταξη

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Νοκιάρα Ν8-00

Γιατί είναι η βραδιά του απόψε και γιατί Τσαμπίκα.

 

 

14700056358_a095a64229_o.jpg2013-09-03-143 by thePRODIGY, on Flickr

 

Eπίσης Ν8-00, flash xenon

 

16898781188_5338569395_o.jpg2015-04-09-1510 by thePRODIGY, on Flickr

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι κινητάρα ρε φίλε, μπράβο τέλειες φωτογραφίες, εξαιρετικές σαν άποψη και σαν εκτέλεση. Βέβαια Ν8 αυτό, η εκτέλεση εύκολη είναι εξάλλου με τέτοια κάμερα, ούτε το S8 plus δε το πιάνει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Nokia 808

 

8mp, PureView

 

32369618555_caa23be254_c.jpgn808 by foxy4270, on Flickr

 

 

 

Αν σήκωνες λίγο το κάδρο και κεντράριζες το διάδρομο που είναι μπροστά, θα γινόταν πιστεύω εξώφυλλο ταινίας θρίλερ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να στε καλα παιδια...ειναι αυτο που λεμε "να βρεθεις στο καταλληλο μερος, τη καταλληλη στιγμη'

 

Φοβερηηη. Την είχα κάνει άλλωστε και favorite με το που την ανέβασεις πριν λίγο καιρό.

Μία σημερινή από Ομόνοια, με Nokia 808 PV:

 

25973003717_665a26d5bf_k.jpg2018-03-16-0991 by thePRODIGY, on Flickr

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν έχει να ζηλέψει σχεδόν τίποτα από τα άλλα κινητά το N8, σε κάμερα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θα βγαλει η νοκια κινητο με δυνατη καμερα ξανα..για να δουμε,θα εχουμε επιστροφη στις παλιες καλες μερες??εχω βαρεθει να βλεπω τις επεξεργασμενες αηδιες σε παραδιπλα θρεντ..λαμπρη εξαιρεση το πιξελ 2 αλλα υψηλη η τιμη του
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...