Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κανενας ρε παιδια??? τι εγινε ... εχει πεθανει τελειως αυτο το νημα??? :(

Δεν πεθανε ακόμη, αλλά η LG κάνει ότι μπορει..!ICS ακόμα τίποτα...!!

Πάντως όσον αφορά την μπαταρία, είχα ψάξει κι εγώ και δεν βρήκα τίποτα σε ίδιο μέγεθος...

Link to comment
Share on other sites

ics παιδια το κοβω να μην μας δινουνε!!επισημα βεβαια.Για αυτο και αποφασισα να μην τους ξαναδωσω ουτε φραγκο.Δεν τους εμπιστευομαι πλεον ρε αδελφε!!!!!dual ram ελεγαν ......ταχυτατο ελεγαν....δεν φταινε αυτοι αλλα εγω που τους πιστεψα.ΡΕ ΟΥΣΤ!!!!!!!:mad:

:lol::lol: Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου! Κι εγώ θα τους κάνω εμπάργκο και στα άλλα προϊόντα (οθόνες, DVD κλπ) γιατί την κοροϊδία δεν την μπορώ... :mad:

Link to comment
Share on other sites

αυτες μηπως τις εχει δοκιμασει κανεις?

http://www.ebay.com/itm/220931747434?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

 

Δεν έχω δοκιμάσει τις συγκεκριμένες αλλά γενικά στις μπαταρίες η εμπειρία μου λέει ότι πληρώνεις παίρνεις. Αυτή η μπαταρία θα είναι χειρότερη από την εργοστασιακή και ας λέει 1700mAh. Αν σε παίρνει πάρε κάτι επώνυμο όπως:

http://www.mugen-power-batteries.com/mugen-power-1700mah-extended-battery-for-lg-optimus-2x-p990-t-mobile-g2x.html

Φυσικά άλλο 8€ και άλλο 35€. Εσύ αποφασίζεις! :)

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω αλλα ειναι αρκετα ακριβη η mugen και επειδη βγαζω περιπου 2 μερες με την μαμα μπαταρια με normal χρηση δλδ λιγο απ'ολα, ελεγα μηπως δοκιμαζα καμια οικονομικη για να βγαζει τουλαχιστον 3 μερες νορμαλ ή 2 με αρκετη χρηση. απλα επειδη ειναι απο hong kong αν και τις βρηκα και απο Αγγλια ακριβως τις ιδιες, ρωταω μην εχουμε κανα απροοπτο σκασιμο μπαταριων. Ειναι κατι που δεν θελουμε :)
Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω αλλα ειναι αρκετα ακριβη η mugen και επειδη βγαζω περιπου 2 μερες με την μαμα μπαταρια με normal χρηση δλδ λιγο απ'ολα, ελεγα μηπως δοκιμαζα καμια οικονομικη για να βγαζει τουλαχιστον 3 μερες νορμαλ ή 2 με αρκετη χρηση. απλα επειδη ειναι απο hong kong αν και τις βρηκα και απο Αγγλια ακριβως τις ιδιες, ρωταω μην εχουμε κανα απροοπτο σκασιμο μπαταριων. Ειναι κατι που δεν θελουμε :)

Παίδες, γεια σας.Καινούργιος στο forum όπως καινούργιος στα android απ ότι θα δείτε σε λίγο. Απέκτησα ένα ελαφρός μεταχειρισμένο lg optimus 3d.Μου

είπανε να το κάνω επανεκκίνηση εργοστασιακών ρυθμίσεων για κάποιο λόγο.Μπήκα στο ανάλογο μενού και αντί προφανώς να πατήσω αυτό που έπρεπε πάτησα

format system:(.Το τηλέφωνο τώρα δε δείχνει τίποτα, μόνο το λογότυπο τηw lg όπως και το recovery system αν το λέω καλά.Τι κάνω τώρα: Το πετάω ή υπάρχει κάποια λύση:Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντησή σας. Το τηλέφωνο πριν λειτουργούσε κανονικά.

Edited by panosart
Link to comment
Share on other sites

επειδη το νημα δεν βαδιζει ιδιαιτερα απ'οτι φαινεται, για ριξε μια ματια στην σελιδα 77 μηπως σε βοηθησει κατι. εχει οδηγιες πως θα βαλεισ ρομ στο κινητο σου. Δεν το εχω κανει ποτε και δεν ξερω, αλλα επειδη θα ηθελα κι εγω να αλλαξω με καμια αλλη μηπως δω αλλαγη, φοβαμαι να το κανω μην παθω καμια ζημια γιατι μετα αντε να βρεις βοηθεια.

εσενα ουτως η αλλως τωρα δεν εχει λειτουργικο μαλλον επομενως δεν εχεις και να χασεις τιποτα. δες τις οδηγιες, ισως σε βοηθησουν να λυσεις το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου το έφερε φίλος απο Γερμανία και του το αγόρασα δεν εχει απόδειξη αγοράς δεν το παίρνουν για servis τώρα που δεν έχει?

 

Οχι φυσικα!δεν κανει τιποτα τετοιο.εαν εχει την αποδειξη αγορας παιρνει τηλ στην υπηρεσια (δες στο site της lg ) το τηλεφωνο και το στελνει για επαναφορα λογισμικου που το κανουν στην lg.:)

 

Το κινητό μου το έφερε φίλος απο Γερμανία και του το αγόρασα δεν εχει απόδειξη αγοράς δεν το παίρνουν για servis τώρα που δεν έχει?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται ευχαριστω.Ολοι μια παρεα ειμαστε,με κοινα ενδιαφεροντα και μας ποναει το ιδιο η τσεπη.

Ενημερωσε εδω μολις εχεις νεοτερα και προσοχη,δεν φταις εσυ ξαφνικα το εκανε μετα απο συνδεση με το λογισμικο τους.οσο για την

 

δεν χρειαζεται ευχαριστω.Ολοι μια παρεα ειμαστε,με κοινα ενδιαφεροντα και μας ποναει το ιδιο η τσεπη.

Ενημερωσε εδω μολις εχεις νεοτερα και προσοχη,δεν φταις εσυ ξαφνικα το εκανε μετα απο συνδεση με το λογισμικο τους.οσο για την αποδειξη μην σου ξεφυγει οτι δεν την εχεις ,πες οτι ειναι στην γερμανια το χαρτι και ειναι δυσκολο αυτην την στιγμη να το παρεις:happy:να δουν με το imei.

Το τηλέφωνο το πήρε ένας φίλος και το έκανε να λειτουργηση.Μου είπε ότι έβαλε μία rom που βρήκε στο διαδίκτυο.Αλλά

δεν αναγνωρίζει την κάρτα sim,δεν λειτουργούν τα κάτω κουμπιά αφης και το περιβάλλον εργασίας δεν είναι το ίδιο ή αν το γράφω σωστά to launcher .Ξέρεις κάτι γιαυτό?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ηταν καλυτερα να εκανες αυτο που σου ειπα ,τωρα δεν μπορεις να το στειλεις γιατι θα σου πουν οτι εσυ το πειραξες.:confused:

 

Καλά εκείνο είναι εύκολο να ξαναγίνει.Αλλά δε θα το πάρουν ακόμα και αν είναι να πληρώσω την επισκευή ή το service του ότι τέλος

πάντων και να θέλει?

Link to comment
Share on other sites

Καλά εκείνο είναι εύκολο να ξαναγίνει.Αλλά δε θα το πάρουν ακόμα και αν είναι να πληρώσω την επισκευή ή το service του ότι τέλος

πάντων και να θέλει?

Το service τους είναι παρα πολύ καλό και φθηνό. Θα στο φτιάξουν έτσι και αλλιώς απλώς ίσως σου ζητήσουν χρήματα αν τους πεις όλα αυτά με την απόδειξη κλπ. Πάντως εμένα μου το είχαν φτιάξει τσάμπα και δεν μου ζητήσαν καν απόδειξη. Σε αυτά τα θέματα είναι κύριοι. Στα θέματα αναβάθμισης πάνε λίγο πίσω... κανα χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν γίνεται το root γιατί και από τον οδηγώ που έχει το φορουμ αλλά και άλλους που βρηκα δεν γίνεται τίποτα. Δοκίμασα με το easyoneclick αλλά μου λέει δεν βρέθηκε ο adbd driver κάνει κάποιες προσπάθειες για root και το προγραμμα κολλάει (usbdebbuging είναι ενεργό). Πέρασα τους drivers που λεει στον οδηγό τίποτα μετά το πρώτο restart εντοπίζει το κινητό το ξαναχάνει και έτσι γίνεται για πολύ ώρα με αποτέλεσμα να θέλει να βγαλεις το καλώδιο από τον υπολογιστή γιανα στρώσει.

 

Ε΄χετε καμια ιδέα ???

 

Ευχαριστώ

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το πήρε ένας φίλος και το έκανε να λειτουργηση.Μου είπε ότι έβαλε μία rom που βρήκε στο διαδίκτυο.Αλλά

δεν αναγνωρίζει την κάρτα sim,δεν λειτουργούν τα κάτω κουμπιά αφης και το περιβάλλον εργασίας δεν είναι το ίδιο ή αν το γράφω σωστά to launcher .Ξέρεις κάτι γιαυτό?

Ξέρεις ποιά rom έβαλε; Από αυτά που λες, πιστεύω ότι έβαλε κάποια από τις ανεπίσημες ICS roms κι όχι την επίσημη GB rom.

 

Αν έκανε το πρώτο, τότε πρέπει να βάλει και την ανάλογη baseband. Δες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1974734

 

Για να γυρίσει στην επίσημη GB rom αν έβαλε ήδη μία ISC rom (εκτός από την CM), υπάρχουν διάφοροι οδηγοί στο xda.

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν γίνεται το root γιατί και από τον οδηγώ που έχει το φορουμ αλλά και άλλους που βρηκα δεν γίνεται τίποτα. Δοκίμασα με το easyoneclick αλλά μου λέει δεν βρέθηκε ο adbd driver κάνει κάποιες προσπάθειες για root και το προγραμμα κολλάει (usbdebbuging είναι ενεργό). Πέρασα τους drivers που λεει στον οδηγό τίποτα μετά το πρώτο restart εντοπίζει το κινητό το ξαναχάνει και έτσι γίνεται για πολύ ώρα με αποτέλεσμα να θέλει να βγαλεις το καλώδιο από τον υπολογιστή γιανα στρώσει.

Μήπως εννοείς το SuperOneClick; Αν ναι, αυτό κάνει root μόνο Froyo roms. Αν έχεις GB rom τότε το ρουτάρισμα γίνεται με άλλη μέθοδο. Δες τον αναλυτικό οδηγό εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335371

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Αυτή την περίοδο φτιάχνω μία εφαρμογή που μετράει αποστάσεις στα αντικείμενα που βλέπει η κάμερα. Μέχρι τώρα δούλευα σε κινητά που έχουν μία μόνο κάμερα, και αυτό μου έχει κάνει την ζωή δύσκολη. Σκεφτόμουν να αγοράσω ενα optimus 3d , μόνο και μόνο για τις στερεοσκοπικές κάμερες. αλλά απο όσο γνωρίζω σε android είναι αδύνατο να ανοίξεις δύο instances της κάμερας που να περνούν δεδομένα απο διαφορετικές κάμερες (πχ σε συμβατικές συσκευές δέν γίνετε να έχεις ταυτόχρονα ανοιχτή και την μπροστά , καί την πίσω κάμερα).

Αυτο που ψάχνω είναι τι διαφορές υπάρχουν προγραμματιστικά για την προσπέλαση των δύο καμερών πίσω σε σχέση με τις συμβατικές συσκευές ( πχ camera.open(1) για πίσω κάμερα camera.open(2) για μπροστά κάμερα σε συμβατικές συσκευές). το optimus 3d όταν τραβάει μία φωτογραφία σε 3d πώς εξάγει την πληροφορία ( πχ μια εικόνα με την δεξια εικόνα στα δεξια, και την αριστερή στα αριστερα? είναι μπλεγμένες οι εικόνες ανα στήλη? άλλος τρόπος?)

Θα με βοηθούσε πάρα πολύ αν κάποιος μπορούσε να ανεβάσει , η να μου στείλει ένα link με 3d εικόνα τραβηγμένη με το lg optimus 3d για να μπορέσω να την αναλύσω να δώ αν όντως μου κάνει η συσκευή για τον σκοπό που την θέλω.

Link to comment
Share on other sites

βασικά μου απάντησαν στο αντίστοιχο στο xda- devs. jps οι δυο εικόνες η μία δίπλα στην άλλη . αλλα στείλε να δοκιμάσω και τον αλγόριθμο που έχω μέχρι τώρα :P αν μπορείς να τραβήξεις αντικείμενα το ένα πίσω απο το άλλο να δώ και το βάθος πως είναι θα το εκτιμούσα . στείλε εδώ pm αν είναι.
Link to comment
Share on other sites

ηταν καλυτερα να εκανες αυτο που σου ειπα ,τωρα δεν μπορεις να το στειλεις γιατι θα σου πουν οτι εσυ το πειραξες.:confused:

 

Εντάξει φίλε μου, μου το φτιάξανε στην lg. Σίγουρα είναι το καλύτερο service που έχω δει.Δε μου ζητήσανε απόδειξη, αλλάξανε την οθόνη και βάλανε καινούριο λογισμικό και όλα αυτά δωρεάν!Μπράβο στην lg.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχουν το καλυτερο service ,κοντα στον πελατη.ομως απο αναβαθμισεις μας εχουν απογοητευσει τραγικα!:(

Μπορείς να μου πεις αν μπορώ να αλλάξω τα καπάκια απο το lg optimus 3d,ξέρεις αυτά για τη θύρα της φόρτισης και της HDMI.Κόπηκε αυτό της φόρτισης.Που μπορώ να βρω

Και κάτι ακόμη μετά την επισκευή του τηλ. δεν μπορώ να συνδεθώ με το pc μέσω καλωδίου φυσικά.Κάποια λύση?

Edited by panosart
Link to comment
Share on other sites

κοιτα αφου σου απαντησαν και εχεις ηση φωτο,τοτε δεν μπαινω σε διαδικασια γιατι το εχω στο κουτι και δεν το χρημοποιω, και πρεπει να το βγαλω να βαλω την σιμ κλπ κλπ.:)

 

το έχεις στο κουτί ... μήπως το πουλάς? και αν ναι σε τί τιμή

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δινω γιατι μου στοιχισε ακριβα,δεν θα παρω ουτε το ενα τριτο απο τα φραγκα που εδωσα και τελος τετοιο κινητο δεν ξανακυκλοφορει(3d εννοω):)

 

Σε καταλαβαίνω μην ανησυχείς :P και δεν είναι μόνο το 3d της οθονής... ειναι οι στέρεο κάμερες που με καίνε. και αυτή την στιγμή διαθέσιμο υπάρχει μονο το p725 και μόνο σε ένα κατάστημα. ισως να έχει ξεμείνει και κανένα p920 πουθενά :P

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω μην ανησυχείς :P και δεν είναι μόνο το 3d της οθονής... ειναι οι στέρεο κάμερες που με καίνε. και αυτή την στιγμή διαθέσιμο υπάρχει μονο το p725 και μόνο σε ένα κατάστημα. ισως να έχει ξεμείνει και κανένα p920 πουθενά :P

 

Εννοείς σαν αυτό;

http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35805

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι τελικά θα βγει επίσημη ICS για το O3D. Μια αναζήτηση για beta kdz ROMs σε αυτή την ιστοσελίδα, εμφανίζει τις παρακάτω πληροφορίες:

 

Device = LGP920, Version: V30A_00

KDZ =http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/RNDTESTSW/LGP920/NEU/VV6K3VYK7E/V30A_00/V30A_00.kdz

File Date = 2013-02-23 15:17:28.0

 

που σημαίνουν ότι η ICS V30A έρχεται σύντομα. Το link είναι ακόμα κενό αλλά από τη στιγμή που εμφανίζεται στο site της LG μέχρι τη στιγμή που είναι διαθέσιμο το αρχείο με τη ROM, μεσολαβούν 1-2 βδομάδες συνήθως. :up:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
που σημαίνουν ότι η ICS V30A έρχεται σύντομα. Το link είναι ακόμα κενό αλλά από τη στιγμή που εμφανίζεται στο site της LG μέχρι τη στιγμή που είναι διαθέσιμο το αρχείο με τη ROM, μεσολαβούν 1-2 βδομάδες συνήθως. :up:

 

Σα να περασανε οι 2 βδομαδες. Δε μας βλεπω καλα!

Link to comment
Share on other sites

Σα να περασανε οι 2 βδομαδες. Δε μας βλεπω καλα!

 

2 βδομάδες LG ΔΕΝ είναι 2 ημερολογιακές βδομάδες!

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά θα βγει καμιά επίσημη αναβάθμιση η όχι..θα μείνουμε με gingerbread?

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...