Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περασα την rom και μεχρι εδω ολα καλα.προσπαθωντας να περασω ομως το bootloader,recovery και να κανω και μετα root οταν συνδεω το κινητο χωρις την μπαταρια μου το βρισκει ως αγνωστη συσκευη και μου ζηταει drivers οποτε οταν παω να τρεξω το προγραμμα all in one δεν βλεπει το τηλεφωνο.τι κανω λαθος;προσπαθησα και χειροκινητα να περασω τους drivers απο το device manager αλλα τιποτα!καμια ιδεα ισως;

τα windows βλεπουν την συσκευη σαν OMAP4430 περασα τους drivers χειροκινητα απο τον φακελο texas instruments/OMAPflash/usb_drv_windows απο το αρχεια εφαρμογων στο c: ,γιατι απο μονα τους τα windows δεν τους εβρισκαν,αλλα οταν τρεχω το tool (all in one)περιμενω να δει την συσκευη αλλα τπτ!!!σημ.το κινητο βεβαια το συνδεω χωρις μπαταρια!!!

Edited by kegokego
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά .. μπορείτε να μου πειτε που θα βρω την stock rom 2.3? τα λινκ στο post του νικου ειναι ανενεργα . Edited by panoser
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά .. μπορείτε να μου πειτε που θα βρω την stock rom 2.3? τα λινκ στο post του νικου ειναι ανενεργα .

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=2:lol:

Όλες οι rom είναι εδώ

Edited by skoumbis
LG p920 4.0.4 ics................30a-EUR-XX:D
Link to comment
Share on other sites

Φίλε nikosr78 έχω 2 απορίες:

1. Θέλω να κάνω root το κινητό για να σβήσω κάποιες προεγκατεστημένες εφαρμογές που έχει η LG. Ο οδηγός που έχεις για το root εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335371 ισχύει και για την ICS?

2. Αν κάνω root, τότε θα μπορέσω να κάνω αναβάθμιση στην V30A (όταν και κυρίως ΑΝ έρθει ποτέ βέβαια!) μέσω του LG Support Tool ή επειδή θα είμαι root δεν θα με αφήσει?

ΥΓ: Συγνώμη για το πρήξιμο! ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά .. μπορείτε να μου πειτε που θα βρω την stock rom 2.3? τα λινκ στο post του νικου ειναι ανενεργα .
Ναι, μόλις είδα ότι η LG άλλαξε (πάλι!) τις διευθύνσεις. Μπορείτε να κάνετε ό,τι σας είπε ο @skoumbis αλλά επειδή τα links στο συγκεκριμένο site προωθούνται μέσω του διαφημιστικού http://adf.ly και δε δουλεύουν αν έχετε adblock, εναλλακτικά μπορείτε να αλλάξετε τη διεύθυνση ως εξής σε όσες παλιές διευθύνσεις ROM βρείτε:

 

Π.χ. για την V21E_00.kdz

(παλιό link): csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP920/AGRCML/V21e_00/V21E_00.kdz

(νέο link): csmgdl.lgmobile.com/swdata/WDLSW/LGP920/AGRCML/V21e_00/V21E_00.kdz

 

περασα την rom και μεχρι εδω ολα καλα.
Πώς κατάφερες και την πέρασες τελικά; Στο προηγούμενο μήνυμά σου προσπάθησες πάνω από 10 φορές και το φλασάρισμα σταματούσε στο 6%. Καλό είναι να γράψεις κι εδώ τι έκανες για να βοηθηθούν και άλλα μέλη που πιθανά να έχουν το ίδιο πρόβλημα.

 

Όσο για τους OMAP4430 drivers, το πέρασμά τους είναι πάντα αρκετά δύσκολο και χρειάζονται πολλές προσπάθειες. Στο προηγούμενο μήνυμά μου που γράφω για εγκατάσταση custom bootloaders, recovery και root, έδωσα και 4-5 links από το xda. Διάβασέ τα και θα βρεις πολλούς με το ίδιο πρόβλημα και πώς το έλυσαν.

 

Φίλε nikosr78 έχω 2 απορίες:

1. Θέλω να κάνω root το κινητό για να σβήσω κάποιες προεγκατεστημένες εφαρμογές που έχει η LG. Ο οδηγός που έχεις για το root εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335371 ισχύει και για την ICS?

2. Αν κάνω root, τότε θα μπορέσω να κάνω αναβάθμιση στην V30A (όταν και κυρίως ΑΝ έρθει ποτέ βέβαια!) μέσω του LG Support Tool ή επειδή θα είμαι root δεν θα με αφήσει?

ΥΓ: Συγνώμη για το πρήξιμο! ;)

1. Όχι, το root του οδηγού ισχύει μόνο για Froyo και GB ROMs. Για την ICS υπάρχει άλλος τρόπος που έγραψα ήδη στο προηγούμενο μήνυμά μου αλλά θα σου συνιστούσα να μην τον κάνεις προς το παρόν.

2. Δε (με) διαβάζεις. :p Η απάντηση υπάρχει ήδη στο αμέσως προηγούμενο μήνυμά μου καθώς και σε άλλο μήνυμα στην προηγούμενη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο δυστυχώς μετά από όλα τα βήματα στην διαδικασία του φλασαρίσματος πήρα αυτό το μήνυμα κάποια ιδέα?

 

http://i73.servimg.com/u/f73/11/72/13/52/untitl11.jpg

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο δυστυχώς μετά από όλα τα βήματα στην διαδικασία του φλασαρίσματος πήρα αυτό το μήνυμα κάποια ιδέα?

 

http://i73.servimg.com/u/f73/11/72/13/52/untitl11.jpg

Ακολούθησες όλα τα βήματα από εδώ; Αν ναι, λογικά δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα. Η μέθοδος φλασαρίσματος με .kdz ROM πετυχαίνει σχεδόν πάντα (αντίθετα με τη μέθοδο φλασαρίσματος .bin ROM που είναι και ο λόγος που δεν την ανέφερα στον οδηγό). Επίσης είναι αρκετά ασφαλής, προσωπικά δεν έχω διαβάσει για μπρικάρισμα με την παραπάνω μέθοδο.

 

Οπότε μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις το φλασάρισμα, αφαιρώντας πρώτα τυχόν drivers και προγράμματα της LG που πιθανά είχες.

 

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ: μετονόμασες το ICS .kdz αρχείο που κατέβασες σε V28B_00.kdz; Αν δεν το μετονομάσεις, το φλασάρισμα αποτυχαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο ακολούθησα όλες τις διαδικασίες!

Να ενημερώσω πως έχω την μαμα GB που είχα περάσει online

Θα απεκανταστήσω τα πάντα και πάλι από την αρχή!

 

EDIT

 

Τζίφος πάλι τα ίδια...Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω μάλλον δεν μου πάει η όλη φάση!

 

Να πω πως στον πίνακα με τις χώρες βάζω Greek!

Edited by akmakas

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από nikosr78

Πώς κατάφερες και την πέρασες τελικά; Στο προηγούμενο μήνυμά σου προσπάθησες πάνω από 10 φορές και το φλασάρισμα σταματούσε στο 6%. Καλό είναι να γράψεις κι εδώ τι έκανες για να βοηθηθούν και άλλα μέλη που πιθανά να έχουν το ίδιο πρόβλημα.

 

 

 

τι να σου πω βρε νικο;οτι στο kdz αρχειο εγραφε p920 V28B_00.ktz και γω δεν το εβλεπα τοσες ωρες οτι επρεπε να σβησω το P920 απο μπροστα;;;;;;εφαγα 4 ωρες τσαμπα κοιταζοντας τα παντα (ετσι νομιζα) και δεν το ειδα;αισθανθηκα πραγματικα πολυ βλαξ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να πω πως στον πίνακα με τις χώρες βάζω Greek!
Στον πεδίο με τις χώρες βάζεις "Different Country", στο πεδίο "Language" βάζεις Greek, αν και μάλλον αυτό εννοείς. Προσωπικά βάζω πάντα English, δοκίμασέ το. Έτσι κι αλλιώς μπορείς να γυρίσεις σε ελληνικά αφού εγκατασταθεί η rom.

 

Άλλο δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει. Εγώ έκανα αναβάθμιση από custom GB αλλά άλλοι πριν έκαναν αναβάθμιση από μαμά GB χωρίς πρόβλημα.

 

Μερικές ιδέες:

- δες ξανά το όνομα του .kdz αρχείου. Πρέπει να είναι ακριβώς όπως το γράφω αλλιώς το φλασάρισμα σταματάει.

- στο πεδίο PhoneMode αντί για "EMERGENCY" επέλεξε το "CS_EMERGENCY"

- κατέβασε ξανά το .kdz επειδή πιθανά να κατέβηκε corrupted την πρώτη φορά.

- δοκίμασε με άλλο USB καλώδιο.

- απενεργοποίησε προσωρινά οποιοδήποτε αντιικό ή antimalware πρόγραμμα έχεις.

- κάνε uninstall οτιδήποτε της LG, restart το PC, install τα αρχεία του οδηγού και ξανά restart.

- Εγκατέστησε όλους τους drivers και τρέξε τα προγράμματα σε admin mode στο PC σου (ακόμα καλύτερα κάνε έναν admin λογαριασμό στα windows ή άλλαξε τον δικό σου προσωρινά σε admin).

- Δοκίμασε από άλλο PC ή έστω από άλλη USB θύρα.

- Ποιά Windows έχεις; Ο οδηγός δουλεύει απροβλημάτιστα από WinXP ως Win7 32 ή 64bit. Για Windows 8 δεν έχω ακούσει αν και μερικοί στο xda είχαν πρόβλημα εγκατάστασης unsigned drivers με έναν άλλο οδηγό/τρόπο.

 

Καλή επιτυχία!

 

τι να σου πω βρε νικο;οτι στο kdz αρχειο εγραφε p920 V28B_00.ktz και γω δεν το εβλεπα τοσες ωρες οτι επρεπε να σβησω το P920 απο μπροστα;;;;;;εφαγα 4 ωρες τσαμπα κοιταζοντας τα παντα (ετσι νομιζα) και δεν το ειδα;αισθανθηκα πραγματικα πολυ βλαξ!!!!

Χαχα... να μην αισθάνεσαι καθόλου βλαξ γιατί δε φταις εσύ. Όλες η επίσημες rom στον server της LG είναι χωρίς το P920 αλλά αυτοί που διέρρευσαν την ICS beta της έβαλαν κι ένα P920 μπροστά μάλλον για να την ξεχωρίσουν από τα άλλα κινητά.

 

Το ίδιο έπαθα κι εγώ και μου πήρε τέσσερις προσπάθειες μέχρι να καταλάβω τι πήγαινε λάθος. Γι' αυτό κι έγραψα πρώτο-πρώτο στον οδηγό να μετονομαστεί το αρχείο και το ίδιο σου απάντησα στο μήνυμά σου. ;)

Edited by nikosr78
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο ακολούθησα όλες τις διαδικασίες!

Να ενημερώσω πως έχω την μαμα GB που είχα περάσει online

Θα απεκανταστήσω τα πάντα και πάλι από την αρχή!

 

EDIT

 

Τζίφος πάλι τα ίδια...Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω μάλλον δεν μου πάει η όλη φάση!

 

Να πω πως στον πίνακα με τις χώρες βάζω Greek!

Πρέπει να σβήσεις και το hosts μετά από κάποια προσπάθεια που κάνεις

(4. Αντιγράφουμε τα περιεχόμενα του "WWW Folder" από το LG Flash Package στο "C:\shttps\www" φάκελο του υπολογιστή μας.

 

5. Πηγαίνουμε στο "C:\Windows\system32\drivers\etc" και μεταφέρουμε προσωρινά το αρχείο "hosts" σε ένα άλλο φάκελο του υπολογιστή. Μετά αντιγράφουμε το αρχείο "hosts" από το φάκελο "MOD" του LG Flash Package στο "C:\Windows\system32\drivers\etc"

:lol:

LG p920 4.0.4 ics................30a-EUR-XX:D
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα φιλαράκι τα δοκίμασα έμεινε το καλώδιο και ένας άλλος υπολογιστής.

Τα win μου είναι τα 7 prof 64...

 

ΤΙ να πω αμα δεν σε πάει...Θα κοιτάξω από άλλο PC να δούμε

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

μόλις έλαβα ειδοποίηση για επισημη αναβάθμιση λογισμικού στο τηλέφωνό μου. Την κάνω τώρα και θα σας πω τι έχει αλλάξει. Σημειοτέον δεν έχω περάσει ποτέ custom ROM. Το κινητό είναι μαμά από όταν το πήρα.
Link to comment
Share on other sites

μόλις έλαβα ειδοποίηση για επισημη αναβάθμιση λογισμικού στο τηλέφωνό μου. Την κάνω τώρα και θα σας πω τι έχει αλλάξει. Σημειοτέον δεν έχω περάσει ποτέ custom ROM. Το κινητό είναι μαμά από όταν το πήρα.

 

Λοιπον η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε! Οι πρώτες παρατηρήσεις έχουν να κάνουν με τα εξής. Υπάρχουν νέες εφαρμογές προεγκατεστημένες¨

1) Ταινίες Play

2) Βιβλία play

3) ΜΟυσική Play

4) Messenger +

 

Στο σχετικά με το τηλέφωνο βλέπω πλέον¨

1) Εκδοση Αndroid 2.3.5

2) Ekdosh Kernel 2.6.35.7

3) Build Number GRJ90

4) Eκδοσή λογισμικού LGP920 - V21-JAN-15-2013

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Κι εμένα μόλις μου έβγαλε ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση και την κατεβάζει (355,04ΜΒ). Το δικό μου είναι από Αγγλία (GBR) και απ' ότι είδα βγάλανε μία V21G. Ότι και να πω φυσικά είναι λίγο (να έχει βγει η ICS και να βγάζουν ανανέωση για την GB). Θα δω σε λίγο που θα έχει κατέβει, να δω και τι θα μου περάσει τελικά και τι έχει αλλάξει, και θα σας ενημερώσω.

 

Edit: Τελικά έκανα βλακεία που την έβαλα. Μόνο τα εικονίδια προστέθηκαν (που είπε και ο φίλος @labrosa πιο πάνω) και χάλασαν τα μηνύματα. Δεν φτάνει μέχρι 160 χαρακτήρες (από τον τρίτο χαρακτήρα μετράει ήδη 65). Δεν φτάνει που έκαναν "έναν αιώνα" να βγάλουν αναβάθμιση, που την είχαν φαντάζομαι και beta σχεδόν ενάμιση μήνα γιατί η ημερομηνία δείχνει και εμένα 15 Ιανουαρίου 2013 (απλώς δίπλα από το V21 εμφανίζεται και το γράμμα "g" σε αντίθεση με του labrosa πιο πάνω, φαντάζομαι η ίδια έκδοση θα είναι) και αυτή προβληματική. Το ξαναέβαλα το κινητό στο κουτί του και θα περιμένω την ICS (άλλον έναν "αιώνα"). Ευτυχώς που έχω το lenovo (που μπορεί να είναι κινέζικο αλλά) και μέχρι στιγμής με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο. Ελπίζω με την ICS να διορθωθούν τα προβλήματα, όπως διάβασα και πιο πάνω από τα παιδιά που την έχουν βάλει.

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΝΤΕΛΟ: LG P920 Galaxy S3

ΦΟΡΑΕΙ : 2.3.5 Android 4.1 JB

ΘΑ ΦΟΡΕΣΕΙ: ICS 4.0 Android 5.0 KLP

ΕΤΟΣ:;;;;;; 2013

 

 

Εμείς περιμένουμε (ΑΚΟΜΑ) την επίσημη ICS και κάποιοι περιμένουν KLP 5.0:mad:

Edited by skoumbis
LG p920 4.0.4 ics................30a-EUR-XX:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν λόγια για να χαρακτηρίσω την LG..Δεν είναι δυνατόν να μας παραμυθιάζουν από πέρυσι τον Αύγουστο..Είναι απαράδεκτοι..

Φυσικά δεν πρόκειται να ξανααγοράσω κανένα τηλέφωνό της.Άλλωστε αν δεν ξαναβγούν τα 3D στην αγορά θα μείνω με αυτό για 10 χρόνια μέχρι να χαλάσει.

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί LG παθείς τα κατάφερα..Ναι γεννήσαμε ICS 404 και είμαι πολύ χαρούμενος!!!

 

Εντυπωσιακό υπερβάλλον σαν να αγόρασα νέο κινητό..

 

Τελικά ήθελε νέο download από άλλη πηγή το αρχείο από το λινκ εδώ δεν μου δούλευε..Το κατέβασα από το παρακάτο link!!!!

http://wittgenstein.homeserver.com/list.php

 

Να ευχαριστήσω τον Νίκο και τα άλλα παιδιά για τν πολύτιμη τους βοήθεια...

 

Για JB πότε τώρα???Ποτέεεεεεεεε χα χα χα

Edited by akmakas

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο σχετικά με το τηλέφωνο βλέπω πλέον¨

1) Εκδοση Αndroid 2.3.5

2) Ekdosh Kernel 2.6.35.7

3) Build Number GRJ90

4) Eκδοσή λογισμικού LGP920 - V21-JAN-15-2013

Ξέρεις ποιά έκδοση του κινητού και rom έχεις; Μπορείς πολύ εύκολα να το δεις αυτό χωρίς να εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα, πηγαίνοντας στο παρακάτω link της LG και αντικαθιστώντας το ΧΧΧΧ με το ΙΜΕΙ του κινητού σου.

 

h--p://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXX

 

Edit: Τελικά έκανα βλακεία που την έβαλα. Μόνο τα εικονίδια προστέθηκαν (που είπε και ο φίλος @labrosa πιο πάνω) και χάλασαν τα μηνύματα. Δεν φτάνει μέχρι 160 χαρακτήρες (από τον τρίτο χαρακτήρα μετράει ήδη 65).

Καλά εσείς ειδικά με την αγγλική έκδοση είστε οι πιο άτυχοι. Ενώ εδώ και 10 μήνες στην υπόλοιπη Ευρώπη έχουν την 21Ε, στην Αγγλία είχαν ακόμα την 21Α που ως γνωστό έχει αποδεδειγμένα ghost calls. Κάτι είναι κι αυτό που έβγαλαν την 21G, άρα δε θα έχεις ghost calls, αλλά θα μπορούσαν να μην χαλάσουν τα μηνύματα. Έλεος!

 

Αγαπητοί LG παθείς τα κατάφερα..Ναι γεννήσαμε ICS 404 και είμαι πολύ χαρούμενος!!!

Τελικά ήθελε νέο download από άλλη πηγή το αρχείο από το λινκ εδώ δεν μου δούλευε..Το κατέβασα από το παρακάτο link!!!!

http://wittgenstein.homeserver.com/list.php

 

Να ευχαριστήσω τον Νίκο και τα άλλα παιδιά για τν πολύτιμη τους βοήθεια...

Άρα ήταν corrupted το αρχείο που κατέβασες, όπως έγραφα παραπάνω. Και γιατί δεν αφιέρωσες ένα λεπτό να διαβάσεις παραπάνω, παρά έφαγες ώρες ξανακάνοντας όλη τη διαδικασία ανεπιτυχώς στα XP; :p

 

Όσο για το ότι το νέο αρχείο σταματάει να φλασάρει στο 6%, φταίει ότι δεν το μετονόμασες. Κι αυτό το γράψαμε παραπάνω 3-4 φορές. :p

 

Όλα καλά τώρα λοιπόν. Με γεια η νέα σου rom. :)

 

edit: Άλλαζες το μήνυμά σου και κάθε φορά απαντούσα σε διαφορετικό. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο το αρχείο Rom το κατέβασα το ίδιο 7 φορές και το έκανα κανονικά rename και στις 7 φορές είχα τα ίδια..

Το αρχείο από το επάνω λινκ μου δούλεψε αμέσως είχε και την ίδια ονομασία ok

Κόλλησε στο 6% όταν το έβαλα σε άλλο USB PORT..Όταν το γύρισα στο αρχικό που το είχα παλιά το πέρασε αμέσως.

 

Και να ρωτήσω κάτι...Με αυτόν τον τρόπο μπορώ να περνάω όποιο ρομ για P920 θέλω? Δηλαδή να βάζω custom η τις προηγούμενες (Εγκυκλοπαιδικά ρωτάω φυσικά)

 

Άλλαζες το μήνυμά σου και κάθε φορά απαντούσα σε διαφορετικό. :lol:

 

Μουαχ αχ αχαχα ε ναι οι εξελίξεις έτρεχαν ραγδαίως!!!

Edited by akmakas

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις ποιά έκδοση του κινητού και rom έχεις; Μπορείς πολύ εύκολα να το δεις αυτό χωρίς να εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα, πηγαίνοντας στο παρακάτω link της LG και αντικαθιστώντας το ΧΧΧΧ με το ΙΜΕΙ του κινητού σου.

 

h--p://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXX

 

Καλά εσείς ειδικά με την αγγλική έκδοση είστε οι πιο άτυχοι. Ενώ εδώ και 10 μήνες στην υπόλοιπη Ευρώπη έχουν την 21Ε, στην Αγγλία είχαν ακόμα την 21Α που ως γνωστό έχει αποδεδειγμένα ghost calls. Κάτι είναι κι αυτό που έβγαλαν την 21G, άρα δε θα έχεις ghost calls, αλλά θα μπορούσαν να μην χαλάσουν τα μηνύματα. Έλεος!

 

Άρα ήταν corrupted το αρχείο που κατέβασες, όπως έγραφα παραπάνω. Και γιατί δεν αφιέρωσες ένα λεπτό να διαβάσεις παραπάνω, παρά έφαγες ώρες ξανακάνοντας όλη τη διαδικασία ανεπιτυχώς στα XP; :p

 

Όσο για το ότι το νέο αρχείο σταματάει να φλασάρει στο 6%, φταίει ότι δεν το μετονόμασες. Κι αυτό το γράψαμε παραπάνω 3-4 φορές. :p

 

Όλα καλά τώρα λοιπόν. Με γεια η νέα σου rom. :)

 

edit: Άλλαζες το μήνυμά σου και κάθε φορά απαντούσα σε διαφορετικό. :lol:

 

Στo λινκ που μου έδωσες, αντικατέστησα τα χχ με tt στην αρχή και έβαλα στα τελευταία χχχχ το IMEI μου αλλά δεν παίζει το λινκ. κι εμένα αγγλικό είναι πάντως. Το είχα αγοράσει απο ebay πολύ αρχές, όταν είχε πρωτοβγεί το τηλέφωνο. Ιδιο update με του φίλου που έγραψε μετά απο μένα έκανε, όμως εγω δεν παρατήρησα να μου χάλασε τα μηνύματα. Εξακολουθώ να γράφω με ελληνικά, χωρίς να μειώνεται ο αριθμός των διαθέσιμων χαρακτήρων μέχρι να ξεκινήσει 2ο μήνυμα. Στο προηγούμενο ποστ μου είχα ξεχασει να βάλω το g μετά το V21.

 

Εσείς που έχετε περάσει εκδοση 4 custom δεν έχετε καθόλου προβλήματα; ούτε με την κάμερα ούτε με τίποτε άλλο; Αξίζει δηλαδή; Συνήθως διαβάζω οτι πάντα κάτι δε δουλεύει όπως θα έπρεπε, γιάυτό δεν το προχωράω...

Edited by labrosa
Link to comment
Share on other sites

H rom είναι τελική δεν βλέπω να είναι beta..Αυτή θα δωθεί σε όλους τους κατόχους..Δουλεύουν τα πάντα κανονικότατα..Τα τηλ μου δεν έχουν διαγραφει δεν χάθηκε αποολύτως τίποτα!!

 

Και μια ερώτηση..Η καρτέλα με το Νο 1 επάνω δεξιά στο σήμα τι είναι?

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

Και να ρωτήσω κάτι...Με αυτόν τον τρόπο μπορώ να περνάω όποιο ρομ για P920 θέλω? Δηλαδή να βάζω custom η τις προηγούμενες (Εγκυκλοπαιδικά ρωτάω φυσικά)
Ναι βέβαια, το έγραψα και παραπάνω... 3 φορές. :p

 

Όχι βέβαια custom ROMs, μόνο stock.

 

Στo λινκ που μου έδωσες, αντικατέστησα τα χχ με tt στην αρχή και έβαλα στα τελευταία χχχχ το IMEI μου αλλά δεν παίζει το λινκ.

 

Εσείς που έχετε περάσει εκδοση 4 custom δεν έχετε καθόλου προβλήματα; ούτε με την κάμερα ούτε με τίποτε άλλο; Αξίζει δηλαδή; Συνήθως διαβάζω οτι πάντα κάτι δε δουλεύει όπως θα έπρεπε, γιάυτό δεν το προχωράω...

Το h--p το έβαλα γιατί αλλιώς το forum κόβει το link και δε φαίνεται ολόκληρο. Κανονικά πρέπει να δουλεύει. Απλά στο ΧΧΧΧ βάλε το ΙΜΕΙ χωρίς παύλες και κενά.

 

Δεν έχουμε περάσει custom ICS αλλά την επίσημη v28b, που όμως είναι beta. Μετά από σχεδόν δύο εβδομάδες, δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, το αντίθετο, το κινητό είναι γρηγορότερο και η μπαταρία διαρκεί περισσότερο.

 

Μπορείς βέβαια να περιμένεις να βγει η επίσημη ICS αλλά όπως είδες το Αγγλικό σου κινητό έμεινε 10 μήνες με την 21Α ενώ είχε βγει η 21Ε. Μη σου κάνει εντύπωση αν μείνεις με την 21G για καιρό ακόμα κι αν βγει η επίσημη ICS σε Ευρώπη ή Γερμανία.

 

H rom είναι τελική δεν βλέπω να είναι beta..Αυτή θα δωθεί σε όλους τους κατόχους..Δουλεύουν τα πάντα κανονικότατα..Τα τηλ μου δεν έχουν διαγραφει δεν χάθηκε αποολύτως τίποτα!!

 

Και μια ερώτηση..Η καρτέλα με το Νο 1 επάνω δεξιά στο σήμα τι είναι?

Δεν είναι η v28b η τελική, beta είναι. Ήδη στην Αμερική έβγαλαν την τελική v30b ενώ στο γερμανικό server βγήκε η δεύτερη beta v30a (που όμως δεν έχει ακόμα διαρρεύσει).

 

Το Νο 1 επάνω δεξιά δεν το έχω, αλλά εμφανίζεται αν η SIM ή το δίκτυό σου υποστηρίζει δύο γραμμές. Έχεις dual sim?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1455794

Link to comment
Share on other sites

http://i73.servimg.com/u/f73/11/72/13/52/screen10.jpg

 

Και εγώ όταν το είδα μου φάνηκε για γραμμή 1 αλλά δεν έχω dual sim τουλάχιστον δεν γνωρίζω κάτι..Μια κανονική sim έχω 3 χρόνια τώρα.

 

Πάντως όλα δουλεύουν μια χαρά...

Edited by akmakas

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...