Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ... στις λίγες ώρες λειτουργίας που το τρέχω είναι ήδη καλύτερο από την προηγούμενη, σε όλα!

 

Το κινητό δεν το πειράζω (κυρίως λόγω βαρεμάρας :p), οπότε θα περιμένω την επίσημη έκδοση!

 

Και πάλι ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγορασα προσφατα ενα hdmi καλωδιο και το συνδεσα στην οθονη του pc μου. Η αναλυση με απογοητευσε. Εβαλα τη ρυθμιση απο τη συσκευη στις 1080p και επαιξα hd video απο το youtube και πιξελιαζε αρκετα. Αυτη ειναι η ποιοτητα της εξοδου του; εχεις κανεις καλη εμπειρια;

Τελος σε ολες τις αλλες εφαρμογες νομιζω οτι η εξωτερικη αναλυση περιοριζεται στις οθονης (480x800).

Πως μπορω να δω τι αναλυση στελνει;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τι έγινε παιδιά?...μας ξέχασε εντελώς η LG ξεχάσαμε και εμείς το θέμα για το κινητάκι μας...:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα προσφατα ενα hdmi καλωδιο και το συνδεσα στην οθονη του pc μου. Η αναλυση με απογοητευσε. Εβαλα τη ρυθμιση απο τη συσκευη στις 1080p και επαιξα hd video απο το youtube και πιξελιαζε αρκετα. Αυτη ειναι η ποιοτητα της εξοδου του; εχεις κανεις καλη εμπειρια;

Τελος σε ολες τις αλλες εφαρμογες νομιζω οτι η εξωτερικη αναλυση περιοριζεται στις οθονης (480x800).

Πως μπορω να δω τι αναλυση στελνει;

Ευχαριστω

 

Παιδια κανεις για το παραπανω.

Επισης καθε φορα που συγχρονιζω τη συσκευή με το outlook μου σβηνει τα speed dials;

Μπορεί κανείς να βοηθησει.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λιγη βοηθεια γιατι στο app2sd αναγνωριζει την εσωτερικη καρτα σαν εξωτερικη υπαρχει καμια λυση για μεταφορα εφαρμογων στην εξωτερικη καρτα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ποια ειναι η τελευταια rom παιδια ρωταω για ενα φιλο σας παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

Καμμια Custom rom ics υπαρχει παιδια που να δουλευει?
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

Μόλις είδα ότι η Ουγγαρία έδωσε την V21f (HUN). Ξέρω ότι δεν είναι η ICS αλλά από το τίποτα... Την έχει βάλει κανείς στο κινητό του (με επίσημο ή ανεπίσημο τρόπο); Το δικό μου είναι Αγγλίας (GBR). Έστειλα μήνυμα στην LG UK αν μπορεί να διαθέσει και αυτή την ίδια έκδοση. Δεν ξέρω αν θα εισακουστώ αλλά είπα να προσπαθήσω... Ίδωμεν.

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα προσφατα ενα hdmi καλωδιο και το συνδεσα στην οθονη του pc μου. Η αναλυση με απογοητευσε. Εβαλα τη ρυθμιση απο τη συσκευη στις 1080p και επαιξα hd video απο το youtube και πιξελιαζε αρκετα. Αυτη ειναι η ποιοτητα της εξοδου του; εχεις κανεις καλη εμπειρια;

Τελος σε ολες τις αλλες εφαρμογες νομιζω οτι η εξωτερικη αναλυση περιοριζεται στις οθονης (480x800).

Πως μπορω να δω τι αναλυση στελνει;

Ευχαριστω

 

Αν το επαιξες με την εφαρμογη τοτε μαλλον δεν ειναι HD. Δεν το εχω πλεον το κινητο για να το δοκιμασω αλλα θυμαμαι κατι 720p video ηταν οντως 720π

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο στην lg hellas ,δεν εχουν καμια ενημερωση για παγωτακι στο 3d ,αλλα αφου το πηρε το 2xθα το παρε λενε και αυτο.:mad::mad:Α ρε :rocket::rocket::rocket:

 

ακριβως ετσι μου ειχαν πει και εμενα μια φορα που ειχα ρωτησει απο facebook

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξεχνιομαστε ,ποσο κοπριτες ειναι,:mad:

 

αχαχαχαχαχα!!!! γελαω αλλα δεν πρεπει :mad:

 

και εγω αυτο σκευτομουνα σημερα.....

καπου εβλεπα οτι 39% των χρηστων android εχουν ice cream και jelly bean

 

λες και εμεις εχουμε κανενα κινητο 2ης κατηγοριας :protest:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, καινούριος στο forum και η πρώτη απορία:Πώς μπορώ να δω τα αρχεία από το κινητό όχι με το pc (φυσικά το λέω για το lg optimus 3d) και στη εσωτερική και στην εξωτερική κάρτα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο το google play εφαρμογη,γραψε explorer και θα σου δωσει διαφορες.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ.Θα μπορούσες αν δεν τρώω το χρόνο σου να μου απαντήσεις και στο εξής ερώτημα.

Δεν μπορώ από το pc να δω ένα πρόγραμμα που κατέβασα από το market ούτε στην εσω ούτε και στην εξωτερική μνήμη.

Τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

ουφ...νομιζω οτι πιο γρηγορα θα βγει το cyanogenmod παρα η επισημη ics.... :mad:

 

την εχει δοκιμασει κανεις αληθεια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σ'ευχαριστώ πολύ.Θα μπορούσες αν δεν τρώω το χρόνο σου να μου απαντήσεις και στο εξής ερώτημα.

Δεν μπορώ από το pc να δω ένα πρόγραμμα που κατέβασα από το market ούτε στην εσω ούτε και στην εξωτερική μνήμη.

Τι συμβαίνει;

 

Όταν εγκαθιστάς μια εφαρμογή από το market, δεν πρόκειται να τη δεις σαν αρχείο στη μνήμη της συσκευής σου, απλά θα την δεις εγκατεστημένη στις εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ουφ...νομιζω οτι πιο γρηγορα θα βγει το cyanogenmod παρα η επισημη ics.... :mad:

 

την εχει δοκιμασει κανεις αληθεια?

 

H cyanogenmod έχει ακόμη GB σε stable έκδοση για τη συσκευή μας.

Η ICS είναι ακόμη σε nightly version και όχι δεν την έχω δοκιμάσει. Είναι για hard core χρήστες :)

Link to comment
Share on other sites

H cyanogenmod έχει ακόμη GB σε stable έκδοση για τη συσκευή μας.

Η ICS είναι ακόμη σε nightly version και όχι δεν την έχω δοκιμάσει. Είναι για hard core χρήστες :)

 

Η cyanogenmod 10 ειναι jellybean 4.1! δεν ειναι και τοσο hardcore μωρε...

εγω στο galaxy s μου εχω βαλει!

απλα αν την ειχε περασει κανενας να βλεπαμε τι δουλευει και τι οχι...καπου διαβαζα οτι τραβαει βιντεο αναποδα ας πουμε....!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η cyanogenmod 10 ειναι jellybean 4.1! δεν ειναι και τοσο hardcore μωρε...

εγω στο galaxy s μου εχω βαλει!

απλα αν την ειχε περασει κανενας να βλεπαμε τι δουλευει και τι οχι...καπου διαβαζα οτι τραβαει βιντεο αναποδα ας πουμε....!!!!

 

To had core πήγαινε στο nightly build και όχι στην έκδοση του android.

Στο Galaxy S υπάρχει JB σε stabe build. Φαντάζομαι αυτή πέρασες.

Όπως και να έχει αν τελικά τη περάσεις πες μας εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω ~ το να περασεις cyanogenmod ~ εννοουσα οτι δεν ειναι hard core

 

εντυπωσεις ηθελα κιεγω και τι δουλευει απο κανεναν θαραλεο που την περασε ηδη!!!

 

οταν βγει η stable θα την βαλω και θα σας πω σιγουρα! :up:

 

που μαλον πριν απο την επισημη θα βγει! πραγματικα το πιστευω αυτο

 

εν το μεταξυ στην ανακοινωση της lg mobile για το update στο facebook ειδα οτι βγηκε για το optimus black....

μας απαξιωνουν ή ιδεα μου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει αρκετα απο το νημα, αλλα επειδη ειναι μεγαλο θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις:

1) διαβασα οτι σε καποιους οταν πρωτοβγηκε κολαγε στο update και το στελνανε για αλλαγη πλακετας στην LG. αυτο ισχυει και στις τελευταιες φουρνιες η διορθωθηκε?

2) εχει βγαλει η lg ics rom η jelly bean για αυτο το κινητο η εχει μεινει στη 2.3.5?

3) ηθελα να παρω το sgs2 αλλα βρισκω το lg 100€ καινουργιο. αξιζει η να παρω ενα sgs2 μεραχειρισμενο μολις πεσουν λιγο οι τιμες?

4) απο xda υπαρχει καμια καλη καινουργια rom που να τρεχει το lg καλα με ολες του τις λειτουργιες?

5) διαβασα οτι σε καποιους μολις κανανε update στην 2.3.5 τους επαιρναν τηλ και δεν χτυπουσε το κινητο. Αυτο διορθωθηκε με καποιο αλλο update η υπαρχει ακομη αυτο το προβλημα?

6) η μπαταρια τελικα ποσο κραταει με την τελευταια official rom και ποσο με καποια νεα απο xda?

 

αυριο πρεπει να απαντησω για το αν θα μου κρατησουν το συγκεκριμενο κινητο η οχι.

οποιος ξερει να μου απαντηση τον ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

H cyanogenmod έχει ακόμη GB σε stable έκδοση για τη συσκευή μας.

Η ICS είναι ακόμη σε nightly version και όχι δεν την έχω δοκιμάσει. Είναι για hard core χρήστες :)

Δεν ισχύει γενικά αυτό. Υπάρχουν συσκευές όπου οι nightlies είναι εξαιρετικά σταθερές.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1) διαβασα οτι σε καποιους οταν πρωτοβγηκε κολαγε στο update και το στελνανε για αλλαγη πλακετας στην LG. αυτο ισχυει και στις τελευταιες φουρνιες η διορθωθηκε?

2) εχει βγαλει η lg ics rom η jelly bean για αυτο το κινητο η εχει μεινει στη 2.3.5?

3) ηθελα να παρω το sgs2 αλλα βρισκω το lg 100€ καινουργιο. αξιζει η να παρω ενα sgs2 μεραχειρισμενο μολις πεσουν λιγο οι τιμες?

4) απο xda υπαρχει καμια καλη καινουργια rom που να τρεχει το lg καλα με ολες του τις λειτουργιες?

5) διαβασα οτι σε καποιους μολις κανανε update στην 2.3.5 τους επαιρναν τηλ και δεν χτυπουσε το κινητο. Αυτο διορθωθηκε με καποιο αλλο update η υπαρχει ακομη αυτο το προβλημα?

6) η μπαταρια τελικα ποσο κραταει με την τελευταια official rom και ποσο με καποια νεα απο xda?

 

2) δεν εχει βγει ακομα...επρεπε να ειχε βγει (το πολυ μεχρι) αυγουστο του 2012 κατα την LG!!! ice cream... για jelly bean ουτε λογος

4) υπαρχουνε καποιες rom μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου... οχι οσες για το galaxy s2

5)αυτο δεν μου εχει συμβει αλλα ενα φεγγαρι δεν μου ερχοντουσαν τα μηνυματα εμενα... και επερνε μπρος αν εστελνα εγω κανενα μηνυμα σε οποιονδηποτε και μου φτανανε μηνυματα που δεν μου ειχαν ερθει απο πολλους και απο μερες! δεν ξερω αν εχει συμβει σε αλλον... παντως και σε εμενα μετα απο reset εστρωσε μια και καλη... μπορει να ηταν μονο το δικο μου

6)εγω πλεον το χρησιμοποιω (σαν δευτερο κινητο) μονο για τηλεφωνα μηνυματα και μου βγαζει ανετα πανω απο 3 μερες. κατι φορες που εχω ολη μερα 3g internet κραταει 1-2 ...βεβαια αν κανεις πολλα πραγματα οπως παιζεις, βλεπεις βιντεο και ιδιως 3D πραγματα ουτε απο πρωι μεχρι το βραδυ την βγαζει (αυτο το παρατηρω οταν ταξιδευω με λεωφορειο!!!!!)

 

τωρα για τις αλλες 2 ερωτησεις....

1)δεν το ξερω προσωπικα. δεν το εχω παθει

3)πολυ εκληστικη η τιμη η αληθεια ειναι!! δεν νομιζω να βρεις αριστο s2 σε αυτη την τιμη για αρκετο καιρο!! δεν θελω να σε επηρεασω στην επιλογη σου αλλα προσωπικα με εχει τσαντισει τοσο πολυ η lg με το update που δεν προκειτε να ξαναπαρω LG ποτε ξανα!!!!! ουτε καν nexus!!!

 

εχει και τα θετικα του παντως.... κατασκευαστικα και ποιοτικα (θεωρω εγω δλδ) οτι το κινητο ειναι αριστο.... επισης το 3d ειναι κατι μοναδικο σχεδον συλεκτικο!!!! εμενα πολλοι φιλοι μου κανουν ακομα "ουαααου" οταν βλεπουν 3d φωτογραφιες!!!! ιδιως κοπελες!!!!!

 

οταν και αν παρει και το νεο optimus ui θα εχει και αρκετα ομορφο λογισμικο!!!! βεβαια ice cream.... (γιατι το jellybean~που σιγα μην παρει ποτε επισημα ενω το S2 εχει/θα παρει~ ειναι και πιο γρηγορο..)

 

επισης αν και με το απαρχαιομενο gingerbread χτυπαει ενα 2000 στα (επισης υποκειμενικα) benchmark

 

στα αρνητικα επισης θα βαλω την οθονη...δεν ειναι κακης ποιοτητας αλλα δεν με ενθουσιαζει κιολας (εχω καλομαθει και με τις amoled εγω των οποιων δηλωνω fan! βεβαια παλι ειμαι υποκειμενικος) και θεωρω οτι δεν εχει και την καλυτερη camera (σε 2d)...εχω galaxy s i9000 που εβγαζε πολυ καλυτερες φωτογραφιες

 

με 100 ευρω βεβαια........δεν παιρνεις ουτε xperia tipo............

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

5) διαβασα οτι σε καποιους μολις κανανε update στην 2.3.5 τους επαιρναν τηλ και δεν χτυπουσε το κινητο. Αυτο διορθωθηκε με καποιο αλλο update η υπαρχει ακομη αυτο το προβλημα?

 

Εγώ το είχα αυτό το πρόβλημα και διορθώθηκε με την έκδοση 2.3.5 v.21e (19 Apr 2012). Δεν έχω διαβάσει κάπου για εμφάνιση του φαινομένου σε αυτή την έκδοση.

 

Δεν ισχύει γενικά αυτό. Υπάρχουν συσκευές όπου οι nightlies είναι εξαιρετικά σταθερές.

 

Νομίζω γενικά ισχύει η αστάθεια με εξαιρεσεις τις σταθερές περιπτώσεις.

Πάντως εμάς μας ενδιαφέρει για τη δική μας (P920) οπότε αν ξέρεις κάτι πες μας :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...