Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

 

Θεωρητικά είναι γνωστό αυτό. Στην πράξη το βλέπουν οι κάτοχοι;

 

Μπορεί να γίνομαι γραφικός αλλά... να είχε και 1GB RAM!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη τιμη, ε? Θα παρω 10 :p http://www.getitnow.gr/prod/tilefonia-gps/kinita-tilefona/lg-optimus-3d-p920/prod1300031pp/ (Παντως παιδια, το ειδα live χθες στο mediamarkt στο περιστερι, και πραγματικα εμεινα δεν το περιμενα. Ειδα και φοτο και βιντεο 3D, και ειλικρινα ειναι φοβερο το 3D του. Το κατι αλλο.) Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο αυτό είναι το κάτι άλλο! Γρήγορο, όμορφο, με καταπληκτικό και απόλυτα ρεαλιστικό 3D.:D Το πήρα στα χέρια μου χτες από το Γερμανό (προπαραγγελία) και δεν το χορταίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγω που το ειδα σημερα γιατι απογοητετικα απο την αναλυση τις οθονης στο 3d mode ;

 

Τι είχε η ανάλυση δηλαδή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα από το mall στο Μαρούσι και το είχαν στο πλαίσιο. Τουλάχιστον το είχαν σε λειτουργία μαζί με τα άλλα κινητά για να το δοκιμάζει ο κόσμος. Δεν ξέρω αν είχαν και κομμάτια μέσα ετοιμοπαράδοτα.

Ασχολήθηκα λίγο μαζί του (μου έκανε πάντως εντύπωση που κανένας άλλος δεν το ακουμπούσε). Με την ανάλυση στο 3d mode δεν είδα τίποτα κακό. Μια χαρά ήταν. Το 3d μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε. Φαινότανε πολύ καλά αν και ίσως να κουράζει μετά από λίγο. Ίσως να φταίει και το ότι δεν ήταν απόλυτα σταθερό και το χέρι μου με αποτέλεσμα να μην έχω και την καλύτερη εστίαση. Μπορεί να μην είμαι κι εγώ συνηθισμένος σε 3d απεικόνιση σε συσκευή τηλεφώνου. Άλλο να βλέπεις 3d σε κινηματογράφο κι άλλο σε μια οθόνη 4.3". Μόνο 2-3 βιντεάκια είδα και αυτό το 3d menu που έχει. Μπορώ να πω ότι μου άφησε πάρα πολύ καλές εντυπώσεις.

Το μόνο που με χάλασε ήταν το ότι όταν κινείσαι από οθόνη σε οθόνη η κίνηση είναι λίγο σπαστή. Δεν ξέρω αν φταίει η 512 RAM, αν φταίει η έκδοση 2.2 ή αν φταίει η LG. Πάντως αυτό το πράγμα το είχα παρατηρήσει και στο optimus 2X το οποίο κι αυτό ήταν με froyo.

Όλα αυτά στην τιμή των 585 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

Edited by metmat
Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ ωραιο κινητο ολα καλα . εχω 2 προβληματακια μονο ... 1 δεν μου αναγνοριζει την sim ... 2 το pc δεν αναγνοριζει το κινητο ... αυτα ...

το προβλημα με τη sim το εφτιαξα , δεν κανει καλη επαφη ... αμα ειναι 1 χιλιοστο πιο εξω η sim δεν την αναγνοριζει ...

Edited by narinos321
Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ ωραιο κινητο ολα καλα . εχω 2 προβληματακια μονο ... 1 δεν μου αναγνοριζει την sim ... 2 το pc δεν αναγνοριζει το κινητο ... αυτα ...

το προβλημα με τη sim το εφτιαξα , δεν κανει καλη επαφη ... αμα ειναι 1 χιλιοστο πιο εξω η sim δεν την αναγνοριζει ...

 

Για το θέμα του συγχρονισμού με το pc δοκίμασε το εξής:

Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Ανάπτυξη -> τσέκαρε την επιλογή "Εντοπισμός σφαλμάτων"

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του συγχρονισμού με το pc δοκίμασε το εξής:

Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Ανάπτυξη -> τσέκαρε την επιλογή "Εντοπισμός σφαλμάτων"

 

το εχω κανει αλλα τπτ και παλι ...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει και σε άλλες usb θήρες;

 

σε ολες... για αυτο πηγα στο device manager και εκει που λεει android phone λεει πως δεν υπαρχουν οι driver .

Link to comment
Share on other sites

2.3.3 συμφωνα με την LG θα βγει τον οκτωβρη.

 

αμα θελουμε το πιστευουμε :lol: :lol:

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

αμα θελουμε το πιστευουμε :lol: :lol:
Εγω λεω να το πιστεψουμε μιας και Σεπτεμβρη θα βγει για το 2Χ :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αμα θελουμε το πιστευουμε :lol: :lol:

 

Το πιστεύουμε ή όχι δεν αλλάζει τίποτα και ούτε μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό. Περιμένουμε και βλέπουμε...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/angr-birds-3d-lg-optimus-3d-48757/

 

Ενδιαφέρον!!!!!!!!Μαζί με την έλευση της αναβάθμισης θα δοθεί και η επιλογή για αναπαραγωγή εφαρμογών και games 2D σε 3D

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος θα το σπασω :P το κινητο δεν αναγνοριζει καν το usb δεν εμφανιζεται ουτε το εικονιδιακι στην οθονη του κινητου :@
Link to comment
Share on other sites

εγω παντος θα το σπασω :P το κινητο δεν αναγνοριζει καν το usb δεν εμφανιζεται ουτε το εικονιδιακι στην οθονη του κινητου :@

 

δοκίμασες άλλο καλώδιο?

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα απο το Saturn. To ψαχνω τωρα. Η αισθηση του 3d ειναι ολα τα λεφτα. Ομως δεν βρηκα το ραδιο FM. Σε ολα τα sites(πλαισιο,getitnow κλπ) λεει οτι εχει και ραδιο και μαλιστα με RDS. Τι συμβαινει? Γιατι δεν εχει αναφερθει αυτο? Γιατι δεν εχει ραδιο? Εγω το θεωρω απαραιτητο αφου ακομα και κινητα των 20 ευρω εχουν ραδιο. Μπορει καποιος να μας πει αν προκειται σε επομενη αναβαθμιση, προστεθει και η εφαρμογη του ραδιοφωνου?
Link to comment
Share on other sites

εγω παντος θα το σπασω :P το κινητο δεν αναγνοριζει καν το usb δεν εμφανιζεται ουτε το εικονιδιακι στην οθονη του κινητου :@

 

Δοκίμασε με install των drivers.

http://boohay.com/lg-optimus-3d-p920-pc-sync-software.html

 

Σε εναν αλλο δουλεψε με το εξης:Πηγαινε settings->wirless and networks->usb tethering και τικαρέ το.

 

Το αγορασα απο το Saturn. To ψαχνω τωρα. Η αισθηση του 3d ειναι ολα τα λεφτα. Ομως δεν βρηκα το ραδιο FM. Σε ολα τα sites(πλαισιο,getitnow κλπ) λεει οτι εχει και ραδιο και μαλιστα με RDS. Τι συμβαινει? Γιατι δεν εχει αναφερθει αυτο? Γιατι δεν εχει ραδιο? Εγω το θεωρω απαραιτητο αφου ακομα και κινητα των 20 ευρω εχουν ραδιο. Μπορει καποιος να μας πει αν προκειται σε επομενη αναβαθμιση, προστεθει και η εφαρμογη του ραδιοφωνου?
Eχουν πει θα το ενεργοποιησουν σε καποιο απο τα ερχόμενα update.Θα δείξει.
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα απο το Saturn. To ψαχνω τωρα. Η αισθηση του 3d ειναι ολα τα λεφτα. Ομως δεν βρηκα το ραδιο FM. Σε ολα τα sites(πλαισιο,getitnow κλπ) λεει οτι εχει και ραδιο και μαλιστα με RDS. Τι συμβαινει? Γιατι δεν εχει αναφερθει αυτο? Γιατι δεν εχει ραδιο? Εγω το θεωρω απαραιτητο αφου ακομα και κινητα των 20 ευρω εχουν ραδιο. Μπορει καποιος να μας πει αν προκειται σε επομενη αναβαθμιση, προστεθει και η εφαρμογη του ραδιοφωνου?

 

Η έλλειψη έχει εντοπιστεί διεθνώς όπως θα δεις πατώντας εδώ. Θα διαβάσεις λοιπόν οτι η LG Italy γνωστοποίησε οτι θα υπάρξει radio στις επόμενες αναβαθμίσεις.... Πάντως μη λες οτι και κινητά των 20 ευρώ έχουν ράδιο. Ολόκληρο μηλόφωνο όχι των 20 αλλά των 620 ευρώ και ΔΕΝ έχει....

Edited by john_daskal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...