Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι αληθεια οτι το 3D δεν εχει ραδιοφωνο?

 

Εχει αλλα δεν εχει την εφαρμογη απο την μανα του. Απλα βαζεις την εφαρμογη.

Edited by orlox
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μολις το πηρα και εγω το κινητακι.Παρα πολυ καλο.Με το που το συνδεσα στο νετ μου εβγαλε ενημερωση οτι υπαρχει update.Παταω να κανω ληψη μου λεει οτι θα κανει αλλα βγαζει οτι το μεγεθος της ενημερωσης ειναι 0ΜΒ και μετα μου βγαζει μη εγκυρο πακετο λογισμικου.

Αυτα εχει πανω περασμενα....

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα και εγω το κινητακι.Παρα πολυ καλο.Με το που το συνδεσα στο νετ μου εβγαλε ενημερωση οτι υπαρχει update.Παταω να κανω ληψη μου λεει οτι θα κανει αλλα βγαζει οτι το μεγεθος της ενημερωσης ειναι 0ΜΒ και μετα μου βγαζει μη εγκυρο πακετο λογισμικου.

Αυτα εχει πανω περασμενα....

 

Εισαι οκ φιλε.Αυτη ειναι η τελευταια,και περιμενουμε ics τωρα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τελεια!να ρωτησω αυτη η ρομ του ThiaiZ03D ποια ειναι?Γιατι ειδα στο XDA εχει 2-3 δικες του και μ'αρεσε η stock που εχει πανω το κινητο.Αν εχει βγαλει καμια που να ειναι σαν την stock απλα πιο γρηγορη να την δοκιμασω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

ΟΠΟΙΟς\Σ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ROOT ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ ΥΠΟ8ΕΣΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ 2 ΓΡΑΜΜΕΣ ΟΔΗΓΟ ΝΑ ΕΡ8ΕΙ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕ!!!!

%$#%^$#%$#%$#%$#!!!!!

ελεος μου εχει βγαλει την πιστη μου...και δεν γινεται σε 2 υπολογιστες με 7 και ΧΡ

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως σου κολλαει?

ευκολο ειναι το ροοτ απλα θελει ολους τους drivers να χεις εγκαταστησει...απο τι θυμαμαι αυτο ηταν το προβλημα σε μενα

Link to comment
Share on other sites

στα 7 το ξεχναμε τελειως.το superoneclick με το ζορι ξεκιναει.Στα ΧΡ που κατι γινεται ναι εχω προβλημα με τους drivers.Μια δεν τους περναει γιατι δεν ειναι ψηφιακα υπογεγραμμενοι μια δεν βρισκει μια βγαζει ερρορ σε καποια φαση σε μια επανεκκινηση μου ζητησε driver gia to omap 4430!Που να βρω driver για το chipset?Καποιος ρε παιδια επειδη βλεπω πολλοι εχουν προβλημα που το εκανε και του δουλευει δεν μπορει να δωσει 2-3 λινκς ενα πιο πληρη οδηγο?Τουλαχιστον ενα λινκ του στυλ "εδω ειναι ολα τα αρχεια(drivers και το προγραμμα) βαλτε τα και μετα οντως ενα κλικ ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

εγω στα 7αρια τα κανα ολα...

κατεβασε απο δω-->http://www.lg.com/uk/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp#p τα windows usb driver,software update,pc sync....καντα ολα εγκατασταση και καθε φορα που θα συνδεεις το κινητο στο αναλογο προγραμμα θα περνανε και οι drivers...μετα δοκιμασε να το κανεις ροοτ...

 

ελπιζω να βοηθησα:D

Link to comment
Share on other sites

εγω απο τι θυμαμαι το κανα με το superclick...και μαλιστα δεν μου δουλεψε με την τελευταια εκδοση και βρηκα μια πιο παλια..
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα 2.3.3 , 2.3.1 , 2.2.1 και μια που ελεγε superoneclick optimus 3d :p παντα κατι θα κολλουσε κατι θα ελειπε και καθε φορα κατι διαφορετικο.εκει ειναι που το σπας!Τελικα κα καταφερα μολις τωρα με την μια ,στα μπαμ που λενε ,αβιαστα ρε παιδι :p με το προγραμμα που βρηκα εδω http://vulnfactory.org/blog/2012/02/26/rooting-the-lg-thrill-optimus-3d/.Ανοιγει σε dos περιβαλλον(bat αρχειο ειναι) και απλα οντως τελικα με ενα κλικ εγινε

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το κινητο το πηρα και εγω πριν απο 2 βδομαδες απο τα multirama στα 300ε. Εννοειται κατευθειαν αναβαθμιση σε 2.3 και rootαρισμα για το chainfire κυριως. Οι cfw δεν με επεισαν και απο την στιγμη που το κινητο παει σφαιρα με την official δεν υπαρχει καποιος λογος για custom αναβαθμιση. Περιμενουμε την ics εστω και το καλοκαιρι.
Link to comment
Share on other sites

Οπως σε ολα τα android ,αυτη ειναι η ρυθμιση για να εχεις οπτικη αναφορα.Για ηχητικη ,μονο με εφαρμογη μηνυματων που λεω παραπανω>Επιμενω,και ειναι οπως το λεω.Τέλος.:!:
Τέλος ξε-τέλος, μάθε να διαβάζεις πρώτα. Το μέλος ρώτησε πώς θα έχει αναφορά παράδοσης, όχι ηχητική αναφορά παράδοσης.

μπορειτε να μου πειτε πως 8α αποκτησω την αναφορα παραδοσης στα μνμ?

===========

δοκιμασα 2.3.3 , 2.3.1 , 2.2.1 και μια που ελεγε superoneclick optimus 3d :p παντα κατι θα κολλουσε κατι θα ελειπε και καθε φορα κατι διαφορετικο.εκει ειναι που το σπας!Τελικα κα καταφερα μολις τωρα με την μια ,στα μπαμ που λενε ,αβιαστα ρε παιδι :p με το προγραμμα που βρηκα εδω http://vulnfactory.org/blog/2012/02/26/rooting-the-lg-thrill-optimus-3d/.Ανοιγει σε dos περιβαλλον(bat αρχειο ειναι) και απλα οντως τελικα με ενα κλικ εγινε
Ναι η δεύτερη μέθοδος είναι πολύ καλύτερη. Με το SuperOneClick μόνο η GB 21A ROM μπορεί να γίνει root, ενώ με τη δεύτερη μέθοδο γίνονται root όλες οι 20x και 21x ROMs.

 

Βγήκαν πρόσφατα η ισπανική και η γερμανική 21D ROM, που σύμφωνα με την LG λύνουν το πρόβλημα των ghost calls. Δυστυχώς πολλοί που τις εγκατέστησαν, και εγώ, συνεχίζουν να έχουν το πρόβλημα αν και πιο σπάνια.

Edited by nikosr78
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο φαινεται καλο αλλα αυτο το προβλημα με ghost calls που εχει με προβληματιζει παρα πολυ.ποιος ο λογος να δωσω 300 ευρω και να ελπιζω οτι θα βγει καλο?οσοι το εχουν παρει προσφατα(τις τελευταιες βδομαδες) εχουν δοκιμασει να κανουν καποιες κλησεις προς το κινητο να δουν αν εμφανιζετε το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα προβλήματα με ghost calls μετά την αναβάθμιση σε gingerbread και γι'αυτό δε σου προτείνω να το αγοράσεις. Ουσιαστικά πρόκειται για τζόκερ. Αν σου κάτσει...

 

Το ότι έχω πρόβλημα με ghost calls το ανακάλυψα τυχαία 1 μήνα μετά την αναβάθμιση. Ποιος ξέρει πόσες κλήσεις και πόσα SMS έχασα μέχρι να το καταλάβω. Από το forum του xda και με κάτι πατέντες κατάφερα να το γυρίσω σε froyo και φαίνεται να μην έχει πρόβλημα αλλά επειδή δεν έχω σκοπό να κάνω τον beta tester στην LG, γύρισα στο παλιό μου κινητό και δεν ασχολήθηκα άλλο με το Optimus. (και πολύ βασικό είναι ότι το LG το κέρδισα σε διαγωνισμό, αν είχα πληρώσει 500Ε θα είχα τρελαθεί).

 

Η LG είναι στην κοσμάρα της τόσους μήνες. Απ'ότι διαβάζω στο xda, σε κάποιες περιοχές η LG δίνει updates για να διορθωθεί το πρόβλημα, αλλά και πάλι φαίνεται πως δεν υπάρχει κάποια ουσιαστική λύση.

 

Το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι το κινητό είναι καλό, αλλά η LG επιβεβαίωσε το πόσο ικανή είναι να καταστρέφει οτιδήποτε αξιοπρεπές φτιάχνει...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα προβλήματα με ghost calls μετά την αναβάθμιση σε gingerbread και γι'αυτό δε σου προτείνω να το αγοράσεις. Ουσιαστικά πρόκειται για τζόκερ. Αν σου κάτσει...

 

Το ότι έχω πρόβλημα με ghost calls το ανακάλυψα τυχαία 1 μήνα μετά την αναβάθμιση. Ποιος ξέρει πόσες κλήσεις και πόσα SMS έχασα μέχρι να το καταλάβω. Από το forum του xda και με κάτι πατέντες κατάφερα να το γυρίσω σε froyo και φαίνεται να μην έχει πρόβλημα αλλά επειδή δεν έχω σκοπό να κάνω τον beta tester στην LG, γύρισα στο παλιό μου κινητό και δεν ασχολήθηκα άλλο με το Optimus. (και πολύ βασικό είναι ότι το LG το κέρδισα σε διαγωνισμό, αν είχα πληρώσει 500Ε θα είχα τρελαθεί).

 

Η LG είναι στην κοσμάρα της τόσους μήνες. Απ'ότι διαβάζω στο xda, σε κάποιες περιοχές η LG δίνει updates για να διορθωθεί το πρόβλημα, αλλά και πάλι φαίνεται πως δεν υπάρχει κάποια ουσιαστική λύση.

 

Το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι το κινητό είναι καλό, αλλά η LG επιβεβαίωσε το πόσο ικανή είναι να καταστρέφει οτιδήποτε αξιοπρεπές φτιάχνει...

 

συμφωνω με τα τελευταια σου λογια ειδικα...

πολυ καλο το κινητο αλλα η lg το χει παρατησει...με σχετικο εμαιλ που τους εστειλα μου πανε οτι θα παρει την 4αρα το 3ο τετραμηνο....:p:p:p:p

 

εμπειρια με ghost calls εγω προσωπικα δεν εχω εδω και κανα μηνα που εχω το κινητο....ή τουλαχιστον δεν εχω καταλαβει κατι:D

το πηρα με την μαμα 2.3.5 και ειμαι τωρα με μαγειρεμενη ρομ...ολα καλα προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

εμενα που πηγα σημερα να ενεργοποιησω την αναφορα την εχει απενεργοποιημενη :( ειναι γκρι και δεν μπορω να κανω τιποτα

 

επισης εχει να προτεινει κανεις καμια καλη ρομ?Δεν με πειθει τιποτα στο xda και δοκιμασα την ThiaiZO3DV2.6GB και με ψιλοξενερωσε.Δεν μου αρεσε η ThiaiZO3DV2.6GB γιατι εβαλε ολα αυτα απο το Prada.Τα μισα του Prada βγαζανε fc , 3 καμερες(μια 3d μια η κανονικη και μια του Prada-ελεος).Πολλες ενω στο about τα λενε μια χαρα μετα στα comments των χρηστων μονο παραπονα εχει και πραγματικα βαριεμαι να κανω τον beta tester :p

 

επισης επισης εβαλα αυτην την ταινια Tron Legacy 3D 1080p και αυτη Resident Evil Afterlife 3D 1080p και οι δυο σε mkv μορφη και κολλανεεεεεεεεεεεεεε...αστα να πανεεεεεεεεεεεε.Γι'αυτο σκεφτομαι αν βαλω καμια custom πχ του thiaizo την clean και λιγο oc θα κανει δουλεια?

Edited by nikolis2000

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο φαινεται καλο αλλα αυτο το προβλημα με ghost calls που εχει με προβληματιζει παρα πολυ.ποιος ο λογος να δωσω 300 ευρω και να ελπιζω οτι θα βγει καλο?οσοι το εχουν παρει προσφατα(τις τελευταιες βδομαδες) εχουν δοκιμασει να κανουν καποιες κλησεις προς το κινητο να δουν αν εμφανιζετε το προβλημα?
Αν θέλεις να είσαι κατά 100% σίγουρος ότι δε θα έχεις ghost calls, μείνε στην Froyo που έρχεται μαζί με το κινητό. Αν το κινητό είναι ήδη αναβαθμισμένο στη Gingerbread τότε μπορείς πάλι να πας πίσω στη Froyo.

 

Με την Gingerbread, ακόμα και με την τελευταία έκδοση 21D το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται αν και πιο σπάνια. Το κακό της υπόθεσης είναι ότι το πρόβλημα με τα ghost calls εμφανίζεται τελείως τυχαία, σε μένα πρωτοπαρουσιάστηκε (?) 3 εβδομάδες αφού αναβάθμισα σε GB

 

Έβαλα πιο πάνω ερωτηματικό επειδή δεν μπορείς να ξέρεις αν/πότε έχεις πραγματικά ghost calls μέχρι κάποιος να σου πει "σου τηλεφωνούσα αλλά δεν απαντούσες". Από τότε τηλεφωνώ στο κινητό από το δεύτερο κινητό μου 5-10 φορές καθημερινά κι ενώ μπορεί να περάσουν 10 μέρες χωρίς ghost calls, κάποια στιγμή εμφανίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Με ThiaiZ O3D V0.2 Clean GB ρομ και Titan Kernel v0.1 στα 1.2ghz ειναι φυσιολογιακα αυτα τα νουμερα?οταν ο φιλος johnko1 πιο πανω εβγαλε μολις 3750 περιπου? Σχεδον διπλασια?Και ακομα να μου παιξει 1080p mkv γμτ :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Με ThiaiZ O3D V0.2 Clean GB ρομ και Titan Kernel v0.1 στα 1.2ghz ειναι φυσιολογιακα αυτα τα νουμερα?οταν ο φιλος johnko1 πιο πανω εβγαλε μολις 3750 περιπου? Σχεδον διπλασια?Και ακομα να μου παιξει 1080p mkv γμτ :(

 

εγώ έβγαλα 37χχ στο quadrant.Η φώτο παραπάνω είναι από antutu benchmark...

Link to comment
Share on other sites

ωχ οντως δικο μου λα8ος.Πρωτη φορα ασχολουμαι με benchmarks :p .Στο quadrant βγαζει 3607.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

βγήκε η 7.2 rc από cyanogenmod.Φαίνεται πολύ καλή αν και δεν δουλεύει το 3d,γι'αυτο εγώ συνεχίζω να έχω του thiaiz με titan kernel που θα έχει usb host στο μέλλον...
Link to comment
Share on other sites

ουπς εχεις δικιο λοιπαμε για την παραπληροφοριση :D οσο για το

 

Αυτο σιγουρα χρειαζετε root και πρεπει να αλλαξεις το αρχειο /etc/vold.fstab

dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/mmci-omap-hs.0/mmc_host/mmc1
dev_mount extsdcard /mnt/sdcard/_ExternalSD 15 /devices/platform/mmci-omap-hs.1/mmc_host/mmc0

μετα ομως δεν θα γινετε mount στο pc η εσωτερικη μνημη και για να κανεις mount την εξωτερικη πρεπει να κανεις μεσω εφαρμογης οπως η https://market.android.com/details?id=com.rafoid.multimountsdcard.widget.free

αυτο ουσιαστικα ανταλαζει τα mount point της εσωτερικης μνημης με την SD. οποτε στο /mnt/sdcard θα ειναι η sdcard(!) και στο /mnt/sdcard/_ExternalSD θα ειναι η εσωτερικη μνημη.

 

Μπορεις να δωσεις ολο το αρχειο, γιατι αλλαξα αυτα που αναφερεις και μετα δεν εβλεπε καμια ουτε την εσωτερικη ουτε την εξωτερικη sd?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δωσεις ολο το αρχειο, γιατι αλλαξα αυτα που αναφερεις και μετα δεν εβλεπε καμια ουτε την εσωτερικη ουτε την εξωτερικη sd?

 

Θα το επισυναψω το βραδυ. προς το παρον αν θες δοκιμασε το ετσι

dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/mmci-omap-hs.0/mmc_host/mmc1
dev_mount extsdcard /mnt/sdcard/_ExternalSD auto /devices/platform/mmci-omap-hs.1/mmc_host/mmc0

 

ή ετσι

 

dev_mount extsdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/mmci-omap-hs.0/mmc_host/mmc1
dev_mount sdcard /mnt/sdcard/_ExternalSD auto /devices/platform/mmci-omap-hs.1/mmc_host/mmc0

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα το επισυναψω το βραδυ. προς το παρον αν θες δοκιμασε το ετσι

dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/mmci-omap-hs.0/mmc_host/mmc1
dev_mount extsdcard /mnt/sdcard/_ExternalSD auto /devices/platform/mmci-omap-hs.1/mmc_host/mmc0

 

ή ετσι

 

dev_mount extsdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/mmci-omap-hs.0/mmc_host/mmc1
dev_mount sdcard /mnt/sdcard/_ExternalSD auto /devices/platform/mmci-omap-hs.1/mmc_host/mmc0

 

Το πρωτο δουλεψε μια χαρα. Απλα οπως ειπες δεν βλεπεις την εξωτερικη sd στο pc αλλα μονο την εσωτερικη, το οποιο δεν ειναι και τοσο κακο, αλλα θα δοκιμασω και το αλλο το προγραμμα που εδωσες στο προηγουμενο σου ποστ. Thanks! :)

Edited by RaZoR333
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...