Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ είναι ο τρόπος που κάνεις επαναφορά σε official rom αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος να βάλεις την επίσημη θα σου πρότεινα να βάλεις αυτήν εδώ που είναι απείρως καλύτερη και κρατάει και η μπαταρία περισότερο. Κάρτα δεν χρειάζετε να αλλάξεις απλά διαμόρφωσε την ανάλογα με το τι θα περάσεις ένας οδηγός για το πώς παίζεις με τα partitions είναι εδώ. Δες εκεί που λέει για το link2sd γράφει πως κάνεις διαμόρφωση στα Partitions.

 

ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση..η καρτα μου ειναι ηδη χωρισμενη σε partitions απλα ρωτησα το παραπανω γιατι τωρα αν την βγαλω και ανοιξω το κινητο δεν ανοιγει σαν να εχει τοποθετηθει ολο το συστημα εκει αν το διατυπωνω καλα..ετσι ειναι η' εχω κανει κατι λαθος?αν δηλ κανω εγκατασταση κατι αλλο και στο μελλον θελησω να αλλαξω sd σε μεγαλυτερη (gb) θα κανω την διαδικασια απο την αρχη?

 

και κατι που ξεχασα..unroot γινεται αυτοματα Angel με την διαδικασια που μου ειπες?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων: Χρησιμοποιούμε το κουμπί "Τροποποίηση" για να προσθέσουμε κάτι στο τελευταίο μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας,θέλω να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό,και έχω διαβάσει τα περισσότερα γραφομενά σας στο Forum,εχώ διαπιστώσει κάποια προβληματάκια,αλλα σοβαρά και άλλα διορθώσιμα,πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του??σε σύγκριση με το Sony ericsson Neon V που είναι στην ίδια τιμή?ποια είναι τα υπέρ και τα κατά του Galaxy ace?Ευχαριστώ πολύ για όποιες πληροφορίες μου δώσετε!!:)
E90 BMW
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση..η καρτα μου ειναι ηδη χωρισμενη σε partitions απλα ρωτησα το παραπανω γιατι τωρα αν την βγαλω και ανοιξω το κινητο δεν ανοιγει σαν να εχει τοποθετηθει ολο το συστημα εκει αν το διατυπωνω καλα..ετσι ειναι η' εχω κανει κατι λαθος?αν δηλ κανω εγκατασταση κατι αλλο και στο μελλον θελησω να αλλαξω sd σε μεγαλυτερη (gb) θα κανω την διαδικασια απο την αρχη?

 

και κατι που ξεχασα..unroot γινεται αυτοματα Angel με την διαδικασια που μου ειπες?

 

Αν περάσεις νέα rom θα είσαι unroot έτσι κι αλλιώς, αν περάσεις μαμα ρόμ δεν θα έχεις πρόβλημα με την άλλαγή sd σε μεγαλύτερη.

 

Καλησπέρα σας,θέλω να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό,και έχω διαβάσει τα περισσότερα γραφομενά σας στο Forum,εχώ διαπιστώσει κάποια προβληματάκια,αλλα σοβαρά και άλλα διορθώσιμα,πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του??σε σύγκριση με το Sony ericsson Neon V που είναι στην ίδια τιμή?ποια είναι τα υπέρ και τα κατά του Galaxy ace?Ευχαριστώ πολύ για όποιες πληροφορίες μου δώσετε!!:)

 

Αυτό μπορεί να στο απανήσει πιθανόν κάποιος που είχε και τα δύο κινητά. Εγώ θα επελεγά το ACE λόγο σχεδίασης, ποιότητας κατασκευής gorila glas. Επίσεις δεν μου αρέσει και το μενού των sony αλλά αυτό είναι κάτι που αλλάζει. Σαν spec το sony δείχνει πιο δυνατό αλλά αυτά μπορείς να τα καταλάβεις αν τα έχεις μόνο αν τα έχεις δουλέψει. Θα σου έλεγα ν ανοίξεις ένα θέμα στους προβληματισμούς να σου απαντήσουνε εκεί.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,θέλω να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό,και έχω διαβάσει τα περισσότερα γραφομενά σας στο Forum,εχώ διαπιστώσει κάποια προβληματάκια,αλλα σοβαρά και άλλα διορθώσιμα,πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του??σε σύγκριση με το Sony ericsson Neon V που είναι στην ίδια τιμή?ποια είναι τα υπέρ και τα κατά του Galaxy ace?Ευχαριστώ πολύ για όποιες πληροφορίες μου δώσετε!!:)

 

φιλε μου ακριβώς τον ίδιο προβληματισμο είχε ο κολλητός μου, ο οποιος δεν ασχολειτε κιόλας ιδιαίτερα με αυτά τα θέματα.. τελικά τον εψησαν απο την Vodafone να πάρει το neo v! Με το που το πήρε και ήρθαμε εδώ να πειραματιστουμε, ομολογώ πως και οι 2 ξενερωσαμε! η αισθηση που σου δινει όταν χρησιμοποιεις ενα αλλο τηλέφωνο στα καπάκια μετα απο ένα Samsung για μενα προσωπικά δεν είναι η καλύτερη! αν αποφασίσεις να παρεις το Sony ericsson σίγουρα θα πειστεις να του αλλάξεις rom.. πιστευω ομως οτι με αυτα τα specifications και μια καλη rom θα μεινεις ικανοποιημενος.. αυτο που αξίζει να αναφερθεί είναι ότι θα μπορέσεις να κάνεις και αναβάθμιση σε ics4.. αυτά απο τη δική μου επαφή που είχα και με τις 2 συσμευες. ελπιζω να βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγώ αυτή τη συσκευή πριν 10 μέρες το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι στο wifi του σπιτιού μου που το έχω κλειδωμένο με κωδικό δεν μπορεί να συνδεθεί ενώ σε άλλα wifi δίκτυα συνδέεται αμέσως είτε είναι κλειδωμένα είτε όχι. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι σε κάποια ρύθμιση. Τα άλλα μου κινητά συνδέονται αμέσως χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα κι εγώ, και ηταν επειδη ξέχασα να αλλάξω τον τύπο του κλειδιού απο wep σε wpa2 για κοιταξε τι εχεις επιλεγμενο κι αν ταιριάζει με αυτό που έχεις στο σπίτι σου..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Έχω το Ace από τον Οκτώβριο, είμαι γενικά πολύ ευχαριστημένος (εκτός από την μπαταρία του που με έχει απογοητεύσει). Από τότε που έκανα την τελευταία αναβάθμιση και πέρασε το 2.3.5, έχω θέματα με το wi-fi, με το οποίο δε συνδέομαι στο internet (στις κεραίες συνδέομαι κανονικά). Μετά την εφαρμογή του Notes Traveller που του έβαλα (αναγκαστική λόγω δουλειάς), μέσω wi-fi συνδέομαι μόνο στην εφαρμογή του Notes (mail). Διαβάζοντας και μπλογκ του εξωτερικού, τα ίδια γράφουν κι άλλοι, μετά το 2.3.5. Έχετε ανακαλύψει κάτι; Από τη Samsung με συμβούλεψαν να κάνω ένα hard reset, αλλά με διαβεβαίωσαν ότι το 2.3.5 παραμένει (δεν κάνει downgrade με τίποτα). Επίσης, βρήκατε καμιά λύση για την μπαταρία; Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Έχω το Ace από τον Οκτώβριο, είμαι γενικά πολύ ευχαριστημένος (εκτός από την μπαταρία του που με έχει απογοητεύσει). Από τότε που έκανα την τελευταία αναβάθμιση και πέρασε το 2.3.5, έχω θέματα με το wi-fi, με το οποίο δε συνδέομαι στο internet (στις κεραίες συνδέομαι κανονικά). Μετά την εφαρμογή του Notes Traveller που του έβαλα (αναγκαστική λόγω δουλειάς), μέσω wi-fi συνδέομαι μόνο στην εφαρμογή του Notes (mail). Διαβάζοντας και μπλογκ του εξωτερικού, τα ίδια γράφουν κι άλλοι, μετά το 2.3.5. Έχετε ανακαλύψει κάτι; Από τη Samsung με συμβούλεψαν να κάνω ένα hard reset, αλλά με διαβεβαίωσαν ότι το 2.3.5 παραμένει (δεν κάνει downgrade με τίποτα). Επίσης, βρήκατε καμιά λύση για την μπαταρία; Ευχαριστώ πολύ!

 

Ναι με το hard reset θα μείνει σε 2.3.5. Πιθανόν να σου λύσει και το πρόβλημα. Η λύση για την μπαταρία είναι αυτή εδώ η gustom rom. Αν αποφασίσεις να την περάσεις είναι με δικιά σου ευθύνη πάντα. Όσοι την έχουμε περάσει πάντως έχουμε μείνει ευχαριστημένοι.

 

paidia exo to kinito auto k exo provlima megalo den thimamai ton kodiko tis siskeuis pou evala,pos tha to kano reset,euxaristo.

 

Αν κάνεις reset θα λυθεί το πρόβλημα, μόνο φρόντισε να έχεις backup τα δεδομένα σου.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! θελω τα φωτα σας παρακαλω και οσο γινετε συντομα!

 

σε καποιο forum site αλλου επειδη κοιταζα να παρω το ace μεταχειρισμενο ενα παιδι μου ειπε(παρολο που του ειπα αν πειραξε τη rom ή αν το εκανε root κατι "μου απαντησε οχι" και σε ερωτηση μου ,μου ειπε οτι τωρα τρεχει το ice 4.0 απο..αναβαθμιση μεσω kies ισχυει αυτο ή με δουλευει και το εχει "πειραγμενο"? θελω να μου πειτε επισημα αν αναβαμιζεται σε αυτο η οχι να ξερω αν ειναι να το παρω. παντως στο τελος μου ειπε οτι μπορω μεσω του linktosd πως λεγετε αυτο καπως ετσι.. να μετακινω προς τη καρτα sd ωστε να απελευθερωνω τη εσωτερικη μνημη του...

(συγκεκριμενα μου ειπε : stin arxi eixe ti froyo 2.2 meta moy eipe na kanei anavathmisi sti gingerbeard 2.3 kai tora m ekane tin ice cream 4.0.3 )

 

ευχαριστω ! να το παρω λετε το κινητο? (το εχει παρει απο γνωστο καταστημα-εχει ακομα πολυ καιρο εγγυηση λεει... )

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! θελω τα φωτα σας παρακαλω και οσο γινετε συντομα!

 

σε καποιο forum site αλλου επειδη κοιταζα να παρω το ace μεταχειρισμενο ενα παιδι μου ειπε(παρολο που του ειπα αν πειραξε τη rom ή αν το εκανε root κατι "μου απαντησε οχι" και σε ερωτηση μου ,μου ειπε οτι τωρα τρεχει το ice 4.0 απο..αναβαθμιση μεσω kies ισχυει αυτο ή με δουλευει και το εχει "πειραγμενο"? θελω να μου πειτε επισημα αν αναβαμιζεται σε αυτο η οχι να ξερω αν ειναι να το παρω. παντως στο τελος μου ειπε οτι μπορω μεσω του linktosd πως λεγετε αυτο καπως ετσι.. να μετακινω προς τη καρτα sd ωστε να απελευθερωνω τη εσωτερικη μνημη του...

(συγκεκριμενα μου ειπε : stin arxi eixe ti froyo 2.2 meta moy eipe na kanei anavathmisi sti gingerbeard 2.3 kai tora m ekane tin ice cream 4.0.3 )

 

ευχαριστω ! να το παρω λετε το κινητο? (το εχει παρει απο γνωστο καταστημα-εχει ακομα πολυ καιρο εγγυηση λεει... )

 

απο οσο ξερω εγω παντως το ace δεν αναβθμιζεται σε ics4 επισημα.. μπορει να μην εχω ενημερωθει σωστα.. αλλα αν ισχυει αποκλειεται το kies να του εκανε το update σε ics4

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! θελω τα φωτα σας παρακαλω και οσο γινετε συντομα!

 

σε καποιο forum site αλλου επειδη κοιταζα να παρω το ace μεταχειρισμενο ενα παιδι μου ειπε(παρολο που του ειπα αν πειραξε τη rom ή αν το εκανε root κατι "μου απαντησε οχι" και σε ερωτηση μου ,μου ειπε οτι τωρα τρεχει το ice 4.0 απο..αναβαθμιση μεσω kies ισχυει αυτο ή με δουλευει και το εχει "πειραγμενο"? θελω να μου πειτε επισημα αν αναβαμιζεται σε αυτο η οχι να ξερω αν ειναι να το παρω. παντως στο τελος μου ειπε οτι μπορω μεσω του linktosd πως λεγετε αυτο καπως ετσι.. να μετακινω προς τη καρτα sd ωστε να απελευθερωνω τη εσωτερικη μνημη του...

(συγκεκριμενα μου ειπε : stin arxi eixe ti froyo 2.2 meta moy eipe na kanei anavathmisi sti gingerbeard 2.3 kai tora m ekane tin ice cream 4.0.3 )

 

ευχαριστω ! να το παρω λετε το κινητο? (το εχει παρει απο γνωστο καταστημα-εχει ακομα πολυ καιρο εγγυηση λεει... )

 

Πόσο στο δίνει; Επίσημη 4 γι αυτό το κινητό δεν θα βγει κι από όσο γνωρίζω δεν έχει βγει ούτε ανεπίσημη, οπότε ο τύπος σου λέει φίδια για να το πουλήσει. Παρ όλα αυτά αν το δίνει μέχρι 160 και είναι σε καλή κατάσταση και σου δίνει και την απόδειξη αγοράς μαζί να το πάρεις.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με το hard reset θα μείνει σε 2.3.5. Πιθανόν να σου λύσει και το πρόβλημα. Η λύση για την μπαταρία είναι αυτή εδώ η gustom rom. Αν αποφασίσεις να την περάσεις είναι με δικιά σου ευθύνη πάντα. Όσοι την έχουμε περάσει πάντως έχουμε μείνει ευχαριστημένοι.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Θα σ' ενημερώσω μόλις το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

γεια παιδια,πηρα ενα μεταχειρισμενο galaxy ace και ενω αλλα galaxy που ειχα παλιοτερα οπως και το galaxy y με εβαζαν αμεσως ιντερνετ με το wi fi του σπιτιου μου που εχω ρουτερ thomsin 585 v7 forthnet....

 

αυτοι το σκασμενο δε με βαζει ενω λεει συνδεμενο στο ρουτερ μου παει να ανοιξει σελιδα " web page not available"

 

παω λοιπον α)ασυρματη επικοινωνια και δικτυα απο το μενου β) ρυθμισεις wi-fi και εκει απο μενου κρυφο που εχει πληκτρο αριστερο εμφανιζει "για προχωρημενους"

 

εχει τα εξης :

ρυθμιστικος τομεας (ορισμος αριθμων καναλιων πχ 11 13 15) απο κατω εχει πολιτικη αδρανειας wi -fi (οταν η οθονη απενεργοποιειετε) πιο κατω διακομιστης proxy πιο κατω θυρα και πιο κατω χρηση στατικου ip (που αν το κλικαρω βγαζει να βαλω χειροκινητα πυλες μασκες dns1 dns2)

 

καμια ιδεα? (φορνετ ειμαι σπιτι) τι να κανω??????????? sos

 

πρπεει να πειραξω καναλι απ οτο σεταπ ρουτερ μου(που ποτε δεν ειχα προβλημα με tabled με αλλα κινητα με ασυρματ οεκτυπωτη με laptop....(μονο με αυτο το κινητο εχω "θεμα")

 

ή πρεπει να βαλω χειροκινητα εγω στο κινητο πυλες?

 

παντως παιρνει ip διευθυνση το κινητο!!!!!!!!! πες τε μου λυση!

 

ΤΙ DNS ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΦΟΡΝΕΤ?

 

ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ PROXY ΑΝ ΕΒΑΖΑ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ?

 

βοηθηστε με γιατι μου ερχεται να το πουλησω η να το πεταξω απ οτο παραθυρο (αν κα ικατα τα αλλα ειναι τρομερο)

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,χρειάζομαι τη βοήθεια σας σε κάποια πράγματα

1)Ανοίγω το kies συνδέω το κινητό και όταν πάω να κάνω αντίγραφο ασφαλείας ή να εξάγω τις επαφες στον υπολογιστή κολλάει στο 40% και μου λέει συνδέστε τη συσκευή και δοκιμάστε ξανά,όσες φορες και να το κάνω μου βγάζει το ίδιο,επίσης πάτησα στις λύσεις ξαναπέρασε το λογισμικό αλλά τίποτα!!

2)Είδα οτι είναι διαθέσημη στο Kies μια έκδοση PDA:KS3/PHONE:KS2/CSC:KS1 ποιά είναι αυτή η επόμενη απο την froyo?να κάνω την ενημέρωση αξίζει?

3)Για να κάνω backup τα πάντα όπως τα έχω στο κινητό και εφαρμογές και τα πάντα όλα πρέπει να γίνω root?

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

1) Γιατί ασχολήσε με το KIES. Όπως θα σου πουν και οι περισσότεροι είναι για πέταμα.

2) Απ' ότι ξέρω έχει δοθεί Gingerbread στο Ace οπότε λογικά αυτή θα είναι. Έχει μεγάλη διαφορά η Gingerbread από την Froyo οπότε εγώ θα έλεγα να την κάνεις. Βέβαια ας το επιβεβαιώσουν και τα παιδιά που έχουν το κινητό.

3) Ναι, πρέπει να είσαι root για να κάνεις τα πάντα backup. Υπάρχει και γενικός οδηγός εδώ.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο πρόγραμμα έναντι του Kies Που να μου παρέχει τις ίδιες δυνατότητες?

Για να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο πρόγραμμα αντί του kies πρέπει να μαι ροοτ?

Και αφου γίνω ροοτ και κάνω το backup,στη συνέχεια για να κάνω την ενημέρωση πρέπει να κάνω ανροοτ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα γιατί δεν χρησιμοποιώ κανένα πρόγραμμα στο PC για να κάνω τα backup μου.:p

Δεν χρειάζεται να είσαι root για να χρησιμοποιήσεις κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα του KIES.

Αυτό εξαρτάται με ποιον τρόπο έχεις γίνει root. Αν γίνεις με custom kernel τότε το KIES δε θα σου αναγνωρίζει καν το firmware ως επίσημο. Αν πάλι γίνεις με κάποιον απλό τρόπο και το KIES αναγνωρίζει το firmware ως επίσημο τότε δεν χρειάζεται να γίνεις unroot για την αναβάθμιση.

Επειδή βλέπω ότι τα έχεις μπερδέψει λίγο (και εγώ μάλλον σε μπέρδεψα περισσότερο) ρίξε μια ματιά στους δύο παρακάτω οδηγούς για να καταλάβεις μερικά πράγματα ώστε να μπορέσεις να αξιοποιήσεις καλύτερα το κινητό σου.

Ορολογία του Android και Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο πρόγραμμα έναντι του Kies Που να μου παρέχει τις ίδιες δυνατότητες?

Για να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο πρόγραμμα αντί του kies πρέπει να μαι ροοτ?

Και αφου γίνω ροοτ και κάνω το backup,στη συνέχεια για να κάνω την ενημέρωση πρέπει να κάνω ανροοτ?

 

Υπάρχουν πολλοί εγώ προτείνω το myphone explorer από εδώ που δουλεύει και με wifi αν και για πλήρες backup για λόγους ταχύτητας προτείνω το καλώδιο. Αν το επιλέξεις μην ξεχάσεις να περάσεις και το aplication από το playstore.

 

παντως παιρνει ip διευθυνση το κινητο!!!!!!!!! πες τε μου λυση!

 

Όταν λες παίρνει ip το κινητό εννοείς ότι συνδέεται κανονικά; Όταν πας στις ρυθμίσεις wifi σου δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο με το rooter του σπιτιού σου;

Edited by DeathAngel

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω να συνδέσω το κινητό με το PC για να μεταφερω μερικες φωτογραφίες αλλά όταν το συνδέω με το PC δεν το αναγνωρίζει. Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω για να το αναγνωρίσει; Μπορω να κατεβάσω από κάπου τους drivers;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει το KIES ώστε να έχει τα drivers το PC σου για να αναγνωρίσει το κινητό;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έχω περάσει, χωρίς αυτό δεν γίνεται με κάποιο τρόπο να το βλέπει απλά σαν συσκευή USB;

Θα προτιμούσα να μην εγκαταστήσω ακόμα ένα πρόγραμμα στον υπολογιστή :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έχω περάσει, χωρίς αυτό δεν γίνεται με κάποιο τρόπο να το βλέπει απλά σαν συσκευή USB;

Θα προτιμούσα να μην εγκαταστήσω ακόμα ένα πρόγραμμα στον υπολογιστή :wacko:

 

φυσικα γινεται.. κατεβασε το παραθυρακι ειδοποιησεων.. πατα στην ενδειξη για τα usb πατα συνδεση, και θα σου το βγαλει σαν αφαιρουμενο μέσο.. θα γινει πορτοκαλι το σηματακι του android.. η αντιστροφη διαδικασια για την αποσυνδεση..

Link to comment
Share on other sites

αν ακουγεται το γκλικ ηχο συνδεσης galaxy με pc (χωρις το kies) αλλα δε μας ανοιγει παραθυρακι για συνδεση απ οκινητο μας πως το ρυθμιζουμε? ωστε να κανει μεταφορα αρχειων προς το pc μεσω του usb καλωδιου λεω.
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

αν ακουγεται το γκλικ ηχο συνδεσης galaxy με pc (χωρις το kies) αλλα δε μας ανοιγει παραθυρακι για συνδεση απ οκινητο μας πως το ρυθμιζουμε? ωστε να κανει μεταφορα αρχειων προς το pc μεσω του usb καλωδιου λεω.

Αν κατάλαβα καλά αυτό που θες να κάνεις, ΔΙΑΒΑΣΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ μήνυμα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

φυσικα γινεται.. κατεβασε το παραθυρακι ειδοποιησεων.. πατα στην ενδειξη για τα usb πατα συνδεση, και θα σου το βγαλει σαν αφαιρουμενο μέσο.. θα γινει πορτοκαλι το σηματακι του android.. η αντιστροφη διαδικασια για την αποσυνδεση..

Το συνδέω με τον υπολογιστή και κατεβάζω το παραθυρακι ειδοποιησεων αλλά δεν υπάρχει ένδειξη USB! Έχει μόνο τα εικονίδια WIFI, B/T, GPS, Ήχος, Αυτόματη Περιστροφή. :(

Έχετε καμιά ιδέα που μπορεί να βρίσκεται το εικονίδιο USB; :confused:

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vllwp.inputmethod.latin&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS52bGx3cC5pbnB1dG1ldGhvZC5sYXRpbiJd

 

εχω αυτο στο galaxy ace αλλα δε μπορω να γραψω με ελληνικους χαρακτηρες. εχει μεθοδο εισαγωγης μονο με το ics πληκτρολογιο. δε υποστηριζει ελληνικο πληκτρολογιο να γραφω.αν το απεγκαταστησω θα εχω παλι samsung kai swype? τι να κανω?

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...