Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

PDA:KPY / PHONE:KP8 / CSC:KPA(EUR)

 

Πάντα μέσω KIES.

Δεν έχω πειράξει τίποτε.

 

Μέχρι στιγμής μου παίζουν ΟΛΑ άψογα.

Δεν έχω τίποτε από όλα αυτά που διαβάζω (κολλήματα, καθυστερήσεις, lags κλπ)

Το μόνο μου πρόβλημα είναι η μπαταρία.

 

ε γιαυτο σε ρωτησα για λεπτομεριες! κατι μου βρωμουσε :lol:

kp8 ειναι το μοντεμ και οχι η ρομ :p η ρομ ειναι η kpy

 

για να την εχω καβατζα για την εγγυηση την θελω οχι τιποτε αλλο :happy:

 

ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξέρει κανεις αν αυτό δουλεύει σε galaxy ace 2.3.3 σε STOCK ROM ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1445408

 

Δεν χάνεις τίποτε να το δοκιμάσεις. Εμένα πάντως δεν μου φάνηκε ιδιαίτερα εντυπωσιακό, με την έννοια ότι το flash player τρέχει μόνιμα από κάτω και δεν έχει την απόλυτη ενσωμάτωση στον Dolphin browser που περίμενα...

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

ε γιαυτο σε ρωτησα για λεπτομεριες! κατι μου βρωμουσε :lol:

kp8 ειναι το μοντεμ και οχι η ρομ :p η ρομ ειναι η kpy

 

για να την εχω καβατζα για την εγγυηση την θελω οχι τιποτε αλλο :happy:

 

ευχαριστω!:)

A! Κάτι ακόμη:

Παρ'όλο που το αγόρασα από Cosmote, δεν ήταν COS αλλά EUR...

(Ποιός ξέρει τι παίζεται... )

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.κατοχος και εγω του κινητου εδω και 5 μερες και εχω το εξης προβλημα.ενω στην αρχη συνδεομουνα με wifi τωρα μου κανει τα εξης.παταω ανοιγμα στο wifi και κανει συνεχεια σαρωση-αποσυνδεθηκε χωρις να μπορει να συνδεθει.ξερεις κανεις να μου πει πως μπορω να λυσω το προβλημα.δεν μπορω να συνδεθω ουτε στο router του σπιτιου μου γιατι και εκει κανει τα ιδια οταν δινω εντολη να συνδεθει.ενας φιλος μου με δικο του ιδιο κινητο συνδεθηκε κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Πατα πάνω στο δίκτυο σου (στο κινητό) και διαγραφή ή ξέχασε, ότι έχει (οι μεταφράσεις είναι λίγο ότι να ναι).

Reboot το modem, το κινητό και κάνε άλλη μια προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανεις αν αυτό δουλεύει σε galaxy ace 2.3.3 σε STOCK ROM ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1445408

 

Εν τέλει το δοκίμασε κανείς αυτό?

Αξίζει τον κόπο να κάνουμε τη διαδικασία?

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

η συζυγος πηρε το Ace αλλα έχει ενα προβλημα, περασε μεσω του Samsung kies τις επαφες απο την σιμ στο τηλεφωνο, μετα ομως το τηλεφωνο τις διχνει και τις δυο, πως ακυρωνεις τις επαφες τις σιμ να μην φαινονται απο το τηλεφωνο???
abacab
Link to comment
Share on other sites

η συζυγος πηρε το Ace αλλα έχει ενα προβλημα, περασε μεσω του Samsung kies τις επαφες απο την σιμ στο τηλεφωνο, μετα ομως το τηλεφωνο τις διχνει και τις δυο, πως ακυρωνεις τις επαφες τις σιμ να μην φαινονται απο το τηλεφωνο???

 

Στις επαφές, κουμπί μενού-επιλογές προβολής/οθόνης (ότι έχει τεσπα) και εκεί που λέει επαφές σιμ, βγάζεις το ΤΙΚ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι και εγώ κάτοχος του παραπάνω τηλεφώνου και έχω το εξής πρόβλημα ανβάθμισα το κινητό με το firmware: 2.3.6 S5830XXKPP το κινητό δουλέυει απλά δεν μπορεί να λειτουργήσει σε 3G δηλαδή δεν υπάρχει επιλογή καν αν πατήσεις παρατεταμένα το κουμπί POWER της λειτουργιας δικτύου δεδομένων μπορεί κανείς να μου προτίνει κανενα firmware; Εχω εγκαταστήσει σεδόν όλα τα firmware που υπάρχουν στα διάφορα sites αλλά όταν ανοίγει το κινητό μου βγάζει σφάλματα έχει κανείς κανένα δοκιμασμένο κάθε απάντηση δεκτή και το ευχαριστώ γίνεται εκ των προταίρων!!!!!!!

 

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφές, κουμπί μενού-επιλογές προβολής/οθόνης (ότι έχει τεσπα) και εκεί που λέει επαφές σιμ, βγάζεις το ΤΙΚ.

 

ευχαριστώ :)

abacab
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω θέμα με το S5830XXKPP το έβαλα στο Ace μου και δεν δουλεύει το 3G!!!!! Τι να κάνω έχω δοκιμάσει άπειρα αλλά Firmware αλλά τπτ τα περισσότερα δεν μου ανοίγουν καν το τηλέφωνο καμιά ιδέα...... αν κάποιος έιχε αντίστοιχει εμπειρία ας μου πει να δω και 'γω τι μπορώ να κάνω

 

:cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι και εγώ κάτοχος του παραπάνω τηλεφώνου και έχω το εξής πρόβλημα ανβάθμισα το κινητό με το firmware: 2.3.6 S5830XXKPP το κινητό δουλέυει απλά δεν μπορεί να λειτουργήσει σε 3G δηλαδή δεν υπάρχει επιλογή καν αν πατήσεις παρατεταμένα το κουμπί POWER της λειτουργιας δικτύου δεδομένων μπορεί κανείς να μου προτίνει κανενα firmware; Εχω εγκαταστήσει σεδόν όλα τα firmware που υπάρχουν στα διάφορα sites αλλά όταν ανοίγει το κινητό μου βγάζει σφάλματα έχει κανείς κανένα δοκιμασμένο κάθε απάντηση δεκτή και το ευχαριστώ γίνεται εκ των προταίρων!!!!!!!

 

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

Θα κατεβάσεις από το Sammobile.com την KT7 (προτελευταία στα ευρωπαϊκά firmware).

Θα κάνεις wipe data και cache απο recovery (με κλειστό κινητό, home + power) ΠΡΙΝ και ΜΕΤΑ το φλασαρισμα με το οντιν (εννοείται πως θα σβηστούν ΟΛΑ μόλις κάνεις wipe).

 

Θα φλασαρεις όπως ακριβώς λέει ο οδηγός στο πρώτο ποστ.

 

 

Edit:

Εδώ ΔΕΝ είναι xda..

Δεν σπαμάρουμε ούτε κάνουμε διπλά και τριπλά ποστ.

Αν ξέρει κάποιος θα σου απαντήσει.

 

Φιλικά πάντα

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

γειά σας κύριοι.

Πήρα σήμερα το εν λόγο κινητό (199.99€) κ μια που δε μπορώ να διαβάσω τόσες σελίδες , θα ήθελα να ρωτήσω....

Ισχύει πως πρέπει να μείνει στην φόρτιση μόνο 5 λεπτά έξτρα απο το 100%?

Είναι κάποια αναβάθμιση που ΔΕΝ πρέπει να του κάνω?

Μπορώ εύκολα να το βάλω να έχει μόνο 2g σήμα?

Αυτά , ευχαριστώ πολύ :-D

:worry:
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις από το Sammobile.com την KT7 (προτελευταία στα ευρωπαϊκά firmware).

Θα κάνεις wipe data και cache απο recovery (με κλειστό κινητό, home + power) ΠΡΙΝ και ΜΕΤΑ το φλασαρισμα με το οντιν (εννοείται πως θα σβηστούν ΟΛΑ μόλις κάνεις wipe).

 

Θα φλασαρεις όπως ακριβώς λέει ο οδηγός στο πρώτο ποστ.

 

 

Edit:

Εδώ ΔΕΝ είναι xda..

Δεν σπαμάρουμε ούτε κάνουμε διπλά και τριπλά ποστ.

Αν ξέρει κάποιος θα σου απαντήσει.

 

Φιλικά πάντα

 

 

Μάλλον θα λες αυτην για Nordic Caounties E?

 

Μάλλον θα λες αυτην για Nordic Caounties E?

 

Σ ευχαριστώ φίλε το έβαλα αλλά δυστυχώς δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες το πληκτρολόγιο του αλλά αυτό είναι το τελευταίο... είναι και πιο αργό από το προηγούμενο που είχα τες πα από το ολλότελα........ Προγραμματάκι να το κάνει να πηγαίνει πιο γρήγορα παίζει???

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως να σβησω τα παντα απο το κινητο κ να το φερω στην εργοστασιακη του μορφη?

 

θα το δωσω μαλλον σε φιλο μου κ θελω να το παραδωσω οπως ηταν καινουργιο κ προπαντων χωρις ιχνη απο προσωπικα μου στοιχεια

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως να σβησω τα παντα απο το κινητο κ να το φερω στην εργοστασιακη του μορφη?

 

θα το δωσω μαλλον σε φιλο μου κ θελω να το παραδωσω οπως ηταν καινουργιο κ προπαντων χωρις ιχνη απο προσωπικα μου στοιχεια

 

επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

ρυθμίσεις --> απόρρητο --> επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

Πατα πάνω στο δίκτυο σου (στο κινητό) και διαγραφή ή ξέχασε, ότι έχει (οι μεταφράσεις είναι λίγο ότι να ναι).

Reboot το modem, το κινητό και κάνε άλλη μια προσπάθεια.

σε ευχαριστω το προβλημα λυθηκε και συνδεθηκα.τωρα ομως εχω αλλο προβλημα.οταν παω να συνδεθω στο λογαρισμο google που εχω αυτο δεν γινεται γιατι μου λεει οτι δεν υποστηριζει το κινητο υπηρεσιες δεδομενων.ολα φαινονται οκ ξερεις καποιος να μου πει πως να λυσω το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει παρακαλώ?

 

γειά σας κύριοι.

Πήρα σήμερα το εν λόγο κινητό (199.99€) κ μια που δε μπορώ να διαβάσω τόσες σελίδες , θα ήθελα να ρωτήσω....

Ισχύει πως πρέπει να μείνει στην φόρτιση μόνο 5 λεπτά έξτρα απο το 100%?

Είναι κάποια αναβάθμιση που ΔΕΝ πρέπει να του κάνω?

Μπορώ εύκολα να το βάλω να έχει μόνο 2g σήμα?

Αυτά , ευχαριστώ πολύ :-D

:worry:
Link to comment
Share on other sites

1. Ρυθμίσεις-ασύρματη-δίκτυα κινητής-χρήση δικτύων μόνο 2g

 

2. Δεν υπάρχει κάτι που να πρέπει να προσέξεις με τα update.

 

3. Φορτίζουμε το κινητό μέχρι να φτάσει 100%. Δεν χρειάζεται ούτε λεπτό παραπάνω.

 

Καλό θα ήταν τις 3-4 πρώτες φορές να το αφήσεις να αποφορτιστεί τελείως (η έστω έως 2-3%) και να το φορτίζεις πάλι ως το 100% χωρίς να το δουλεύεις και χωρίς διαλείμματα.

Μετά το φορτίζεις για όσο θέλεις όποτε θέλεις.

 

Ps

Ωραίο avatar :)

Ακόμα μετανιώνω που το είχα δώσει τότε αυτό το κινητό :( (το είχα πάρει μόλις βγήκε και το έδωσα σε 6 μήνες :S )

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω το προβλημα λυθηκε και συνδεθηκα.τωρα ομως εχω αλλο προβλημα.οταν παω να συνδεθω στο λογαρισμο google που εχω αυτο δεν γινεται γιατι μου λεει οτι δεν υποστηριζει το κινητο υπηρεσιες δεδομενων.ολα φαινονται οκ ξερεις καποιος να μου πει πως να λυσω το προβλημα.

 

καποιος να απαντησει?nikos523 φιλε ποια ειναι η γνωμη σου.

Link to comment
Share on other sites

καποιος να απαντησει?nikos523 φιλε ποια ειναι η γνωμη σου.

 

Μήπως έβγαλες το "δεδομένα φόντου" (κάπως έτσι)?

Βρίσκεται στο ρυθμίσεις-λογαριασμοί & συγχρονισμος- δεδομένα φόντου <-- αυτό πρέπει να έχει Τικ.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα ροοτ ..........με πια εφαρμογη σταματαω τις διαφημησεις?

 

Με το adfree.

Την ανοίγεις, πατάς boot normally και download hosts. Δεν χρειάζεται να πειράξεις κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...