Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο ροοτ κ αυτα δε ξερω εσυ τι προτεινεις? να βαλω το system clean up και να βγαλω ενα εκ των battery saver και task killer?

 

Κάνε ενα back up για να μη χάσεις φωτο κ.τ.λ και μετά μία επαναφορά εργοστασιακών.

Θα δεις ότι το κινητό θα έχει άλλο αέρα μετά.

Ότι και να κάνεις με τις εφαρμογές πάλι θα το συναντήσεις μακροπρόθεσμα το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει ηδη επαναφορα εργ. ρυθμισεων :p πριν τρεις μηνες

 

Τι εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο;

Link to comment
Share on other sites

Τι εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο;

οταν πηγαινω στη διαχειρηση εργασιω ν αυτες που ανοιγω οταν πηγαινω στο tsak killer βλεπω ακυρες π.χ. e mail youtube talk κλπ

Link to comment
Share on other sites

οταν πηγαινω στη διαχειρηση εργασιω ν αυτες που ανοιγω οταν πηγαινω στο tsak killer βλεπω ακυρες π.χ. e mail youtube talk κλπ

 

Δυςτυχως η ευτυχως ετσι λειτουργει το android.

Αμα πατησεις διακοπη, δε βλεπεις διαφορα;

 

Κοιτα, γενικα το κινητο ολοι γνωριζουμε οτι εχει χαμηλη ραμ.

Προσπαθησε να μην εχεις εφαρμογες που να μη τρωνε πορους.

 

Για μενα εχεις τρεις λυσεις:

 

Ρουτ, αλλα και παλι αν δεν το κατεχεις θα παιδευτεις λιγο,

Ξανα επαναφορα εργοστασιακων η,

Πας για αλλη συσκευη.

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβγαλα το advance task killer και το ds battery saver να δω πως θα παει και να σας πω.... να βαλω αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SystemCleanup.Inteks.org που ανεφερε αλλος ενας φιλος πιο κατω εχετε καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Το system cleaner θέλει ρουτ.

Επίσης με τον task killer περισσότερο ζημιά θα κάνεις παρά καλό.

Υπάρχουν εκατοντάδες απαντήσεις για αυτό το θέμα. Αναζήτησε στο thread και θα βρεις πολυ πράμα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω ενα s5830i και βρηκα την 2.3.3 να του περασω αλλα το θεμα ειναι οτι δεν εχει ελληνικα! Επισης την 2.2 που λεγανε τα παιδια πιο πανω οτι ειναι ακομη πιο καλυτερη για το κινητο δεν την βρηκα πουθενα! Ξερει κανεις που μπορω να βρω ετω μια απο τις 2 αλλα με ελληνικο μενου? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

διεγραψα λοιπον το task killer και το battery saver και το κινητο ποως πριν κραταει με το ζορι απ το πρωι ως το βραδυ αλλα βεβαια δε κολλαει.... αν εχετε να προτεινετε καμια εφαρμογη ειναι καλοδεχουμενη για εξοικονομηση μπαταριας :p

ααααα και κατι αλλο υπαρχει καμια εφαρμογηγια τη διαχειρηση εργασιων να βγαινει στην αρχικη οθονη του κινητου και με ενα πατημα να κλεινουν ολες οι εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω ενα s5830i και βρηκα την 2.3.3 να του περασω αλλα το θεμα ειναι οτι δεν εχει ελληνικα! Επισης την 2.2 που λεγανε τα παιδια πιο πανω οτι ειναι ακομη πιο καλυτερη για το κινητο δεν την βρηκα πουθενα! Ξερει κανεις που μπορω να βρω ετω μια απο τις 2 αλλα με ελληνικο μενου? Ευχαριστω!

 

Sammobile.com κλασικά

Οτι υπάρχει εκεί

 

 

 

 

 

διεγραψα λοιπον το task killer και το battery saver και το κινητο ποως πριν κραταει με το ζορι απ το πρωι ως το βραδυ αλλα βεβαια δε κολλαει.... αν εχετε να προτεινετε καμια εφαρμογη ειναι καλοδεχουμενη για εξοικονομηση μπαταριας :p

ααααα και κατι αλλο υπαρχει καμια εφαρμογηγια τη διαχειρηση εργασιων να βγαινει στην αρχικη οθονη του κινητου και με ενα πατημα να κλεινουν ολες οι εφαρμογες?

 

Η μπαταρία είναι ένα ακόμα μεγάλο θέμα της συσκευής.. :p

Εγώ όσο το είχα το έλυσα με την ginger real 2 (έχω οδηγό, κοίτα το πρώτο μήνυμα στο θέμα) και γενικά είχα πετύχει την καλύτερη δυνατή λειτουργία στη συσκευή με αυτή τη ρομ.

Πέρασε καιρός βέβαια, δεν ξέρω αν υπάρχει κατι καλύτερο, αλλά δεν με καίει κιόλας ιδιαίτερα :p

 

Για καθάρισμα της ραμ με 1 κλικ, fast reboot (δεν κάνει επανεκκίνηση ;))

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέγεται η εφαρμογή.

Αδειάζει την ραμ με ενα κλικ απλά. Δεν κάνει κανονική επανεκκίνηση. Το διευκρινίζω γιατί το όνομα του μπορεί να μπερδεύει ;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια αλλη εφαρμογη που απ την αρχικη οθονη του κινητου μπορουμε να κλεινουμε τις εφαρμογες με ενα πατημα?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα εχω to ace ενος φιλου και εχει κανει λαθος το μοτιβο τι μπορω να κανω για να του το ανοιξω?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα εχω to ace ενος φιλου και εχει κανει λαθος το μοτιβο τι μπορω να κανω για να του το ανοιξω?

 

Hard reset :

Με κλειστό το κινητό home + power

Σβήνονται τα πάντα εννοείται!!το κινητό θα γίνει όπως όταν το αγόρασε!

Link to comment
Share on other sites

Hard reset :

Με κλειστό το κινητό home + power

Σβήνονται τα πάντα εννοείται!!το κινητό θα γίνει όπως όταν το αγόρασε!

 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ

Link to comment
Share on other sites

εκτος απ το fast reboot υπαρχει κανενα αλλο widget για να κλεινει ολες τις εφαρμογες με ενα πατημα απ την οθονη?
Link to comment
Share on other sites

εκτος απ το fast reboot υπαρχει κανενα αλλο widget για να κλεινει ολες τις εφαρμογες με ενα πατημα απ την οθονη?

 

Μπορεις να κανεις οποια ερωτηση θες για εφαρμογες σε αυτο το τοπικ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350642&page=545

 

Πιστεψε με θα σε απαντησουνε πιο εμπειροι.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια μου εχει εμφανισει ενα προβλημα οταν κανω κληση μεσω εφαρμογης οπως skype,viber.Ενω τα ακουστικα και το μικροφωνο δουλευουν κανονικα οταν κανω κληση απο καποια εφαρμογη ενω μπορω να ακουσω τς αλλους ακουγεται απο το μικροφωνο μου μονο ενας περιεργος ηχος.Οταν κανω κανονικη κληση ακουγομαι κανονικα.Επισης εχω δοκιμασει κ αλλα ακουστικα.
Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο ρε παιδια ποσο σας κραταει η μπαταρια με χρηση και χωρις χρηση? περιμενω να ακουσω γνωμες εμενα το φορτιζω πρωι και με χρηση ιντερνετ απο browser και με κανα τηλεφωνο μετα βιας μεχρι τ απογευμα ειναι φυσιολογικο?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ είναι κιόλας..

3 4 φορές τη μέρα θέλει φόρτιση για νορμάλ χρήση σαν αποκλειστικη συσκευή..

Αν κάποιος δεν το δουλεύει δεν ξερω.. Άλλοι βγάζανε με το ν9 πχ 3-5 μέρες και λέγανε οτι το δουλεύουν και εγω το φορτιζα 4 φορές μαζι με την βραδινή..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...