Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια τα android 4 πως τα περναω?δεν εχω το keys εχω το my phone explorer.εχω αλλαξει rom σε gingerbread.αν ξεχναω κατι πειτε το...

 

Android 4 για το κινητό δεν υπάρχει.

Μόνο κάποιες custom που υπολειτουργούν και είναι σε πολύ πρώιμο στάδιο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω κι εγώ το samsung galaxy ace κ έχω το εξής πρόβλημα,έχω 4 καρτέλες στο μενού(όχι στην αρχική) και στην 4η έχω ξεχωριστά τα παιχνίδια που κατεβάζω.το ρυθμίζω να είναι έτσι τακτοποιημένα για να μην ψάχνομαι αλλά το θέμα είναι πως κάθε φορά που απενεργοποιώ το τηλέφωνο και το ξαναενεργοποιώ,η 4η καρτέλα εξαφανίζεται και τα παιχνίδια ξαναγυρίζουν στην 3η!!! (η οποία όπως είναι λογικό δεν είναι γεμάτη).

το ρυθμίζω,το ξαναρυθμίζω αλλά τίποτα.υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω? φτέει μήπως κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα έπρεπε να στο κάνει αυτό.

Αν δεν βαριέσαι να ξαναστήνεις τον launcher πήγαινε στην διαχείριση εφαρμογών από τις ρυθμίσεις βρες την εφαρμογή του launcher και κάνε διαγραφή δεδομένων.

Ίσως κάτι δεν έχει κάτσει καλά και μ' αυτόν τον τρόπο στρώσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα έπρεπε να στο κάνει αυτό.

Αν δεν βαριέσαι να ξαναστήνεις τον launcher πήγαινε στην διαχείριση εφαρμογών από τις ρυθμίσεις βρες την εφαρμογή του launcher και κάνε διαγραφή δεδομένων.

Ίσως κάτι δεν έχει κάτσει καλά και μ' αυτόν τον τρόπο στρώσει.

 

δεν βρήκα καμία εφαρμογή με αυτό το όνομα

είμαι λίγο άσχετη με android(αρχή ακόμα),και δεν ξέρω καν τι είναι αυτό

Edited by evangeline
Link to comment
Share on other sites

Πάνω στην διαχείριση εφαρμογών έχει κάποιες λίστες. Είναι στην λίστα που λέει "Όλα". Δοκίμασε να κοιτάξεις πάλι. Τα πρώτα γράμματα θα είναι TW αν δεν κάνω λάθος. Φοράω custom ROM και δεν θυμάμαι ακριβώς τις ονομασίες και τις διαδρομές των stock ROM για να σου πω.:(

Αν κάνεις λίγη υπομονή κάποιος θα εμφανιστεί για να σου πει ακριβώς το όνομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

α,σόρι κατάλαβα.... δεν έχω εγκαταστήσει κάποιον launcher από το μάρκετ,ήθελα το κινητό όπως είναι.το μόνο που αρχίζει με αυτά τα γράμματα είναι twWallpaperChooser,

οκ περιμένω :)

Edited by evangeline
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... και ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι ήταν έτσι. Θα έπρεπε να σου το εμφανίζει όπως φαίνεται στην εικόνα (δεν είναι το ACE αλλά δεν έχει σημασία)...

 

http://i50.tinypic.com/2mmtsgz.jpg

 

Τέλος πάντων, ας περιμένουμε κάποιον άλλον που έχει το κινητό και φοράει stock ROM.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... και ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι ήταν έτσι. Θα έπρεπε να σου το εμφανίζει όπως φαίνεται στην εικόνα (δεν είναι το ACE αλλά δεν έχει σημασία)...

 

http://i50.tinypic.com/2mmtsgz.jpg

 

Τέλος πάντων, ας περιμένουμε κάποιον άλλον που έχει το κινητό και φοράει stock ROM.

 

όχι δεν το έχει,το ακριβώς από κάτω έχει μόνο.ως και επαναφορά ρυθμίσεων έκανα αλλά τίποτα.είναι η 5η φορά που ψάχνω και δεν το βρίσκω αυτό το πράγμα.ούτε καμία άλλη εφαρμογή με το όνομα launcher

 

α κι επίσης δεν μου το κάνει μόνο με τα παιχνίδια,όποτε γενικά αλλάζω την διάταξη των εφαρμογών,όταν το κλείνω και το ξανανόιγω,γυρνάει πάλι στα ίδια.Έλα Παναγία μου,ούτε μια εβδομάδα δεν το χω....

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον go launcher.

Η αλλαγή launcher δεν είναι παρέμβαση στο λειτουργικό.

Σπάνια οι χρήστες προτιμούν τις (συνήθως) άθλιες εφαρμογές του κατασκευαστή.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον go launcher.

Η αλλαγή launcher δεν είναι παρέμβαση στο λειτουργικό.

Σπάνια οι χρήστες προτιμούν τις (συνήθως) άθλιες εφαρμογές του κατασκευαστή.

 

τον δοκίμασα δεν με βολεύει καθόλου,δεν μπορώ να κάνω διάταξη εφαρμογών όπως τις θέλω.δοκίμασα κι άλλους λάουνσερ αλλά δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη.μόνο αν γίνεται κάτι έτσι όπως είναι.μήπως να το κάνω ρουτ?(αν και δεν ξέρω,θα ψάξω πως)

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές που σου εξαφανίζονται είναι εγκατεστημένες στην SDCard; Αν ναι τότε μετακίνησε τις στο τηλέφωνο και δοκίμασε να κάνεις μία επανεκκίνηση.

Για να τις μετακινήσεις πας πάλι στην διαχείριση των εφαρμογών και πατάς πάνω σε αυτές που έχεις εγκαταστήσει. Σε όσες έχει ενεργό το κουμπί "Μετακίνηση στο τηλέφωνο" πάτα το.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές που σου εξαφανίζονται είναι εγκατεστημένες στην SDCard; Αν ναι τότε μετακίνησε τις στο τηλέφωνο και δοκίμασε να κάνεις μία επανεκκίνηση.

Για να τις μετακινήσεις πας πάλι στην διαχείριση των εφαρμογών και πατάς πάνω σε αυτές που έχεις εγκαταστήσει. Σε όσες έχει ενεργό το κουμπί "Μετακίνηση στο τηλέφωνο" πάτα το.

 

ναι στην sd card αλλά δεν πειράζει δεν θέλω να γεμίζω την μνήμη τηλεφώνου γιατί έχουν απομείνει μόλις 84 ΜΒ. (120 αρχική).

το πήγα κι εκεί που το αγόρασα αλλά μου είπαν ότι δεν γίνεται και πως πάντα επανέρχονται,γιατί λέει εξοικονομεί χώρο....αν δεν είναι η καρτέλα γεμάτη δεν σχηματίζεται άλλη,για εξοικονόμηση! επανέρχεται όταν το απανεργοποιώ και το ενεργοποιώ ξανά.

στο παλιό μου αντρόιντ μια χαρά τις έφτιαχνα βέβαια αλλά οκ μπορεί στο ace να μη γινεται όντως

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν έκανες αυτό που σου είπα ίσως λυνόταν το πρόβλημα σου. Μπορεί το κινητό στην εκκίνηση να αργεί να διαβάσει την SDCard με αποτέλεσμα να σου αφαιρεί τις εφαρμογές αφού εκείνη την στιγμή δεν τις βρίσκει. Αφού δε σε ενοχλεί μικρό το κακό. Έτσι και αλλιώς δε νομίζω να το ανοιγοκλείνεις συχνά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ενώ το έχω κάνει ροοτ

μετά θα πρέπει να το ξανακάνω?

Για δώστε μου τα φώτα σας!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ενώ το έχω κάνει ροοτ

μετά θα πρέπει να το ξανακάνω?

Για δώστε μου τα φώτα σας!!

 

:)

 

Όχι.

Η επαναφορά/wipe κλπ διαγράφει τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές (και την εσωτερική/εξωτερική sd αν το διαλέξεις).

 

Ούτε η ρομ αλλάζει, ούτε ο κερνελ, ούτε το ροοτ, ούτε επαναφέρει ότι διέγραψες απο το /system.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω το samsung galaxy ace s5830... είναι η πρώτη επαφή με android και θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει ή αν υπάρχει κάποιο άλλο που με τα ίδια χρήματα να είναι καλύτερο λειτουργικά..... ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

για τέτοιες ερωτήσεις υπάρχει το forum Επιλογή συσκευής στο οποίο μπορείς να ανοίξεις θέμα για να αποφασίσεις ποια συσκευή θα πάρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

τελικά με όσες εφαρμογές είναι στην sd μου το κάνει αυτό...όσων εφαρμογών αλλάζω τη διάταξη-θέση και είναι εκεί μέσα,μετά την απενεργοποίηση κ ενεργοποίηση ξανά,επιστρέφουν εκεί που ήταν.

υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω εκτός από το να τις μετακινήσω στη μνήμη τηλεφώνου? μήπως να αλλάξω sd? καμιά εφαρμογή απο το google play?κάτι τελοσπάντων.μου τη σπάει πολύ...

Edited by evangeline
Link to comment
Share on other sites

εχω δυο αποριουλες...

 

1. πως μπορω να το μποκλαρω και να μην ενωνετε στο ιντερνετ οταν δεν υπαρχει δωρεαν γι-φι?

οταν ειναι ενωμενο με γι-φι σημαινει αυτοματα πως μπαινεις στο ιντερνετ δωρεαν ή πρεπει να κανεις και κατι αλλο??

 

2. στις γλωσσες για γραφη μηνηματων δεν υπαρχουν τα Ελληνικα, εχει απο κινεζικα μεχρι και ¨μακεδονικα¨:angry: πως θα βρω τα ελληνικα?

 

ειναι το πρωτο μου σμαρτφονε και ειμαι εντελος ασχετος με το θεμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Ξερουμε τπτ για αναβαθμιση σε αλλο android??Ή μας περιοριζει η ραμ??

 

εντιτ:ακυρο, ειδα 2-3 σελιδες πισω που ρωτησε καποιος κατι παρομοιο :)

Edited by booth
Link to comment
Share on other sites

εχω δυο αποριουλες...

 

1. πως μπορω να το μποκλαρω και να μην ενωνετε στο ιντερνετ οταν δεν υπαρχει δωρεαν γι-φι?

οταν ειναι ενωμενο με γι-φι σημαινει αυτοματα πως μπαινεις στο ιντερνετ δωρεαν ή πρεπει να κανεις και κατι αλλο??

 

2. στις γλωσσες για γραφη μηνηματων δεν υπαρχουν τα Ελληνικα, εχει απο κινεζικα μεχρι και ¨μακεδονικα¨:angry: πως θα βρω τα ελληνικα?

 

ειναι το πρωτο μου σμαρτφονε και ειμαι εντελος ασχετος με το θεμα ;)

 

 

1. Ρυθμισεις - Ασυρματο και Δικτυα - Δικτυα Κιν. = Ξετικαρεις το Ενεργοποιηση Δεδομενων

Galaxy S3 LTE

ROM[XXBMD4][JB 4.1.2][rXTREME.v9.0]

Perseus Kernel

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σε ένα φίλο που του έκανα αναβάθμιση τον δικό μου λογαριασμό απο gmail και τώρα δεν μπορώ να τον σβήσω ξέρει κανένας πως μπορώ ;

Για να το διαγραψω μου λέει να κάνω εργοστάσια λες ρυθμίσεις, να κάνω;

 

Έχω βάλει την GingerReal .

Έβαλα και δεύτερο λογαριασμό αλλα πάλι δεν με αφήνει να διαγραψω τον πρώτο.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα από τον Γερμανό,η έκδοσή του όμως δεν είναι 5830,αλλά 5839i.!!!!(ενώ είχα ζητήσει το κανονικό,το πρόσεξα μετά που πήγα σπίτι! ξαναπήγα και μου είπαν ότι η προηγούμενη έκδοση του 5830 είναι παλιά και δεν διατίθεται :( Τώρα έχω αρχίσει κι έχω αμφιβολίες,γιατί δεν ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα. Είναι καλή συσκευή(γιατί για το πρώτο,καμία αμφιβολία) ή πάνε τα 200 ευρώ??? Σε τι διαφέρει από το κανονικό? μου είπαν μόνο ότι είναι πιο "καινούριο".
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...