Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι φυσιολογικο απο τις "ρυθμισεις"- χωρος αποθηκευσης καρτων" εσωτερικη αποθηκευση να εχω μονο 107MB διαθεσιμο χωρο..απο τα 178ΜΒ....(γι αυτο μου γεμιζει τσακα τσακα η εσωτερικη μνημη) με αδεια sd...

 

ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ στη συνοψη μου λεει 71,31ΜΒ/178ΜΒ

ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ στη διαχειριση μου λεει 141ΜΒ/279ΜΒ (RΑΜ)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ να μου "φτιαξει" ετοιμη καρτουλα έστω 8GB που να ειναι "αδεια" αλλα με δευτερο partitιon ?

 

 

δεν εχω card reader..........

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια! επειδη δε τα καταφερνω να κανω δευτερο partition σε sd καρτουλα,(ειμαι root) και το link2sd μου ειχε εμφανισει οτι δε υπαρχει δευτερο διαμερισμα στην sd... (εχω προβλημα που μου γεμιζει η εσωτερικη μνημη με 70 εφαρμογουλες κτλπ)

 

ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ να μου πουλησει ετοιμη καρτουλα έστω 8GB που να ειναι "αδεια" αλλα με ετοιμο δευτερο partitιon ?

(να παρει αν δεν εχει καρτουλα καινουργια,να μου τη χωρισει αφου δε τα καταφερνω) και να μου τη δωσει,να του δωσω το αντιτιμο....( 6 λεπτα υποθεση ειναι για εσας που τα καταφερνετε)

 

(ειχα δοκιμασει χωρις reader ανταπτορα με εφαρμογη αν θυμαμαι καλα να μου το δει το αναλογο προγραμμα στο pc ως σκληρο δισκο ωστε να μπορω να του κανω resize και να τον κανω οπως λετε στις οδηγιες με 10% πχ αν η καρτα sd ειναι 2GB 180ΜΒ + ext + να ειναι primary πως λεγετε αυτο μα κατι κανω λαθος μετα με το link2sd η το μπλοκαρει το rooting και δε μου το αναγνωριζε το δευτερο διαμερισμα )

Καλή σου μέρα. Λοιπόν, θα κατεβάσεις αυτό εδώ το πρόγραμμα που είναι και free αλλά και πλήρες http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

Αφού βάλεις την καρτούλα σε ένα card reader (δεν γίνεται ΧΩΡΙΣ reader, γιατί θα πρέπει το PC σου να "βλέπει" την κάρτα μνήμης), θα ανοίξεις το πρόγραμμα και στα δεξιά θα δεις ΟΛΟΥΣ σου τους δίσκους, συμπερλαμβανομένης και της κάρτας μνήμης. Αφού είσαι σίγουρος για το ποιά είναι η κάρτα μνήμης, θα κάνεις ΔΕΞΙ κλικ επάνω της και θα επιλέξεις "Delete" σε όσα "τουβλάκια" (διαμερίσματα) έχει, έτσι ώστε να γίνει ΕΝΑ ΓΚΡΙ μετά από όλα τα "Delete" που θα έχεις κάνει. Έπειτα θα φτιάξεις 2 partitions. Το πρώτο θα είναι FAT32 (θα το επιλέξεις από το παραθυράκι που θα σου εμφανιστεί όταν πατήσεις πάλι με δεξί κλικ και επιλέξεις "Create"), και να επιλέξεις "Primary" στον τύπο του. Το δεύτερο θα το κάνεις (πάλι με "create") να είναι τύπου "ext4".

Όταν κάνεις όλα αυτά πρέπει α) να είσαι σίγουρος πως έχεις πάρει backup φώτο ή ότι άλλο είχες στην κάρτα και β) Πατάς ανω αριστερά το κουμπί "Apply" και σε 2 λεπτάκια είσαι έτοιμος.

Αυτά :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια! επειδη δε τα καταφερνω να κανω δευτερο partition σε sd καρτουλα,(ειμαι root) και το link2sd μου ειχε εμφανισει οτι δε υπαρχει δευτερο διαμερισμα στην sd... (εχω προβλημα που μου γεμιζει η εσωτερικη μνημη με 70 εφαρμογουλες κτλπ)

----------------------------------------------------------------------

ειναι φυσιολογικο απο τις "ρυθμισεις"- χωρος αποθηκευσης καρτων" εσωτερικη αποθηκευση να εχω μονο 107MB διαθεσιμο χωρο..απο τα 178ΜΒ....(γι αυτο μου γεμιζει τσακα τσακα η εσωτερικη μνημη) με αδεια sd...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ να μου πουλησει ετοιμη καρτουλα έστω 8GB που να ειναι "αδεια" αλλα με ετοιμο δευτερο partitιon ?

(να παρει αν δεν εχει καρτουλα καινουργια,να μου τη χωρισει αφου δε τα καταφερνω) και να μου τη δωσει,να του δωσω το αντιτιμο....( 6 λεπτα υποθεση ειναι για εσας που τα καταφερνετε)

 

(ειχα δοκιμασει χωρις reader ανταπτορα με προγραμμα του pc ,να μου το δει το αναλογο προγραμμα στο pc ως σκληρο δισκο ωστε να μπορω να του κανω resize(εχοντας ομως την sd μεσα στο κινητο...και το κινητο συνδεμενο με usb με το pc)ισως γι αυτο δε πετυχαινει να "δει" το δευτερο διαμερισμα μετα.. και να τον κανω οπως λετε στις οδηγιες με 10% πχ αν η καρτα sd ειναι 2GB 180ΜΒ + ext + να ειναι primary πως λεγετε αυτο μα κατι κανω λαθος μετα με το link2sd η το μπλοκαρει το rooting και δε μου το αναγνωριζε το δευτερο διαμερισμα ) δεν εχω card reader.....

ρίξε μια ματιά εδώ:

http://mobilecon.info/move-installed-application-to-microsd.html

θέλεις σίγουρα card reader.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

ετσι τα εχω κανει απλα ηταν η καρτα μεσα στο κινητο..γι αυτο δε πετυχε...πρεπε ινα ειναι σε car reader κτλπ........

 

αν εχει κανεις καμια καρτουλα ας σφυριξει! απο 8 GB και πανω!

 

εσεις στο κινητο μας ποσα MB ελευθερα εσωτερικη μνημη να βαλετε εφαρμογες κτλπ

 

εγω γυρω στα 107 ΜΒ μονο (με 70 εφαρμογες γεμιζει...) αν καταφερω κα ιμεσω δευτερου διαμερισματος στην sd και μεσω ink2sd μετα θα πηγαινουν ολες στην εξωτερικη και ποσες θα χωρουν μετα? πολλες ε? ας μου πει κανεις ποσες εβαλε μετα με αυτο το τροπο! δωστε κανενα λινκ για card reader (αθηνα) αν και προτιμω ετοιμη sd με δυο διαμερισματα να μου εφτιαχνε καποιος!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ τα δυο παιδια που απαντησαν μα τα βηματα τα ειχα διαβασει ....! τ οθεμα ειναι οτι δεν εχω card reader

Βρε με 7 ευρω ψωνίζεις card reader... το 2ο partition το εχω 1Gb και δε θα το γεμίσω ποτε...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

τι παραπανω εχει απο το ace το plus? τι τιμη εχει?
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα root το κινητο μου προσφατα. Θα ηθελα να σας ρωτησω, τι διαφορα εχει μια εφαρμογη οταν λεει απο κατω "στην καρτα SD" απο μια που λεει απο κατω "Συνδεδεμένο----> στην καρτα SD" ? Εχετε να μου προτεινετε καποιο προγραμμα για να εκμετελλευτω το γεγονος ποως ειναι root? Το autokiller θα μου το προτεινατε, το εχετε χρησιμοποιησει?
Link to comment
Share on other sites

τι παραπανω εχει απο το ace το plus? τι τιμη εχει?

 

 

Σε συγκεκριμενο καταστημα που το αγορα εχει διαφορα Ευρω 80.

Το ενα εχει το 2,2 το αλλο εχει το 2,3 οσον αφορα το λειτουργικο συστημα!

Διαφορετικο επεξεργαστη εχουνε,Led Flash εχει το πιο νεο,ειναι λιγο μεγαλυτερη η οθονη,αυτα σε γενικες γραμμες!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Σε συγκεκριμενο καταστημα που το αγορα εχει διαφορα Ευρω 80.

Το ενα εχει το 2,2 το αλλο εχει το 2,3 οσον αφορα το λειτουργικο συστημα!

Διαφορετικο επεξεργαστη εχουνε,Led Flash εχει το πιο νεο,ειναι λιγο μεγαλυτερη η οθονη,αυτα σε γενικες γραμμες!

 

Ποιο νεο led flash?

Ποιο έχει 2,2?

Τι λέτε ρε παλικάρια..

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Ποιο νεο led flash?

Ποιο έχει 2,2?

Τι λέτε ρε παλικάρια..

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

 

 

Στο site του Κωτσοβολου τα ειδα!;)

Αν γραφουνε λαθος,τοτε λαθος κανω κι εγω!:)

Ε ολο και καποιες διαφορες θα εχει πιστευω.........!:rolleyes:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Στο site του Κωτσοβολου τα ειδα!;)

Αν γραφουνε λαθος,τοτε λαθος κανω κι εγω!:)

Ε ολο και καποιες διαφορες θα εχει πιστευω.........!:rolleyes:

 

Ε πες έτσι βρε παλικάρι μου! :p

Ότι να'ναι γράφουν ;)

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Ε πες έτσι βρε παλικάρι μου! :p

Ότι να'ναι γράφουν ;)

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

 

 

Ιδια ειναι δλδ?:rolleyes:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση. Επειδη τελικα θα αποχωριστω το ace μου για τα "ματια" ενος Ν9 θελω να φλασαρω το ace σε στοκ μορφη μιας και θα το δωσω σε εναν φιλο μου.

 

Εχω κατεβασμενη την ks9 στο pc, ειναι η τελευταια Ελληνικη rom για το κινητο μας? (Ελληνικη εννοω να εχει κανονικη υποστηριξη Ελληνικων)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά,

 

ξαναγράφω μετά από πολύ καιρό.

 

έχω το εξής θέμα. έσπασα το κινητο και η ασφάλεια μου έδωσε ένα νεό που έχει πανω την 2.3.5 Cosmote, kernel: 2.6.35.7-perf-CL639836 root@DELL122 #1, εκδοση φάσματος S5830XWKS2

 

root θα γίνω σίγουρα και είδα τον τρόποτ στο xda.

 

αυτό που θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει λόγος να φλασάρω καποια άλλη rom, ποια είναι αυτή που προτείνετe εσείς και τι πλεονεκτήματα έχει?

 

επίσης επειδή είδα τον οδηγό του nikos523 και κάποιες έννοιες δεν τις καταλαβαίνω (σχεδόν όλες,διότι είμαι και λίγο noob), μήπως υπάρχει κάποιος λεπτομερέστερος οδηγός για να αποφύγουμε τυχόν λάθη και κλάματα :cry: ( = brick) ?

Link to comment
Share on other sites

...εφοσον ξερεις το XDA δες για την CyanogenMod7.2 RC1 την εχει φτιαξει το μελος ITASOULAS ειναι ελληνας και ειναι οτι πιο stable εχω δει πανω στο κινητο αυτο το καιρο...

Galaxy S3 LTE

ROM[XXBMD4][JB 4.1.2][rXTREME.v9.0]

Perseus Kernel

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι πού το διαβασα, αλλά δειχνει να δουλευει...

 

Τα προγραμματα που κανουν battery calibration, ακομα και σε rooted συσκευες δεν κανουν κατι περισσοτερο απο το να σβηνουν τα στατιστικα χρησης της μπαταριας. Για να κανουμε σωστο battery calibration δεν χρειαζεται root ουτε καποιο προγραμμα. Απλα

- φορτιζουμε το κινητο -κλειστο- μεχρι το 100%,

- ακουμε τον ηχο ειδοποιησης της ληξης της φορτισης, περιμενουμε ακομα 10-15 λεπτα με τον φορτιστη συνδεδεμενο, και μετα

- αποσυνδεουμε οσο πιο γρηγορα γινεται τον φορτιστη

- βγαζουμε γρηγορα την μπαταρια και την κραταμε εκτος τηλεφωνου για 2-3 λεπτα.

- Βαζουμε παλι την μπαταρια στο τηλεφωνο και το ανοιγουμε.

 

Οταν εκανα τα παραπανω, με το που ανοιξα το τηλεφωνο ειδα την μπαταρια στο 98% αντι στο 90-92% που την βλεπω εδω και 4-5 μηνες κανοντας τις ιδιες ενεργειες αλλά χωρις βγαλσιμο της μπαταριας.

 

Κακο δεν κανετε - δοκιμαστε το.

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι πού το διαβασα, αλλά δειχνει να δουλευει...

 

Τα προγραμματα που κανουν battery calibration, ακομα και σε rooted συσκευες δεν κανουν κατι περισσοτερο απο το να σβηνουν τα στατιστικα χρησης της μπαταριας. Για να κανουμε σωστο battery calibration δεν χρειαζεται root ουτε καποιο προγραμμα. Απλα

- φορτιζουμε το κινητο -κλειστο- μεχρι το 100%,

- ακουμε τον ηχο ειδοποιησης της ληξης της φορτισης, περιμενουμε ακομα 10-15 λεπτα με τον φορτιστη συνδεδεμενο, και μετα

- αποσυνδεουμε οσο πιο γρηγορα γινεται τον φορτιστη

- βγαζουμε γρηγορα την μπαταρια και την κραταμε εκτος τηλεφωνου για 2-3 λεπτα.

- Βαζουμε παλι την μπαταρια στο τηλεφωνο και το ανοιγουμε.

 

Οταν εκανα τα παραπανω, με το που ανοιξα το τηλεφωνο ειδα την μπαταρια στο 98% αντι στο 90-92% που την βλεπω εδω και 4-5 μηνες κανοντας τις ιδιες ενεργειες αλλά χωρις βγαλσιμο της μπαταριας.

 

Κακο δεν κανετε - δοκιμαστε το.

 

Calibrate σημαίνει να ξαναφτιαχτούν τα battery stats ;)

 

Το θέμα είναι ότι ακούγεται πως τα battery stats διαγράφονται κάθε φορά που βγάζεις το φορτιστή. Οπότε δεν χρειάζεται τίποτα.

 

Αφήστε το κινητό να κλείσει από μπαταρία ~3 φορές (και μετά πλήρη φόρτιση) μετά από κάθε αλλαγή ρομ και όλα έτοιμα.

Μετά από αυτό, 1-2 αποφορτίσεις το μήνα χρειάζονται για να είναι στην πένα η μπαταρία. Τίποτα παραπάνω :)

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στη παρέα .

Πήρα και γω το ace με επιδότηση απο cosmote στα 60 €.

Μια χαρά τηλέφωνο είναι για τα λεφτά του.

Έχω όμως ενα πρόβλημα που δεν εχει να κάνει με το τηλέφωνο.

Χτες η κόρη μου μου έστειλε ενα μήνυμα οτι με αγαπά πολύ .:p

Μετά από λίγο το τηλέφωνό έστειλε απάντηση μόνο του με μήνυμα : kai ego sagapao paidi mou. :mad:

χωρίς να έχω κάνει τέτοια κίνηση εγώ.

Να πω εδώ ότι έχω αρκετά προγράμματα βάλει μέσα.

να την κάνει τη δουλειά κάποιο από αυτά?

είμαι και νέος στο android ....

για δώστε μου τα φώτα σας!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στη παρέα .

Πήρα και γω το ace με επιδότηση απο cosmote στα 60 €.

Μια χαρά τηλέφωνο είναι για τα λεφτά του.

Έχω όμως ενα πρόβλημα που δεν εχει να κάνει με το τηλέφωνο.

Χτες η κόρη μου μου έστειλε ενα μήνυμα οτι με αγαπά πολύ .:p

Μετά από λίγο το τηλέφωνό έστειλε απάντηση μόνο του με μήνυμα : kai ego sagapao paidi mou. :mad:

χωρίς να έχω κάνει τέτοια κίνηση εγώ.

Να πω εδώ ότι έχω αρκετά προγράμματα βάλει μέσα.

να την κάνει τη δουλειά κάποιο από αυτά?

είμαι και νέος στο android ....

για δώστε μου τα φώτα σας!

 

γι'αυτο λεγοντια smartphone.........:lol::lol:

 

περα απο την πλακα ομως θα ηθελα και γω να ακουσω απαντηση ........ειναι σοβαρο το θεμα.......

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στη παρέα .

Πήρα και γω το ace με επιδότηση απο cosmote στα 60 €.

Μια χαρά τηλέφωνο είναι για τα λεφτά του.

Έχω όμως ενα πρόβλημα που δεν εχει να κάνει με το τηλέφωνο.

Χτες η κόρη μου μου έστειλε ενα μήνυμα οτι με αγαπά πολύ .:p

Μετά από λίγο το τηλέφωνό έστειλε απάντηση μόνο του με μήνυμα : kai ego sagapao paidi mou. :mad:

χωρίς να έχω κάνει τέτοια κίνηση εγώ.

Να πω εδώ ότι έχω αρκετά προγράμματα βάλει μέσα.

να την κάνει τη δουλειά κάποιο από αυτά?

είμαι και νέος στο android ....

για δώστε μου τα φώτα σας!

 

Γράψε μας αν δεν σου κάνει κόπο (η βγάλε screenshots) τις εφαρμογές που έχεις, όπως επίσης και ποιες από αυτές είναι εκτός μάρκετ.

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Γράψε μας αν δεν σου κάνει κόπο (η βγάλε screenshots) τις εφαρμογές που έχεις, όπως επίσης και ποιες από αυτές είναι εκτός μάρκετ.

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

 

έχουμε και λέμε.

 

AdFree, εορτές και αργίες , astro file man

bc20free, anttek manager , superuser το έχω κάνει root

zip viewer, επαφές dw, κρεμάλα

funny camera, dw κλήσης

jewels star, cymera

yperatou , car mode

navigon(εκτός μάρκετ), link2sd

Ελλάδα android , quadrant standard

pool master , mvideo player

solitair, ultimate drive (bmw)

opera mini, skype

unrar free, backgammon

cosmote info, compass

 

και πείτε μου πως τραβάμε screenshots?

Edited by corsair
Link to comment
Share on other sites

Calibrate σημαίνει να ξαναφτιαχτούν τα battery stats ;)

 

Το θέμα είναι ότι ακούγεται πως τα battery stats διαγράφονται κάθε φορά που βγάζεις το φορτιστή. Οπότε δεν χρειάζεται τίποτα.

 

Αφήστε το κινητό να κλείσει από μπαταρία ~3 φορές (και μετά πλήρη φόρτιση) μετά από κάθε αλλαγή ρομ και όλα έτοιμα.

Μετά από αυτό, 1-2 αποφορτίσεις το μήνα χρειάζονται για να είναι στην πένα η μπαταρία. Τίποτα παραπάνω :)

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

 

Αυτό που λες το έχω κάνει, αλλά βλέπω ότι σε οποιεσδήποτε συνθήκες χρήσης η μπαταρία κρατάει πολύ μεταξύ 20% έως 5% ενώ δεν βλέπω σχεδόν καθόλου τις ενδείξεις 35% έως 20% - ακόμα και στο διάγραμμα της μπαταρίας εκεί έχω μόνιμα μία κατακόρυφη γραμμή (επαναλαμβάνω: σε οποιεσδήποτε συνθήκες χρήσης). Όπως το καταλαβαίνω, με calibrated την μπαταρία πρέπει να βλέπεις π.χ. πτώση 5% στα 10 λεπτά όταν χρησιμοποιείς gps είτε η μπαταρία είναι στα 90% είτε είναι στα 10%. Ακόμα δεν το έχω παρακολουθήσει μετά το βγάλσιμο της μπαταρίας για να είμαι σίγουρος, αλλά εδώ και 5 μήνες θα είχα 10% πτώση στα 5 λεπτά άν ήμουν στο 50%, και 2% στα 15 λεπτά άν ήμουν στο 10%. Δεν πιστεύω ότι το gps λειτουργεί πιο "οικονομικά" όσο μειώνεται η στάθμη της μπαταρίας, οπότε συμπεραίνω ότι η ένδειξη είναι λάθος - πα να πει χρειάζεται calibration που δεν μπορώ να πάρω από κάποιο πρόγραμμα ή από την πλήρη εκφόρτιση της μπαταρίας..

 

Με μία πρόχειρη αναζήτηση βρήκα και αυτό...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1312273

Περίπου το ίδιο πράγμα λέει ο φίλος μας.

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ότι οι ενδείξεις της μπαταρίας είναι "για τα μπάζα"

Από το 90% στο 10% μου πάει σε λιγότερο από μία μέρα και από το 10% στο 2% μπορεί να βγάλει ακόμη μία μέρα...

 

Να σε διορθώσω όμως φίλε Spyros, γιατί νομίζω πως αν φορτίσω τη μπαταρία με σβηστό το κινητό

ΔΕ θα ακουστεί ο ήχος ειδοποίησης της λήξης της φόρτισης...

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά,

 

ξαναγράφω μετά από πολύ καιρό.

 

έχω το εξής θέμα. έσπασα το κινητο και η ασφάλεια μου έδωσε ένα νεό που έχει πανω την 2.3.5 Cosmote, kernel: 2.6.35.7-perf-CL639836 root@DELL122 #1, εκδοση φάσματος S5830XWKS2

 

root θα γίνω σίγουρα και είδα τον τρόποτ στο xda.

 

αυτό που θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει λόγος να φλασάρω καποια άλλη rom, ποια είναι αυτή που προτείνετe εσείς και τι πλεονεκτήματα έχει?

 

επίσης επειδή είδα τον οδηγό του nikos523 και κάποιες έννοιες δεν τις καταλαβαίνω (σχεδόν όλες,διότι είμαι και λίγο noob), μήπως υπάρχει κάποιος λεπτομερέστερος οδηγός για να αποφύγουμε τυχόν λάθη και κλάματα :cry: ( = brick) ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=330784 του Νίκου είναι αλλά λίγο ποιο λεπτομερής.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ότι οι ενδείξεις της μπαταρίας είναι "για τα μπάζα"

Από το 90% στο 10% μου πάει σε λιγότερο από μία μέρα και από το 10% στο 2% μπορεί να βγάλει ακόμη μία μέρα...

 

Να σε διορθώσω όμως φίλε Spyros, γιατί νομίζω πως αν φορτίσω τη μπαταρία με σβηστό το κινητό

ΔΕ θα ακουστεί ο ήχος ειδοποίησης της λήξης της φόρτισης...

 

Σωστά. Δεν ακούγεται o ήχος ειδοποίησης, αλλά κάτι ακούγεται μαζί με το buzzer :blink:

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...