Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! εδώ και μέρες έχω ένα πρόβλημα με τις επαφές του facebook. Πέρασα την 2.3.5 και επειδή είχαν σβηστεί οι επαφές τις ξαναπέρασα αφού είχα κρατήσει backup. από εκείνη την μέρα δεν μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές του facebook. έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό; Καμιά ιδέα γιατί μπορεί να γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια και το κινητάκι μας έχει ένα θέμα με το λοκάρισμα στο GPS έκανα έναν οδηγό για το πως διορθώνουμε αυτό το πρόβλημα θα τον βρείτε εδώ.

 

Τελεια και νομιζα μονο στο δικο μου συμβαινει :D

 

 

 

Αλλο θεμα τωρα..σημερα χρειαστηκε να στειλω αρκετες φορες sms. Παρατηρησα ομως οτι ενω μεχρι τωρα οποτε εγραφα ολα τα γραμματα ηταν κεφαλαια, τωρα ειναι μικρα και μετα απο εναν αριθμο χαρακτηρων μετατρεπεται σε MMS και εχω προβλημα! Πηγα στις ρυθμισεις μηνυματων και αλλαξα το αυτοματω σε GSM οχι Unicode αλλα μετα οταν πηγαινα να στειλω καποιο sms ελεγε οτι μπορει στην συσκευη που θα παει το sms μπορει να υπαρχει προβλημα! Τελικα τι πρεπει να κανω? :confused:

Link to comment
Share on other sites

1. να το βάλεις στο αυτόματο πάλι

2. να κατεβάσεις το go sms

3. να βάλεις μέθοδο ελληνικών sms (στο go sms στις ρυθμίσεις)

4. να κάνεις reboot ;)

Link to comment
Share on other sites

1. να το βάλεις στο αυτόματο πάλι

2. να κατεβάσεις το go sms

3. να βάλεις μέθοδο ελληνικών sms (στο go sms στις ρυθμίσεις)

4. να κάνεις reboot ;)

 

Εγώ πάντως βάζω το πληκτρολόγιο στα κεφαλαία και στο GSM αλφάβητο και μια χαρά πάνε :)

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βάζω το πληκτρολόγιο στα κεφαλαία και στο GSM αλφάβητο και μια χαρά πάνε :)

 

Ναι αλλά μετά τα 3 sms γίνεται mms πάλι.

Αν θυμάμαι καλά (δεν στέλνω συχνά εκθέσεις με sms :p ) στο go sms δεν γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

1. να το βάλεις στο αυτόματο πάλι

2. να κατεβάσεις το go sms

3. να βάλεις μέθοδο ελληνικών sms (στο go sms στις ρυθμίσεις)

4. να κάνεις reboot ;)

 

Δε μου αρεσει και πολυ να χρησιμοποιω extra εφαρμογες για τετοιες λειτουργιες :/ Βεβαια την κατεβασα και την δοκιμασα..αλλα μου αρεσει πιο πολυ το default συστημα sms!

Εγώ πάντως βάζω το πληκτρολόγιο στα κεφαλαία και στο GSM αλφάβητο και μια χαρά πάνε :)

 

Εψαχνα τωρα γενικα τι μπορει να παιζει..και παρατηρησα οτι στο Samsung πληκτρολογιο τελικα εχει επιλογη για ελληνικα στις γλωσσες εισαγωγης την οποια δεν εβλεπα απο εχθες, ενω ηταν μεσα στη μυτη μου! Βεβαια και που την εβαλα στα sms ενω κανεις slide το space για να αλλαξει η γλωσσα δε λειτουργει :p οποτε το γυρισα και παλι στο Gingerbread πληκτρολογιο..Εβαλα gsm αλλα παρ'ολα αυτα γραφει με μικρα, δεν ξερω αν στελνει παλι τα sms σαν mms ! θα δειξει :P Παντως με το gsm στην κοπελα μου οταν στελνω, που κυριως εκει στελνωτης εμφανιζονται ερωτηματικα! αρα δεν μπορω να το χρησιμοποιω ετσι! :/ μηπως να το βαλω unicode?

Edited by Ragezer
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μετά τα 3 sms γίνεται mms πάλι.

Αν θυμάμαι καλά (δεν στέλνω συχνά εκθέσεις με sms :p ) στο go sms δεν γίνεται αυτό.

 

Ναι αλλά του φίλου μας τα κάνει mms λόγω unicode :)

 

Δε μου αρεσει και πολυ να χρησιμοποιω extra εφαρμογες για τετοιες λειτουργιες :/

 

 

Εψαχνα τωρα γενικα τι μπορει να παιζει..και παρατηρησα οτι στο Samsung πληκτρολογιο τελικα εχει επιλογη για ελληνικα στις γλωσσες εισαγωγης την οποια δεν εβλεπα απο εχθες, ενω ηταν μεσα στη μυτη μου! Βεβαια και που την εβαλα στα sms ενω κανεις slide το space για να αλλαξει η γλωσσα δε λειτουργει :p οποτε το γυρισα και παλι στο Gingerbread πληκτρολογιο..Εβαλα gsm αλλα παρ'ολα αυτα γραφει με μικρα, δεν ξερω αν στελνει παλι τα sms σαν mms ! θα δειξει :P

 

Ναι την έχει την επιλογή αλλά δεν γυρίζει :( με τον τρόπο που σου είπα θα είσαι οκ απλά το γυρνάς μόνος σου σε κεφαλαία.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά του φίλου μας τα κάνει mms λόγω unicode :)

 

 

 

Ναι την έχει την επιλογή αλλά δεν γυρίζει :( με τον τρόπο που σου είπα θα είσαι οκ απλά το γυρνάς μόνος σου σε κεφαλαία.

 

Ειχα κανει edit πριν απαντησεις αλλα δεν ξερω γιατι δεν σου εμφανιστηκε! Εγραφα λοιπον οτι το εβαλα gsm ανταλλαξα sms με την κοπελα μου αλλα της εμφανιζει ερωτηματικα! Αρα εχω προβλημα! οποτε μαλλονη λυση ειναι το Go SMS Pro η να γυρισω στην 2.3.5 ! :P

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει edit πριν απαντησεις αλλα δεν ξερω γιατι δεν σου εμφανιστηκε! Εγραφα λοιπον οτι το εβαλα gsm ανταλλαξα sms με την κοπελα μου αλλα της εμφανιζει ερωτηματικα! Αρα εχω προβλημα! οποτε μαλλονη λυση ειναι το Go SMS Pro η να γυρισω στην 2.3.5 ! :P

 

ΧΜ σκέφτηκες να αλλάξεις κοπέλα; :Ρ Τι κινητό έχει η καλή σου;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

:worry:Hello..

 

Sorry, αλλά βλέπω κάποια σχόλια που αδυνατώ να συλλάβω ως έννοια. Τι σημασία έχει αν βάλουμε Ginger Real 2 και μας κρατάει η μπαταρία 5 ώρες «λιώσιμο» του κινητού.. Αλλάζει κάτι στο Stand by ή εγώ δε βλέπω καμιά διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας;

 

Σημαντικότερο δεν είναι να έχουμε μεγαλύτερη αναμονή; Παίζει κάτι άραγε με αυτό το σενάριο;

Link to comment
Share on other sites

:worry:Hello..

 

Sorry, αλλά βλέπω κάποια σχόλια που αδυνατώ να συλλάβω ως έννοια. Τι σημασία έχει αν βάλουμε Ginger Real 2 και μας κρατάει η μπαταρία 5 ώρες «λιώσιμο» του κινητού.. Αλλάζει κάτι στο Stand by ή εγώ δε βλέπω καμιά διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας;

 

Σημαντικότερο δεν είναι να έχουμε μεγαλύτερη αναμονή; Παίζει κάτι άραγε με αυτό το σενάριο;

 

Με την προβολή φαίνεται πόσο πραγματικά κρατάει η μπαταρία και πόσο δούλεψες το κινητό.

Αν σου βγάζει 5 ωρες προβολή, τότε θα βγάζει περίπου 10 μέρες standby χωρίς να το δουλέψεις.

 

Σαφώς και αλλάζει και το standby.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Χθες πήρε μια φίλη το κινητό.

Καταρχάς να πω ότι προσωπικά ενθουσιάστηκα! Είναι πραγματικά υπερπλήρες για την τιμή του και δεν κόλλησε ούτε μια φορά στις 24 ώρες που το είχα.

Στο θέμα μας, αντιμετωπίζουμε ένα σοβαρότατο πρόβλημα: Δε δέχεται αρχεία από άλλες Android συσκευές. Δοκιμάσαμε με ένα SE W595 και στάλθηκε κανονικά, αλλά από 2 Android τίποτα. Λέει ότι η απομακρυσμένη συσκευή αποσυνδέθηκε.

Το λογισμικό δεν είναι καθόλου πειραγμένο. Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Λεω να φλασαρω την GR2 στο Ace γιατι κολλαει συνεχεια τωρα και μου σπαει τα νευρα!

Εχει πανω την 2.3.5 XWKS2 απο sammobile, στο βημα 2 του οδηγου που λεει οτι περνάμε μια στοκ gingerbread με το odin, εκτός αν βρισκόμαστε ήδη σε στοκ 2.3.x εγω χρειαζεται να περασω παλι καποια στοκ ρομ ή κανει αυτη που εχω?

Link to comment
Share on other sites

Λεω να φλασαρω την GR2 στο Ace γιατι κολλαει συνεχεια τωρα και μου σπαει τα νευρα!

Εχει πανω την 2.3.5 XWKS2 απο sammobile, στο βημα 2 του οδηγου που λεει οτι περνάμε μια στοκ gingerbread με το odin, εκτός αν βρισκόμαστε ήδη σε στοκ 2.3.x εγω χρειαζεται να περασω παλι καποια στοκ ρομ ή κανει αυτη που εχω?

 

Κάνει αυτή που έχεις :)

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

ΧΜ σκέφτηκες να αλλάξεις κοπέλα; :Ρ Τι κινητό έχει η καλή σου;

 

Χαχαχαχαχα! Λες? Δε νομιζω να την αλλαξω ακομα! :P ενα lg εχει τωρα δεν ξερω ακριβως μοντελο! Ενα ροζ touchscreen ειναι αν αυτο βοηθαει :S !

Link to comment
Share on other sites

Για το βημα 3 που περνάμε cwm το update.zip που βρίσκετε?

Ειναι το ClockWorkModAce.zip και το κανω rename?

 

Δεν το κάνεις rename απλά το τρέχεις.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, ολα καλα λοιπον ελπιζω να ειναι πιο ελαφριά και σβέλτη απο τις στοκ!!

Ευχαριστώ παιδια!

 

H stock του Ace παντως ειναι μια χαρα! Και η GR2 ειναι παρομοια δεν εχει πολυ μεγαλες διαφορες! Νομιζω θα μεινεις ικανοποιημενος!

Link to comment
Share on other sites

Για τις εφαρμογες στην SD το APP2SD και εδω?

Και το Autokiller Memory με τι ρυθμίσεις το χρησιμοποιειται στο ACE?

Link to comment
Share on other sites

Για τις εφαρμογες στην SD το APP2SD και εδω?

Και το Autokiller Memory με τι ρυθμίσεις το χρησιμοποιειται στο ACE?

 

Εγω χρησιμοποιω το Link2SD! αν και στα Tweek appz που εχει μεσα εχει μια επιλογη DT Autostart νομιζω και με αυτο κατι παιζει !!

εδω ειναι και η σελιδα λιγο πιο πισω που μπορεις να δεις τη συζητηση για αυτο το θεμα!

 

 

A2sdgui και να επιλέξεις το "dt autostart" από την εφαρμογή tweeks που έχει προεγκατεστημένη.
Edited by Ragezer
Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγώ αυτή τη συσκευή πριν 10 μέρες το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι στο wifi του σπιτιού μου που το έχω κλειδωμένο με κωδικό δεν μπορεί να συνδεθεί ενώ σε άλλα wifi δίκτυα συνδέεται αμέσως είτε είναι κλειδωμένα είτε όχι. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι σε κάποια ρύθμιση. Τα άλλα μου κινητά συνδέονται αμέσως χωρίς κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Και το Autokiller Memory με τι ρυθμίσεις το χρησιμοποιειται στο ACE?

 

Extreme σε λειτουργία και ultimate κλειδωμένο.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και ολες..μια βοηθεια..εχω το ace με cyanogen 7.1 και root..ποια θα πρεπει να ειναι η διαδικασια που πρεπει να κανω ωστε να γυρισω παλι το κινητο στην αρχικη του κατασταση με official rom?μπορει καποιος να παραθεσει τα κατταληλα links ωστε να το κανω βημα βημα? επισης επειδη η sd ειναι με partitions τωρα θα πρεπει να βαλω αλλη? ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και ολες..μια βοηθεια..εχω το ace με cyanogen 7.1 και root..ποια θα πρεπει να ειναι η διαδικασια που πρεπει να κανω ωστε να γυρισω παλι το κινητο στην αρχικη του κατασταση με official rom?μπορει καποιος να παραθεσει τα κατταληλα links ωστε να το κανω βημα βημα? επισης επειδη η sd ειναι με partitions τωρα θα πρεπει να βαλω αλλη? ευχαριστω..

 

Εδώ είναι ο τρόπος που κάνεις επαναφορά σε official rom αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος να βάλεις την επίσημη θα σου πρότεινα να βάλεις αυτήν εδώ που είναι απείρως καλύτερη και κρατάει και η μπαταρία περισότερο. Κάρτα δεν χρειάζετε να αλλάξεις απλά διαμόρφωσε την ανάλογα με το τι θα περάσεις ένας οδηγός για το πώς παίζεις με τα partitions είναι εδώ. Δες εκεί που λέει για το link2sd γράφει πως κάνεις διαμόρφωση στα Partitions.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...