Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, μολις έβαλα στο Samsung galaxy S την JW9 , καλη και σαφώς ανώτερη από την JW8. Όμως, ενώ έχει ελληνική γλώσσα για το κινητό , δεν έχει ελλήνική γραφή??? Τί να κάνω? λύνεται το θέμα???

 

Εβαλες το jvc csc που εχω γραψει ακριβως απο πανω απο το ποστ σου..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όποιος δε βαριέται ας φτιάξει ένα ζιπάκι με το jvc csc να το προσθέσω με τις άλλες επίσημες... :)
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήραμε πρόσφατα ενα galaxy s με την μαμα original 2.3.3 και ενώ όλα λειτουργούν άψογα εβαλα και το gps sygic aura όπως και εχω βάλει στο s3 μου το ανοίγω λοιπον αλλα δεν λέει να βρει σήμα και να κλειδώσει δορυφόρους με τιποτα.. Τι στα στενά τι στον Κηφισό τι στην εθνική το εβαλα τιποτα.. ξέρετε γιατι τι φταίει ??? Το κινητο η κεραία η φταίει το λειτουργικό που ειναι παλιό. . ? Υπαρχει λυση η να το σβησω ?? Υποψιν δεν πρόκειται να κανουμε root κλπ όποτε μια λυση παρακαλώ αν υπάρχει σε μαμα.. !!! :D

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήραμε πρόσφατα ενα galaxy s με την μαμα original 2.3.3 και ενώ όλα λειτουργούν άψογα εβαλα και το gps sygic aura όπως και εχω βάλει στο s3 μου το ανοίγω λοιπον αλλα δεν λέει να βρει σήμα και να κλειδώσει δορυφόρους με τιποτα.. Τι στα στενά τι στον Κηφισό τι στην εθνική το εβαλα τιποτα.. ξέρετε γιατι τι φταίει ??? Το κινητο η κεραία η φταίει το λειτουργικό που ειναι παλιό. . ? Υπαρχει λυση η να το σβησω ?? Υποψιν δεν πρόκειται να κανουμε root κλπ όποτε μια λυση παρακαλώ αν υπάρχει σε μαμα.. !!! :D

 

Αν είσαι διατεθειμένος να αλλάξεις rom μπορείς να βάλεις την stock 2.3.6 ΧWJW1 με την οποία σε μένα δούλευε θεαματικά καλύτερα το GPS. :) Εκτός αν έχει βγάλει πρόβλημα το τσιπακι του GPS... :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε. Έχω samsung galaxy s με το επίσημο firmware 2.3.3 και με semaphore. Είχα συνδέσει το κινητό με τον υπολογιστή για να μεταφέρω κάποια αρχεία στην sd (μέσω μαζικής αποθήκευσης), και μετά από αυτό το κινητό άρχισε να κολλάει απίστευτα. Άρχισε και μου πέταγε ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος στην μνήμη του τηλεφώνου (ενώ είχα 1,4 gb ελεύθερα), και να μην μπορώ να λάβω ούτε καν μήνυμα (ότι πρέπει να σβήσω μηνύματα,δραστηριότητες από το ημερολόγιο κτλ). Επίσης άρχισε να μου κάνει αναγκαστικό κλείσιμο σχεδόν σε όλες τις εφαρμογές, από αρχική οθόνη,μέχρι μηνύματα. Έτσι για να έρθει στα ίσα του είπα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Την εσωτερική κάρτα μνήμης την σβήνει μια χαρά, αλλά την κανονική μνήμη του τηλεφώνου δεν την σβήνει με τίποτα, Δοκίμασα και μέσω των ρυθμίσεων και μέσω του κωδικού( *2767*3855#) αλλά και πάλι μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να την σβήσει.

Μου βγάζει αυτό το πρόβλημα:

dJf3sbb2hX#f:problem.jpg

https://www.dropbox.com/sh/shsbgwh5pyuw5hk/dJf3sbb2hX#f:problem.jpg

με την διαφορά ότι στην πρότελευταία γραμμή αντί για DBT/system μου γράφει VGR/system.

Please help παιδιά, γιατί έτσι όπως είναι δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω καθόλου. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε. Έχω samsung galaxy s με το επίσημο firmware 2.3.3 και με semaphore. Είχα συνδέσει το κινητό με τον υπολογιστή για να μεταφέρω κάποια αρχεία στην sd (μέσω μαζικής αποθήκευσης), και μετά από αυτό το κινητό άρχισε να κολλάει απίστευτα. Άρχισε και μου πέταγε ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος στην μνήμη του τηλεφώνου (ενώ είχα 1,4 gb ελεύθερα), και να μην μπορώ να λάβω ούτε καν μήνυμα (ότι πρέπει να σβήσω μηνύματα,δραστηριότητες από το ημερολόγιο κτλ). Επίσης άρχισε να μου κάνει αναγκαστικό κλείσιμο σχεδόν σε όλες τις εφαρμογές, από αρχική οθόνη,μέχρι μηνύματα. Έτσι για να έρθει στα ίσα του είπα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Την εσωτερική κάρτα μνήμης την σβήνει μια χαρά, αλλά την κανονική μνήμη του τηλεφώνου δεν την σβήνει με τίποτα, Δοκίμασα και μέσω των ρυθμίσεων και μέσω του κωδικού( *2767*3855#) αλλά και πάλι μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να την σβήσει.

Μου βγάζει αυτό το πρόβλημα:

dJf3sbb2hX#f:problem.jpg

https://www.dropbox.com/sh/shsbgwh5pyuw5hk/dJf3sbb2hX#f:problem.jpg

με την διαφορά ότι στην πρότελευταία γραμμή αντί για DBT/system μου γράφει VGR/system.

Please help παιδιά, γιατί έτσι όπως είναι δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω καθόλου. :cry:

 

Καλημέρα! Wipe data, αφού φοράει semaphore, θα το κάνεις μέσω CWM. Επίσης σου προτείνω να του βάλεις κάποια 2.3.6 , με την jw1 μάλλον την καλύτερη. Η 2.3.3 παρουσιάζει προβλήματα, με πιό κοινό το battery drain.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!ευχαριστώ για την απάντηση! Το είχα δοκιμάσει και χθες από CWM αλλά κόλλαγε εκεί που φόρτωνε για να κάνει το wipe. To ξαναδοκίμασα και σήμερα με γεμάτη μπαταρία και τελικά το έκανε το reset. Μάλλον θα την δοκιμάσω την jw1 γιατί όντως έχω κάποια προβληματάκια με την μπαταρία. Ευχαριστώ και πάλι για τις συμβουλές!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήραμε πρόσφατα ενα galaxy s με την μαμα original 2.3.3 και ενώ όλα λειτουργούν άψογα εβαλα και το gps sygic aura όπως και εχω βάλει στο s3 μου το ανοίγω λοιπον αλλα δεν λέει να βρει σήμα και να κλειδώσει δορυφόρους με τιποτα.. Τι στα στενά τι στον Κηφισό τι στην εθνική το εβαλα τιποτα.. ξέρετε γιατι τι φταίει ??? Το κινητο η κεραία η φταίει το λειτουργικό που ειναι παλιό. . ? Υπαρχει λυση η να το σβησω ?? Υποψιν δεν πρόκειται να κανουμε root κλπ όποτε μια λυση παρακαλώ αν υπάρχει σε μαμα.. !!! :D

Από 2.3.3 σε 2.3.6 (JW5 με JW1 modem) είδα τεράστια διαφορά, προς το καλύτερο με το GPS. Βασίκα στη 2.3.3 δε δούλευε ενώ τώρα δουλεύει όπως πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες το jvc csc που εχω γραψει ακριβως απο πανω απο το ποστ σου..;
Hρακλη,τον sema 2.7.4 εχεις βαλει?
Link to comment
Share on other sites

Hρακλη,τον sema 2.7.4 εχεις βαλει?

 

Οχι φιλε μου για την ωρα ειμαι με τον στοκ ακομη.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

τι έγινε, γυρίσαμε σε στοκ πάλι?? :lol:

 

Ναι Βασιλη, να ηρεμησουμε λιγακι :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι Βασιλη, να ηρεμησουμε λιγακι :rolleyes:

 

μιας και γύρισες απο jb σε gb πολύ πρόσφατα και φαντάζομαι έβαλες την τελευταία JW9, πόσο πίσω σε smoothness-ταχύτητα-απόκριση είναι η JW9? μπαταρία έχεις δει καθόλου πως πάει? συγκριτικά πάλι

η αλήθεια είναι ότι είμαι παραπάνω από ευχαριστημένος στη slimbean αλλά όσο περίεργο και να φαίνεται μου λείπει λίγο ο tw και η καλή αυτονομία... :(

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μιας και γύρισες απο jb σε gb πολύ πρόσφατα και φαντάζομαι έβαλες την τελευταία JW9, πόσο πίσω σε smoothness-ταχύτητα-απόκριση είναι η JW9? μπαταρία έχεις δει καθόλου πως πάει? συγκριτικά πάλι

η αλήθεια είναι ότι είμαι παραπάνω από ευχαριστημένος στη slimbean αλλά όσο περίεργο και να φαίνεται μου λείπει λίγο ο tw και η καλή αυτονομία... :(

 

Ναι την jw9 εχω βαλει. Κοιταξε, δεν ειναι τοσο smooth και σβελτη σιγουρα οσο ειναι η jelly bean ομως επεστρεψα σε 1.5 ημερα αυτονομια, εχω tw που μπορει να μην ειναι οτι πιο τελειο αλλα εμενα με βολευει πολυ, δεν εχω ουτε ενα fc και το κυριοτερο δεν σπαταλω χρονο για μοντες και αλλα τετοια mod καθως τον τελευταιο καιρο δεν μου περισσευει αρκετος ελευθερος χρονος για να ψαχνομαι.Τωρα και στην jw9 ειμαι εντελως στοκ, δεν εχω ουτε ενα κολλημα ο στοκ κερνελ ειναι παρα πολυ καλος καθως επισης και το gps εχει βελτιωθει ετσι τουλαχιστον μου φαινεται. Υστερει λιγο σε ταχυτητα αλλα το ανεχομαι. Πλεον εχω το s2 για speed :) Αυτα με λιγα λογια Βασιλη, το σκεφτεσαι κι εσυ για πισωγυρισμα..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι την jw9 εχω βαλει. Κοιταξε, δεν ειναι τοσο smooth και σβελτη σιγουρα οσο ειναι η jelly bean ομως επεστρεψα σε 1.5 ημερα αυτονομια, εχω tw που μπορει να μην ειναι οτι πιο τελειο αλλα εμενα με βολευει πολυ, δεν εχω ουτε ενα fc και το κυριοτερο δεν σπαταλω χρονο για μοντες και αλλα τετοια mod καθως τον τελευταιο καιρο δεν μου περισσευει αρκετος ελευθερος χρονος για να ψαχνομαι.Τωρα και στην jw9 ειμαι εντελως στοκ, δεν εχω ουτε ενα κολλημα ο στοκ κερνελ ειναι παρα πολυ καλος καθως επισης και το gps εχει βελτιωθει ετσι τουλαχιστον μου φαινεται. Υστερει λιγο σε ταχυτητα αλλα το ανεχομαι. Πλεον εχω το s2 για speed :) Αυτα με λιγα λογια Βασιλη, το σκεφτεσαι κι εσυ για πισωγυρισμα..;

 

βασικά όπως είπα και πιο πριν και όπως ανέφερες και εσύ, μου έχουν λείψει οι δυνατότητες που παρέχει ο tw

επίσης δεν ξέρω γιατί, η οθόνη μου φαίνεται πιο ζωντανή με gb απ'ότι με jb, όπως και η κάμερα νομίζω έχει καλύτερα αποτελέσματα

και όπως ανέφερες και εσύ είναι και η αυτονομία...

 

το σκέφτομαι καιρό τώρα, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είμαι διατεθειμένος να αφήσω την αίσθηση smooth που μου αφήνει η jb, γιατί θυμάμαι παλιότερες εποχές, επί 2.3.3 που ώρες ώρες κατέβαζα καντήλια με τα διάφορα κολλήματα που μου εμφάνιζε (κυρίως αργούσε να ανοίξει εφαρμογές κάποιες φορές, κάτι που δεν υπάρχει στην jb)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

βασικά όπως είπα και πιο πριν και όπως ανέφερες και εσύ, μου έχουν λείψει οι δυνατότητες που παρέχει ο tw

επίσης δεν ξέρω γιατί, η οθόνη μου φαίνεται πιο ζωντανή με gb απ'ότι με jb, όπως και η κάμερα νομίζω έχει καλύτερα αποτελέσματα

και όπως ανέφερες και εσύ είναι και η αυτονομία...

 

το σκέφτομαι καιρό τώρα, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είμαι διατεθειμένος να αφήσω την αίσθηση smooth που μου αφήνει η jb, γιατί θυμάμαι παλιότερες εποχές, επί 2.3.3 που ώρες ώρες κατέβαζα καντήλια με τα διάφορα κολλήματα που μου εμφάνιζε (κυρίως αργούσε να ανοίξει εφαρμογές κάποιες φορές, κάτι που δεν υπάρχει στην jb)

 

Δεν ξερω για σενα αλλα εγω τη συνηθισα γρηγορα παλι την 2.3.6, ενταξει μια χαρα και οι customs jb αλλα προσωπικα η jw9 μου εμπνεει μια σιγουρια και αυτο ειναι που μαρεσει, ξερω οτι η οθονη ειναι πιο λαμπερη, δεν θα δω fc και το κυριοτερο την αυτονομια των στοκ δεν την βρισκεις πουθενα αλλου.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Μηπως ξερει κανεις ΠΟΥ (και αν) σωζονται οι "Σημειωσεις" του Galaxy S και πως θα μπορουσα να τις "παρω" στο Galaxy Note?

Εχω κανει export την sd card του Galaxy στο PC

 

Thank You

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Μηπως ξερει κανεις ΠΟΥ (και αν) σωζονται οι "Σημειωσεις" του Galaxy S και πως θα μπορουσα να τις "παρω" στο Galaxy Note?

Εχω κανει export την sd card του Galaxy στο PC

 

Thank You

Τις σώζεις στο gmail λογαριασμό σου,βάζεις τον ίδιο και στο note και βουαλά!μακρά το πιο εύκολο!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Εδώ και λίγο καιρό ο Γαλαξίας έχει αρχίσει να μου κολλάει σε κύριες εφαρμογές, όπως οι τηλεφωνικές κλήσεις, τα μηνύματα και το άνοιγμα των επαφών. Όπως καταλαβαίνετε, τίθεται θέμα λειτουργικότητας... Γι'αυτό τον λόγο θέλω να του κάνω, κατ'αρχήν ένα βαρβάτο φορμάτ και στην συνέχεια να του περάσω καινούργιο "κουστουμάκι". Αυτή την στιγμή φοραέι την stock 2.3.3 και θέλω να του περάσω κάτι σε Jelly Bean 4.1.2. Τι μου προτείνετε και ποιά αρχεία πρέπει να κατεβάσω; Κατά προτίμηση, θα ήθελα κάποιο fw που να είναι παρόμοιο (ή ιδιο) με τα επίσημα της Samsung, να έχει καλή αυτονομία μπαταρίας και να είναι smooth. Να προσθέσω οτι το χρησιμοποιώ αρκετά για ιντερνετ σερφάρισμα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η JW9 τι λέει σε σχέση με την JW1; smoothness μπαταρία κτλ;;; Βαρέθηκα την Slim Bean, τραβάει μπαταρία όπως το Hummer τη βενζίνη!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η JW9 τι λέει σε σχέση με την JW1; smoothness μπαταρία κτλ;;; Βαρέθηκα την Slim Bean, τραβάει μπαταρία όπως το Hummer τη βενζίνη!!! :lol:

 

Απο την πρωτη μερα που βγηκε την εχω περασει κι ακομη συμπεριφερεται αψογα με μαμα κερνελ :p Το εχω σε εντελως στοκ κατασταση το γαλαξιακι και ειναι μουρλια :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Απο την πρωτη μερα που βγηκε την εχω περασει κι ακομη συμπεριφερεται αψογα με μαμα κερνελ :p Το εχω σε εντελως στοκ κατασταση το γαλαξιακι και ειναι μουρλια :)

 

Μέχρι ποιον semaphore μπορώ να της βάλω; (θέλω root γι' αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ποιον semaphore μπορώ να της βάλω; (θέλω root γι' αυτό)

 

Βαλε τον 2.7.4 :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εδώ και 2 μέρες τα διάφορα threads με Cyanogenmod, semaphore και Slimbean, αλλά δεν μπορώ να καταλήξω κάπου... Να βάλω την JW9 και να τελειώνω ή να περάσω την CM10 (ή και 10.1)?? Πρέπει να περάσω και κάποιο Kernel ταυτόχρονα ή να μείνω με τον εργοστασιακό? Κάποια απάντηση τώρα που γυρίζει και είμαι έτοιμος για την εγχείρηση??? :p

 

Edit: Να προσθέσω πως είναι root...

Edited by giannis_13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...