Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που βρισκω την jvr για το κινητο μας? γενικα τα 3 arxeia csc, pda, phone,

μεατ λεω να βαλω την darkys 10.3 , ti προτεινεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

που βρισκω την jvr για το κινητο μας? γενικα τα 3 arxeia csc, pda, phone,

μεατ λεω να βαλω την darkys 10.3 , ti προτεινεται?

 

Υπάρχει ολόκληρο επισημασμένο θέμα από τον Tyxerakia εδώ! Μια γρήγορη ματιά στην κεντρική σελίδα με τα επισημασμένα θέματα θα έλυνε αρκετές απορίες σε πολλούς! Το λέω με κάθε φιλική διάθεση για να μην παρεξηγηθώ!

Αρκετοί έχουν βάλει (μαζί τους και εγώ) JVR + Semaphore 1.6.0. Είναι καλός συνδυασμός. Αν θες κάποια Custom Rom δοκίμασε μερικές και δες ποια σου κάνει.

Μην κάνεις τίποτα αν πρώτα δεν έχεις διαβάσει καλά τους οδηγούς!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Χρειάζονται όλοι αυτοί οι φάκελοι που έχει δημιουργήσει το κινητό στην εσωτερική SD??? Χαμός γίνεται εκει μέσα ούτε να τακτοποιήσω τα αρχεία μου δε μπορω :p Αν σβήσω κάτι που χρειάζεται θα ξανα δημιουργηθεί μονο του ε? (δεν ειμαι root)

Link to comment
Share on other sites

Παρτε screen protector αν δεν θελετε γρατζουνιες.

Αυτα που λενε για gorilla glass κτλ τα ακουω βερεσε...

Ενα χρόνο τώρα το έχω μέσα σε τσόχινη θήκη που πήρα απο εναν μελαμψό κύριο στον ηλεκτρικό με 3 ευρω.

Εχει φάει αρκετές πτώσεις και μόνο η μεταλική στεφάνη εχει χάσει την βαφή σε 2 σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Ενα χρόνο τώρα το έχω μέσα σε τσόχινη θήκη που πήρα απο εναν μελαμψό κύριο στον ηλεκτρικό με 3 ευρω.

Εχει φάει αρκετές πτώσεις και μόνο η μεταλική στεφάνη εχει χάσει την βαφή σε 2 σημεία.

 

ο θεος να την κανει μεταλλικη...

την οθονη χρησιμοποιειστε την αφοβα ειναι πολυ ανθεκτικη, ολη η υπολοιπη συσκευη ομως ειναι αρκετα ευαισθητη ειδικα το πισω καπακι

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ο θεος να την κανει μεταλλικη...

την οθονη χρησιμοποιειστε την αφοβα ειναι πολυ ανθεκτικη, ολη η υπολοιπη συσκευη ομως ειναι αρκετα ευαισθητη ειδικα το πισω καπακι

πίσω καπάκι βρίσκεις πολύ εύκολα και σε χαμηλή τιμή..το πλαίσιο όμως δεν αλλάζει τόσο εύκολα.

ίσως θυσιάστηκε η στιβαρότητα προς ώφελος του χαμηλού βάρους.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα ένα SGS και είχα προβλήματα να το συνδέσω στο pc με το κιες.. τελικά βρήκα ένα κόλπο και μπαίνει.. μου βγάλε αυτόματα firmware update. το ξεκίνησα.. εμφανίστηκε η πράσινη οθόνη του android στο κινήτο γράφωντας Downloading αλλά μη κάνοντας τίποτα.. απλά μένει εκεί και μετά απ λίγο μου λέει ό,τι δεν είναι συνδεδεμένο το κινητό στον Η/Υ. OS : Windows 7 x64
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα ένα SGS και είχα προβλήματα να το συνδέσω στο pc με το κιες.. τελικά βρήκα ένα κόλπο και μπαίνει.. μου βγάλε αυτόματα firmware update. το ξεκίνησα.. εμφανίστηκε η πράσινη οθόνη του android στο κινήτο γράφωντας Downloading αλλά μη κάνοντας τίποτα.. απλά μένει εκεί και μετά απ λίγο μου λέει ό,τι δεν είναι συνδεδεμένο το κινητό στον Η/Υ. OS : Windows 7 x64

 

Η πράσινη οθόνη; Ποια οθόνη; Βγάλε μια φωτογραφία να μας στείλεις...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η πράσινη οθόνη; Ποια οθόνη; Βγάλε μια φωτογραφία να μας στείλεις...

 

προφανως η οθονη με το πρασσινο ανδροιδες???

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

προφανως η οθονη με το πρασσινο ανδροιδες???

 

δεν ειναι πρασσινη, κιτρινη ειναι... :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι πρασσινη, κιτρινη ειναι... :lol:

 

σε εμενα το ανδροιδες παντως πρασσινο βγαινει:p

mκαι δε λεμε το cwm.οταν βαζεις μια επισημη ρομ δε ξεκιναει με το ρομπτακι στην αρχη?που το βλεπεις το κιτρινο??:wacko::wacko:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

οταν το βαζουμε σε download mode δεν σου βγαινει ενα κιντρινο τριγωνακι με ενα ανδροειδες μεσα?

που σου δειχνει το ρομποτακι οταν βαζεις τη νεα ρομ?

τελος παντων επειδη εχουμε μπλεξει τα μπουτια μας ας ανεβασει μια φωτογραφια οπως ειπε ο tyxerakias

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οταν το βαζουμε σε download mode δεν σου βγαινει ενα κιντρινο τριγωνακι με ενα ανδροειδες μεσα?

που σου δειχνει το ρομποτακι οταν βαζεις τη νεα ρομ?

τελος παντων επειδη εχουμε μπλεξει τα μπουτια μας ας ανεβασει μια φωτογραφια οπως ειπε ο tyxerakias

 

μεσω kies εοπε το παιδι οτι τημ εκανε την αναβαθμιση.αρα το download mode δε κολλαει πουθενα εδω...οταν εσυ ανοιξες το κινητο σου για πρωτη πρωτη φορα δε σου εβγαλε το πρασσινο ρομποτακι??

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μεσω kies εοπε το παιδι οτι τημ εκανε την αναβαθμιση.αρα το download mode δε κολλαει πουθενα εδω...οταν εσυ ανοιξες το κινητο σου για πρωτη πρωτη φορα δε σου εβγαλε το πρασσινο ρομποτακι??

 

γιατι οταν αναβαθμιζεις το κινητο μεσω του Kies δεν πρεπει να το βαλεις σε download mode? :blink:

δεν θυμαμαι, το εχω κοντα ενα χρονο τωρα...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

προφανως η οθονη με το πρασσινο ανδροιδες???

Για να μη μπερδευόμαστε, να η οθόνη του download mode, που είναι κατακίτρινη (και μαύρη, ΑΕΚ-style)... πράσινο δεν έχει. Και ναι, μπαίνει σε download mode μέσω Kies.

http://forum.vodafone.co.uk/t5/image/serverpage/image-id/419i4E095AD2930CED2E/image-size/original?v=mpbl-1&px=-1

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Για να μη μπερδευόμαστε, να η οθόνη του download mode, που είναι κατακίτρινη (και μαύρη, ΑΕΚ-style)... πράσινο δεν έχει. Και ναι, μπαίνει σε download mode μέσω Kies.

 

τελος παντων εγω δεν εχω κανει ποτε μεσω kies αναβαθμιση...γιατι να καθομαι να παιδευομαι??:lol::lol::lol:

απλα πιστεψα πως λεει για την αλλαη οθονιτσα

Edited by Tyxerakias
Aφαίρεση εικόνας

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

τελος παντων εγω δεν εχω κανει ποτε μεσω kies αναβαθμιση...γιατι να καθομαι να παιδευομαι??:lol::lol::lol:

απλα πιστεψα πως λεει για την αλλαη οθονιτσα

Δεν υπάρχει άλλη οθονίτσα που να λέει downloading κατά την αναβάθμιση... οπότε μην παιδεύεσαι :p

Οπότε γι'αυτό με παραξένεψε το πράσινο που είπε. Αν είναι κάτι πράσινο, υπάρχει πρόβλημα :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

τελος παντων εγω δεν εχω κανει ποτε μεσω kies αναβαθμιση...γιατι να καθομαι να παιδευομαι??:lol::lol::lol:

απλα πιστεψα πως λεει για την αλλαη οθονιτσα

 

μα δεν υπαρχει αλλη οθονιτσα...

εστω οτι αναβαθμιζεις μεσω odin, δεν πας στο download mode και βλεπεις αυτο το κιτρινο τριγωνακι?

 

εδιτ μας προλαβαν :O

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω αγορασει εδω και 2μερες το samsung calaxy s πολυ καλο τηλ

αλλα δεν ξερω τι φταιει και δεν μπρω να συνδεθω στο ιντερνετ διαβασα ολα οσα αφορουν το τηλ αλλα(λογο που ειμαι ασχετος )και δεν μπορεσα να βρω ακρη

ανμπορει καποιος να με βοηθησει?:cry:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω αγορασει εδω και 2μερες το samsung calaxy s πολυ καλο τηλ

αλλα δεν ξερω τι φταιει και δεν μπρω να συνδεθω στο ιντερνετ διαβασα ολα οσα αφορουν το τηλ αλλα(λογο που ειμαι ασχετος )και δεν μπορεσα να βρω ακρη

ανμπορει καποιος να με βοηθησει?:cry:

 

με τι προσπαθεις να συνδεθεις? μεσω wifi?

ποιο ακριβως ειναι το προβλημα?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άλλη οθονίτσα που να λέει downloading κατά την αναβάθμιση... οπότε μην παιδεύεσαι :p

Οπότε γι'αυτό με παραξένεψε το πράσινο που είπε. Αν είναι κάτι πράσινο, υπάρχει πρόβλημα :p

αναφερομαι στην οθονη της αρχης,που σου λεει να πατησεις στο ρομποτακι για να ξεκινησεις...μα καλα κανεις δε τη θυμαται πια??????

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

με τι προσπαθεις να συνδεθεις? μεσω wifi?

ποιο ακριβως ειναι το προβλημα?

το προβλημα ειναι οτι ενω εχω πολυ σημα δεν συνδεεται :worry:το τηλ με το μοντεμ

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι ενω εχω πολυ σημα δεν συνδεεται :worry:το τηλ με το μοντεμ

 

εχεις δοκιμασει σε αλλο ρουτερ? η αλλο κινητο στο δικο σου ρουτερ?

δες επισης αμα το κλεισεις και ξανα ανοιξεις το κινητο μπορει να ξεσκαλωσει

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει σε αλλο ρουτερ? η αλλο κινητο στο δικο σου ρουτερ?

δες επισης αμα το κλεισεις και ξανα ανοιξεις το κινητο μπορει να ξεσκαλωσει

τα δοκιμασα και τα δυο απο τοτε που το πηρα δεν εκανε ποτε συνδεσει,μηπως θελει

καποιες ρυθμησεις?:confused:

Link to comment
Share on other sites

τα δοκιμασα και τα δυο απο τοτε που το πηρα δεν εκανε ποτε συνδεσει,μηπως θελει

καποιες ρυθμησεις?:confused:

 

Σε σπίτι φίλου έχεις δοκιμάσει να συνδεθείς με το τηλέφωνο και δε συνδέεται;

 

Γιατί υποψιάζομαι κάποιο mac filter στο router... ή απλά βάζεις λάθος password :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...