Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος ο λόγος να βάλεις τις εφαρμογές στην εξωτερική sd όταν το κινητό σου δίνει 1,8 gb ΜΟΝΟ για εφαρμογές (δεν γεμίζει. Έχω 80 εφαρμογές και έχω 1.2 ελεύθερα) και αλλα 5,8 εσωτερική για ότι θέλεις.

Στην εξωτερική έχω μόνο εικόνες-βίντεο-τραγούδια πάντα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Κάποιού φάκελοι πήγαν στην εξωτερική κάρτα από μόνοι τους εκεί όταν έκανα εγκατάσταση τα προγράμματα βασικά είναι ο φάκελος του iGO, του Navigon και ένας φάκελο private και φοβάμαι μήπως έχω πρόβλημα και δε δουλεύουν μετά τα προγράμματα.

Αλλά από ότι φαίνεται αρκεί ένα copy paste στη νέα κάρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποιού φάκελοι πήγαν στην εξωτερική κάρτα από μόνοι τους εκεί όταν έκανα εγκατάσταση τα προγράμματα βασικά είναι ο φάκελος του iGO, του Navigon και ένας φάκελο private και φοβάμαι μήπως έχω πρόβλημα και δε δουλεύουν μετά τα προγράμματα.

Αλλά από ότι φαίνεται αρκεί ένα copy paste στη νέα κάρτα.

 

ολα αυτα πανε στην εσωτερικη sd του κινητου και οχι στην εξωτερικη sd (external sd). εκτος αν τα μετεφερες εσυ. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μετα απο μερικους μηνες αντιμετωπισα το πρωτο προβλημα του κινητου.Προκειται για το δικτυο.Ενω δειχνει οτι εχω σημα, δεν μπορω να παρω ουτε να με παρουν τηλεφωνο.Γραφει οτι δεν ειναι διαθεσιμο το δικτυο δεδομενων.Καπου καπου στρωνει και ειναι μια χαρα.Μετα μονο του κανει τα ιδια.Εκανα τα παντα μεχρι που ξαναφλασαρα.Τα ιδια.Εβαλα την καρτα σε ενα παλιο τηλεφωνο που εχω και πιανει μια χαρα σημα.Αυριο πρωι θα το στειλω για σερβις.

 

Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο θεμα και να βρηκε καποια λυση?

 

Kαι κατι κουλο.Βγαζω τελειως την σιμ και διπλα απο το εικονακι με μια σιμ και θαυμαστικο, δειχνει τις γραμμες σηματος και δειχνει οτι εχω 3-4 γραμμες.ΧΩΡΙΣ ΣΙΜ μεσα.Παει σαλταρε.

Edited by George109
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μετα απο μερικους μηνες αντιμετωπισα το πρωτο προβλημα του κινητου.Προκειται για το δικτυο.Ενω δειχνει οτι εχω σημα, δεν μπορω να παρω ουτε να με παρουν τηλεφωνο.Γραφει οτι δεν ειναι διαθεσιμο το δικτυο δεδομενων.Καπου καπου στρωνει και ειναι μια χαρα.Μετα μονο του κανει τα ιδια.Εκανα τα παντα μεχρι που ξαναφλασαρα.Τα ιδια.Εβαλα την καρτα σε ενα παλιο τηλεφωνο που εχω και πιανει μια χαρα σημα.Αυριο πρωι θα το στειλω για σερβις.

 

Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο θεμα και να βρηκε καποια λυση?

 

Kαι κατι κουλο.Βγαζω τελειως την σιμ και διπλα απο το εικονακι με μια σιμ και θαυμαστικο, δειχνει τις γραμμες σηματος και δειχνει οτι εχω 3-4 γραμμες.ΧΩΡΙΣ ΣΙΜ μεσα.Παει σαλταρε.

 

Τι φλάσαρες ακριβώς; Επαναφορά εργοστασιακών + wipe cache έκανες;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Τι φλάσαρες ακριβώς; Επαναφορά εργοστασιακών + wipe cache έκανες;

 

Ναι εκανα.Αλλα τιποτα.Σημερα φευγει για σερβις.Ξαναφλασαρα την ρομ που ειχα και μετα περασα την 2,2 την ελληνικη για να παει στα πλαισια της εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

αντιμετωπιζει κανεις το ιδιο προβλημα με μενα σχετικα με την εγκατασταση του google maps 5.8.0 ? εχω unsuccessful report με την ενδειξη "package file was not signed correctly". Εχω firmware 2.3.4 custom rom (simply honey 3.9)

 

ευχαριστω πολυ

Αντωνης

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο ασχετη ερωτηση αλλα για galaxys 11 μηνων τα 260 € τα θεωρειτε καλη τιμη;;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο ασχετη ερωτηση αλλα για galaxys 11 μηνων τα 260 € τα θεωρειτε καλη τιμη;;

 

Εαν σκεφτεις οτι με περιπου 50-60€ παραπανω το βρισκεις καινουργιο...εσυ τι νομιζεις;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εαν σκεφτεις οτι με περιπου 50-60€ παραπανω το βρισκεις καινουργιο...εσυ τι νομιζεις;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

τι βρισκεις παραεισαγωγης ομως ηρακλη.βασικα το δικο μου θελω να δωσω,βρηκα αγοραστη αλλα το σκεφτομαι οσον αφορα στην τιμη..θελω να παρω το.galaxy ii..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο ασχετη ερωτηση αλλα για galaxys 11 μηνων τα 260 € τα θεωρειτε καλη τιμη;;

Οχι... 11 μηνών 200-220€ θα ήταν ίσως καλή τιμή. 260 είναι too much

Link to comment
Share on other sites

τι βρισκεις παραεισαγωγης ομως ηρακλη.βασικα το δικο μου θελω να δωσω,βρηκα αγοραστη αλλα το σκεφτομαι οσον αφορα στην τιμη..θελω να παρω το.galaxy ii..

 

Όταν λες παραεισαγωγη, εννοείς ότι έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση, έχει πάρει επίσημα λογικά 2.3.3 η έστω 2.2.1, έχει παντού ελληνικά, μόλις βγει επίσημη 2.3.4 θα την πάρει σχετικά άμεσα, ότι δεν είναι κολλημένο στο επίσημο ελληνικό-καταστροφη firmware 2.2 και ότι είναι και φτηνό;

Γιατί εγώ αυτό καταλαβαίνω και νιώθω χαζός που χαιρόμουν που μου έτυχε ελληνικό τηλεφωνο (από ιντερνετομαγαζο) και είμαι αναγκαστικά εκτός εγγύησης γιατί δεν έχουμε πάρει καν 2.2.1, για να ΔΟΥΛΕΎΕΙ το κινητό..

 

Φιλικά πάντα :)

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες παραεισαγωγη, εννοείς ότι έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση, έχει πάρει επίσημα λογικά 2.3.3 η έστω 2.2.1, έχει παντού ελληνικά, μόλις βγει επίσημη 2.3.4 θα την πάρει σχετικά άμεσα, ότι δεν είναι κολλημένο στο επίσημο ελληνικό-καταστροφη firmware 2.2 και ότι είναι και φτηνό;

Γιατί εγώ αυτό καταλαβαίνω και νιώθω χαζός που χαιρόμουν που μου έτυχε ελληνικό τηλεφωνο (από ιντερνετομαγαζο) και είμαι αναγκαστικά εκτός εγγύησης γιατί δεν έχουμε πάρει καν 2.2.1, για να ΔΟΥΛΕΎΕΙ το κινητό..

 

Φιλικά πάντα :)

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ακριβως για αυτους τους λογους Νικολα δεν μετανιωνω ουτε στιγμη που το πηρα απο Αγγλια.

Αντιθετως μαλιστα νιωθω πολυ τυχερος.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω παιδια καθως και εγω εχω λιωσει το κινητο στις αναβαθμισεις οποτε δε με ενδιαφερει απο που ειναι.μιλαω πως βλεπει το θεμα ενας ασχετος με το κινητο αγοραστης.το θεμα μου ομως ειναι αλλο και μιλαω ως υποψηφιος πωλητης.αν δωσω 260 € κινητο 11 μηνων καλα δεν ειναι;ετσι επιβεβαιωση θελω βρε αδερφε!

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

εχει κανενας το usb που ξεμπρικαρει το κινητο ;

 

Ναι, το εχουν πολλοι. Απο που εισαι?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες έχει κολλήσει η εφαρμογή του ημερολογίου (η προεγκαταεστημένη) στο κινητό μου. Όταν μάλιστα συνέβη αυτό, η οθόνη του κινητού έσβησε και καμία λειτουργία δεν ήταν δυνατή. Στη συνέχεια κατέβασα κάποιες ανάλογες εφαρμογές από το market με την ελπίδα ότι θα δούλευαν, αλλά ούτε αυτό ήταν δυνατό. Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί με ευκολία το συγκεκριμένο πρόβλημα? Η συσκευή έχει την επίσημη ελληνική Froyo. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως να εξαφανισω καποιες μικρες γρατζουνιες στο καλυμα της μπαταριας του Galaxy S;

 

Αγοράζοντας άλλο καπάκι η βάζοντας θήκη σιλικόνης για προστασία και να μην το βλέπεις! :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες έχει κολλήσει η εφαρμογή του ημερολογίου (η προεγκαταεστημένη) στο κινητό μου. Όταν μάλιστα συνέβη αυτό, η οθόνη του κινητού έσβησε και καμία λειτουργία δεν ήταν δυνατή. Στη συνέχεια κατέβασα κάποιες ανάλογες εφαρμογές από το market με την ελπίδα ότι θα δούλευαν, αλλά ούτε αυτό ήταν δυνατό. Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί με ευκολία το συγκεκριμένο πρόβλημα? Η συσκευή έχει την επίσημη ελληνική Froyo. Ευχαριστώ.

 

Προφανώς κάτι έχει κάτσει στραβά στο σύστημα. Μόνη εύκολη λύση είναι να προχωρήσεις σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Προσοχή όμως γιατί έτσι θα χάσεις εφαρμογές, επαφές, μηνύματα κλπ. Οπότε πριν κάνεις οτιδήποτε πάρε ένα backup για να μπορείς να τα επαναφέρεις χωρίς κόπο και απώλειες.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αλλά έλεγα μήπως υπάρχει κάποιος απλούστερος τρόπος πρόσβασης στην εφαρμογή, γιατί η επαναφορά μπορεί να δημιουργήσει πολλά προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο σύνδεσα το κινητό στο pc και το Kies βρήκε και εγκατέστησε αναβάθμιση, την 2.0.2.11071_128.

Δεύτερη αναβάθμιση του Kies μέσα σε μικρό διάστημα (για τα δεδομένα Samsung), αυτή η περιβόητη 2.3.3 του κινητού όμως, πότε θα έρθει ...; :zzz:

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο σύνδεσα το κινητό στο pc και το Kies βρήκε και εγκατέστησε αναβάθμιση, την 2.0.2.11071_128.

Δεύτερη αναβάθμιση του Kies μέσα σε μικρό διάστημα (για τα δεδομένα Samsung), αυτή η περιβόητη 2.3.3 του κινητού όμως, πότε θα έρθει ...; :zzz:

 

εχει βγει απο τις 29 του μηνος.........οσο για την 2.3 αστο καλυτερα.......μαλλον σε κανα 3μηνο και αν

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει απο τις 29 του μηνος.........

Εντάξει τώρα κοντά βγήκε πάντως !!! :O

 

οσο για την 2.3 αστο καλυτερα.......μαλλον σε κανα 3μηνο και αν

Αυτό που λες το στηρίζεις σε κάποια συγκεκριμένη πληροφορία ; Γιατί μέχρι πρόσφατα ήξερα ότι την περιμέναμε μέσα στο καλοκαίρι...κάποια στιγμή...ή μήπως όχι τελικά...

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τώρα κοντά βγήκε πάντως !!! :O

 

 

Αυτό που λες το στηρίζεις σε κάποια συγκεκριμένη πληροφορία ; Γιατί μέχρι πρόσφατα ήξερα ότι την περιμέναμε μέσα στο καλοκαίρι...κάποια στιγμή...ή μήπως όχι τελικά...

 

αφου σε καθε επικοινωνια με σαμσουνγκ λενε οτι δεν ξερουνε και οτι δεν εχουν ακουσει κατι........

 

Μαλλον θελουν ακουστικα.......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...